Şimdi Ara

Milli Piyangodan çıkan büyük paralar sizce mutluluk getirir mi?

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
28
Cevap
0
Favori
769
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Milli Piyangodan çıkan büyük paralar sizce mutluluk getirir mi?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    463 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: xxxkingdom

Peki milli piyangodan diyelim ki büyük ikramiye çıktı.Sen nasıl bu parayı akıllıca değerlendirirdin.Benim anlamadığım şu: Bu büyük ikramiye çıkanların neden en az yüzde 50 si 60 ı paralarının hepsini kaybedip beş parasız kalıyor.Yani nerede hata yapıyorlar sence?

Hocam şimdi diyelim ki 25 milyon TL çıktı ordan yada burdan .25 milyon TL nin aylık faizi TL mevduatı üzerinden . 260.000 TL kadar ediyor.Günlük 8.000 TL harcama limitim oluyor. Benim için çok çok iyi bir rakam. Çoğu gün o rakamı harcayamam bile.
    Herhangi bir iş yapmam . iş miş kurmam.Gerek yok benim hayatımda .ne ev ne araba.
    Dünya seyahatina çıkarım. Her hafta bir ülkeye giderim.Buda yaklaşık olarak ancak 4 yıl da bitirebilirim bütün ülkeleri. Ki bazı ülkeleri gezmek 1 haftadan daha uzun süre alır. 6 yıl kadar sürer.
    Lüx otellerde kalacağımı sanmıyorum.Daha çok orta sınıf turist yada gezi maceraperestler gibi davranırım.
    Hemen hemen 6 yıl kadar sürer . Çünkü bazı büyük ülkeleri gezmek 6 ay bile alabilir.Özellikle ABD , ÇİN , Rusya gibi büyük ülkelerde çok fazla gitmek isteğim şehir ve coğrafya var.
    Yanıma alacağım şeyler şort tshirt ve terlik olurdu.Bazı soğuk ülkelerde değişiklik gösterebilir.Ne araba ne ev.
    Neden iş yapmıyorum.Çünkü bu para yeterli.hadi 20 milyon TL lik yatırım yaptım işler çok iyi gitti. Gece mi gündüzüme kattım sermaye 22 milyon TL oldu.Sürekli başarılı oldum diyelim.ki imkansız bu iş zamanında.aradan geçen yıllar sonra 50 milyon tl lik servet yaptım.Ama yaşımda 55 oldu. 55 den sonra çok da anlamı olmayacak paranın.Büyük paranın diyelim. Enerjim olmayacak sağlık sorunları başlayacak ve artık yaşlı olacağım çoğu yapmak istediğim şeyi yapmak benim için para bile olsa lüx olacak.
    Bu yüzden gezerim telefonun şortum tshirtim ve terliğim ile.Bundan daha fazla beni mutlu edecek bir şey bilmiyorum.
    Ülkeye geri döndüğümde zaten beni herkes unutur parayı da yediğimi düşünür. Kimse de para mara istemez.
    Datça ya ıssız bir araziye yerleşirim.küçük bir çiftlik bir küçük tekne balık tutmak için.Benim için yeterli ve güzel bir hayat olur.
    Intel I7 7700k / Asus Maximus Hero IX / Zotac Gtx 980 AMP! Omega / GSKILL 16GB (2x8GB) RipjawsV 3200 Mhz / Samsung 250GB 960 EVO M.2 Sata NVMe SSD / OCZ Vertex3 240GB SSD / Cooler Master HAF X 942 Black Edition Full Tower / Logitech Z5500 Creative Thx 550

• Yarbay
    6151 Mesaj

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

+1 ama ben hazirdan yemem hocam. Paranın yüzde 70-80 i ile dükkan alıp emlak zengini olurdum. Onun gelirini yerdim.

|
    |
    pCkOpAtuS kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |

Orijinalden alıntı: kuklacini

Attığın linkteki insanlar normal hayatta ve ticarette zeki olmayan insanlar bunlara ailerinden yüksek mevla para kalsa yine çarçur ederler.Kazandığı para haramdı böyle oldu vs diye düşünme ne kumarhane sahipleri ne uyuşturucu tacirleri var lüks içinde yayaşıp ölen.

mebla yerine mevla yazan adami dinlersen sen bilirsin bos isler bu sans oyunlari

|
    |

|
    |
    hele bi geçsin sonrasına bakarız.
    |
    |

Orijinalden alıntı: BohemianRhapsody

+1 ama ben hazirdan yemem hocam. Paranın yüzde 70-80 i ile dükkan alıp emlak zengini olurdum. Onun gelirini yerdim.

olabilir. Ben uğraşmam yok stopajı yok kiracası yok vergisi uğraşamam. 25 milyonu çok çalışıp didinip yok dolar ne olacak yok kiracı ödeyecek mi davalık mı olacamm diye düşünüp 50 milyon olsa ,yok yok hiç düşünemem gezerim o paranın faizi her türlü bakar beni üzerine artar bile.Günde 8.000 tl den bahsediyoruz. Bu sadece faizinin bir kısmı ayda 20.000 - 25.000 kadar da artıyor benim planıma göre faiz gelirinden.
    |
    |
    Intel I7 7700k / Asus Maximus Hero IX / Zotac Gtx 980 AMP! Omega / GSKILL 16GB (2x8GB) RipjawsV 3200 Mhz / Samsung 250GB 960 EVO M.2 Sata NVMe SSD / OCZ Vertex3 240GB SSD / Cooler Master HAF X 942 Black Edition Full Tower / Logitech Z5500 Creative Thx 550
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Canlı Tv izle
kolayoto.com
bankalar.org
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.