Şimdi Ara

Milli Muharip Uçak TF-X çift motorlu olacak (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
1
Favori
3.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Jet motorunun mühendisliği hiç kolay değil , basitlerini hobi DIY olarak yapıyorlar yapımı kolay ama Bu iş Onlarca tonu kaldıracak olan bir yakıt enjeksiyonlu pervanesiz itici olunca.

Zor. Çok zor yerli yapabilirler umarım ama bilgi birikim olmadan imkansız gibi birşey. Bütün mühendislerimiz yurt dışına kaçıyor zaten, Tamam güzel torna Cnc tezgahları var tai nin parça üretiyor ama bu mühendislik isteyen bam başka bir iş , uçağın dış kaportasını elektronik aksamını radarını yapmaya benzemez.

Alışıla gelmiş motor kavramının çokça dışında bir şeydir , karışım jet motoru
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre_virüs

Hocam Aselsan ve Bilkent Üniversitesi uzun zamandır bu GaN T/R modülleri için çalışıyormuş. Bu amaçla bir tane sirket kurulmuş ortaya çıkan prototiplerin kabul testlerinin başarıyla tamamlandığı faaliyet raporunda yazıyor.

hocam bu bahsedilen şirketin bir link’i varsa verin, bakalım ne gibi başarılara imza atmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bafbaf

quote:

Orijinalden alıntı: ESOES1981TR

quote:

Orijinalden alıntı: bafbaf

quote:

Orijinalden alıntı: ESOES1981TR

söyleyin önce motorunu yapsınlar

O kadar meraklıysan söyleyeyim seni motor olarak koysunlar

Forum Nick'i ve Motor kelimesi fonetik kafiyesi bakımından senin daha uygun olduğunu düşünüyorum ha motor olmazsan da o kabilyet yoksa pervaneside olabilirsin sonuçta ateşleme için bir malzemenin havayı içeriye alması! gerekiyor demi

Şimdi yürü git işine Liseli

Kapağı dün kapattım üzerine hala çıkamamışsın.

Burası forum ayrıca ülke ve dünya gündemi koçum 15 lik liseli muhabbeti yapacaksan ya da milletin fikirlerine saygı göstermeyi kabullenemiyorsan konu dışı bölümünde muhabbet edebileceğin başka bölümlerde var git orada zıpırlık yap

• Bir kerede reklamı değilde yaptık ahanda prototipi deseler ve bizde ayakta alkışlasak.Nedense böyle haberlerin %80'i yalan oluyor.O yüzden dikkate değer bulmuyorum.Ne zaman ki yapılır o zaman gurur kaynağı olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bluflame B kullanıcısına yanıt
    Hocam şirketin ismi AB-MikroNano
    şurada ilişkili bir haber mevcut
    http://www.aselsan.com.tr/tr-tr/basin-odasi/haberler/Sayfalar/abMikroNano20141223.aspx
    şirketin linki burada
    http://abmikronano.com.tr/
  • Bence aramızdaki problem frekanslarımızın birbirini tutmaması.
    Savunma Havacılık dergisinden alıntı yapıyorum.

'Öncelikle 5,500 parçadan oluşan bu uçağa ait tüm mühendislik hesapları Türk Mühendislerince yapılmıştır. Tüm uçak üreticilerinde olduğu gibi, uçağın aerodinamik özelliklerini belirleyen gövde, kanat, kuyruk geometrileri TAİ mühendislerince tasarlanmıştır.
    3.5 tona yakın ağırlığı olan bu uçağın kanadına, havada akrobasi sırasında kendi ağırlığının 7 katına yakın, yaklaşık 20 ton yük binmektedir. Hafif ama bu yüklere dayanmasını sağlayan elemanlar ve iskeletin hesapları da TAİ'nin ürünüdür.Tüm bu mühendislik hesapları da SHGM ve EASA uzmanları huzurunda yapılan rüzgar tüneli testleri, yapısal testler ve en nihayetinde de uçuş testleri ile doğrulanmıştır. Tüm sistemlerin tasarımı ve seçimi de Tai tarafından yapılmış ve ihtisas sanayilerinde üretilmiştir.
    Sertifikasyon süreci, 7500'ü aşkın teknik resim, 455'i aşkın yer ve alt sistem testi, 500'ü aşkın uçuş testi ve ibraz edilen 545 dokümanın tescil edilmesiyle tamamlanmıştır. 10000 sayfayı aşan pilot ve teknisyen kullanımı el kitapları da bu süreçte hazırlanıp otoritelere sunulmuştur.' 140 mühendisin 10 yıllık emeğinin ürünüdür.

Ben tamamen Tai'de üretilmiş demedim bahsettiğim şey geliştirmekti.
    Motor tıpkı sınıfındaki muadilleri gibi Pratt-Whitney
    Pervane Hartzell
    Hidrolik sistemlerin üreticisi CESA,
    %100 YERLİ hiçbir zaman demedim seçim propagandası yapmadım

• revere R kullanıcısına yanıt
    Nasi yok ya yaptik iste al buda resmi; Milli Muharip Uçak TF-X çift motorlu olacak

Rus gemiye takmis biz hava taşitina. Hangisi daha zor sence ? Hadi bakalim simdi kivir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çok güzel. Bizimlimdede nozzle yönlendirmesi olsun.

• erco35coast kullanıcısına yanıt
    60 model ucakta full glass kokpit var oylemi ?

Texan 2, pilotus pc9, super tucano vs de 60 model o zaman... Bisey biliyorsan konuş...

• ø kullanıcısına yanıt
    tecrübesinden faydalanmak güzelde , copy-paste biraz farklı bir durum
  • Milli'mi veya değilmi konusu!

En önce biz biz olalım .

Kim demiş biz yapamayız diye?

Yapanlar insan değilmi?

Biz her şeyi yaparız tekçe istek olsun

isteyen yapar istemeyen yapamaz.

Bir Harp zamanında neler yapabiliriz o zaman anlanır şimdi ise konuşmak ve yorum yapmakla kalırız.

Türkiye şu anda Batılı ülkeler in kontrolünde idi ve şimdi Batılı ülkeler bir hamle yapmak istiyorlar Türkiyenin Kontrolünü bir daha ele gecirmek.

içimizde çok düşman var. Her insan iyi yaşamak ister ve bu iyi yaşamak için taviz vermek demek çünkü iyi yaşamak para demek.

Parayı kontrol eden Batılı ülkeler. Buna çare bulursaz o zaman belki yolumuz ve isteklerimiz daha cabuk olur.

Parayı kontrol etmek Silahla oluyor ne yazık.

Türkiye bu işi (parayı kontrol etmek) tek başına yapamaz ama önder olabilir.

Arap ülkelerin çoğunun Batılı ülkeler'in kontrol altında olduğunu biliyoruz biz bile bağlıyız.

Benim görüşüm:

1. Türkiye en önce Silah konusunda bağımsız olması şart.

şu anda Türkiye doğru yolda.

2. Türkiye Füze sistemine çok önem vermesi gerek.

şu anda Türkiye doğru yolda.

3. Türkiye Pakistan, İran ve Türk devletleri ile Orta doğu birlik Toplumu kurması ve para birimi aynı olması gerek.

şu anda Türkiye bunu yapmaya çalışıyor.

4. Türkiye Üniversitelerini Başka ülkelerde kolları olmak suretiyle kurmaları gerek ve orda en iyi öğrencileri kendine çekmek gerek.

şu anda Türkiye bir adım atmamak'da inşallah gelecekte olur.

5. Türkiye Konyada bir ODBT (Orta Doğu Birlik Toplumu) Merkezi kurması gerek. Danışman ve parabirimi Hakkında parlement kurması gerek.

şu anda bir adım atılmış değil.

6. Türkiye ODBT istibaharatını kurması şart.

7. Türkiye Okullarda 4 Sınıf'dan itibaren Arapça, İrança, Pakistança ve İngilizçe seçmeli dil öğrenme şart'ı koyması gerek. Çocuklarımız 3-4 yaşındayiken yabancı lisanları ve inançlarını öğretilmesi gerek.

8. Türkiye ve ODBT Faizi kaldıraçak Sistem kurması gerek Bir Finans Merkezi Oluşturmak gerek.

9. Türkiye ve ODBT Medya grubu Merkezi oluşturması gerek.

10. Türkiye ve ODBT İslam Fetva Kurallar Merkezi oluşturmak gerek.

11. Türkiye ve ODBT ve Araplar Danışman Merkezi oluşturmak gerekir (Urfa'da kurulması gerek)

Milli olmak için bunlar gerek

Eğitim olmayan bir yerde Adalet olmaz. Adalet olmayan yerde Kaos olur.

Gençlerimiz Batılı ülkeler'de öğrenecek ve geleçek Türkiyede yatırım yapaçak kimlerin yatırımı ile?.

Milli olmak eğitim'den gecer.

Unutmayalım Bardak'daki suyu görelim ve çoğaltalım.

• Geliştirelim artık birşeyler
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.