Şimdi Ara

Milli Muharip Uçak TF-X çift motorlu olacak (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
1
Favori
3.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: M.Akif Ersoy

Milli Muharip Uçak TF-X çift motorlu olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: radical

quote:

Orijinalden alıntı: revere

quote:

Orijinalden alıntı: emre_virüs

Üzgünüm ama sacmalamışsınız proje gerçek.

Bunlar sadece çizim.

Aselsan kokpit ve burun radari üzerinde çoktan aşama kaydetti (2016 faaliyet raporları)

Temel Bey gerekirse dünyanın her yerinden uzman transfer edeceklerini söyledi.

biz daha kumdan elde edilen silikon ayrıştırıp baskı çip üretemiyorken kalkıp radarlara can veren ve mili metrik frekansları algılıyabilen süper yarı iletken mi geliştirdik ki aselsan 2-3 km üzeri radar geliştirecekmiş ? bu arada F22 radarları 20km üzeri teknolojiye sahip.

üzgünüm ama bu da koreden ithal edilen projelerden biri. lakin bu seçim yatırımı gibi duruyor. hali hazırda 4 yıl önce SAAB ile anlaştık uçak teknolojisi için onlardan yardım alıcaz derken bugün İngiliz BAE ile anlaştıl diyorsunuz.

kusura bakma pek inandırıcı değil.

Biz o treni SAAB ı VOLVO yu veya BOSTON DYNAMICS gibi firmalar iflas edilip satılırken almak yerine kara paraları halk banka gömmekle meşgul idik. bu yüzden senin bulunduğu taraftaki kesimin hiç bir projesi, tahüttü inandırıcı gelmiyor bana.

ekleme : şu alttaki servis edilen proje resimdeki uçakların kuyruk kısımdaki kodları c100 c102 c103 vs bunlar bile kore k-fx programından alınma çizimler.

arkadaş, saçma sapan yazılar yazarak milletin algısıyla oynama.

-mikroçip üretimi var tübitakta askeri üretimler için küçük sayılar ile. Rantable olsa piyasa içinde üretilir.

-süper yarı iletken dediğin şey, AESA radar modülü üretildi. çafrad, kalkan radarı vs bir araştır, atıp tutma bilip bileden.

-Mmw radarda geliştirildi, meteksan firması tarafından, yine S:çtın

-F-22 radarı 120 km dende görüyor, neyi görüyor ama ? rcs oranı nedir bilinmi ?

-Kore nin bu proje ile uzaktan yakından alakası yok o resimlere bakarak yorum kasma ergenin biri KF-X e TF-X yazmış altı üstü. bizim uçak KF-X gibi tırt değil. şu anda türkiye havacılıkta koreden ileride.

birazdan aselflir de %100 yerli dersin.

kardeşim aesat dan alıp Türkiyede Assemble edip sonra "radar yaptık" demek ile süper yarı iletken üretip modüllerine entegre edip ayrıca yazılımını da koyarsan... işte bu yerli üretim oluyor.

• quote:

quote:

kore yapımı K-FX prototipleri ile birebir.

üzgünüm ama bu da yeni bir seçim propagandası.

bu art niyetli herifi dikkate almayın. koydugu resimlerin resmiyeti yok, zaten derdi başka.

eğer tf-x projesi seçim propagandası ise on numara propaganda ben kesinlikle evet diyorum

buyrun TF-X;

şu akp kafasını bırak.

seneye dikkat et. şu an 19 yaşındasın desek ... 6 yıl önce ben modelleme yaparken 3dmax catia vs ile sen o zamanlar 13 yaşında çok başka yerlerdeydin.

• Donanımhaber'in adı Askerihaber olarak değiştirilsin bence..

Ne bu yav ne zaman gelsem hep askeri bir haber veriyorsunuz.
  • biz ypg pyd vuramadıktan sonra ucagında anlamı yok. E noldu sımdı kurdıstan a ypg pyd, amerıka destegınde katılıyor. Bizde ucak yapıp yunanlılarla ıt dalasında mı kullancaz? ne ıse yaradı sımdı bu ucaklar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

bu art niyetli herifi dikkate almayın. koydugu resimlerin resmiyeti yok, zaten derdi başka.

eğer tf-x projesi seçim propagandası ise on numara propaganda ben kesinlikle evet diyorum

buyrun TF-X;

şu akp kafasını bırak.

seneye dikkat et. şu an 19 yaşındasın desek ... 6 yıl önce ben modelleme yaparken 3dmax catia vs ile sen o zamanlar 13 yaşında çok başka yerlerdeydin.

19 yaşında değilim, havacılık sektöründe çalışıyorum senden çok daha iyi biliyorum bu uçakların teknik verilerini. üstteki catia çizimine gelince, saab zamanında üzerinde çalışılan modellerden biri. uçak bittiğinde öylede olmayacak. bir olta atayım dedim

• revere R kullanıcısına yanıt
    yahu motormu yok dünyada, neden çöp olsun. ukaraynadan al, ingilizden al, japondan al. otokar 850 hp lik tamamen milli otoru yaptı, iki tanesini birleştirir olur sana 1700 hp.
  • bu "türkler yapamaz biz ecnebininkini istiyoruz" cular ile enerji harcamanın mantığı yok bırakın boş teneke gibi tangırdasınlar. Eşik aşıldı herşey zamana bağlı artık, rahat olun;)

• Bu zaten bilinen bir şeydi.

• quote:

Artık bizimkiler o kadar yiyor ki baştakiler özen gösterip hayalden de olsa bir prototip koymamışlar kopyala yapıştır yapıp sunmuşlar :))

• Ya en azından proje var üzerinden çalışılıyor yapılmaya çalışılıyor. Akp'den önceki dönemlerinde bazılarında bu çalışmalarda yoktu. Çalışsınlar, boş yatarlarsa sıkıntı.

Vecihi Hürkuş'a yapılanlar ve eskişehir uçak fabrikasını kapantan zihinler bunu da istemezük moduna girmişler.

Ek yapayım bu tiplerin basın yayın organları da devrim'i bitirmişti.

• quote:

yahu motormu yok dünyada, neden çöp olsun. ukaraynadan al, ingilizden al, japondan al. otokar 850 hp lik tamamen milli otoru yaptı, iki tanesini birleştirir olur sana 1700 hp.

otokarın yaptığı motor için kaynak verebilir misin ? merak ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yasir3

quote:

Artık bizimkiler o kadar yiyor ki baştakiler özen gösterip hayalden de olsa bir prototip koymamışlar kopyala yapıştır yapıp sunmuşlar :))

bilmeyen adama lafım yok. ama bilmediği halde atıp tutanlar var. AESA radarı yapmamız gibi mesela :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ESOES1981TR

söyleyin önce motorunu yapsınlar

O kadar meraklıysan söyleyeyim seni motor olarak koysunlar

• Arkadaş ne motormuş

Motoru dışarıdan alınca ne oluyor

Uçak motorsan ibaret mi

Bunun navigasyonundan tut füze bombalarına kadar her şeyi türkiye suanda üretiyor zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: bafbaf

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bafbaf

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emre_virüs

Üzgünüm ama sacmalamışsınız proje gerçek.

Bunlar sadece çizim.

Aselsan kokpit ve burun radari üzerinde çoktan aşama kaydetti (2016 faaliyet raporları)

Temel Bey gerekirse dünyanın her yerinden uzman transfer edeceklerini söyledi.

biz daha kumdan elde edilen silikon ayrıştırıp baskı çip üretemiyorken kalkıp radarlara can veren ve mili metrik frekansları algılıyabilen süper yarı iletken mi geliştirdik ki aselsan 2-3 km üzeri radar geliştirecekmiş ? bu arada F22 radarları 20km üzeri teknolojiye sahip.

üzgünüm ama bu da koreden ithal edilen projelerden biri. lakin bu seçim yatırımı gibi duruyor. hali hazırda 4 yıl önce SAAB ile anlaştık uçak teknolojisi için onlardan yardım alıcaz derken bugün İngiliz BAE ile anlaştıl diyorsunuz.

kusura bakma pek inandırıcı değil.

Biz o treni SAAB ı VOLVO yu veya BOSTON DYNAMICS gibi firmalar iflas edilip satılırken almak yerine kara paraları halk banka gömmekle meşgul idik. bu yüzden senin bulunduğu taraftaki kesimin hiç bir projesi, tahüttü inandırıcı gelmiyor bana.

ekleme : şu alttaki servis edilen proje resimdeki uçakların kuyruk kısımdaki kodları c100 c102 c103 vs bunlar bile kore k-fx programından alınma çizimler.

Koşun koşun frekansı milimetreyle ölçen var

A millimeter wave scanner is a whole-body imaging device used for detecting objects concealed underneath a person's clothing using a form of electromagnetic radiation.

Millimeter wave fire control radar for CIWS gun on Russian aircraft carrier Minsk

akpli olmak güzel olsa gerek. hiçbirşeyden haberin yok. sanıyorsun ki Dünya seni kıskanıyor. senin 1000 metre arkadalar ve sana yetişmeye çalışıyorlar.

revere bu mmw radarı buraya ne akla hizmet koydun bilmiyorum ama bunun daha gelişmişini atak helikopteri üzerinde deniyoruz şu anda, böyle kazulette değil. bence senin bazı şeylerden haberin yok...

Dokunma şabana, daha silikonla silisyumu ayırt edemiyor bunu nerden bilsin

cahil demişsin şaban demişsin ve hala cahil beyninle laf ediyorsun

ingilizce seviyen var mı hiç bilmiyorum ama şu videoyu izle. eğer bir daha o düşük beyin kapasitenle hakaret edecek olursan şikayet edilirsin. benden uyarması.

• quote:

Orijinalden alıntı: _RevO_

quote:

quote:

Bosuna kasiyorsun kendini.

Bunlarin kafasi almaz boyle seyleri, onlerine gelene ayyas, sarhos, vatan haini demeye alisiklar.

Firtina dedikleri obus'un guney koreden cakma K-8 oldugunu hatta ilk 8 modelin korede uretildigini, hurkusun yine guney kore cakmasi oldugunu, atak'in a129 mangusta oldugunu, dunyanin motorsuz ilk tanki altay'in guney koreli k2 oldugunu, hatta atom bombasini havada durduran, sahitleri de olan korkut'un yine alman-avusturya ortak yapimi silah ve aksamlara sahip oldugunu bilmez bunlar.

Mehmetcik dedikleri tufek AR10, HK, M417 cakmasi,
    Yerli ucak gemisini Ispanyol firmasi yapiyor,
    Uydular ya fransa'dan ya japonya'dan geliyor,
    Motorlar almanyadan alinma,
    Yerli IHA'nin motoru Avusturya'dan
    Bora dedikleri fuze Cin yapimi J klas fuze sistemi.

Ama alayi yerli.

Ama yeri gelince, muhendis, yeri gelince fizikci, yeri gelince matematikci kesilirler, herseyden haberleri vardir.

Ben ulke gundemine gerekmedikce yazmiyorum, agzimizi acsak 3 ay ban yiyoruz zaten.

Daha tanka motor yapamayan ulke, cift motorlu stealth ucak yapacakmis, yersen.

16 nisan gelmeden pluton'da koloni kuracagiz yakinda.

benim anlamadığım 70 yılda 120 milyar dolar borçlanmış Türkiye, 14 yılda nasıl bu rakamdan 400 milyar dolarlara geldi. ortada özel sektör olsun kamu sektörü olsun büyük bir borçlanma var. anlamadığım bu paraya ne yapılmış ? istanbulda 10 rezisans ve 20 adet avm mi ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bosuna kasiyorsun kendini.

Bunlarin kafasi almaz boyle seyleri, onlerine gelene ayyas, sarhos, vatan haini demeye alisiklar.

Firtina dedikleri obus'un guney koreden cakma K-8 oldugunu hatta ilk 8 modelin korede uretildigini, hurkusun yine guney kore cakmasi oldugunu, atak'in a129 mangusta oldugunu, dunyanin motorsuz ilk tanki altay'in guney koreli k2 oldugunu, hatta atom bombasini havada durduran, sahitleri de olan korkut'un yine alman-avusturya ortak yapimi silah ve aksamlara sahip oldugunu bilmez bunlar.

Mehmetcik dedikleri tufek AR10, HK, M417 cakmasi,
    Yerli ucak gemisini Ispanyol firmasi yapiyor,
    Uydular ya fransa'dan ya japonya'dan geliyor,
    Motorlar almanyadan alinma,
    Yerli IHA'nin motoru Avusturya'dan
    Bora dedikleri fuze Cin yapimi J klas fuze sistemi.

Ama alayi yerli.

Ama yeri gelince, muhendis, yeri gelince fizikci, yeri gelince matematikci kesilirler, herseyden haberleri vardir.

Ben ulke gundemine gerekmedikce yazmiyorum, agzimizi acsak 3 ay ban yiyoruz zaten.

Daha tanka motor yapamayan ulke, cift motorlu stealth ucak yapacakmis, yersen.

16 nisan gelmeden pluton'da koloni kuracagiz yakinda.

benim anlamadığım 70 yılda 120 milyar dolar borçlanmış Türkiye, 14 yılda nasıl bu rakamdan 400 milyar dolarlara geldi. ortada özel sektör olsun kamu sektörü olsun büyük bir borçlanma var. anlamadığım bu paraya ne yapılmış ? istanbulda 10 rezisans ve 20 adet avm mi ?

* alinan vip ucaklar, yapilan saraylar, yenilenen osmanli parcalari, saraylari
    * afrikaya yardim kafasinda gonderilen paralar
    * suriyeliler
    * yerli denilip yerli olmayan onlarca projenin parasi
    * yandas veya yabanci sirketlere fantastik teminatlar altinda yaptirilan bos projeler ve teminat karsiligi donmedigi icin odenen paralar
    * belediyelere aktarilan fahis paralar (bursa belediyesi 3milyon (3 trilyon eski parayla) web sitesi yapmasi misal)
    * ucak dolusu yapilan yurtdisi gezileri
    * kurtlere verilen yardimlar

Daha da uzar bu liste. O kadar da yer satildi, ama yetmedi. Simdi satacak bir sey de kalmadi, artik milleti fetocu metocu diye etiketleyerek malvarliklarina el konuluyor. Uzan bitti, sira Dogan'a geldi. Dogan da bitince sira Koc'a gelecek.

Sahenk ve benzeri orta captaki isadamlari ne var ne yoksa satip yurtdisina kacmaya basladi bile, iflas uzerine iflas geliyor.

bilemiyorum da ... ortada 280 milyar dolarlık kamu ve özel borçlanması var. hiç biride mi bir ar-ge ye yatırım yapmadı ? ne bilim su motoru yap yine birşeyler üretmiş olursun. VESTEL diyoruz ama o bile sony veya sharptan alıp yap boz gibi birleştirip satıyor.

böyle büyüme olmaz. ama bu kadar borçlanmaya rağmen elde birşey yok... orası düşündürcü.

• İnsansız hava araçlarına geçiyor dünya. Boeing vb. firmalar günümüz uçaklarını sensörler ile donatıp insansız uçurmanın çalışmalarını yapıyorlar. (youtube de videosu var) Çok güzel bir gelişme ama yetersiz, daha hızlı olmamız daha çok çalışmamız gerekiyor.

• Şu başka uçağın aynısı diyen arkadaş acaba gerçekten bu proje için binlerce insanın arge çalışması yürüttüğünü biliyor mu? Ayrıca başka uçağın birebir aynısı olursa öp başına koy. Bir başka uçağı sorunsuz kopyalayıp havada kaza kirima uğramadan ucurabilmek zaten başlıbaşına bir sihirbazlik. Bu iş yerli otomobil gibi değil. Savunma sanayisi olunca mesele çok daha ciddi yürütülüyor. Partiyi bir kenara bırakarak biraz araştırın derim. 2023ten önce bu uçağı beklemeyin bu arada..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.