Şimdi Ara

Milli Muharip Uçak'ta son montaj aşamasına geçildi (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
317
Cevap
2
Favori
7.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yalanlarina devam ediyorsun.

Ben 50 milyon dolara satildi demedigim halde bunu demisim gibi iftira atiyorsun. Ne yazilani anliyorsun ne de okuma kabiliyetin var.

Erdogan 50 milyon dolar modernizasyon maliyeti oldugu icin verdik dedi. Bende 50 milyon dolar icin verdiler yazdim. 50 milyon dolara satildi yazmadim.

Allah icin okudugunu anla artik. Yalan konusma.

Bu saydiklarina para bulabildilerde kici kirik 50 milyon dolari mi bulamadilar. Insan yazarken bile utanir… Normal sartlarda bu kadar sey yaptiniz 50 milyon dolari mi bulamadiniz demen lazimken yalan daha tatli tabi…

Eleman bile ibb icin soyledigin yalani ilk agizdan kanitiyla birlikte curutmus.

Gelelim fabrika yalanina;

Eger bir ulkenin para birimi deger kaybederse ihracati artip ithalati azalir. Bu bilimsel bir hipotezdir.

Ama bizim ulkemizde ne oldu? Paramiz deger kaybetti, ihracat artti, ithalatta artti. Ihracatin ithalati karsilama orani %80 lerden 69 kusurlere dustu.

Bunun sonucunda da dis ticaret aciginda cumhuriyet tarihinin rekorunu kirdik.

Bu sene Ocak-agustos doneminde bir onceki ayni doneme gore acik %146 artis gostererek 29 milyar dolardan 73 milyar dolara cikti.

Milli Muharip Uçak'ta son montaj aşamasına geçildi 

Fabrika acildi ihracat artti yalani buraya kadarmis. Kusura bakma.

• alfa-x kullanıcısına yanıt

A haber izlemiş gibi oldum.

İbb kuruluşu olan igdaş ta ,sendika seçimlerini önceki pörsümüş adaylar kazandı,sayısal çoğunluk artmış olsaydı , eze eze sol aday kazanırdı, yalan 1

Diğer anlattıklarına cevap veririm tek tek anlamak istemediğini biliyorum,içte ve dışta U dönüşleri yapanları ,biraz sorgula kendin öğren.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

İhracat rakamları nı duyduk, ithalat rakamları nı niye söylemiyorlar,bilgin varmı.

Son kez o sayılar sizin raporunuzdan alınma zaten.

Raporun neden işten çıktılar kısmını kesip sonuç kısmında toplam sayı veriyorsunuz.

Adamlar emekli olmuş örneğin raporun araştırma kısmında var sonuç kısmında işten çıktı yazılmışMilli Muharip Uçak'ta son montaj aşamasına geçildi 

Hayatınız kocaman bir yalandan ibaret.

• Sozuak S kullanıcısına yanıt

Modern savunma sanayi ve silah temin sürecinde şöyle bir durum var; her bir parçanın veya donanımın tek bir ülke tarafından üretilmesi verimli değil. ABD gibi uçak sanayisi çok gelişmiş ve tek başına üretebilen bir ülke bile o sebeple envanterini doldursun diye F-35 gibi uluslararası bir projenin başı çeken sponsoru oluyor. Tabii burada küresel Amerikan askeri hegemonyasının Amerikan müttefikleri üzerinde böyle projelerle sürdürülmesine yönelik bir yaklaşım da mevcut. MMU'nun Türkiye açısından önemi de varolan en iyi savaş uçağı olacak olması değil (ki değil ve hatta olamaz da); Türkiye'nin askeri havacılıkta proje tasarlama, geliştirme ve üretim konusunda liderlik rolü kazanmasına ve yerli kaynaklı girişimlerin yeterli kapasiteye ulaşmasına aracılık etmek. Beklenti MMU'nun bir F-22 veya F-35 olmasını beklemek olmamalı ama onlara da meydan okuyabilecek asgari yeterlilikte, Türk çabasını yansıtan, Türk Savunma Sanayi girişimi bir platform oluşturmak olmalı. Başarılı olması ve seri üretime sokulması halinde ihraç edilebilir de ama buna daha çok yol var gibi. Bu uçak anladığım kadarıyla muhtemelen birkaç yıla Türk Hava Kuvvetleri'nin - deneme yapmak maksadıyla - envanterine girer ama kayda değer ve talep çekebilecek bir ihraç kapasitesine ulaşmak herhalde onyıllar alır. İlk modellerin motoru zaten yerli üretim bir motor olmayacak. Yerli motor da uçak harici ve uçakla beraber sayısız testten geçecek. Bu gibi sebeplerle Türkiye zaten neredeyse aciliyet içerisinde ithal edilmiş uçak modeli arayışında. ABD'den yeni varyant F-16'lar veya İngiltere'den Eurofighter'lar almaya çalışıyor.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Uçakta yakıt tankı nerede? Yakıt kapasitesi nedir? Bu bilgiler verilmemiş. Yakıtsız mı uçuyor bu uçak?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Puzzle zihniyetiyle MMU yapmaya kalkarsanız, son parçayı koyduğunuzda sadece çerçeveletip asar seyredersiniz, başka işe yaramaz...

• Source kullanıcısına yanıt

CAD olarak guzel gorunuyor istersen ben de ciziyim 1 saatte :D

• saltanat1299 kullanıcısına yanıt

Olan hepimize olacak İstanbulun değişince ne hale geldiğini gördük 25 senelik oturmuş sistemi olan İstanbul bile 3 sene nasıl batırılıyor gördük ,değişsin eskiden gödüğümüz gibi(5 Nisan 1994 ,28 şubat ,2001 krizi )ben biliyorum başımıza gelecekleri de sende yaşayarak öğrenirsin

öztırak daha muhalefetteyken İMF diyor alır kredileri 6 ay sonra da görürsün neler oluyor , tabii mmu,roketsan,baykar onlar zaten direk devre dışı bırakacaklar açıkça söylüyorlar..

tüpraş , petkim ,ereğli özelleştiği için rekor kar açıklıyor ,yoksa özelleşmese 1000 çalışanı varsa bu nüfusla şimdilerde 1000 çalışanı+3000 de çalışmadan maaş alanıyla zor kar açıklardı .)

At gülüm at yalancıyı nasılsa

Milli Muharip Uçak'ta son montaj aşamasına geçildi

• WILDBOYS kullanıcısına yanıt

Gazetelerdeki "doğan her bebek imf'ye borçlu doğuyor" manşetlerini hatırlıyor musun yoksa yaşın bu manşetlerden küçük mü?

• cocainbar kullanıcısına yanıt

Katarlılara satıldı ne demek ,Katarlılara satıldı dedin hala yalana devam ediyorsun , kıvırıp Katara savunma sanayii fabrikasını 50 milyon dolara verdiler dedim yazıyorsun

ibb içinde elemanın söylediği yalanı tıpkı senin tarım konusundaki yalanın gibi ıspatla oraya haber linki ile bıraktım ,senin elemanın akp nin kendi raporlarında var dediği ,yok çıktı açıklamada İmamoğlunun açıklaması çıktı onu bile anlayamamışsın Yalan Konuşma

Gelelim senin fabrika yalanına ,

Fabrika sayısı arttı mı? arttı , ihracaat arttı mı arttı

Evet dış ticaret açığında da cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdık ,çünkü daha çok üretim için daha çok enerji harcıyorsun ,daha çok hammadde girdisi yapıyorsun ,daha çok fabrikan var

enerji tüketimin de bu üretimler ve artık her evde doğal gaz olduğu için arttı mı arttı enerji maliyet girdileri hammadde fiyatları arttı mı arttı, acaba yurt savunması için aldığın malzemelerde ithalatın artmasındaki sebeplerden mi sonuçta her ithal ettiğini satamıyorsun kendin kullanıyorsun

ama sen büyüyen OSB lerden artan fabrika sayısından bahsetmezsin , nüfus artışına göre istihdamın bu nedenle arttığından bahsetmezsin bu yalanın da diğerlerinde olduğu gibi ortaya çıkar

Sen hala sorumu cevaplamadın bu kadar savunma sanayiine yatırım nasıl gerçekleştirildi ? nereden geldi bu paralar

hem Tayfun Balistik füzesini geliştir ve daha onlarcasını hemde 1915 Çanakkale köprüsünü yap ? neden bu zamana kadar bunlar yapılamadı da şimdi yapılabiliyor hadi açıkla da bilelim

TÜİK sayfasında var hatta orada yazıyor ithalatın ne kadar arttığı karşılama oranının 80 lerden 69 lara düştüğü ,resmi sitede yazıyor

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt

Versene o raporun linkini yalan söylemek yerine

ben bizzat raportörün ibb meclisindeki beyanatını ve linkini attım sen atamadın sen imamın dediklerini attın

Hayatınız kocaman bir yalandan ibaret.

Çözüm basit

Çık Libyadan , çık Suriyeden , çık Somaliden , çık doğu akdenizden , 90 larda olduğu gibi Azerbaycana yapılanlara sessiz kal askeri yardım yapma arkasında durma , yapma 1915 Çanakkale köprüsü ,

yapma Tayfun Balistik füzesini , sayısını unuttuğumuz uyduları gönderme, bırak Gökbey helikoptrini yapmayı , bırak onun milli motorunu yapmayı geliştirmeyi , bırak MMU projesini ,

bırak atmaca gemisavar füzesini , bırak roketsan projelerini, bırak uzay çalışmalarını , bırak İstanbul havalimanı gibi altın yumurtlayan projeleri , sat sahip olduğun 4 tane sondaj gemisini , bırak L400 uçak gemisini ....

bırak Togg projesini kapat fabrikasını

52.598 e ithal alman malı kıytırık polo değil , 50.000 e ithal alman malı mercedes C serisi alırsın , çoook kolay tercih senin Milli Muharip Uçak'ta son montaj aşamasına geçildi 

• Gözden kaçan bir ak troll.. Blokladım...

Tuik e göre enflasyon %85 sen bunada inanıyorsun değilmi

• Öner kullanıcısına yanıt

Hatırlıyorum,o zaman doğan çocuk başına 100 dolar borcumuz vardı,şimdi kaç dolar dış borcumuz var kişi başı,aslan parçası

O zamanlar yandaş medya yoktu,hükümetler bütün bilgileri paylaşırdı,ya şimdi paşam toog yaptık dimi,içini gezdirmeyin medyaya ,foyası ortaya çıkar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WILDBOYS -- 26 Kasım 2022; 19:23:9 >
  • Ya bu arada bunlar nasıl yarbay oldu fetönğn parnağımı var yoksam

Aslan parçası mi???

18 yaşında aslan parçası bi oğlum var benim.

Her doğan çocuk başına 100 dolar borç "imf" ye vardı.

Şimdiki dış borç üretim borcu.

İkisi farklı şeyler aslan parçası.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.