Şimdi Ara

Milli Muharip Uçak’ın pist üstü yüksek kaliteli fotoğrafları yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
2
Favori
2.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
Mesaj
 • Milli Muharip Uçak’ın pist üstü yüksek kaliteli fotoğrafları yayınlandı
  Birkaç saat önce Türkiye’nin beşinci nesil savaş uçağı olarak Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) tarafından geliştirilen Milli Muharip Uçak, ilk defa hangardan çıktı ve piste adımını attı. Bu anlara ilişkin görselleri sizlerle paylaşmıştı ve şimdi Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, yüksek kaliteli görselleri yayınladı.  Yüksek kaliteli görseller paylaşıldı  Milli Muharip Uçak’ın pist üstü yüksek kaliteli fotoğrafları yayınlandı
  Milli Muharip Uçak’ın ilk olarak 18 Mart tarihinde tören eşliğinde hangardan çıkması planlanmıştı ancak buna rağmen MMU, hangardan çıkartılarak kendi motorlarıyla taksi testini gerçekleştirdi. Bu anlara ilişkin fotoğraflar Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir tarafından "Şehitlerimizin aziz hatırasına! Milli Muharip Uçak'ımızı 18 Mart'ta hangardan çıkaracağız demiştik. Uçağımız bugün pistin başında! Cumhurbaşkanı'mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde inşallah gök vatanımızda süzülmesine de şahit olacağız." notuyla paylaşıldı.  Yarın daha fazlası gelecek


  AA’nın haberine göre MMU, yarın motor çalıştırarak hangardan çıkacak. Muhtemelen fotoğrafların yanında video içerikleri de paylaşılacaktır. TUSAŞ tarafından geliştirilen beşinci nesil savaş uçağı Milli Muharip Uçak, Türkiye’nin hava gücünün bel kemiği olan F-16 uçaklarının yerini alacak. 2030’lu yıllarda F-16 savaş uçaklarının kademeli olarak envanterden çıkartılması ve ömürlerini doldurması bekleniyor.  Ayrıca Bkz.Milli Muharip Uçak ilk kez piste çıktı  Milli Muharip Uçak’ın öne çıkan özellikleri arasında düşük radar görünürlüğü, dahili silah yuvası (ki bu da düşük görünürlüğü destekliyor), yüksek manevra kabiliyeti, otomatik hedef tanıma ve algılama, çoklu veri füzyonu ve yapay zeka yetenekleri ile artırılmış muharebe gücü yer alıyor. Milli Muharip Uçak’ın ilk uçuşu ise 2023 sonunda olacak.  Milli Muharip Uçak’ın pist üstü yüksek kaliteli fotoğrafları yayınlandı
  Ancak belirtmek gerekiyor ki tüm bu testler esasında bir prototip üzerinde yapılıyor ve nihai modele kadar değişecek, eklenecek çok şey olabilir. Mevcut prototip modelde General Electric tarafından üretilen çift F-110 motoru kullanılıyor. Bu motor F-16 Fighting Falcon, F-14 ve F-2’lerde de kullanılıyor. Bunların yanı sıra TUSAŞ, 2026 sonuna kadar 3 adet Blok 0 prototipi üretmeyi hedefliyor. 2028 yılında ise MMU’nun yerli motor ile seri üretime geçmesi planlanıyor.
  Kaynak:https://www.aa.com.tr/tr/savunma-sanayisi/milli-muharip-ucak-pist-basi-yapti/2848896 • Onlara karşı gücünüz yettiği kadar kuvvet ve savaş atları hazırlayın. Onlarla Allah’ın düşmanını, sizin düşmanınızı ve bunlardan başka sizin bilmediğiniz fakat Allah’ın bildiği diğer düşmanları korkutursunuz. Allah yolunda her ne harcarsanız karşılığı size tam olarak ödenir. Size zulmedilmez. (Enfal 60)
  Birileri böyle bir projenin olmadığını iddia ediyordu. Hatta dalga geçiyorlardı, otomobil projesi için yalan diyorlardı, bizim bu yalanlara karnımız togg diyorlardı. Diğer tüm projeler gibi inşallah bu da başarıya ulaşacak.
  Tüm bu projelere iftira aratanlar yüzsüzce hala konuşabiliyor olmaları yüzsüzlüklerinin bir limitinin olmadığını gösteriyor. Allah onlara fırsat vermesin. İnşallah kendi mühendislerimizle neler başarabileceğimizi herkes görür.

  Almanya savunma sanayii son 20 yılda birden atağa kalkmadı. Almanlar 100 yıldır gelişmiş silah üretiyor. Ama senin ülkenin 20 yıl önce bir milli piyade tüfeği bile üretemezken bugün her tür zırhlı aracını, piyade tüfeğini, hava savunma sistemini, hava-hava füzelerini, seyir füzelerini, balistik füzelerini, obüsünü, sihasını ve nihayetinde 5.nesil savaş uçağını yapabilecek noktaya geldiyse bu 2004'de başa gelir gelmez savunma sanayii toplantısında RTE'nin aldığı kararlarla ve bunu uygulamasıyla oldu. Son 20 yılınız her projeyi öncelikle reddetmekle, yerli değil bu demekle geçti. Şimdi artık yüzlerce proje fiilen sahaya inince, ihracatlar ardarda patlayınca reddedemez hale gelip "bunlar geçmişten devam eden" gibi uydurma tezler sunuyorsunuz. 2002'de 20-30 proje varsa bugün bu sayı 800-900'e geldi. Arada uçurum var, artık bir ekosistem oluşturuldu.


  Kabul edin etmeyin bu ülkeyi her anlamda geliştiren isim belli. Bunlar öyle şans eseri olmadı. Bugün MMU üstüne Anka-3 ve Hürjet'in de fotoları yayınlandı. Ülkemiz böyle giderse 10 yıl sonra bambaşka bir seviyede olacak. Buna kimin vesile olduğunu kabul edin.  Seçim geliyor yalaka haberler çıkıyor. Yalaka dh.  Yow biz üretemeyiz yow.  Orada çalışanların hepsi doyyipin akrabası yalan bunlar. Toggun cgi efektli fabrikası da paylaşıldı. Seçimin ertesi günü bunlar yalandı denilecek  Fotoşok. Bilim teknoloji bağımlısıyım ama biz üretemeyiz. Hayır. Yapmamalıyız. Tezek, idrar, gaz üretelim ama bunları lütfen yapmayın. Seçim.  Üretemezler. Hayır. Yapamazlar. Hayır seçim. Üretmeyin. Yapmayın. Ay. Ay bana bişi oluyor.
 • umarım uçuşunu da görürüz yalnız burnı biraz garip geldi bana

 • Ülkemizde üretme kabiliyeti yüksek sıkıntı üretme kabiliyetinden bi haber kesmin bunu görmekten aciz olmaları.

 • Onlara karşı gücünüz yettiği kadar kuvvet ve savaş atları hazırlayın. Onlarla Allah’ın düşmanını, sizin düşmanınızı ve bunlardan başka sizin bilmediğiniz fakat Allah’ın bildiği diğer düşmanları korkutursunuz. Allah yolunda her ne harcarsanız karşılığı size tam olarak ödenir. Size zulmedilmez. (Enfal 60)

 • İçerideki ve dışarıdaki düşmanlar tedirgin.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Sadece 5 yıl daha. Türkiye , Fransa İngiltere ABD vb. sınıfında olacak inşallah.

 • baldan_tr B kullanıcısına yanıt
  Oraya aesa radar geldiği için geniş oluyor diye biliyorum yeni uçaklarda, f35 de de öyle.
  Bizimkiler radarı amerikalılar kadar küçültememişse biraz büyük kalmış olabilir :D

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • İnşallah memleket semalarında uçtuğu günleri de görürüz çok yakında. İstikbal göklerdedir!

 • Umarım 3-5 ay sonra proje rafa kaldırıldı diye haberler görmeyiz. Allah devletimize zeval vermesin.

 • İl teber İ kullanıcısına yanıt
  sadece ordu anlamındaysa evet... geri kalan konular için de bu iddiada bulunuyorsan bir göz doktorunu tercih edin hocam

 • Seçim sonrası gerçekler ortaya çıkacak. Tahminim, yine biz demiştik diyeceğiz. Önceki her propagandalarında olduğu gibi.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Birileri böyle bir projenin olmadığını iddia ediyordu. Hatta dalga geçiyorlardı, otomobil projesi için yalan diyorlardı, bizim bu yalanlara karnımız togg diyorlardı. Diğer tüm projeler gibi inşallah bu da başarıya ulaşacak.
  Tüm bu projelere iftira aratanlar yüzsüzce hala konuşabiliyor olmaları yüzsüzlüklerinin bir limitinin olmadığını gösteriyor. Allah onlara fırsat vermesin. İnşallah kendi mühendislerimizle neler başarabileceğimizi herkes görür.

 • uysaloguz U kullanıcısına yanıt
  Istikbak goklerde degildir istikbal islamin Allahin emrettigi gibi surekli caga ayak uydurmaktadir once bunu dogru ogrenecez  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erniko34 -- 18 Mart 2023; 2:36:57 >
  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • Yine seçime 2 ay kaldı ve afişlerde/haberlerde milli uçağımız... Yersen...

 • BlackGhost12 kullanıcısına yanıt

  İçtiğin her neyse masaya bırak. Anlayamadığını, kabul edemediğini, zekanın bizim bu tür projeler yapabileceğimize yetmeyeceğini zannettiğini biliyorum. Ne içiyorsan masaya bırak, at gözlüklerini çıkar, sırtındaki semeri yere at, anlamanın ilk adımı insan olmaktır, insan ol, anlarsın.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Seçim geliyor yalaka haberler çıkıyor. Yalaka dh.  Yow biz üretemeyiz yow.  Orada çalışanların hepsi doyyipin akrabası yalan bunlar. Toggun cgi efektli fabrikası da paylaşıldı. Seçimin ertesi günü bunlar yalandı denilecek  Fotoşok. Bilim teknoloji bağımlısıyım ama biz üretemeyiz. Hayır. Yapmamalıyız. Tezek, idrar, gaz üretelim ama bunları lütfen yapmayın. Seçim.  Üretemezler. Hayır. Yapamazlar. Hayır seçim. Üretmeyin. Yapmayın. Ay. Ay bana bişi oluyor.

 • baldan_tr B kullanıcısına yanıt
  MMU için AESA radar henüz hazır olmadığı için seri üretime kadar tasarımda güncellemeler gelecektir. Tıpkı prototip YF-22 ile seri üretim F-22 Raptor arasındaki fark gibi.

  Milli Muharip Uçak’ın pist üstü yüksek kaliteli fotoğrafları yayınlandı

 • lextor L kullanıcısına yanıt
  Ne içtin sen

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • ntquartex kullanıcısına yanıt
  Sen yeme, biraz ötede oyna. Cumhuriyet kurulduğundan beri bi piyade tüfeği üretilmemiş son 15 yıldır yapılan yatırımları görmüyorsan diyecek bişey yok . Varsın patates 30 lira olsun ama kendi silahımız olsun.

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • Yok yok ucamaz bu kanadı yamuk 🤣🤣🤣

  < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
 • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.