Şimdi Ara

Milli Muharip Uçak ilk kez piste çıktı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
215
Cevap
3
Favori
6.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • video paylaşmamalarının nedeninin video paylaşmak istememeleri gibi bir neden olabileceği düşüncesi imkansız geliyor, onun yerine görüntülerin kf-21 den alınması, cgi olması, ya da uçakta gerçek motor olmaması gibi düşünceler daha mantıklı geliyor birilerine..

kaldı ki video da var... o zaman paylaşsınlar diyecekler :) istenmiyordur belki? nisan ayında bir tören daha var belirtmek isterim. 1 ay sonra bu temelsiz ithamlarda bulunanlar utanacaklar mı? kendi "eleştirel akıllılarını" sorgulayacaklar mı ben nasıl bu sonuca vardım diye eleştirel biçimde :)

bu arada ben de çok isterdim video paylaşmalarını.. bu an için çok bekledik..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuna222 -- 18 Mart 2023; 17:29:37 >
  • Nat Alianovna kullanıcısına yanıt

Pc başında beklemiyorum. Günlük hayatta işlerim var.

Almanca da yazsan sorun değil. Anlarım. Asıl sorun senin anlamıyor olman.

Bi içinizdeki nefreti biraksaniz gözleriniz daha iyi görecek.

Size göre iha-sihalar da yalandı ama son durum ortada.

Muhalif kanallar bir tarafını yırttı ihaları kötülemek için ama ellerinde patladı.

MMU da sizin elinizde patlayacak merak etmeyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tuna222 T kullanıcısına yanıt

Video diyorum, motor diyorum; halen resim gösteriyorsunuz. :D

Gerçekten okuduğunu anlayabilmek önemli bir yetidir: İlkokuldan gelir. Ortaokul ve lisede pekiştirilir. Üniversitede sonuna kadar istifade edilir.

Buyrun, yalnızca resimlerin yeterli olduğu konusunda ısrarcıysanız gerçek bir motor testi resmi (KF-21 Boramae):

Milli Muharip Uçak ilk kez piste çıktı

KF-21'in 5 Temmuz 2022 tarihli (ilerleyen günlerde haberleştirilmiş) taksi testinden resimler (+ uçuş kontrol yüzeylerine ve hangardaki süreçlere dair video görüntü, 27 Haziran 2022 tarihli):

Milli Muharip Uçak ilk kez piste çıktıkey aero
    KAI's KF-21 fighter prototype begins taxi tests
    https://www.key.aero/article/kais-kf-21-fighter-prototype-begins-taxi-tests

Milli Muharip Uçak ilk kez piste çıktıthe aviationist
    South Korea's KF-21 Begins Ground Tests Ahead Of Imminent First Flight
    https://theaviationist.com/2022/07/06/south-koreas-kf-21-begins-ground-tests-ahead-of-imminent-first-flight

Milli Muharip Uçak ilk kez piste çıktıHúrintwitter
    “🇰🇷🇮🇩 KF-21 Boramae prototype #1 The engine test was successful and the KF-21 technology test was completed First Flight is scheduled for next month 🤞 ”
    https://twitter.com/intel1osint100/status/1541428124352520193?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1541428124352520193%7Ctwgr%5Eb70950296334c916c5a2b02641884801f5e05e4f%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Ftheaviationist.com%2F%3Fp%3D79994

Bonus, haberlerden önce KF-21'in 4 Temmuz 2022 tarihinde yayınlanmış taksi test videosu:

https://www.aerotime.aero/articles/31496-south-korea-kf-21-fighter-ground-tests

Milli Muharip Uçak ilk kez piste çıktıKorea Defense Blogyoutube
    A higher quality footage of KF-21 Boramae prototype undergoing ground test has surfaced. KF-21 is scheduled to conduct its first flight this month. A total of 6 prototypes will conduct various flight tests until KF-21 is declared operational in 2026. Source: https://www.youtube.com/channel/UCgzM-dJe7r-h-Np4r9zsxzQ #aviation #korea #southkorea
    https://www.youtube.com/watch?v=0b9xR6FQBOo&feature=youtu.be

Sonradan yayınlanmış (1 Ağustos 2022 tarihli) başka bir yer testi video kaydı:

Milli Muharip Uçak ilk kez piste çıktıThe Military Curiosityyoutube
    The race to develop the world’s most advanced fighter jet has further intensified with South Korea successfully completing the maiden test flight of the KF-21 aircraft. The warplane took off at the 3rd Flying Training Wing of the Air Force in Sacheon, about 300 km south of Seoul. With the arrival of KF21, South Korea will join an exclusive group of seven nations with homegrown supersonic fighter jets, including India, the United States, China, France, Russia Sweden, and the European Consortium. The KAI (Korean Aerospace Industry) KF-21 Boramae is jointly developed with Indonesia, with the goal of producing an advanced multirole fighter for the South Korean and Indonesian air forces. Special Thanks and Video Credit: ► 방위사업청 Original video link: https://www.youtube.com/watch?v=3PnXwvdUyi0 –––––––––––––––––––––––––––––– ► Please Note: Full Credit to Owner (All images, Music, and pictures shown in the video belong to their respective owners) –––––––––––––––––––––––––––––– for any quarries or copyright issues, feel free to contact us: ► themilitarycuriosity@gmail.com –––––––––––––––––––––––––––––– Creative common 3.0 https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/ ⚡ Disclaimer: Any footage in this video has only been used to communicate a message (understandable) to the audience. According to my knowledge, it’s fair use under the reviews and comments section. We don't plan to violate anyone's rights. This Channel DOES NOT Promote or encourage Any illegal activities, all contents provided by This Channel is meant for EDUCATIONAL PURPOSE only. And all content including images, and videos belongs to their respected owners, we don’t own them. Thanks. ⚡ FAIR-USE COPYRIGHT DISCLAIMER * Copyright Disclaimer under Section 107 of the Copyright Act 1976, allowance is made for "fair use" for purposes such as criticism, commenting, news reporting, teaching, scholarship, and research. Fair use is a use permitted by copyright statutes that might otherwise be infringing. Non-profit, educational, or personal use tips the balance in favor of fair use. The Ace Of Defense does not own the rights to these videos and pictures. Under fair use, they have been repurposed with the intent of educating and inspiring others.
    https://www.youtube.com/watch?v=BXhv-ISpxDM&feature=youtu.be

Bayraktar Kızılelma'nın motor entegrasyon test görüntüsü:

Milli Muharip Uçak ilk kez piste çıktıFlyiveflyive.com
    Kızılelma İHA'nın İlk Motor Entegrasyon Testi Başarıyla Tamamlandı
    https://flyive.com/haber/savunma/kizilelma-iha-nin-ilk-motor-entegrasyon-testi-basariyla-tamamlandi

MMU hakkında (henüz) böylesi interaktif resimler ve videolar paylaşıldı mı? Hayır.

İşinize gelmediği için itiraz ettiğinizi çok iyi biliyorum.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• hollowman_ kullanıcısına yanıt

Bak hele bak yazdığı mesajı, 3 kişi de beğenmiş.

Kum tanesi kadar zeka kırıntısı yok sizde.

Bir de bana chpli demiş. akp den de, chp den de Allah korusun. Birisi hudapar, diğeri hdp ile iş birliği içinde. Finlandiya' ya neden daha önce bu hak verilmemiş araştır. Ayrıca, fin isveç sınırına haritadan bak. Ben çocuk iken, bu iktidar geldi. 31 yaşındayım hala bu adamlar iktidarda.

Siyaset ve ekonomik gelişmeleri çocukluktan beri sıkı şekilde takip ediyorum.

MMU ile de TOGG ile gurur duyarım.

Ama güzel yağlıyorsunuz afferim.

Önce F35 projesinden çıkarıldık. Sonra da artık hiç bir önemi kalmayan f16 lara talip olduk.

Gerçeklikten kopuk olarak yaşayan halk olmasa akp, chp %30-40 alırmıydı ki zaten.

• Öner kullanıcısına yanıt

Alıntı

metni:
    Size göre iha-sihalar da yalandı ama son durum ortada.

Ne zaman yalanlandılar dedim? İşte bu yüzden okuduğunu anlamak önemli. Eleştirel düşünce önce okuduğunu ve gördüğünü anlayabilmekle başlar. Demek ki sizde o yeti bulunmuyor. O zaman günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Vakit kaybetmeyin. Çünkü sıradan günlük hayatın ötesine geçen derinlikte bir anlayışa ulaşamayacağınız bu kapalı ve yanlış yönlendirilmiş algılarla kesin.

• @Nat Alianovna

Hadi yaa, herşeyi de siz biliyorsunuz zaten.
    Daha dün üye olmuş hayatı bana öğretiyor.
    Ben hayatı öğrendiğimde sen yoktun bile.

Kimin tıkandığı belli, sıkışınca bloklayıp kaçıyorsun.
    Hadi kendi pembe dünyanda hayallerinle yaşamaya devam et.

• @Nat Alianovna boşuna bana bir şey göstermeye çalışmayın, ben zaten biliyorum neyin olup neyin olmadığını. Lütfen 1 ay içindeki roll out töreni sonrasında kendinize dönüp bu "eleştirel düşünceleriniz" e nasıl vardığınızı eleştirel bir şekilde düşünün :)

bu şekilde bir tüme varım eleştirel düşünce ürünü değil, sadece hayali senaryolar yaratarak mümkün.

• bu arada 1 ay içindeki törende de yine afterburner açılmayacak aslında, yani alevi yine göremeyeceksiniz. Belki engine start yapılırken ilk ateşlemede alev görülürse o sizi tatmin eder umarım.

• tuna222 T kullanıcısına yanıt

Hayalidir demiyorum. İspat onların yükümlülüğü, benim değil. İspat olmadan mesele Türk işi temelsiz propagandaya dönüyor. Böylesi propagandalar lüzumsuz ve gerçekten yürüyen süreçsel bir vaziyet olsun olmasın gerçekliği çarpıtıyor. Y sürecini henüz ulaşmadığı veya yalnızca iddia seviyesinde ya da kağıt üstünde olan bir X aşamasında lanse ediyor. Düzgün bir propaganda yapılacaksa gerçekten somut, daha inandırıcı materyaller olsun. Öyle bir konuşuyorsunuz ki, sanki MMU 1 ay sonra veya 1 yıl sonra ya da 5 yıl sonra hakkıyla görücüye çıkınca yerle yeksan olacağım. Neden olayım? Saçma sapan bir mantalite bu, kusura bakmayın. MMU bir sebepten dolayı iptal edilse de sizin neyi savunduğunuz açıkçası umurumda olmazdı. Çünkü MMU iptal edilseydi de bunun bizimle (yani benimle, sizinle) bir alakası bulunmayacak. Mali vb finansal veya teknik sebepler devreye girecek. Üreticiler, politikacılar, genel anlamda karar alıcılar herhalde deli oldukları için kendi ülkelerinin savaş uçağı projelerini baltalamayacaklar. Kendilerince makul bir sebepleri olacak. Ama bu tarz propagandaların altında skeptiklere karşı (sanki onlar vatan düşmanı ruh hastalarıymış gibi) garip bir saldırı hali mevcut. Ama bu biçimde skeptiklere yüklenenlere bakıyorsun, kendileri patolojik veya savunmacı garip refleksler sergiliyorlar, "Türkiye'nin güçlenmesini çekemiyorlar bu vatan millet Sakarya düşmanları, RAAAAOOORRRR" gibi bir tavır içerisindeler. Niye Türkiye'nin kendi ayakları üstünde durmasını çekemeyeyim? Deli olmam lazım. Ama çiğ ve saldırgan tavırları, iyi temellendirilmemiş propagandaları ve yersiz ya da şişirilmiş böbürlenmeleri eleştiririm. Çünkü bu tarz fiiller hem irrasyonel hem de benim görgüme ve kültürüme aykırı.

Alıntı

metni:
    video paylaşmamalarının nedeninin video paylaşmak istememeleri gibi bir neden olabileceği düşüncesi imkansız geliyor

Acaba ellerinde doğru dürüst, propaganda değeri arz edecek bir video olmadığı için paylaşmıyor olabilirler mi? Bunu kendinize sorun.

• Milli Muharip Uçak ilk kez piste çıktı
    Milli Muharip Uçak ilk kez piste çıktıTemel Kotiltwitter
    “Türkiye Yüzyılı'nda milletimize olan sözümüzü tuttuk. MMU ve HÜRJET taksi yaptı, ATAK 2 yakında motor çalıştıracak, ANKA 3 de ilk uçuşunu gerçekleştirecek. Binlerce çalışma arkadaşımız ve iş ortaklarımızla ortaya çıkardığımız ürünlerimizi Çanakkale şehitlerimize armağan ediyoruz.”
    https://twitter.com/Temel_Kotil/status/1637129973277286401

• Bugün TUSAŞ şov yapıyor resmen.

• Gençler az sakin olun, minnetinizi teşekkürünüzü eşinize dostunuza paylaşarak gösterin burada birbirinize laf atarak geçirmeyin zamanınızı, bu sürece sadece zararınız dokunur. Türk olmanın heyecanını, Türk olmanın gururunu yaşayın. CHP si MHP si AKP si.. değil mesele, bu iş siyasetten bağımsız, devlet aklıyla yürüyor.. Her biri tamamlanacak ve uçacak yakın yıllarda, mühim olan bunu başaran beyinleri ülkede tutmak ve nicelerine vesile olmak.

• erniko34 E kullanıcısına yanıt
    maketti model olmuş...

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.