Şimdi Ara

Milli muharip uçağın birebir modeli ilk defa Paris Air Show'da sergileniyor (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
281
Cevap
0
Favori
11.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://twitter.com/FlightGlobal/status/1140657957610446848

Almanya, Fransa ve İspanya 'nın ortak geliştirmeyi planladığı muharip uçağın mock-up 'ı da bugün tanıtıldı.

Edit: Twitter link bağlantısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Closer -- 17 Haziran 2019; 20:38:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: İl teber

2023 yılında Hangardan Çıkış
    2026 yılında ilk uçuş
    2029 yılında envantere alınması planlanıyor.

Bu planlanan süreler 2-3 yıl sarksa bile fark etmez yani.
    Yalan olduğu 2023 tarihinden belli oluyor.
  • Akstrev kullanıcısına yanıt
    Bu konular turnusol gibi. Bi bahane ile karşı çıkanlar bil ki hain. Bu foruma okkalı bir FETÖ operasyonu yapılsa emin ol bunların yarısı direkt puf olur uçar. Bi daha göremezsin. O da olacak inşallah. Forum DH ülke ve siyaset gündeminin böyle gideceğini sanıyorsa hep yanılıyor. Az kaldı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akstrev

Bu mesaj silindi.
    Projede görev alan mühendislerin çoğu AKP'ye oy vermiyor. Yani sizin görüşünüze göre "terörist" oluyor. Cahil, eğitimsiz olabilirsiniz saygı duyarım ama sizin ki bambaşka birşey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: edirneli86

Tank palet fabrikasını Almanya'dan fabrika almak için mi sattık OzAman.

Alıntıları Göster
    bilmiyorum satılması üzücü.
  • Gerçek FETÖ'cülerin başkalarını FETÖ'cü olmakla suçlamaları ne zaman bitecek merak ediyorum. Yurtlarında kalmış, sınavlarda masumların hakkı yenirken ses çıkarmamış, ergenekonda masum askerler hapishaneye atılırken alkış tutmuş, onların torpiliyle işe yerleşmiş insanlar başkalarını FETÖ'cü olmakla suçluyor. Az kaldı 3-5 yıla sıra size gelecek.
  • Ne güzel yapmışlar işte uçağı, ne gerek var f35 e şuna buna.Nurlu ufuklar bizim.

• 3qzotix 3 kullanıcısına yanıt
    1.si akpye vermiyor olabilirler illa akpye mi vermeleri gerek vatanseverse vatanseverdir bi insan.
    2.si mühendislerin içinde anket mi yaptın ne biliyorsun da sallıyosun kafaya göre

• edirneli86 E kullanıcısına yanıt
    Siz yapılanlardan sadece görmek istediğinizi görürseniz ne savunma sanayinde üretilen yerli yazılımdan ne Anka dan ne ataktan ki atak birçok ülkeye üretilip satılıyor bunlar gibi birçok alanda birçok örneğe ben şahit oldum.yapılmayanlar yokmu elbet var Lakin doların geldiği noktada biz yalnız değiliz gelişen ülke ekonomilerinin hali ortada Amerika’nın global yaptırımları cabası yani benim için hala boş konuşuyorsunuz kusura bakmayın. Mesele hükümet meselesi değil bi vizyonumuz olmalı yoksa 2 ileri 1 geri düzeni değişmez...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emreee41 -- 17 Haziran 2019; 20:57:39 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Numenorian Man

Bu mesaj silindi.
    Ortada bir hamle yok 17 senelik hikayelere inananlara ayrı ceza vermek gerek.

• DaYWaLkeR kullanıcısına yanıt
    yıl olmuş 2020 !

japonlar bile bilim kurgu çizgi filmlerdeki şekil değiştiren uçaktan robota dönüşen prototipler üzerinde çalışıyor !

dikey kalkış özelliği aslında havada sabit kalabilme özelliği anlamıyla

bir tür nevi manevra kabiliyeti olarak değerlendirmek lazım.

bu yerine göre hayati bir özellik olabilir.

çünkü bu sayede 200 - 300 metrelik uçak gemi üretimine gerek duyulmuyor.

yani neymiş efendim ; dikey kalkış yapabilmek, çok pahalı uçak gemisi gereksinimi ortadan kaldırıyor muş ! :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: qhydts

bilmiyorum satılması üzücü.

Alıntıları Göster
    Bizim dediğimizde bu. Biri elindekini imkânları yok pahasına satıyor hatta Kendi rahatı için çatır çatır para bulurken yerli savunma sanayii fabrikalarını yatırımlar için para Yok diye satıyor .

SONRA kalkıp bir maket gösteriyor millet havaya giriyor .

Anlamak lazım artık elimizde ucuz dolar varken hızlıca yapilacak şeyleri şimdi dolar uçmuş nasıl yapılacak bu işler.

• iha ve sihalarada böyle sallamışlardı şimdi aynı kişiler utanmadan hala konuşuyor. insanda biraz haysiyet olur.
  • edirneli86 E kullanıcısına yanıt
    Atak Pakistan’a satıldı en son 30 adet üzerine takılan roket ve füzeler ise Bora ve hisar onlarda yerli

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Burada saksakcilik yapanlar tek partili iktidar şöyle yapar böyle yapar diye atıp tutanlar 17 senede iha lardan başka ne yaptınız?

Kalkıp atak helikopteri demeyin başkasının lisansı motoru ile satamadiginiz şeyleri yazmayın.

Kac senedir asılıyor her yere yerli ucak yerli savaş uçağı yerli bilmemne nerde?

Ancak yerli külliye yerli yazlık saray yerli kışlık saray..

• Altay Tankının motoru olmadıgından dolayı serı uretıme gecılemıyor.Başbakan Bınalı YILDIRIM Almanya!da yaptıgı acıklamada Altay Tankının onemlı parcalarının Almanya'da uretıldıgıgını daha basıt parcalarının ıse Turkıye'de o
    uretıldıgını acıklamıştı,O gune kadr Altay Tankını hep yerlıı uretum bılyordum .

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.