Şimdi Ara

Milli muharip uçağın birebir modeli ilk defa Paris Air Show'da sergileniyor (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
281
Cevap
0
Favori
11.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Atağı italyanlar yaptı kökünü araştırın. atak 2 doğru ise geliştir mesi bizden ama bide bu 17 yılda helikopter fabrıkası kurulup seri üretim bandı olsa süper.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ülke deli gibi beyin göçü veriyor, üstüne eğitimsiz milyonları ülkeye alıyoruz...eğitimin durumu belli...bu durum düzelmeden yüksek teknoloji üretilmez. Bir ülkenin en büyük sermayesi kaliteli eğitimli insandır, eğitimli insan yoksa hiçbirşey düzelmez..

• kadircitak kullanıcısına yanıt
    atak helikopterlerini pakistan a satmaya çalıştık fakat atak aslen italyan bir firmaya ait olduğundan italyan firması bunu oraya satmamıza izin vermedi lisans altında üretmek farklı lisansın sende olması farklı tabiki her ilerleme duraksamadan iyidir ama silah senin değilse satma hakkı da sende olmuyor malesef

• 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    bu uçağın tasarımı bitmiş hali sen f35 gibi uçakların herhalde 2 yıl içinde üretildiğini sanıyorsun f35-f22 lerin en az 15 20 yıllık süreçte üretilip geliştirildiğini bilmeden 2 yılda hemen herşey %100 yerli üretilsin teslim edilsin diyorsan yaptığın cahillikten başka birşey değil adamlar 20 yıl çabalamış ve bahsettiğimiz ülke amerika biz hemen 2 yılda üretelim demek baya bi mallık bu süreç çok uzun adamlar kaç pilot kaybetmiş testlerde sen daha üretmeden kalksın başka yeri bombalasın istiyorsun her şey uzun bir süreç saçmalamadan önce bilgi edin yaptığın eleştiri yapıcı eleştiri olsun

• saint42 kullanıcısına yanıt
    hocam kusura bakmayın ama bir şey soracağım foruma yeni katıldım acil başlık açmam lazım,nasıl açacağımı bir türlü anlayamadım tarif eder misiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeepBluee2

bu uçağın tasarımı bitmiş hali sen f35 gibi uçakların herhalde 2 yıl içinde üretildiğini sanıyorsun f35-f22 lerin en az 15 20 yıllık süreçte üretilip geliştirildiğini bilmeden 2 yılda hemen herşey %100 yerli üretilsin teslim edilsin diyorsan yaptığın cahillikten başka birşey değil adamlar 20 yıl çabalamış ve bahsettiğimiz ülke amerika biz hemen 2 yılda üretelim demek baya bi mallık bu süreç çok uzun adamlar kaç pilot kaybetmiş testlerde sen daha üretmeden kalksın başka yeri bombalasın istiyorsun her şey uzun bir süreç saçmalamadan önce bilgi edin yaptığın eleştiri yapıcı eleştiri olsun
    F22raptor Amerikan uçağı ortaklık yok satış yok bilmiyor isen cahilligin büyük.

17 yıldır iktidar olan parti var ülkede geldiği gibi başlamış olsa şimdiye bitiyordu senin 20yil sözüne göre.

Heleki ülkede ekonomik olarak rahatlık vardı şimdi darlik var.

• quote:

Orijinalden alıntı: saint42

Bu mesaj silindi.
    7/24 ahaber izleyip forumda iktidar yalakaligi yapan arkadaş inşallah nesliniz tükenir.

Tank senin değil helikopter senin değil adamlar istediği anda engel oluyor hala kalkmış utanmadan yazıyorsunuz.

Cumhuriyet kurulduğundan kendi uçağını yapan satan Kendi kumaşını üreten Kendine ait binlerce fabrikası olan ülkeyi alıp dışarıya muhtaç herşeyi satılmış hale getiren hükümeti saksaklamak ancak sizin gibi â haber tayfasina uygun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edirneli86 -- 18 Haziran 2019; 18:55:49 >
  • Tahtadan saçma sapan uçak işte.

aKportililer heyecanlandı tabi, garibimin derdi patatesi 1 tl daha ucuza nasıl alırım peşinde koşuyorlar. Ondan her şeye heyecanlanıyorlar.

• Arkadaşlar. Çoğu ürünü yapma kabiliyetine sahibiz. Fakat unutulan bazı unsurlar var.

Biz ülke olarak belirli kriterlerde direnç,transistör,kondansatör ve entegre üretiyoruz.Gelişmiş olanlar bizde yok.

Yani savaş durumunda bir elektronik devre yapmaya kalktığımızda Çin,Malezya,Tayland bize bu ekipmanları vermezse bırak Uçak,Araba,İHA yı- TV kumandası üretemezsin.Elektronik kartı oluşturursun ama üstüne gerekli parçaları takamazsın.CNC tezgah bile üretmemiz mümkün değil.Yapıldı denilen tüm ürünlerin devrelerini açıp baksınlar ,anakartlar dahil kim üretmiş.

Basit düşünmeli bu konuda. Temel parçaları üretemezsek asla Yerli bir ürünümüz olmaz.Ve maalesef üretemiyoruz.Bu sebeple şimdilik size %100 yerli ürünümüz denirse kesinlikle inanmayın
  • edirneli86 E kullanıcısına yanıt
    F22 nin amerikan malı olduğunu tabikide biliyorum hatta lockheed martin firmasının ürettiğinide biliyorum f35 ortak üretim olduğu için zaten çok fazla zaafı ve sorunu var adamlar başkasından yarsım almadan f22 yi yapmışlar f35 ile arasındaki fark parça tedariği ve f35 in diğer müttefik kuvvetler tarafından havalandığı andan ititibaren canlı olarak nelerin yapılsığının bilinmesi olayı iktidara laf atmakla ilgisi yok ben iktidar yanlısı değilim ortada yapılan iş yararlı ve doğruysa bunu söylemenin neyi yanlış bilmiyorum senin gibiler hem yapmaya çalıştığımız şeylere laf atar hem f35 almıyalım der napalım dedikmide gidelim rusyadan alalım derler gidip a haber izleyip sabah okursan hergün bu cahilliği atmana imkan kalmıycak azıcık cahilliğinizden uyanında insanların neyi neden yapmaya çalıştığını anlayın e tabi farklı kaynaklardan da araştırma yapmayı unutmayın...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • biraz bu konulara ilgim var araştırıyorum arada o sebeple 5. nesil savaş uçağını dünyada kaç ülke yapabilmiş bunu bilmek gerek, japonlar üzerinde çalıştılar ancak henüz filolarında böyle bir uçak yok ruslar su 57 yaptılar seri bile üretime geçemediler sorunlar var çinliler üzerinde çalışıyor ancak filolarında öyle bir uçak yok f35 zaten sorunlu, bizim böyle bir uçak yapabilmemiz için çok fırın ekmek yememiz gerek yiyelimde ancak bu hareketler nedense bana çok gerçekçi gelmiyor Fikrimi yazmak istedim

• bullx kullanıcısına yanıt
    Tabıkı bır yeden başlamak lazım ama bunuda sıyasete Alet etmemek lazım bu tur mıllı Projeler devlete ait projlerdır.Hukumetler bu projelerı yurutmekle mukelleftır. Şu an Turkıye'nın Askerı Projelrın hepsı TSK kuvvetlerının talebı ve isteklerı odgrultusunda yapılmıştır 1990 lıllarda Varşova paktının dagılması ıle Turkıye'nın 10/7 (Yunanıstan'a 7 ) oranında Amerıkadan alınan askerı yardımların kesılmesıyle Amerıka'dan sılah alamayan Turkıye' bu acıgı kapatabılmk ıcın TSK onderlıgınde bunlara para oduyuruz en azından bu odedıgımz paralrla kendı sılah Programızı geliştırelım dıye bır atak yapıldı .Mesela tank motorunu avusturya'dan temın eıdlyordu Avusturya ıle sıyası krız nedenıyle Avusturya Tank motoru vermeyı reddettı...Altay tankı hakkında Bınalı Yıldırımın acıklamalarını hatırlatmamdakı amaç hanı bu ucakda Tank meselesıne donmesın Bınalı Yıldırım bu acıklamalrı Almanya'dan yapmıştı .Sadece Surılere yapmış oldugumz mılyarlarca doları Askerı sanayımızı gelıstırmek ıcın kullansaydık her sey çok farklı olabılırdı.Tank palet fabrıkasının modernızsyonu ıcın 50 mılyon doları bulamayanlar Mıllıkden dem vurması cok ılgınc gelıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eryıl34 -- 18 Haziran 2019; 21:40:25 >

• edirneli86 E kullanıcısına yanıt
    Kardeşim biz iyi olsun diye umuyoruz. Bilgisiz olduğun bir konu oldugu yazdiklarindan anlasiliyor. Ayhan Tarakçı gibi arkadaşların videolarını izlemeni tavsiye ederim. Siyasetten uzak makul görüşler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi l4her0 -- 18 Haziran 2019; 17:33:37 >
  • yıl olmuş 2020 hala seçim masallarına inanan var...
  • Timsah-16 kullanıcısına yanıt
    Tubitağın bilim&teknik dergisindeki evrim bölümünü çıkartan zihniyet bunu niye yapmasın ki? Asıl senin verdiğin chp örneğinin bununla alakası yok. Ayrıca pardusun ekibinin namaz niyazla alakası olmadığı için dağıtıldığı gerçek hurafe değil. Doğru kişilere sorarsan cevabını bulursun , öyle halk tv vs bilmemne diyerek kime tetikçilik yaptığın belli zaten.

Parasını verdikten sonra tank yapıyoz , uçak yapıoz , araba yapıoz diye ortalıkta dolaşmak maskaralıktan başka birşey değil.
  • 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    Kaporta üretiyoruz ha? Siz anca kendinizi küçümseyin, altta renkli alanların tamamını Türkiye üretiyor, Türkiye'nin projeden çekilmesi belki bu söz konusu parçaları üreten Ayesaş, TAI, Kale Aero ve Alp Aviation'ı zor duruma düşürür, belki de batırır ama emin olun F-35 projesini de en az 2 yıl sekteye uğratır... Bu ABD'nin en son isteyeceği durumlardan biri, Türkiye'yi geç, diğer ülkelere söz verdiği tarihlerde yetiştirilemeyecek olan siparişleri ve bunun getireceği prestij kaybını düşün...

• quote:

Orijinalden alıntı: Bloodin

Kaporta üretiyoruz ha? Siz anca kendinizi küçümseyin, altta renkli alanların tamamını Türkiye üretiyor, Türkiye'nin projeden çekilmesi belki bu söz konusu parçaları üreten Ayesaş, TAI, Kale Aero ve Alp Aviation'ı zor duruma düşürür, belki de batırır ama emin olun F-35 projesini de en az 2 yıl sekteye uğratır... Bu ABD'nin en son isteyeceği durumlardan biri, Türkiye'yi geç, diğer ülkelere söz verdiği tarihlerde yetiştirilemeyecek olan siparişleri ve bunun getireceği prestij kaybını düşün...
    Adamlar satacak yeri ürettirecek ülkeyi bile bulmuş. Madem bu kadar teknik Bilgi üretim bilginiz vardi 17 yılda maketini mi yapabildik?

Boş lafa karni tok insanların 17 senede elle tutulur şeyler Bir elin parmağını geçmez ama boşa giden paralar ile neler neler yapılırdı.

• Eryıl34 kullanıcısına yanıt
    Ha yaşa işin doğrusu bu. Yoksa kimse uçağımız olmasin demez ama hayal satarak olmuyor işte.

• Koltuklar tamam sırada motor ve gövde kaldı.
    http://m.gazetevatan.com/-yerli-ucak--hedefinde-ilk-adim--606608-ekonomi/

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.