Şimdi Ara

Milli İşletim Sistemi Milis 1.0 Atilla yayınlanmış!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • distrowatch'ta haberler kısmına bakarken denk geldi, distrowatch bekleme listesine alındı "milis" diyor.

Yanında Turkish ibaresi görünce merak ettim tabi, sitelerine girip baktım...

Milis Linux 1.0 ın kod ismi Atilla (Sadece 64 Bit ve beta aşamasında olduğunu belirtmişler)

Açıklamaları:

"Milis Linux'a Hoşgeldiniz

Milis Linux ( Milli İşletim Sistemi ) ülkemizdeki yerli işletim sistemi çalışmalarının gelişiminin yetersiz kalmış ve sekteye uğramış olma durumları gözönünde bulundurularak başlatılmış bir projedir. Milis Linux özgünlüğünü yakalamak adına LFS (Linux From Stratch) yani sıfırdan linux yapımı esaslarını dikkate almıştır ve kendi paket yöneticisi ve özgün araçlarıyla özgür bir işletim sistemi dağıtımı olmak üzere yola çıkmıştır. "

xfce - lxqt - plasma - mate masaüstü ortamları varmış

sistemin anasayfası:
    http://milislinux.org/

Sık sorulan sorular:
    http://milislinux.org/sss/

Yolları açık olsun ne diyelim, umarım başarılı olurlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istemsizhareket -- 12 Nisan 2017; 12:54:18 >

• umarım sadece devletten destek alıp milliyiz vb diye boş bir proje değildir

başarılı olmaları dileğiyle

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu yolda başarılar, umarım dikkat çekerler
  • içlerinden birini daha önceki projesinden tanıdım inş. onun gibi yapmaz projeyi sonuna kadar götürür
  • KDE dışındakiler hoşuma gitmedi görsel olarak. Özellikle XFCE zayıf makinlerim için tercihim oluyordu.

Yolları açık olsun, ne diyelim
  • Hayırlı uğurlu olsun. Allah yollarını açık etsin..
  • Bir an önce geliştirilmesi ve devlet kurumlarının windowstan tamamen kurtulup milli işletim sistemine geçmesini temmenni ediyoruz yolları açık olsun
  • Ulan hala milli nidalarıyla geziyorlar. Nasıl bir kafayla bu isim verilmiş anlamış değilim. Marka olup dünyaya açılıp desteği genişletmek varken ülkemizdeki çok az kesime hitap etmek için projeyi şimdiden bitiriyor.

Amerikayı niye yeniden keşfetmeye kalkar onu da anlamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dmclskn -- 4 Haziran 2017; 15:28:23 >
  • Paket türünde mls yazıyordu galiba. Neden Pisi varken böyle birşey yapmışlarki. pisi paket üzerine devam edilemezmiydi anlamadım.
  • Bi şi olmaz yakında çöp olacaktır...

çünkü Birlikten güç doğar lafını bunlar farklı anlamışlar...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.