Şimdi Ara

Milli Eğitime ayrılan bütçeye 2 milyar Tl kesinti, Diyanete ise 600 Milyon Tl Ek bütçe

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
2
Favori
21.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
137 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hazine ve Maliye Bakanlığı , ekonomik kriz ve döviz kurundaki dalgalanma karşısında kamu kurum ve kuruluşları için tasarruf paketleri hazırladı. Cumhuriyet gazetesinin haberine göre, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bütçesinden 2 milyar TL 'tasarruf tedbiri' gerekçesiyle kesildi.

https://tr.sputniknews.com/ekonomi/201808261034898152-meb-nutce-kesinti-2milyar/

Geçen yılı da ek ödenek alarak 7.3 milyarlık harcama ile tamamlayan Diyanet'e, bu yıl için yüzde 12'lik artışla 7.7 milyarlık bütçe ödeneği ayrıldı. Ancak altı ayın sonunda 4 milyar lira harcayan kurum, yıl sonu gerçekleşme tahminini 8.3 milyar lira olarak güncellendi.

https://tr.sputniknews.com/turkiye/201808091034671926-diyanet-ek-butce/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0985F6AB6 -- 26 Ağustos 2018; 15:30:26 >

• Camide siyaset yasağı da kaldırıldı mı tamamdır bu ülkenin önünde kimse duramaz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence kapatsınlar, insanlar milli eğitime güvenmeyip çocuklarını kendileri eğitip öğretse bundan kötü olamaz çünkü.
  • Din daha önemli eğitimden bilimden tabi çağdışılık daha iyi.Osmanlı'yı överler ama neden yıkıldı diye sormazlar araştırmazlar hiç.

Ama bilmezlerki bir ülkenin kalkınmasında en önemli şeyler 1.Sağlık 2.Eğitimdir.

Bunlarda tasarruf olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 26 Ağustos 2018; 15:44:54 >
  • Diyanet daha önemli nedenini biliyorsunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnsanlara reis yettiğinden dolayı kimsenin eğitimle işi olmuyor ve bu yüzden gereksiz harcama olarak görülüyor.
  • Diyanet bu kadar parayı ne yapıyor? Her cuma cami yapımı için yarıdm toplanıyor. Bazen camiler kendini giderlerini karşılayamıyor halktan yardım istiyor. Eee nereye gidiyor bu paralar
    Edit: Nereye gittiği anlaşıldı o kadar paranınhttp://m.ensonhaber.com/ahlata-cumhurbaskanligi-kulliyesi.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elyssium -- 26 Ağustos 2018; 17:37:41 >
  • Bu sputnik midir nedir fark ettimde hep bu tarz parayla ilgili Erdoğana karşı hep bir karşı görüş var yanlış anlamayın burada kikseyi tutmuyorum ama bu gazetenin linki verilirken başka gazetenin hiçbir linki olmuyor artık bana uydurna gibi geliyor belkide ben yanlış düşünüyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turkiye34BJK T kullanıcısına yanıt
    http://www.milliyet.com.tr/meb-in-butcesinde-2-milyar-liralik-gundem-2730737/

http://www.milliyet.com.tr/diyanet-e-8-yilda-3-kat-artan-gundem-2627059/

Aranırsa bulunur. Ayrıca yandaş olmayan medya mı kaldı. Ne acıdır ki ülkedeki gerçekleri yabancı kökenli kaynaklardan öğreniyoruz.

• Hadi akp sempatizanları bu başlığa bekliyoruz hepinizi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi güls and roses -- 26 Ağustos 2018; 16:59:25 >
  • din satislari kesat...millette gecim derdine din iman kalmadi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mesaj sayısının azlığını görünce dedim ki aha bu da kilitlenmiş herhalde. Niye bu yöneticiler muhalefetin her konusunu kilitliyorlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0985F6AB6

http://www.milliyet.com.tr/meb-in-butcesinde-2-milyar-liralik-gundem-2730737/

http://www.milliyet.com.tr/diyanet-e-8-yilda-3-kat-artan-gundem-2627059/

Aranırsa bulunur. Ayrıca yandaş olmayan medya mı kaldı. Ne acıdır ki ülkedeki gerçekleri yabancı kökenli kaynaklardan öğreniyoruz.
    Aynen katılıyorum yandaşlık yapan medya var ollası gerekli midir bence evet lakin belirli kişilere veyahut partilere değil milletin değerini gözeterek ama olaylar belkide baskı, korku ve belkide şantaj neticesinden kaynaklıda olabilir bunun gibi para yedirmeylede olabilir bunları bileneyiz sadece fikir üretebiliriz yabancı kaynaklarıda pek unarsamamak lazım onların işi yangınla cehennem oluşturmak peki ne yapılması lazım bu konuda fikrinizi aklını analiz ederek kullanmak lazım ben yurtdışında yaşıyorum bu forumda bile fikir ayrılıkları mevcut analizim bu forumdaki kişilerin bazılarının ülke için kötü emelleri olduğunu gözlemek mümkünken ispatlamak zordur aynı şeyi gazete için düşünürsek her kelimesini karşıt veya yandaş yazılarını okuyarak inanmak af edersiniz ahmaklık olur biz aslında milletçe Türkiye'de yaşayanlar sıcak kanlı konuşmayı seven bir halkız eğerki bir konuda mesela ekonomi konusunda merakınız varsa halkla konuşun kimseyi yadırgamayın ki eleştirisini yapabilsin sizde ise bir fikir belirecektir ekonomi hakkında bir nevi gazeteci gibi hissedeceksiniz kendinizi lakin durumu kendiniz analiz edebileceksiniz saf satalarada bu denli dur diyebilirsiniz bilgi edinmek zor bir icraattir lakin doğrusunu bulmak elinizde büyük firnalara gidemeyeceğiniz için internet üzerinden araştırabilirsiniz hisse değerlerini vesaire bakarak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• O paralarla NASA yı kurarsin. Gerçi nasaya gerek yok. Bizim allahimiz var

• Diyanet harcamalarını nereye yaptığı konusunda saydam olmalı. Bence diyanetin gerekliliği tartışılmalı tabi.
  • "BUNA KARGALAR BİLE GÜLER!"

• zotacing kullanıcısına yanıt
    Hocam din doğru ellerden öğrenildiği sürece devlete yararı tarih boyunca bilinen bir gerçektir.Hristiyanların başına bulunan papa nasıl dünyayı avucunun içine alıp ve çoğunluk olan hristiyanların tepkisini toplamayıp her türlü eylemi gerçekleştirebiliyorsa bi dönüp kendimize bakmamız gerekiyor hata nerede kim suçlu bizmi devletmi diyanetmi kimin suçlu olduğunu bi bulalım ondan sonra kesin karar verilmeden mantıklı bi düşünmemiz gerektiğini düşünüyorum.Devlet başkanlarıyla birlikte kutsal sulara batırılıp çıkarılan çocuklar kutsanan devlet büyükleri modern çağdaş ileri görüşlü insanlar olabiliyorken kendi dinimizle ilgili herhangi bir eylemde bizim ülkemizde böyle bir durum oluşması halinde yobaz koyun geri görüşlü insanlar gibi hitamlarla karşı karşıya kalınıyor.Ve neden insanlar hep malum partililer dindar diğerleri dinsiz kafir olarak bi ayrıma gidiliyor balık baştan kokar...

• quote:

Orijinalden alıntı: salvery

Hocam din doğru ellerden öğrenildiği sürece devlete yararı tarih boyunca bilinen bir gerçektir.Hristiyanların başına bulunan papa nasıl dünyayı avucunun içine alıp ve çoğunluk olan hristiyanların tepkisini toplamayıp her türlü eylemi gerçekleştirebiliyorsa bi dönüp kendimize bakmamız gerekiyor hata nerede kim suçlu bizmi devletmi diyanetmi kimin suçlu olduğunu bi bulalım ondan sonra kesin karar verilmeden mantıklı bi düşünmemiz gerektiğini düşünüyorum.Devlet başkanlarıyla birlikte kutsal sulara batırılıp çıkarılan çocuklar kutsanan devlet büyükleri modern çağdaş ileri görüşlü insanlar olabiliyorken kendi dinimizle ilgili herhangi bir eylemde bizim ülkemizde böyle bir durum oluşması halinde yobaz koyun geri görüşlü insanlar gibi hitamlarla karşı karşıya kalınıyor.Ve neden insanlar hep malum partililer dindar diğerleri dinsiz kafir olarak bi ayrıma gidiliyor balık baştan kokar...
    hocam ortacagdan Yaziyorsun heralde . suan papayi takan mi var . avrupanin yarisi ateist zaten

• fransanin egitime ayirdigi butce 51 milyar euro

turkiyenin ayirdigi 1.2 milyar euro

beyler ne bekliyorsunuz anlamadim arada 40 kat fark var

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.