Şimdi Ara

Milli Eğitim Bakanlığı'na şikayet edeceğim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben ehliyet almak için bu yaz başvurdum. 8 eylülde direksiyon sınavına girdim ve ilk sınavımdan geçemedim. Direksiyon hocama tekrar ne zaman girebilirim diye sorduğumda 1 ayı bulur dedi. Ben de üniversite öğrencisi olduğumu, başka yerde okuduğumu belirttim o zaman şubatta geldiğinde girersin dedi. Dün sürücü kursundan telefon geldi 22 eylül pazar gününe benden habersiz sınav tarihi almışlar ve benim adıma para ödemişler. benden 260 TL istediler bugün gittim para vermeyeceğimi belirttim biraz uğraşlar sonunda kabul ettiler. Fakat ben istesem de istemesem de M.E.B 15 günde bir benim adıma direksiyon sınavı yapacakmış ve ben Türkiyede olmadığım için bu sınavlara giremeyeceğim. Kalan 3 hakkımda burda yanacakmış ve girdiğim yazılı sınavda yanıyormuş. Toptan en başta nasıl kayıt olduysam aynı şeyleri yapmam gerekiyormuş yine kursa para vermem lazımmış. Yarın Milli Eğitim bakanlığına gideceğim bu durumu sorgulayacağım sizce böyle bir şey olabilir mi?

• https://ookgm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2017_03/08114705_MTSK-YONETMELIK.pdf

Senin için madde 15 önemli

quote:

Kurs tarafından, başarısız olan kursiyerler için 45 gün içerisinde üç defa daha ön sınav yapılır. Dört sınav sonucunda da başarısız olan kursiyerler, yeniden 45 gün içerisinde akan trafikte yapılan direksiyon eğitimi dersinin tamamını alarak tekrar ön sınava aynı usulle girerler

Bahsi geçen ön sınav kursun yaptığı bir sınav olarak geçiyor bu sınavı geçtim mi? Bizde kursun ön sınavı yoktu ne kast ettiğini anlayamadım. Uygulamacılar daha iyi biliyordur. Forumda öğretmen varsa sertifika gibi bişey alıp onlar giriyor sürücü sınavlarına usulünü daha iyi bilirler...

15/3 te mazeret sınavı var ama şartlarını taşıyacak birşey yapıyor musun bilemem...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Storm Raider kullanıcısına yanıt
    hocam ben kıbrısta okuyorum sınavlara girmem imkansız. böyle bir şeyin olması da çok saçma belki askere gittim ya da kolum bacağım kırıldı. Gerçekten saçma böyle olmamalı. Benim kazandığım bir sınavı elimden almaya hakları yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Victoriou_S

hocam ben kıbrısta okuyorum sınavlara girmem imkansız. böyle bir şeyin olması da çok saçma belki askere gittim ya da kolum bacağım kırıldı. Gerçekten saçma böyle olmamalı. Benim kazandığım bir sınavı elimden almaya hakları yok
    Hocam saçma olup-olmaması ayrı konu, senin için kuralları değiştirmezler..

Başvurmadan önce okusaydın diyeceklerdir ...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.