Şimdi Ara

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Atatürk düşmanı Yavuz Bahadıroğlu için bu mesajı paylaştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
4.465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Atatürk düşmanlığı ile bilinen ve Yavuz Bahadıroğlu ismiyle bilinen Niyazi Birinci’nin ölümünün ardından bakanlardan peş peşe taziye mesajları geldi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un da taziye mesajı paylaşması dikkat çekti.

Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e düşmanlığı ile bilinen ve Atatürk hakkındaki çeşitli iftira ve iddialarıyla sık sık gündeme gelen Yavuz Bahadıroğlu yani Niyazi Birinci hayatını kaybetti.

Birinci’nin ölümünün ardından eski sözleri yeniden gündeme gelirken bakanların Bildirici hakkında paylaştığı taziye mesajları da dikkat çekti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da mesajında "Yaşamını tarih bilimine adayan tarihçi-yazar Yavuz Bahadıroğlu'na (Niyazi Birinci) Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun." ifadelerine yer verdi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Atatürk düşmanı Yavuz Bahadıroğlu için bu mesajı paylaştı

Birinci için "Eserleriyle nesilden nesile tarih şuuru aşılayan" ifadelerini kullanan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ise "Yavuz Bahadıroğlu'na Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun." mesajını paylaştı.

Öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da paylaşımında, şunları kaydetti:

"Güler yüzü ve engin birikimiyle gönüllerde ve bu kubbede hoş bir sada bırakarak terk-i diyar eyleyen Yavuz Bahadıroğlu (Niyazi Birinci) ağabeye Allah'tan rahmet diliyorum. Rabbim, mekanını cennet eylesin, başımız sağ olsun."

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy "Ülkemizin kıymetli kalemlerinden, tarihçi-yazar Yavuz Bahadıroğlu'nun vefat haberini üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum." paylaşımında bulundu.

Taziye mesajı yayınlayan diğer bir bakan da Adalet Bakanı Abdulhamit Gül oldu. Gül mesajında "Gençlik yıllarımızın önemli mütefekkirlerinden, eserleriyle gençliğin ufkunu açan değerli dava adamı Yavuz Bahadıroğlu'nun vefatını üzülerek öğrendim. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabırlar dilerim. Başımız sağ olsun." ifadelerine yer verdi.

YAVUZ BAHADIROĞLU'NA DAİR

"Mustafa Kemal'in Meclise girerken imamı eliyle iterek terbiyesizlik yaptığını" iddia eden, "Mustafa Kemal'e müteşekkir değilim" diyen Bahadıroğlu, Akit’te "Atatürk olmasaydı, biz olmaz mıydık" yazısında ise "Bir milletin varlığını tek kişiye endekslemek, sağlıklı bir aklın ürünü olabilir mi?.. Olsa olsa, saçma sapanlığın sınırsız hezeyanı olabilir!" ifadelerini kullanmıştı.

Öte yandan Yavuz Bahadıroğlu, TRT 1'de ekrana gelen 'Ya İstiklal Ya Ölüm' dizisinin 'Diriliş ve Abdülhamit gibi Osmanlıyı sevdiren dizilerin Kemalistlerin rövanşı olduğunu' ileri sürerek, "Ya istiklal ya ölüm isimli dizi, son yıllarda yapılan Diriliş, Kuruluş, Abdülhamid gibi Osmanlıyı sevdiren dizilere karşı Kemalistlerin rövanşıdır. Atatürk'ü övme dizisidir. TRT'ye bu dizi kimler tarafından dayatıldı bilmiyorum, ama hesabı iktidardan sorulur" ifadelerini kullanmıştı.

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/milli-egitim-bakani-ziya-selcuk-ataturk-dusmani-yavuz-bahadiroglu-icin-bu-mesaji-pay-330307h.htm

• Atatürk bunlara ne yaptı hala çözemiyorum bakıyorum bakıyorum bir şey de yok ortada yok olma noktasına gelmiş ülkeyi çukurdan çıkardığı için mi yiyor bu adam hakaretleri yoksa eğitim sistemini seçme ve seçilme hakkını demokrasiyi getirdiği için mi yada Bu Millete Etek öptürmediği için mi bu kadar hakaret yiyor nedir yani yada pkk'nın baş mimarını ve tayfasını astırdığı için mi

bu millet neden bu kadar Etek öpmeyi seviyor onuda çözemiyorum hadi her şey bir kenara bunlar birde müslümanım diyip Atatürk kafir diyip allahın kulu olan insanların(sultanların) eteklerinide öpüyorlardı Hz.peygamberin sünnetin de böyle bir şey mi var yada hz.peygamber efendimiz haşa nefse kapılıp insanlara boyun eğdirip etek mi öptürüyordu tövbe ya

atatürk kimsenin umrunda değil.

Bir şekilde ülke bölünürse bu elemanların propaganlarını yiyenler şeriat şeriat diye güle oynaya yeni isyanlar çıkartacaklar.

Atatürk şunu şunu şu sebepten yanlış yapmıştır, sevmiyorum dersin olur biter kardeşim. Her milli bayram vaktinde milli bayramları aşşağılamak, sürekli dindar dinsiz propagandası yapmak, sürekli çarpıtma kitaplar yazmak...

sen üçüncü sınıf dedikodu olduğunu anlıyorsun, bir tane şeyh bulmuş kendine, her dediği doğrudur diyenler de var bu ülkede.

• düşmanlığı körükleyenlerden biri

başkörükçü

ne güzel bol bol rahmetle anılmış , helal ne diyelim

• Atatürk'e hakaret etmemiş eğer tüm marifeti o yaptıklarıysa. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Atatürk düşmanı Yavuz Bahadıroğlu için bu mesajı paylaştı 

İmamı eliyle itmiş. İtmiş olabilir. Ama üçüncü sınıf dedikodu gibi bu. Ülkeyi kuran adamın tarihi ve politikası incelenirken şuna şöyle bakmıştı, onu yemek masasında kapıya oturturmuştu gibi şeylerle gelmemek lazım sanki. Burada Atatürk'ten ziyade bunu mesele edende sorun vardır ama salt bir Atatürk düşmanlığı gelmedi bana. Atatürk olmasaydı biz olmazdık demek de fantezi zaten. Onu karşı çıkması da suç değil. Romantizm nihayetinde. Dizi görüşü de kendi düşüncesi ama hakaret değil. Kısacası adam belli ki Atatürk'ü sevmiyor. Bu da suç olmasa gerek.

• ne günlere kaldık ey gazi paşa....

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sasirdiniz mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Atatürk bunlara ne yaptı hala çözemiyorum bakıyorum bakıyorum bir şey de yok ortada yok olma noktasına gelmiş ülkeyi çukurdan çıkardığı için mi yiyor bu adam hakaretleri yoksa eğitim sistemini seçme ve seçilme hakkını demokrasiyi getirdiği için mi yada Bu Millete Etek öptürmediği için mi bu kadar hakaret yiyor nedir yani yada pkk'nın baş mimarını ve tayfasını astırdığı için mi

bu millet neden bu kadar Etek öpmeyi seviyor onuda çözemiyorum hadi her şey bir kenara bunlar birde müslümanım diyip Atatürk kafir diyip allahın kulu olan insanların(sultanların) eteklerinide öpüyorlardı Hz.peygamberin sünnetin de böyle bir şey mi var yada hz.peygamber efendimiz haşa nefse kapılıp insanlara boyun eğdirip etek mi öptürüyordu tövbe ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Koks34 -- 22 Ocak 2021; 14:45:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: scientia

Atatürk'e hakaret etmemiş eğer tüm marifeti o yaptıklarıysa.  

İmamı eliyle itmiş. İtmiş olabilir. Ama üçüncü sınıf dedikodu gibi bu. Ülkeyi kuran adamın tarihi ve politikası incelenirken şuna şöyle bakmıştı, onu yemek masasında kapıya oturturmuştu gibi şeylerle gelmemek lazım sanki. Burada Atatürk'ten ziyade bunu mesele edende sorun vardır ama salt bir Atatürk düşmanlığı gelmedi bana. Atatürk olmasaydı biz olmazdık demek de fantezi zaten. Onu karşı çıkması da suç değil. Romantizm nihayetinde. Dizi görüşü de kendi düşüncesi ama hakaret değil. Kısacası adam belli ki Atatürk'ü sevmiyor. Bu da suç olmasa gerek.

atatürk kimsenin umrunda değil.

Bir şekilde ülke bölünürse bu elemanların propaganlarını yiyenler şeriat şeriat diye güle oynaya yeni isyanlar çıkartacaklar.

Atatürk şunu şunu şu sebepten yanlış yapmıştır, sevmiyorum dersin olur biter kardeşim. Her milli bayram vaktinde milli bayramları aşşağılamak, sürekli dindar dinsiz propagandası yapmak, sürekli çarpıtma kitaplar yazmak...

sen üçüncü sınıf dedikodu olduğunu anlıyorsun, bir tane şeyh bulmuş kendine, her dediği doğrudur diyenler de var bu ülkede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oğuzhan/ -- 22 Ocak 2021; 18:46:52 >

• Haha, milliyetçi imajı çizip mülteci savunan bir bakan da konuyla ilgili twit atmış.

Bunlar bize milliyetçilik öğretmeye kalkıyorlar işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RevengeRain -- 22 Ocak 2021; 18:49:30 >
  • Bu tür adamları yücelttiğiniz sürece bu ülkede kutuplaşma bitmeyecek hatta daha da körüklenecek.

• Alıntı

metni:
    "Mustafa Kemal'e müteşekkir değilim"

Kime müteşekkirsin,kime müteşekkir olmayı düşünüyorsun? Hiç tarih bakmadınız mı? Atatürk bizi emperyalizme karşı korumuş birisi. Sizin padişahınız emperyalistlerle anlaşırken,Atatürk gevurla savaşmaya gidiyordu. Atatürk'ü Stalinleştirmeye veya Maolaştırmaya niyetim yok ama gerçekten de Atatürk olmasaydı şuan komşularımız Kürdistan(Ki yine Kürdistan oldu fakat bu "gerçek" kürdistan olacaktı),büyük ermenistan,Megali İdea Yunanistan ve İtalyanlar olacaktı. Ve bizde İngiltere'nin gözetimi altında olan bir sömürge devleti olacaktık. Sevr antlaşmasını çöpe mi atacaklarını zannediyorsunuz? Atatürk çıkmasaydı kim karşı çıkacaktı? Herkes savaşı kaybettik artık bitti diyecekti. O ayılıp bayıldığınız araplar gibi teslim olacaktık.

Bakın orta doğuya,bana emperyalizme düşmemiş bir ülke söyleyin. Lütfen İran demeyin çünkü İran İngilizlerle petrol karşılığı antlaşmalar yapmaya çalışmış bir ülke. İşte bunu Atatürk'e müteşekkiriz. Yahu bunu bile diyemiyorsanız yazıklar olsun be. Özgür düşüncenize tüküreyim. Kendiniz başta olunca her haltı aşılamaya çalışıyorsunuz,insanlar gerçeği göstermeye çalışınca da FAŞİST diyorsunuz. Sizi liberalizmi bırakın ,yeniden eğitim kamplarına göndermek lazım diyesim geliyor. Net olarak söylüyorum bir Türk Atatürk'e düşmansa Türk'üm değilde ,Arap'ım veya Yunan'ım desin. Atatürk'ün düşüncelerine katılmayabilirsiniz,belki yaptığı bazı şeyler hoşunuza gitmez ,buna kimse bir şey demez ama bu adamın bu millet için yaptıklarını görmezden gelip,umrumda değil bu adam diyebiliyorsanız. Pes.

Bakın bir sürü ülkede devrim gerçekleşti,hepsi kanlı biterek, başlarına bir diktatör geldi. Mesela Fransa'yı düşünün,monarşiden kurtulunca başların Bonaparte geldi. Bize bakın,Atatürk geldi devrimini yaptı, Türkiye'yi demokratik ve laik bir ülke haline getirmek için elinden geleni yaptı. Adam sadece bu ülkeyi kurtarmakla kalmadı,Türk milletine yeni ve kaliteli bir yaşam stili sundu. Dağdaki köydeki şeriatçı yobazlarda HÖÖÖÖÖÖ DİN ELDEN GİDİİİİY. Diye sümüklerini akıttı,ne için,ne için akıttınız? Ateist mi yaptı Atatürk sizi? Hiç bir dakika durup ne yapıyoruz ulan ülkeyi mahvedeceğiz diye düşünemiyor musunuz?

Yazıklar olsun bu ülkeye. Atatürk gibi büyük bir insanın birkaç heykeli var diye puta tapıyorsunuz diyorsunuz fakat kendi taptığınız putları görmüyorsunuz. Bugün kendileri saidi nursi,fetö,cübbeli gibi sapıklara tapıyor. Bu adamlar ne sundular size? Cumhuriyet mi sundular? Hayır,demokrasi mi? Hayır. Hatta öyle ki sizden aldılar,bir de buna takip eden başka siyasetçiler de kendilerinin kandırıldığını söyleyip,sizin kandırılmadığınızı söylediler. Onları cinlerle kandırmışlar,sizi kandırmamışlar,siz inanmışsınız. Sizi tutuklarken kendileri SİZE KAHKAHA attılar. Ne oldu peki? Bugün böyleyse öbürleri için farklı şeyler mi olacak?

Liberalizmmiş! Bize böyle şeyler çok fazla. Bizim halk yüzyıllardır cahil ,ne anlar liberalizmden? Şehirdeki elit tabaka anlar belki ama köye inince görüyorsun. Bu adam olay kullanınca ne olacak? Bir yanda popülistçi birisi var,hemen ona kanacak çünkü bu insanlar saf. Bu insanlar belki eğitilemez ama çocukları eğitilir. Onlar eğitirsin diyorsun o da olmadı. Çocukları yani boomerlar daha feci. Mahvettiler. 21. yüzyılda rezalet bir ülke haline geldik. Her şeyden en önemlisi büyük bir kutuplaşma içine geldik. Tarihçim 70 küsür yaşındaki adam,Türkiye tarihinde ülkenin hiç bu kadar bölündüğünü görmediğini söyledi. Daha ne denilir ki?

• Adamlar vitrine çıkıyor böyle durumları hiç kaçırmıyorlar.

• "bir insan türk olurda nasıl mustafa kemal'i sevmez?"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Hattori- -- 22 Ocak 2021; 22:55:38 >
  • -Hattori- kullanıcısına yanıt

Mustafa Kemal'i Türkiye'de bir Pkk lılar, bir de siyasal İslamcılar sevmez.

•  "Atatürk olmasaydı, biz olmaz mıydık" yazısında ise "Bir milletin varlığını tek kişiye endekslemek, sağlıklı bir aklın ürünü olabilir mi?.. Olsa olsa, saçma sapanlığın sınırsız hezeyanı olabilir!" ifadelerini kullanmıştı.

Kesinlikle doğru ifade. Bugün ülkeler parçalandığı zaman insanlar yine çoğalıyor. Yani yine varlar. Zannediyorlar ki soykırım yapıp türkleri komple tarihten silecekler. Öyle olsa orta asyada yıllarca zulüm gören türki halklar biterdi. Hakeza şu zamanda kendi ülkesinde köle olmuş adamlara bak ne güzel ülken var demekte aptalca malca ve salakça. Bir ülke varsa bu topraklar içersinde ve halkı da zamanında seni desteklemişse sende o halkı tüm değerleriyle benimseyeceksin. Cumhuriyet tarihine açın bakın kürtler ve islamiyeti yaşamak isteyenlere birileri burnundan getirmiş. Şimdi gelinen noktaya bakıyoruz

Chp kürtleri yok saymıyor.
    Akp kürtlere belki de en yakınlık kurmuş parti hdp den sonra.
    Hdp kürt milliyetçisi

Bu 3 parti şu an oyların %70 ini oluşturuyor. Hakeza islami hassasiyetlere sahip sağ partilerin oy oranıda %70 civarında. Birisi sormuştu. Atatürk bunlara ne yaptı diye. Meclis açılana kadar çoğu kürt ve islamcı kesimin tam desteğini aldı. Ne olduysa cumhuriyetin ilanından sonra oldu. Burada ki ergenler diyor ki bunların hepsi düşman. Bak düşman dediğin araplar gibi olur. Mustafa kemal bunu subayken iliklerine kadar yaşadı. Öyle nir varmış bir yokmuş kart kurt derken kürt olmuş hikayeleri anlatanlarsize en büyük ihaneti yaptı. Aynı onlar bir varmış bir yokmuş Allah müslümanlığı araplara indirmiş türkleri kılıçtan geçirmişte onları zorla müslüman yapmış. He yawrum kendinden 10 katı büyüklüğünde ki çinin içinden geçen türkler savaşmanın s si ni bilmeyen araplara 5 kere yemilmiş. Bugün pkk sorunu varsa ve bugün siyasal islam problem oluyorsa geçmişte yaşanılan olayları iyi tahlil edin. Artık şu Atatürkü arkanıza alarak herşeyi çözeceğiniz safsatasını arkanızdan çıkarın. Bugün tüm gelişmiş ülkelerde kişiden ziyade ortak değerler vardır. Ve gelişmiş ülkelerde dikkat edin tek adam değil onlarca adam vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ben sero

"Atatürk olmasaydı, biz olmaz mıydık" yazısında ise "Bir milletin varlığını tek kişiye endekslemek, sağlıklı bir aklın ürünü olabilir mi?.. Olsa olsa, saçma sapanlığın sınırsız hezeyanı olabilir!" ifadelerini kullanmıştı.

Kesinlikle doğru ifade. Bugün ülkeler parçalandığı zaman insanlar yine çoğalıyor. Yani yine varlar. Zannediyorlar ki soykırım yapıp türkleri komple tarihten silecekler. Öyle olsa orta asyada yıllarca zulüm gören türki halklar biterdi. Hakeza şu zamanda kendi ülkesinde köle olmuş adamlara bak ne güzel ülken var demekte aptalca malca ve salakça. Bir ülke varsa bu topraklar içersinde ve halkı da zamanında seni desteklemişse sende o halkı tüm değerleriyle benimseyeceksin. Cumhuriyet tarihine açın bakın kürtler ve islamiyeti yaşamak isteyenlere birileri burnundan getirmiş. Şimdi gelinen noktaya bakıyoruz

Chp kürtleri yok saymıyor.
    Akp kürtlere belki de en yakınlık kurmuş parti hdp den sonra.
    Hdp kürt milliyetçisi

Bu 3 parti şu an oyların %70 ini oluşturuyor. Hakeza islami hassasiyetlere sahip sağ partilerin oy oranıda %70 civarında. Birisi sormuştu. Atatürk bunlara ne yaptı diye. Meclis açılana kadar çoğu kürt ve islamcı kesimin tam desteğini aldı. Ne olduysa cumhuriyetin ilanından sonra oldu. Burada ki ergenler diyor ki bunların hepsi düşman. Bak düşman dediğin araplar gibi olur. Mustafa kemal bunu subayken iliklerine kadar yaşadı. Öyle nir varmış bir yokmuş kart kurt derken kürt olmuş hikayeleri anlatanlarsize en büyük ihaneti yaptı. Aynı onlar bir varmış bir yokmuş Allah müslümanlığı araplara indirmiş türkleri kılıçtan geçirmişte onları zorla müslüman yapmış. He yawrum kendinden 10 katı büyüklüğünde ki çinin içinden geçen türkler savaşmanın s si ni bilmeyen araplara 5 kere yemilmiş. Bugün pkk sorunu varsa ve bugün siyasal islam problem oluyorsa geçmişte yaşanılan olayları iyi tahlil edin. Artık şu Atatürkü arkanıza alarak herşeyi çözeceğiniz safsatasını arkanızdan çıkarın. Bugün tüm gelişmiş ülkelerde kişiden ziyade ortak değerler vardır. Ve gelişmiş ülkelerde dikkat edin tek adam değil onlarca adam vardır.

Kendi ağzınla söylüyorsun. Zulüm görüyolar diye.

Daha ne olmasını bekliyorsun.

Ayrıca destek demişsin.

Cumhuriyetinin ilanından önce hainlik olmamış gibi konuşuyorsun.

Ayrıca o dediğin kesimler o zaman yüzde kaçmış ki.

Madem bugün yüzde verebiliyorsun. Onu da söyle.

Yalanları bırakın artık.

• Ben sero B kullanıcısına yanıt

"Akp kürtlere belki de en yakınlık kurmuş parti hdp den sonra"

Ahahahahahaha Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Atatürk düşmanı Yavuz Bahadıroğlu için bu mesajı paylaştı 

• quote:

Orijinalden alıntı: buradan bir taytlı geçti

Kendi ağzınla söylüyorsun. Zulüm görüyolar diye.

Daha ne olmasını bekliyorsun.

Ayrıca destek demişsin.

Cumhuriyetinin ilanından önce hainlik olmamış gibi konuşuyorsun.

Ayrıca o dediğin kesimler o zaman yüzde kaçmış ki.

Madem bugün yüzde verebiliyorsun. Onu da söyle.

Yalanları bırakın artık.

Alıntıları Göster
    Madem komple hainlerdi neden savaşlarda destek verdiler ve atatürk destek aldı. Size kalsa şu an bile ülkenin %70 80 i haindir. Ayrıştıra ayrıştıra geldiniz. Bu ülkeye bir faydası olmadığını dibine kadar hissediyorsun. Demek ki hoşuna gidiyor.

• babayaro1215 kullanıcısına yanıt

Evet kripto aynen öyle olacak

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.