Şimdi Ara

Milletvekillerinin maaşları düşürülsün (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
0
Favori
6.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
291 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sorun maaşlar değil diğer giderleri. Maaşları 50 bin olsun tüm masraflarını kendileri karşılasın, danışman maaşlarını da kendileri versin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayret konu silinmemis upladim

• Komisyonla şuyla buyla ödenekle türkiye şartlarında 20 bin tlden az maaş almayan sözde milletin vekilleri 1600 tl asgari ücretin olduğu ülkede utanmadan önce şu maaşlarını bi yarı yarıya düşürsünler sonra ülke meseleleriyle meşgul olsunlar

• Temsili demokrasinin en büyük sıkıntılarından biri bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Infinitum -- 2 Mayıs 2018; 17:14:1 >
  • kesinlikle dusurulmeli.

Bizede pusulada suna benzer secenekleri sunabilirler.

A) asgari ucretin 3 kati

B) asgari ucretin 4 ksti

C) asgari ucretin 5 kati

D) asgari ucretin 10kati

bu adamlar bizi temsil ediyor. Bizi gorduklerinde ceketlerinin önlerini iliklemeleri lazim. (biz degil)

• quote:

Orijinalden alıntı: hypercubematrix

millet ; vekillerinin maaşının ne kadar olacagına karar vermelidir . kesinlikle
    madem oy kullanma hakkı veriyorsun bu konuyuda halka sor

5000 10bin 16.bin seklinde 3 secenek koysak pusulaya sonuç ne çıkar ?

16 bin çok ... bunlara 5000 bile fazla ... bi iş yaptıkları yok canlı yayında izliyorsunuz .

düşüncem şu ki millete yük bu insanlar vekillikten öte ..

bir soru sorayım içinizde hiç milletvekiliyle konuşan oldumu 40 yasındayım bir vekille karsılasmadım
    Ben bir tane gördüm halinize şükredin 3bin iyi para dedi sonra konuşma ilerleyince ben geçinemiyorum o kadarda kazanmıyoruz dedi.

Milletvekili maaşı en fazla 5bin filan olmalı. Ek işlerde bulunmaları yasaklanmalı ve para girdi çıktıları takip edilmeli. Halka sorsan kaç alsınlar diye reyiz sonsuz alsın helal olsun reyize derler.

• evet düşürülsün
  • tepki diye olsun istiyorsaniz haklisiniz ama fiyat normal bugun orta ölçekli bir şirkette bir müdür 20-25bin brüt alirken fiyat normal hatta az bile, keske calmasalar bide o yetecekte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dehşetengiz -- 2 Mayıs 2018; 18:40:44 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • En temizi asgarı ücretin x katı şeklinde belirlemek aslında. Böylece kendilerine zam yapmak isterken asgari ücreti yükseltmek zorunda kalırlar.

• They Killed Kenny kullanıcısına yanıt
    bunca yıl istanbuldayım 1 tane vekilin mahalleye gelip vekilliğini yaptığı kendisini secen halkı ziyaret ettiğine sorunlarını dinlediğine şahit olmadım . yalan konuşmayı sewmem hatırlamıyorum gelse hatırlarım ..

bunların her ay vekil tayin edildiği halk ile konuşmaları gerekmekte .

adı üzerinde milletin vekili ...

buna ragmen millet halen sandığa gidiyor bunuda anlamış degilim beni sormayanı dinlemeyeni ziyaret etmeyeni niye seceyim ki neden vekil tayin edeyim görevini yapmayanı

parti başkanının dediklerini ypcaksalar ne diye milletvekili deniyor bunlara buda ayrı bi konu .

sisteme karşı biriyim oy kullanmıyorum . çünkü nereye baksak elimizde kalıyor

fakat bunların maaşını cebimden vergiyle benden kesiyorlar .. bu milletvekilleri bişey üretmiyorlar hizmet ürettikleride yok sadece millete yükler ağırlık bunlar ..

• Nerede o günler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oy vermeyince maaş almıyormu o vekiller
  • Dehşetengiz kullanıcısına yanıt
    orta ölçekli şirket müdürü 20 bin brüt maaş alırken asgari ücret 2000 tl ise

bu ekonomi de ciddi sorunlar var demektir .. bana yabancı ülkeleri örnek gösterme . kaldıki o ülkelerdede ekonomik problemler var ayrı konu ..

alt orta ve üst gelir grubu arasındaki makas dar olmalı ..

şirket müdürü 20 bin alırken diğerlerini işçilerini sömürüyordur asgari ücretle o şirket yalan mı ? degil

asıl problem ne biliyormusun bu durumu kanıksamış kabullenmiş olman :) çoğunluk senin gibi düşünüyor zaten bu sebeple bişeyler degişmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hypercubematrix -- 2 Mayıs 2018; 19:46:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hypercubematrix

bunca yıl istanbuldayım 1 tane vekilin mahalleye gelip vekilliğini yaptığı kendisini secen halkı ziyaret ettiğine sorunlarını dinlediğine şahit olmadım . yalan konuşmayı sewmem hatırlamıyorum gelse hatırlarım ..

bunların her ay vekil tayin edildiği halk ile konuşmaları gerekmekte .

adı üzerinde milletin vekili ...

buna ragmen millet halen sandığa gidiyor bunuda anlamış degilim beni sormayanı dinlemeyeni ziyaret etmeyeni niye seceyim ki neden vekil tayin edeyim görevini yapmayanı

parti başkanının dediklerini ypcaksalar ne diye milletvekili deniyor bunlara buda ayrı bi konu .

sisteme karşı biriyim oy kullanmıyorum . çünkü nereye baksak elimizde kalıyor

fakat bunların maaşını cebimden vergiyle benden kesiyorlar .. bu milletvekilleri bişey üretmiyorlar hizmet ürettikleride yok sadece millete yükler ağırlık bunlar ..
    Haklarını yemeyelim senede 1 uğrayıp kendi yandaşlarını dinlerler kendi kurdukları şirketleri ziyaret ederler. Bizimkilerin kaldırım ve asfalt fabrikaları var acaba neden ?

Bu toplantılarda hiç sıkıntı anlatılmaz anlatırsan vekilin canını sıkma vekilimiz yorgun koca vekil senin sorununu mu dinlemeye geliyor denir.

Sen bize ne hizmet verdiniz dersin biri yol yabdı der atar seni oradan

Sizin oraya da geliyordur emin ol ama öyle durumlarda herkese duyurmuyorlar. İhtişamlı hazırlıklar yapıyorlar gören der ki bu şehirdekiler öyle varlıklı ki köylüsü bile her gün kuzu çevirip yiyor.

Bence oy vermeye git. Ben gittim hep saçma salak partilere attım derken sonunda kendi partimi buldum. LDP ye oy ver kafan rahat olsun.

• Onlar da bizim gibi 70 yaşında emekli olsun, millet vekillerine ömür boyu diplomatik pasaport verilmesin, hastanelerden ailecek sonsuza kadar bedava yararlanamasınlar, maaşları 2 asgari ücret kadar olsun ve maaşlarının gelir vergisini ödesinler!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Technical_Support

Oy vermeyince maaş almıyormu o vekiller

almıyorlar..

ey vatandaş niye oy kullanmıyorsun diye ayağına gelirler... sende derdini anlatırsın?

hayır

ilk önce vatandaşta başlıyor yvşklık, meclise gidip çocuğuna iş aş vs. rüşvet istiyor onlarda herhaltı yiyorlar

sen gitmeyeceksin onlar senin ayağına gelecek...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • idris-tolar kullanıcısına yanıt
    Artık kollarını kaldırıp indirmiyorlar bile, koltuklarda ekranlar var ordan yapıyorlar o işi de...

Geyik derisi koltuklarında...

• Ben aldıkları maaşta değilim varsın alsınlar ama iş yapsınlar bugün meclise bir Baksan en fazla yarısı vardır

Bu nasıl bir iştir görevi yapmayan millet vekillerine ceza verilmeli

• Vekil maaşı asgari ücrete göre sabitlenebilir, örneğin asgari ücretin 5 katı olabilir. Canları her istediğinde kendilerine zam yapamazlar bu durumda. Ortalama bir çalışandanda çok fazla maaş almamış olurlar...
  • Yaşım 35 daha bugüne kadar milletvekillerinin birinin ayağına geldiğini görmedim de o bakımdan.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.