Şimdi Ara

Milletin iş beğenmez olması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
2.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bizim bi esnaf arkadaş var, elektrikçi. İşte Pakistanlı bir çocuk almış, yav diyor ben böyle çalışkan bir çocuk görmedim. Çocuğu hem tesisat bağlamaya gönderiyor, hem koli tasittiriyor, her işi yaptırıyor, çocuk bir kere bile itiraz etmemiş. Zorla da yapmıyor. Hatta bazen acıyor çocuğa bırak ben taşırım kolileri diyor, çocuk yok diyor abi sorun değil. Israr ediyor yok diyor abi sen patronsun olmaz. Tabi bizim arkadaş duygulanıyor. Manevi evlat alacak neredeyse. Zaten akşamları tamam diyor mesai bitti hadi evine diyor, o zaman bile bi dakka abi diyor elimdeki işi bitireceğim diyor. Ölüyor da işini bitirmeden bırakmıyor çocuk. Akşamları dükkandan kovalıyorlar gitsin diye Maşallah. Arkadaş diyor şimdi ben seni evlendirecem

Önceden Türk çalışanları olmuş mesela bu arkadaşın, dukkana icecek su bile taşısa "yemek de yapayım abi olur mu?" diye kustahlasiyorlarmis. Adam da yani az para vermiyor 3500 veriyor. Ama beyenmiyorlar tabi. Sigortasi var yemegi var ssk si var. Yani arkadas da comerttir harbi çalışan adamı paraya boğar yani, tanıyorum çünkü. Bir çalışanı vardı önceden baya çalışkan, birkaç sene çalıştı sonra gitti dükkan açtı başka yerde. Parayı kırıyor şimdi.

İşin kısası Türkler iş beğenmiyor Bakin bu yüzden tarim hayvancilik bile bitiyor! Her genç uni okumak istiyor ee? Meslek liseleri bitti. Ondan sonra Turkler is bilmiyor ki is begensin? Bi de bu var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Some guy -- 5 Temmuz 2020; 11:31:56 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet doğru Ortadoğu kafası işte köle olmayı kabullenmiş çaresizliği kabullenmiş.Kendine şu soruyu sor işveren olmayıpta sana veya sevdiklerine yapılsa kabul edermisin? Afganlarla suriyeyilerle karıştırma onlar çaresizliği kabullenmiş Elin Abd lisini böyle çalıştırabilirmisin? Bende sana örnek veriyim Tuzla Tersanede Gemi şirketinde çalışan yabancı bir Japon Elektornim Mühendis adam diyomuşki ben Elektronikten anlarım ben bunun eğitimini aldım Makineden anlamam benim alanım Elektrik demiş.Birde bu adam Türkler çok acayip bir millet her işi yapmaya çalışıyor demiş bunu ben bizzat ağzından duydum Bizim iki yüzlü işverenlerimiz O Japon vatandaşın aldığı eğitime muhtaç ki istediği maaşı dolarla veriyor isteklerini bir bir kabul ediyor ama kendi insanına geldimi yapmaz.Hayata sadece kendi dar gözlüğüyle bakanlar yüzünden bu Ülkeden hiçbirşey olmaz.Umarın anlıyabilmişsindir.Siz köle arıyosunuz çok şükürki bulmuşsunuz :)

"Çocuğu hem tesisat bağlamaya gönderiyor, hem koli tasittiriyor, her işi yaptırıyor"

diyip sonra da "bazen acıyor çocuğa" demek...

işe alırken yapacağı iş bellidir. her işi yaptırıp sesini çıkarmıyorsa, o çalışan kişinin haklarını korumasını bilmesiyle alakalı.

iş tanımı dışındaysa yaptırdığı şeyler, yapmak zorunda değil.

Bir tane, bak sadece bir tane adam gibi 3+1 DAİRE hani müstakil falan değil, bahçe yok, 500 bin TL.

Ortalama maaşlar 3000 TL. 15 sene hayatını yaşama ve biriktir, tek kazandığın bir tane DAİRE.

Eskiler 10 yıllık emekli ikramiyesi, kıdem tazminatı ile bugünün milyon TL'lik arsalarına, evlerine sahip olmuş. Çoğu bedava devlet arsasına çökmüş.

Şimdi bizlere çalışın kazanın diyorlar. 25+ yılda kendini amorti edemeyen, kalitesiz, küçücük, berbat daireler için, çalışın?

Yada devleti ve yedirdiklerini zengin etmek için çalışın.

• Milletin iş beğenmez olması

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu üye de yeşil topluğu iyice abarttı yeşil karpuz oldu.Milletin iş beğenmez olması 

Gün geçmyor ki absürd bir konu açmasın.

Neyse trolü beslemeyelim.

• hadi ordan 2 haftadır 2 ay çalışmak için iş arıyorum bursa sanayide ya çok ucuz para veriyolar asgari ücret altı ya da vermiyolar

• quote:

Orijinalden alıntı: Last Troll Bender

Orta taraf biraz daha yeşil olmalı Milletin iş beğenmez olması 

• "Çocuğu hem tesisat bağlamaya gönderiyor, hem koli tasittiriyor, her işi yaptırıyor"

diyip sonra da "bazen acıyor çocuğa" demek...

işe alırken yapacağı iş bellidir. her işi yaptırıp sesini çıkarmıyorsa, o çalışan kişinin haklarını korumasını bilmesiyle alakalı.

iş tanımı dışındaysa yaptırdığı şeyler, yapmak zorunda değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcdaly -- 5 Temmuz 2020; 0:17:54 >
  • iş beğenmemek değilde çok az iş az rahat calışmak ve çok kazanmak istiyorlar halkı tembel, yattıkları yerden para yağmasını bekliyor çoğu o yüzden bu ülkenin çok ilerlemesi mümkün değil, halkı armut piş ağzıma düş..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 5 Temmuz 2020; 23:48:10 >
  • Evet doğru Ortadoğu kafası işte köle olmayı kabullenmiş çaresizliği kabullenmiş.Kendine şu soruyu sor işveren olmayıpta sana veya sevdiklerine yapılsa kabul edermisin? Afganlarla suriyeyilerle karıştırma onlar çaresizliği kabullenmiş Elin Abd lisini böyle çalıştırabilirmisin? Bende sana örnek veriyim Tuzla Tersanede Gemi şirketinde çalışan yabancı bir Japon Elektornim Mühendis adam diyomuşki ben Elektronikten anlarım ben bunun eğitimini aldım Makineden anlamam benim alanım Elektrik demiş.Birde bu adam Türkler çok acayip bir millet her işi yapmaya çalışıyor demiş bunu ben bizzat ağzından duydum Bizim iki yüzlü işverenlerimiz O Japon vatandaşın aldığı eğitime muhtaç ki istediği maaşı dolarla veriyor isteklerini bir bir kabul ediyor ama kendi insanına geldimi yapmaz.Hayata sadece kendi dar gözlüğüyle bakanlar yüzünden bu Ülkeden hiçbirşey olmaz.Umarın anlıyabilmişsindir.Siz köle arıyosunuz çok şükürki bulmuşsunuz :)

• aykut291 A kullanıcısına yanıt

adam köle gibi çalışsın dememiş millet tembel demiş,ayrıca git o japona sor mühendis olmasına rağmen yağa pasa kire herşeye bulanıp çalışıyordur, ama bizim mühendisimizin geneli memur tipi 7/24 çay kahve servisi masa başı laptop emir yağdırma tipinde, kimse yattığı yerden süper güç olmazMilletin iş beğenmez olması 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 5 Temmuz 2020; 2:0:14 >
  • Aynı işin yurtdışında yapsak işkolik olabiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: aykut291

Evet doğru Ortadoğu kafası işte köle olmayı kabullenmiş çaresizliği kabullenmiş.Kendine şu soruyu sor işveren olmayıpta sana veya sevdiklerine yapılsa kabul edermisin? Afganlarla suriyeyilerle karıştırma onlar çaresizliği kabullenmiş Elin Abd lisini böyle çalıştırabilirmisin? Bende sana örnek veriyim Tuzla Tersanede Gemi şirketinde çalışan yabancı bir Japon Elektornim Mühendis adam diyomuşki ben Elektronikten anlarım ben bunun eğitimini aldım Makineden anlamam benim alanım Elektrik demiş.Birde bu adam Türkler çok acayip bir millet her işi yapmaya çalışıyor demiş bunu ben bizzat ağzından duydum Bizim iki yüzlü işverenlerimiz O Japon vatandaşın aldığı eğitime muhtaç ki istediği maaşı dolarla veriyor isteklerini bir bir kabul ediyor ama kendi insanına geldimi yapmaz.Hayata sadece kendi dar gözlüğüyle bakanlar yüzünden bu Ülkeden hiçbirşey olmaz.Umarın anlıyabilmişsindir.Siz köle arıyosunuz çok şükürki bulmuşsunuz :)
    Köle değil ki zaman zaman biraz farklı iş yapınca köle mi oluyor? Sonuçta spor yapmış oluyor bir de hep oturmaktansa. Ağır işler de değil koli dediğim 20 kg falan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Ya he he Dünyanın bir numaralı global şirketlerinde İnsan Kaynakları vardır.Bu İnsan kaynakları işe alırken çalıştığı posizyona göre iş tanımlarını çalışana açıkca beyan eder.Bir mühendisin görevi işi gereği yağın çamurun yağın içine girmekse bu işi seve seve yapar zaten bu benim işim der.Ama Türkiyede ne doğru düzgün eğitim olmadığı için nede adam akıllı işyerlerini yönetecek Profösyönel yöneticiler olmadığı için sende kendine göre haklıson tabi.Bir işveren işçsisini köle gibi çalıştımrak ister Bir mühendiste oturduğu yerden ahkam kesmek ister.Balık baştan kokar yani.Adamlar bizim gibi zihniyete sahip olmadıkları için süper güç olmasın sakın.Sen kalkda o adama git çayda demle şu evrağıda götürüp ver hattaa çöpleride topla de sana ne cavap vericek :)

• Some guy S kullanıcısına yanıt
    Ben sorularıma objektif bir şekilde cevap alamadım malesef.Herşeyini yitirmiş bir insana istediğini yaptırırsın.Adamlar Ülkelerinde savaş var terk edip gelmiş en ufak umut kırıntısına muhtaçlar sen bunları elin gelişmiş Ülkelerindeki insanlara yaptırabilirmisin?

• Aynı ülkede mi yaşıyoruz şaşırıyorum.Okullara işkur elemanı olarak girmeye çalışan o kadar çok kişi var ki.Ordan buradan adam ayarlamaya çalışıyorlar.Aynı şekilde hastaneler de öyle, temizlik işi için adam ayarlıyorlar.Sizde diyorsunuz 3500e çalışan eleman yok.

• Evine temizliğe de gidiyor muymuş? Evine Temizliğe gitmeyen, hatta ütü, yemek falan yapmayan Elemana Eleman mı denir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kerimcem olayı çözmüş. Ülkenin bu durumu, Tembel vatandaşlar yüzünden... Haklısın

Tabii kendisi tazı gibidir. Sabahın 7'sinden, Akşamın 10'una kadar çalışır da gıkını bile çıkarmaz

• kerimcem K kullanıcısına yanıt

Bir tane, bak sadece bir tane adam gibi 3+1 DAİRE hani müstakil falan değil, bahçe yok, 500 bin TL.

Ortalama maaşlar 3000 TL. 15 sene hayatını yaşama ve biriktir, tek kazandığın bir tane DAİRE.

Eskiler 10 yıllık emekli ikramiyesi, kıdem tazminatı ile bugünün milyon TL'lik arsalarına, evlerine sahip olmuş. Çoğu bedava devlet arsasına çökmüş.

Şimdi bizlere çalışın kazanın diyorlar. 25+ yılda kendini amorti edemeyen, kalitesiz, küçücük, berbat daireler için, çalışın?

Yada devleti ve yedirdiklerini zengin etmek için çalışın.

• Konu troll galiba. İş tanımı bellidir, çalışan kişi bu iş tanımının dışında bir şey yapmak zorunda değildir. Pakistanlı çocuk büyük ihtimalle işi kaybetmemek için, muhtaç olduğu için öyle çalışıyor.

• Kacak filan olunca ses cikarmaz. Hak dahi arayamaz . Bu durum Afganlilar icin degil Suriyeliler icin de gecerli.

Ayrica en cok Afganlar Turkiye den kacam derdinde. Afganlar Turkiye yi sadece bir kopru olarak goruyor...

Avrupa gibi ulkelerde medenice calisma ve medenice insanca yasamin oldugunu da iyi biliyorlar...

Turkiye'de birden fazla isi yaptirma ama ona gore de saglam bir maas verme durumu yoktur.

Iscinin calisma suresi kadar is tanimi kapsami da en bastan bellidir. Kimse bunu degistiremez. Lakin Turkiye'de aksi yonde .

Cogunluk yanlis dahi yapsa cogunluk boyle yapiyor diye dogrudur algisi yerlesmektedir...

Cin'de boyle! ...

Turkiye sankim daha vahim gibi ... Egitimli koleler istiyorlar ...

IS begenmeme icin cok iyi maas olmasi lazim ....

Is begenilmemede bazen maas iyi dahi olsa hatta gorev tanimi sonradan artmasa bile SIRF Turkiye'de insanca yasaniamiyor olusu yuzunden de insanlar isi gectim ulkeyi terk ediyorlar...

• Kısaca türkler iş beğenmiyor diyecektin.
    Bu kadar niye uzattın.

O arkadaşı bizm yanımıza gönder. Eğer 2 günde kaçıp gitmezss bende bir şey bilmiyorum.

Çok gördük öyle.

Sende gelebilirsin. Ücret dörtten aşağı değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buradan bir taytlı geçti -- 5 Temmuz 2020; 7:50:48 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.