Şimdi Ara

MİLLET VEKİLİĞİ SİSTEMİ DEĞİŞMELİ!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Madem yeni bir sistem ,yeni bir anlayış istiyoruz

o zaman şu an mevcut olan vasat , işe yaramaz, kendi akrabalarından ve dostlarından başka ülkeye ve millete bir gram faydası olmayan millet vekilliği sistemi de değişsin! 550 yi 600 yap 700 yap ne değişecek? Daha fazla tanıdık daha fazla akraba başka bir şey değil.

–Bir defa seçilecek vekil 1 kuruş maaş almayacak tamamen gönüllülük esası ile aday olup seçilecek

–vekiller sadece şehirlere göre değil ,meslek gruplarına göre seçilecek ,yani sadece şehirler değil mesleklere göre de seçilecek,

Mesela berberler kendi vekilini seçsin ,mecliste bir berber vekil olsun, öğretmen,hemşire,itfayeci,doktor,gazeteci vs vs hepsinden birer tane vekil olsun.

Bu şekilde olursa ben 1000 tane vekile de razıyım yok eski sistem devam edecekse 100tane bile fazla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fakir-bir-kul -- 4 Nisan 2017; 22:38:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tamam hemen

• Derhal başbakanımıza iletiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Donald Trump

Derhal başbakanımıza iletiyorum.

Sen zaten başkansın kime iletecen ? ;)

• Yeni anlayis, yeni sistem falan istemiyoruz. Turkiyede bozuk olan sey sistem degil, sistemin elemanlari.

Yabanci dil bilmeyen adam cumhurbaskani olur mu ?

Bilimsel kimligi olmayan adam Tubitak yonetim kadrosunda olur mu ?

Illa bir yenilik dusuneceksek ben secim sistemine cift oy istiyorum. Bir hayir, bir evet oyu.

Ek olarak partilerin aday milletvekillerinin belirli bir oraninin universite mezunu bireylerden olusmasi gerektigini dusunuyorum.

• Mephalay M kullanıcısına yanıt
    yalnız üniversite bitirmek insanı yükseltmez, rteden önce 2 üniversite bitirmiş biri vardı ülkeyi nasıl yönettiğini ne kadar tehlikeli olduğunu gördük. sorun eğitim düzeyinde değil, sorun devlet ideolojisinde. 1980'den itibaren modern türk geleneği yerine türk-islam ideolojisine sarıldı ülke. işte bütün bu yaşadıklarımızın nedeni bu ideolojinin yetiştirdiği insanlardan kaynaklanıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.