Şimdi Ara

Millet boşa goodyeara, micheline, nokiana para veriyor (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
302
Cevap
4
Favori
9.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şurada insanları aydınlatmak için fazla para vermesinler yazık günahtır diye uğraşıyorum bu tür yorumlar olması iyi oluyor

quote:

Orijinalden alıntı: Zeytinbey

Hanımda good year ultragrip8 var, bende conti ts830 var, kayın biraderde petlas snowmaster var... good year ile petlas 15 jant, conti 16 jant... Ankarada geçen cumartesi çok kar yağdığında, aynı yolda kullanarak yemeğe gittik arada aman aman bir fark yok, zaten yavaş gittiğimiz için... Zaten kışın hızlı gitmiyorum... Bir daha ki kış lastiğim kesin Petlas Snowmaster olacak... Yaz lastiği için tatile giderken falan çevre yolunda hızlı gidildiği için performanslı lastik alınabilir ama kışın nadiren uzun yola çıkılıyor ve yolda hız yapılıyor... Gene dikmende oturan ve yokuş çıkan bir arkadaş da petlas kış lastiği kullanıyor, memnun... Çevremden duyduğum kullanıcı yorumları ve forumdan okuduğum Petlas kış lastiklerinin performansı ortalama kullanım için yeterli... Artık benim için kış lastiğine daha fazla para vermenin bir anlamı yok...

• quote:

Orijinalden alıntı: yigit+

adamlar bir sürü test yapmış boş adamların peşine takılıp gaz muhabbet yapıyorsunuz. hepsinin üzerinde AB etiketleri var. ADAC testleri var. dergilerin testleri var. nedense hiçbirinde petlas yok.

petlas milleti kazıklamaktan vazgeçsin önce. sonra ağlasın vatandaş ithale para veriyor diye.

215-65-16 NOKIAN WR D3 aldım tanesi 240TL 12 taksit. Petlas 220TL. yavaş gelsin.

petlas alacaksak 2,5 senede bir değiştirmek üzere alırız. fiyatını ona göre hesaplasınlar. Continental, Bridgestone, Goodyear, Michelin grubu ile arada bariz teknoloji farkı var. 3 sene sonra petlas kıbleyi zor buluyor.

pirelli bile çok geride kaldı. petlas neymiş.

buradaki onca insan yalan söylüyor sen onlara i,nanma git elin gavurunun parayla yaptığı testlere inan

bu zihniyet yerli araba olsun ona da binmez

• quote:

adamlar bir sürü test yapmış boş adamların peşine takılıp gaz muhabbet yapıyorsunuz. hepsinin üzerinde AB etiketleri var. ADAC testleri var. dergilerin testleri var. nedense hiçbirinde petlas yok.

petlas milleti kazıklamaktan vazgeçsin önce. sonra ağlasın vatandaş ithale para veriyor diye.

215-65-16 NOKIAN WR D3 aldım tanesi 240TL 12 taksit. Petlas 220TL. yavaş gelsin.

petlas alacaksak 2,5 senede bir değiştirmek üzere alırız. fiyatını ona göre hesaplasınlar. Continental, Bridgestone, Goodyear, Michelin grubu ile arada bariz teknoloji farkı var. 3 sene sonra petlas kıbleyi zor buluyor.

quote:

Orijinalden alıntı: MadeBy

quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

quote:

Listenize göre continental ts 850 adac testlerininde 1.si. Ancak etiketlere bakıldığında f/p olarak petlas yolda bırakmaz :)

http://www.petlas.com.tr/tr/lastik_etiketbulucu.php

Millet boşa goodyeara, micheline, nokiana para veriyor

Yerli malı yurdun malı ancak şu vakum çizgilerine bakar mısınız.. Resmi büyütüp bakın.. Benim fikrim teknoloji olarak daha çok yol alması lazım.. lastik 1mm incelse kabak gibi olur.. Her şey çok yüzeysel görünüyor.

Arkadaşın bahsettiği lastikler adac vb. testlerde önerilen lastikler arasında ancak petlasta onlardan kötü değil.
    AB etiket verileri var tarafsız değerlendirme.(Bazı firmalar lastik etiketlerini kendi sitelerine bile koyamıyorlar ama petlasta var)
    Resimlere bakmaktan ziyade zaten 2 yıldır kullanıyorum bu lastikleri ve her kullanan gibi bende çok memnunum.
    %100 yerli sermaye olan tek lastik markası ve son teknoloji makinalar kullanılarak üretildiğini, bizzat petlasta çalışanlar söylüyor (forumda var).
    Ve lastikler öyle 1mm incelip kabak olacak lastikler de değil

her yerde öneriyorum ve önermeye de devam edeceğim. ön yargılardan kurtarmak lazım insanları

Edit: çift resim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ogretmenht

En ucuz buldugunuz yerden petlas alin. Lassa ile hemen hemen ayni kalite.
  • Orijinalden alıntı: yigit+

Orijinalden alıntı: gezginbur

O adac testlerine sadece kendi belirledikleri markaları koyuyorlar. Petlas bridgestona darbe vurduğu için adac testlerine sokmuyorlar. Idiada testlerinde petlas ön sıralarda.

• A380 kullanıcısına yanıt
    Petlas lastik fiyatları artık eskisi gibi ucuz değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: A380

kaç tane kiralık araba olsun başka araba olsun üzerinde markalı kış lastiği vardı hepsini de test ettim sonuç mu verdiğiniz paraya yazık . bunların hiçbirinin petlas snowmasterden farkı yoktu. herkese tavsiyem petlas kar lastiğidir hem ucuz hemde kaliteli.

Hocam lpg konusundan hatırladığım kadarıyla Ankara'daydın. Arkadaşa tanesi 100 liradan alabilirdik demişsin. var mı önerebilecegin bir bayi. Zaten bizim almayı düşündüğümüz lastik ebadı küçük 175-70 R14. Araştırmaya fırsat olmadı ne kadar diyorlar?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gezginbur

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

Gecen gun inceledim yakindan, bir cok markadan goodyear ug8 den daha derin dis derinligine sahip bu lastik . Aksine cok daha uzun omurlu olabilecegi izlenimi verdi bana . Bu lastigi resimden degilde yakindan gorun derim .

Hocam konu diş derinlği değil. Vakum çizgileri.. Yani kılcal çizgiler. Bu çizgiler o kadar önemli ki birim alanda daha büyük bir çizgi oluşturmak adına kıvrımlı ve zig-zag şeklinde yapılıyor. Böylece 1cm kare alanda 4 tane yarım cm çizgi yerine 4 tane 75mm'lik çizgi elde ediliyor.. Tıpkı bağırsaklarımız gibi.. Kıvrımlar sayesinde hacim olarak 40cm gibi görünür ama kıvrımlar ve zigzaglar açıldığında metrelerce uzunluğunda bir bağırsak borusu elde ederiz.

4-5 ayda 10-15bin km yapan biri sizce o vakum çizgilerini ne kadar sürede silik hale getirir? Ben söyleyeyim. Benim aracımda 3 yıl bile dayanmaz.. Ağır araç.. Yollar zaten belli..

1 yılda 1 hafta işini yapsın diye alıyorum. o bir hafta da beni işime-evime çıkartmazsa emsal lastiğe göre 20tl kar etmemin hiçbir manası yok benim için.

Hala devam ediyorsunuz. Diş derinliği ne kadar fazlaysa o kadar çabuk aşınır. Griğ diyorum daha grip'in lastikte ne manaya geldiğini de bilmiyorsunuz. Ne inat ve nefret bu petlasa karşı siz önce onu açıklayın millete saçma sapan bağısak kıvrım yorumları yapana kadar. Bir daha petlası kötülediğinizi görürsem peşinizi bırakmayacağım bu forumda.

petlas kullanmayanlar işkembeden sallıyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: bugrahan18

quote:

kaç tane kiralık araba olsun başka araba olsun üzerinde markalı kış lastiği vardı hepsini de test ettim sonuç mu verdiğiniz paraya yazık . bunların hiçbirinin petlas snowmasterden farkı yoktu. herkese tavsiyem petlas kar lastiğidir hem ucuz hemde kaliteli.

Hocam lpg konusundan hatırladığım kadarıyla Ankara'daydın. Arkadaşa tanesi 100 liradan alabilirdik demişsin. var mı önerebilecegin bir bayi. Zaten bizim almayı düşündüğümüz lastik ebadı küçük 175-70 R14. Araştırmaya fırsat olmadı ne kadar diyorlar?

ankarada değilim ama sana önereceğim yerler var

iskitlere kazım karabekire askinin oraya lastikçilere git hatta abdülkadir özcan petlas ana bayisi var uygun fiyatlı alırsın

100 demedim 110 dedim

dediğim yere git o lastiği rahatlıkla 110 liradan alırsın fazla verme pazarlık yap kazıklanma ederi 110 lira

• quote:

Orijinalden alıntı: lord66

Petlas lastik fiyatları artık eskisi gibi ucuz değil.

talep geldi halk kalitesini öğrendi piyasa da tutundu artık petlas alan birçok kişi gidip mişlen almaz

petlas da fiyatını mişlenle aynı yapmaz her türlü yine ucuz olur

çin malı lastikler kadar da ucuz olmaz
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Tacox

mesela bu durumda petlas da aynı performansı verirdi bence

bu durumda mişlen aynı performansı verirmiydi

durum çok bu durumda napacaksın? sen kendi içinde bulunduğun duruma bakacan ona göre para verecen el alemin durumunu düşünüp lastik alınmaz

• A380 kullanıcısına yanıt
    eyvallah sen petlas al elini tutan yok ucuz olsa biz de alırız merak etme. lastik yerli malı da içeriği ithal. onu napalım?

cep telefonun ne marka? yerli malı var, o markadan mı?
    saatin ne marka? yerli malı var o markadan mı?

zihniyet bilmemne diye işkembeden sallaması kolay. neyse konu anlaşıldı.
  • quote:

eyvallah sen petlas al elini tutan yok ucuz olsa biz de alırız merak etme. lastik yerli malı da içeriği ithal. onu napalım?

cep telefonun ne marka? yerli malı var, o markadan mı?
    saatin ne marka? yerli malı var o markadan mı?

zihniyet bilmemne diye işkembeden sallaması kolay. neyse konu anlaşıldı.

arçelik cep telefonu üretti de biz mi almadık

siz olan malı almıyonuz ülkeye ihanet bile sayılır
  • Bende bu sene kullanıyorum petlas. ilk deneyimimi geçen hafta yaptım ve memnun kaldım.Karla kaplı yolda sabahın yedisinde banamısın demeden yokuşu çıktı.Ayrıca 30 km virajlı yol gittim hiç kaymadı.Kısa vadede çok beğendim ama uzun vadede nasıl bir etki gösterir bilmiyorum bakacaz.
  • izleyin beyler
    üstünde önce goodyear daha sonra micheline takıyorlar yine olmuyor ... sonra işi bilen bir Türk petlas takalım diyor ve taktıklarında işte sonuç

• quote:

Orijinalden alıntı: mahvesm

Bu aralar bende lastik alma olayına gırdım.markaları karsılastırıyorum.Ama sızlere sormak ıstedıgım bır olay var.Lastiklerde AB Etiketi var mesela.Bu etikete göre secim yapıyormusunuz yoksa aracınıza uygun oranda olanı fıyatına bakarak okey mı verıyorsunuz.Benım fıyat olarak begendıgım lastıgın AB etiketine baktıgımda uzucu sonuc cıkıyor tereddutte kalıyorum.

İncelemeni tavsiye ederim, AB etiketi sadece 3 disiplinde bilgi veriyor oysa ki;

http://www.continental-lastikleri.com.tr/www/lastikleri_tr_tr/themes/tirelabel/60_dikkatedilecekler.html

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Listenize göre continental ts 850 adac testlerininde 1.si. Ancak etiketlere bakıldığında f/p olarak petlas yolda bırakmaz :)

http://www.petlas.com.tr/tr/lastik_etiketbulucu.php

Yerli malı yurdun malı ancak şu vakum çizgilerine bakar mısınız.. Resmi büyütüp bakın.. Benim fikrim teknoloji olarak daha çok yol alması lazım.. lastik 1mm incelse kabak gibi olur.. Her şey çok yüzeysel görünüyor.

Arkadaşın bahsettiği lastikler adac vb. testlerde önerilen lastikler arasında ancak petlasta onlardan kötü değil.
    AB etiket verileri var tarafsız değerlendirme.(Bazı firmalar lastik etiketlerini kendi sitelerine bile koyamıyorlar ama petlasta var)
    Resimlere bakmaktan ziyade zaten 2 yıldır kullanıyorum bu lastikleri ve her kullanan gibi bende çok memnunum.
    %100 yerli sermaye olan tek lastik markası ve son teknoloji makinalar kullanılarak üretildiğini, bizzat petlasta çalışanlar söylüyor (forumda var).
    Ve lastikler öyle 1mm incelip kabak olacak lastikler de değil

her yerde öneriyorum ve önermeye de devam edeceğim. ön yargılardan kurtarmak lazım insanları

Edit: çift resim.

Petlasın anavatanında çok çok beğenildiğini söylemeliyim. Fluence (2011) ve golf (2012) sahibiyiz, fluence 2011 de petlas snowmaster aldık çok memnunduk ki, golfde ebü sene kış lastiği almak için araştırmalara başladım. Fluenece 30000 golf 58000 km de . Tabi her otomobil incelemesinde olduğu gibi alaman test firmalarının araştırmalarına gidip çakıldım. Testlere güvenerek fazladan da 360 lira vererek continental aldım. Ts850. 1000 tl..
    Neden petlas almadığım aslına bakarsanız bu testlerin etkisinde kalmamdan başka birşey değildi. Tabi birde çok fazla yol yapmam .. Patlasın neden bu testlere girmediğini anlayabilmiş değilim. Sadece bir İngiliz sitesinde w651 in müşteri memnuniyeti üzerine bir araştırması vardı başkaca birşey görmedim. Petlas uygun fiyatıyla düşük hızlarda yolda kalındığında vs rahatça lastikleri zorlayavilmenize müsaade ediyor. Ama işte objektif testler bekliyor insan. Yoksa iki yıldır kullandığım lastiklerden son derece memnunum. En çok kafamı karıştıran lastik petlas oldu. Diğer markaları soracakolursanız o zaman cevap basit test sonuçları fiyat performans ve dayanıklılık...
    Continental e gelince testlerde hemen hemen her alanda en iyisi durumunda . Ekte testin tablosunu koyuyorum. Dayanıklılık konusunda da en iyi puanı almış...

Lastik etiketi konusunda petlas yakıt tüketimi F , yoltutuşu C
    Continental ts850 yakıt tüketimi C, yoltutuşu C Bu etiketin nasıl oluşturulduğunu bilmiyorum...

Millet boşa goodyeara, micheline, nokiana para veriyor Millet boşa goodyeara, micheline, nokiana para veriyor Millet boşa goodyeara, micheline, nokiana para veriyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Kimse Petlas'a Conti, Michelin kadar iyi diyemez ama Petlasıda yerin dibine sokmayın, Erzurumda, Karsta saçma yokuşlu yerlerde oturmuyorsanız veya kışın uzun yol yüksek sürat yapmıyorsanız gidin Petlas kar lastiğini alın gönül rahatlığıyla.

Not:Kış tipini kullanıyorum, yaz için olanını kullanmadığım için bir yorumum yok.
  • yerli maliymiş. bu yorum şu forumda hakkaten beni çok güldürüyor. arkadaşlar kaçınız türk markası araç kullanıyorsunuz? bak üretim demiyorum. marka patent herseyiyle türk. valla öyle bişey olmadığına göre, burada kimse dededen kalma at arabası falan kullanmadığına göre şunu bi kabul etsin: ucuz etin yahnisi yavan olur arkadaş. en pahalısıda en iyisi demek değildir ama. petla iyidir kötüdur bilemem. mişelin o kadar para etmez onuda bilemem ama gördüğüm şey şu. paranız canınızdan mühim. yada durumum müsait demeye utanır olmuşsunuz. imkanım buna yetti, mantığım o farkı ailemle yememin daha iyi olacağına karr verdi yok samimiyetsizce yerli malı yerli malı. şöyle bi etrafınıza bi bakın evinde yuvanda elinde ayağında yerli malı ne var? yediğin et bile ithal olmuş haberin yok.
    saygılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • test olmadan konuşmak boş

evime çıkan 2 adet rampa var ikisinin egimi farklı, birgün eğimi az olan yerden çıkamayınca daha dik olan yerden çıktım ( cümlede hata yok)

az egimli yol taş döşeliydi etrafı açıktı taze kar vardı, daha dik olan yol binaların arasında daha fazla kar vardı ama kar donmuştu 2 dk sonra aynı hava koşullarında

oradan çıktım şimdi ne olacak :)))

birde uludag 2. bölgede toyota corolla+ 400 km kullanılmış goodyear kış lastiğiyle 2. bölgeyi 1 ci bölgeye baglayan yoldan çıkamadık aracı ittirdik, yanımızdan çin malı

minibüsle sucu bile geçti, çin malı uyduruk minibüs corolladan iyimi ?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.