Şimdi Ara

Millet boşa goodyeara, micheline, nokiana para veriyor (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
302
Cevap
4
Favori
9.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gezginbur

quote:

Orijinalden alıntı: donniedarko

quote:

Orijinalden alıntı: lord66

quote:

Orijinalden alıntı: Atmosphere

petlas kaç para

İstanbulda birkaç bayiyi aradım ellerinde yok.(205/55/16) Fiyatını sordum 200 TL isteyen bayi bile var.Sivastan bir yeri aradım 175 TL dedi.Fiyatlar oynak yani.

geçen hafta arkadaş 210 TL'Ye aldı 205/55/16 Goodyear UG8 'leri (Ankara) .

200 TL'ye kadar veren yer biliyorum (özel fiyat diyelim, toplu alımda.)

210'a ug8 varken 200e ya da 175'e petlas almak bana mantıklı gelmedi.

Tarihi geçmiş ug8 alın balansı bozuk yüksek hızda hoplatan. Goodyear Türkiyedeki binek lastik üretimini durdurdu sorunlu ürün şikayetleri yüzünden. 210 bile çok ona. İthal bulursanız alın tarihi geçmemiş.

insanları yalan yanlış yönlendirmeyin!!!!

goodyear koca bir fabrika ile binek lastik üretimi yapıyor Türkiye'de!!! 2. fabrikasında ise ticari araçlar için. Hala da üretim devam ediyor!!!

Binlerce kişi çalıştırıyor!

ug8'lerin çoğu ise yurtdışından geliyor. Türkiye'de de üretilen ebatlar var mı emin değilim, öğrenirim.

türkiye'deki fabrikada üretilen lastikler bmw-audi'ye dahi gidiyor, siz hoplatıyor, üretim yok diye sallıyorsunuz. ayıptır yahu!

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

petlas kaç para

İstanbulda birkaç bayiyi aradım ellerinde yok.(205/55/16) Fiyatını sordum 200 TL isteyen bayi bile var.Sivastan bir yeri aradım 175 TL dedi.Fiyatlar oynak yani.

Tarihi geçmiş ug8 alın balansı bozuk yüksek hızda hoplatan. Goodyear Türkiyedeki binek lastik üretimini durdurdu sorunlu ürün şikayetleri yüzünden. 210 bile çok ona. İthal bulursanız alın tarihi geçmemiş.

goodyear koca bir fabrika ile binek lastik üretimi yapıyor Türkiye'de!!! 2. fabrikasında ise ticari araçlar için. Hala da üretim devam ediyor!!!

ug8'lerin çoğu ise yurtdışından geliyor. Türkiye'de de üretilen ebatlar var mı emin değilim, öğrenirim.

türkiye'deki fabrikada üretilen lastikler bmw-audi'ye dahi gidiyor, siz hoplatıyor, üretim yok diye sallıyorsunuz. ayıptır yahu!

Benden iyi mi bileceksiniz diyeceğim de şimdi burada olmaz size ayıp olur. Goodyear şimdi sadece Truck-Bus Radial üretimi yapıyor Türkiye de. Binek Üretimini durdurdu geri dönüşler ve balans şikayetleri yüzünden. İthal tarihi geçmemiş bulursanız alın.

• Yerlide lassa varken petlasta neymis

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

petlas kaç para

Benden iyi mi bileceksiniz diyeceğim de şimdi burada olmaz size ayıp olur. Goodyear şimdi sadece Truck-Bus Radial üretimi yapıyor Türkiye de. Binek Üretimini durdurdu geri dönüşler ve balans şikayetleri yüzünden. İthal tarihi geçmemiş bulursanız alın.

bence demeyin çünkü 2 fabrikada da çalışan onlarca kişi tanıyorum. üzülürsünüz.

isterseniz size günde kaç bin adet binek lastik üretiliyor onu da söyliyim. çok büyük yanılgı içerisindesiniz.

acaba belli bir ebat model için mi böyle duyum aldınız bilmiyorum ancak her gün binlerce binek lastik üretiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donniedarko -- 13 Aralık 2013; 16:44:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhanedis

Yerlide lassa varken petlasta neymis

Lassa yerli değil bridgestone'nun adı değişmiş hali Türkler alsın diye. Türkiyedeki Bridgestone de çok kalitesiz üretim yapıyor.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

petlas kaç para

bence demeyin çünkü 2 fabrikada da çalışan onlarca kişi tanıyorum. üzülürsünüz.

isterseniz size günde kaç bin adet binek lastik üretiliyor onu da söyliyim. çok büyük yanılgı içerisindesiniz.

Günde 20-30 bin üretiyordur. Veya firmadan habersiz olarak tarihi geçmiş kalıplarla fason üretim yapıyorlardır kış lastiği talebi yüzünden. Firma onlara kalıp yolamıyor kesin eminim. Tarihi geçmiş kalıp lastiği yer bitirir.

• quote:

quote:

Lassa yerli değil bridgestone'nun adı değişmiş hali Türkler alsın diye. Türkiyedeki Bridgestone de çok kalitesiz üretim yapıyor.

Yok artık %12.74 lük diğerde görünen pay BİS te işlem gören kısım.

http://www.brisa.com.tr/Brisa/Yatirimci/Ortaklik-Yapisi.aspx
     Millet boşa goodyeara, micheline, nokiana para veriyor

• Linktede Petlas'ın son üç yıl faaliyet raporu var, merak eden arkadaşlar açıp okuyabilir.

https://e-sirket.mkk.com.tr/esir/Dashboard.jsp#/belge-goruntuleme/10847

Petlas Ortaklık Yapısı

• nokian nasıldır bilen varmı
  • Lastikten anlamayan tek kişi benim galiba. Ama kafam rahat.

yaklaşık 40biner km Ceat, kleber, fulda eco control, yokohama, toyo, michelin kullandım. Üzerinde yazmasa hangi marka olduğunu bilmem anlamam.

Siz nasıl anlıyorsunuz?
  • Yabancıya verme Sabancıya ver.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Lupara_

Lastikten anlamayan tek kişi benim galiba. Ama kafam rahat.

yaklaşık 40biner km Ceat, kleber, fulda eco control, yokohama, toyo, michelin kullandım. Üzerinde yazmasa hangi marka olduğunu bilmem anlamam.

Siz nasıl anlıyorsunuz?

En iyisi hocam, çok bilmek veya bilmişlik yapmak başa bela...

En sevdiğim adam tipi, parası yettiğince ucuz veya pahalı bir ürünü alır kullanır hiç detaya girmez. Kafa rahattır
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

quote:

quote:

Yok artık %12.74 lük diğerde görünen pay BİS te işlem gören kısım.

http://www.brisa.com.tr/Brisa/Yatirimci/Ortaklik-Yapisi.aspx

Lastik patent hakları tamamen bridgestone ait.

• gezginbur kullanıcısına yanıt
    Siz iki firma arasındaki detayları boşverin, bizi firma karının ne kadarının Gayri Safi Milli Hasılaya eklendiği kısmı ilgilendirir. Yani ülke olarak yabancı sermayenin kar payı çıktıktan sonra cebimizde ne kalıyor.
  • Konu cılkından çıkmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 hafta önce aldım (205/55/16 ANKARA)

İskitlerde Çınar Lastik
    goodyear 205 TL
    Goodyearın 2.kalite lastiği Debica 145 TL(Polonya-Slovenya üretimi)
    michelin 225 TL
    Çınar lastiğin karşısında petlas bayisi 155TL
    Nokian sordum başka bayiden 245 TL, Kumho, Sava 185 TL
    Debica aldım karda gayet başarılıydı yokuşlarda banamısın demedi.
    Lasitkcinin dediği şu
    2-3 kış bişey anlamazsın ama sonra ucuz lastik sertleşir kaliteli lastiği 4-5 kış kullanırsın dedi.

Ama şimdi havalar iyice soğudu kar geldi fiyatlar değişmiş olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: one man one engine

2 . kış mevsiminde petlas 225 45 17 snowmaster kullanıyorum.İlk yıl oldukça iyiydi.Bu yıl ilk tecrübemi yaptım.Yoğun kar ve dik rampalarda araba tam doluyken tırmanma inme frenleme gibi hareketleri tekrardan yaptım ve hala ik günki perfornmasında.Ben geçen yıl lastiği alırken bu ebatlarda michelin 460 tl para istemişti.Petlasları ise tüm cesaretimi toplayım tanesi 190 tl den aldım.İyiki de almışım diyorum.Hem para cepte kaldı hem de elin yabancısına para gitmedi....

Hocam senle aynı durumdayım , jantlar aynı. Golf 7. Petlasa baktım netten 200-220 civarı , diğer markalara baktım en ucuzu sanırım goodyear 380 falan geneli de 400-500 arası . başta inanamadım bu kadar fark olabileceğine... 2 3 ay kullanacağım bi lastik için o kadar fark vermeye niyetim yok açıkcası . Şu an petlas düşünüyorum . daha önce yazlık lastiğini epey kullanmış memnun kalmıştım ...

• Lassa competus Winter aldım petlas'tan ucuz. MADE IN TURKEY yazıyor kocaman. 215-65-16 98h 30-13 üretim, tanesi 235tl. İng kampanyadan 125tl bonus, toplam 815tl

Bridgestone almaya gitmiştim lm80 285tl demişti. 2 lastik depoda kayboldu 2.5 saat 3 depoda lastik aradık. Sonunda sıkıldım lassa ver madem dedim.

Sıradan asfaltta acayip gurultulu. Arabada dugun Bayram. Guzel asfaltta ses yok.

Dediğimi yaptım fiyat oranı yükselince yerliyi aldım. Mantıklı olanı da bu. ContiNental 310tl idi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GUNMETAL

3 hafta önce aldım (205/55/16 ANKARA)

İskitlerde Çınar Lastik
    goodyear 205 TL
    Goodyearın 2.kalite lastiği Debica 145 TL(Polonya-Slovenya üretimi)
    michelin 225 TL
    Çınar lastiğin karşısında petlas bayisi 155TL
    Nokian sordum başka bayiden 245 TL, Kumho, Sava 185 TL
    Debica aldım karda gayet başarılıydı yokuşlarda banamısın demedi.
    Lasitkcinin dediği şu
    2-3 kış bişey anlamazsın ama sonra ucuz lastik sertleşir kaliteli lastiği 4-5 kış kullanırsın dedi.

Ama şimdi havalar iyice soğudu kar geldi fiyatlar değişmiş olabilir.

Ya acaba benim lastik ebatlarına özel farklı bi fiyatlandırma mı var ? Millet fiyatları veriyor arada en fazla 40 50 lira fark var .
    Ben bakıyorum 225-45-R17'ye 200 lira fark var

• quote:

Orijinalden alıntı: Disconnectus_Erectus

quote:

Orijinalden alıntı: one man one engine

2 . kış mevsiminde petlas 225 45 17 snowmaster kullanıyorum.İlk yıl oldukça iyiydi.Bu yıl ilk tecrübemi yaptım.Yoğun kar ve dik rampalarda araba tam doluyken tırmanma inme frenleme gibi hareketleri tekrardan yaptım ve hala ik günki perfornmasında.Ben geçen yıl lastiği alırken bu ebatlarda michelin 460 tl para istemişti.Petlasları ise tüm cesaretimi toplayım tanesi 190 tl den aldım.İyiki de almışım diyorum.Hem para cepte kaldı hem de elin yabancısına para gitmedi....

Hocam senle aynı durumdayım , jantlar aynı. Golf 7. Petlasa baktım netten 200-220 civarı , diğer markalara baktım en ucuzu sanırım goodyear 380 falan geneli de 400-500 arası . başta inanamadım bu kadar fark olabileceğine... 2 3 ay kullanacağım bi lastik için o kadar fark vermeye niyetim yok açıkcası . Şu an petlas düşünüyorum . daha önce yazlık lastiğini epey kullanmış memnun kalmıştım ...

Valla kim ne derse desin ben tavsiye ediyorum, ucuz ve yerli.İsteyen gider micheline tanesine 450 kağıt bayılır, isteyen de benim gibi petlas alır....

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.