Şimdi Ara

Millenicom verdiği hız sözünü tutmuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Türk telekom'dan Millenicom'a geçeli 5-6 ay oluyor. Türk Telekom vdsl 35 mbps kullanıyordum taahhütten bıktığım için Millenicom'u tercih ettim. Genel müdürlüğünden arayıp kesin bir dille "70 mbps" hız verebileceklerini bu durumda 100 mbps pakete geçmek ister misiniz diye sordular. Ben de 70 güzel diyerek o paketi seçtim ve şu an 115 TL civarı ödüyorum. Evimle santral arası 168 metre hız testi sonuçlarında en fazla 47-48 mbps görebiliyorum akşam saatleri 35-40'a kadar düşüyor modem değerlerim aşağıdadır. Evime gelebilecek en fazla hız 54 olarak gözüküyor fakat santral-ev mesafesi 180 metre olan arkadaşım 75-80 arası alıyor. Benim mesafem ondan daha az olmasına rağmen neden daha düşük hız alıyorum? 100'lük para verip 50 hız alabiliyorum bu biraz canımı sıkıyor. Sorun bina içi tesisattan mıdır yoksa santralden mi kaynaklıdır nasıl öğrenebilirim? Millenicom yardımcı olmuyor hemen şikayet kaydımı otomatik cevapla kapatıyor.

Millenicom verdiği hız sözünü tutmuyor

• Snr değeriniz düşük hocam iç tesisat kablolarınizi felan kontrol ettinizmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: yetkin58

Snr değeriniz düşük hocam iç tesisat kablolarınizi felan kontrol ettinizmi

Sorun olup olmadığını nasıl kontrol edebilirim hocam? Ankastre kutusuna göz atmıştım fakat sorun binaya gelen kabloda mı yoksa evlere dağıtılan kabloda mı nasıl anlayabilirim?

• Ankastre kutusuna götür modemi direk bağla hat değerleri değişmezse senin yapabileceğin bişey yok
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.