Şimdi Ara

Millenicom Superonline Altyapısında 50-100 mbit sınırsız 89,90-129,90 (24 ay) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
418
Cevap
2
Favori
20.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Az önce cevapladım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Evet benim adresimi satis ekibi dogru adres yapti.Kargolari yolladim yanliz istanbula benim motokurye ile gelmedi arasla geldi ayrica kimlik fotosu lazim diyor kargo posetinin uzerinde.Bende subeye gidip imzayi falan ordan attim kimligimide yolladim kargo ile birlikte.Kapida yapsak kimlik eksik olurdu :)

Yarin kontrol edilir herhalde haftaya kurulur bu hafta kurulmasina imkan vermiyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marrusia -- 16 Ocak 2019; 21:48:21 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu fiyatlara bir de 15TL statik ip parası ekleyin arkadaşlar. Herkes için geçerli değil ama çoğu zaman cgn ip havuzundan 100 ile başlayan ip veriyorlar ve bu da sabit hız alamamaya neden oluyor.
  • Nasil memnunmusunuz? Keske modemde verseler .s

Sol 24mbit 24 ay tehadut verip modem verceklerine

35mbit kotasiz 69.90 fiyatli mileni tarifesine verseler 6 ay sa tehadut isteseler keske .s

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarin baglanti yapilacak bakalim bekliyoruz

• Evrakları imzalayıp yolladık. Umarım xbox sorunu yaşamam. Hayırlısı.

• Bağlantı işlemi çok hızlı oldu. Evraklar ulaşır ulaşmaz sol ekibi aradı beni yarım saat içinde gelip kuracağız dediler. bende telefonda modemi sordum huawei dediler zte olmaz mı dedim tabiiki zte getirelim dediler ve zte kurdular. :))

Tüm prosedür hızlıca geçildi. Hızda sorun yok ama xboxa bağlanmıyor. Alper Bey ve destek hesabına durumu illetim en kısa sürede çözülecek dendi. Umarım uzun sürmez.

• https://support.xbox.com/tr-TR/

buraya girebiliyor musun hocam

• Marrusia kullanıcısına yanıt
    Evet. Xbox haric diğer ms saylarına giriyor. Xboxa bağlanmıyor. :(

• Bugün çok verimli bir süreç sonunda bağlantım yapıldı. Süreci nasıl yapabileceğim konusunda fikir veren Alper beye teşekkürler.

Net kalitesi konusunda fikirlerimi de paylaşacağım. Benim gibi millenicom a mesafeli olan bir çok insan var sonuçta.

Kapama aşamasını 2 adımda düşünmek lazım. Birincisi SOL aboneliğini kapatmak. İkincisi millenicom aboneliğini açtırmak. Söylenen biri kapanmadan diğeri açılmıyor çünkü iki işlemi de SOL elemanları yapıyor. Şimdi öncelikle söylenen kapatma talimatı verdiğimde 3 gün içinde ikna birimi arayacak teklif verecek ondan sonra kabul etmez iseniz 10 gün içinde cihazları getirip kapatacaksınız idi. Burada eksik söylenen ikna ekibi arayıp hayır yanıtını aldığında cihazların iadesi mesajı geliyor ve kapanıyor SOL aboneliğiniz. Ama 7 gün sürecekmiş gibi bir algı yaratılıyor.

Ben kapama talimatı verdiğimde netin hemen kesilmesini istemiyordum. Malum süreci kestiremediğimden ne kadar internetsiz kalacağım belli değildi. Müşteri hizmetleriyle yaptığım bir çok görüşme sonrasında bir tanesi şöyle bir öneride bulundu. Telefon ile iptal talebinizi alalım. İkna ekibinin önüne düşer bu durumda. Evraklarınızı yollayana kadar hattınız kesilmez. böylece ilk aşama sürecini bu şekilde başlatmış oldum yani telefonda iptal talebi oluşturdum ve beklemeye başladım. 3. günde arandım ve son tekliften biraz daha iyi ama hala yetersiz bir teklif verildi kabul etmedim. Tamam ben kapanma isteğini onaylıyorum evrakları yollayın kapansın dedi. Aynı gün (perşembe) millenicom sitesinden başvuru yaptım. Arandım adres bilgilerini verdim kargo için. Saat öğleden sonra saatleriydi. Cuma günü evraklar kargoya verildi. Ben de haftasonu internetsiz kalmayım pazartesi evrakları imzalar kapatma talimatı veririm dedim. Alper bey evrakları yolladığınızda kapatırsanız 2 güne bağlanır terslik olmazsa demişti. Pazartesi evraklar geldi imzalayıp yolladım ama mesaim uzadığı için SOL e gidemedim. Bugün cihazları toplayarak SOL aboneliğini kapatmaya gittim. Daha önce arayıp cihazları alacaksanız yanımda getireyim demiştim. Alırız demişlerdi. Fakat yetkili alamayız kapatacaksınız 3 gün içinde sizi arayacaklar dedi. Süreci zaten başlattığımı ve arandığımı kabul etmediğimi anlatamadım bir türlü. Kapatma talimatı verip cihazlarımı geri alıp çıktım oradan ve 10-15dk içinde mesaj geldi. Kapama işlemi tamamlanmıştır cihazları iade edin diye. Hemen gidip iadeleri yaptım saat 11.00 civarıydı. 11.30 gibi evime döndüm millenicomdan mesaj geldi evraklarınız incelendi. Bağlantı için aranacaksınız diye. 11.45 gibi SOL aradı bağlantıya geleceğiz evdeyseniz dediler. Gelin evdeyim dedim. 12.00 de geldiler 12.15 te internetim açılmıştı. Yani paldır küldür açıldı internet ağzım açık kaldı.

Şimdi bu süreç sonunda düşüncelerim şu şekilde.

* En önemlisi bu ikna ekibinin araması için 3 gün beklemek zorunda kalmamak adına önceden telden talep oluşturup arandığınızda kabul etmediğinizde anladığım bu süreci geçmiş oluyorsunuz.

* Kapatma günü gittiğinizde cihazları da toplayıp giderseniz ondan da kurtuluyorsunuz fakat sisteme bilgi düşmesi 10-15dk sürüyor. Bayi civarında oyalanın. Kapatacağınızdan bir gün önce sözleşme imzalayıp yollayın. Hafta sonuna ya da tatil gününe denk gelmez ise sorun olmaz bence.

*Kapatmayı bayiden yapmanın bir avantajı da cihaz tesliminde eksiksiz teslim edildi nüshası alıyorsunuz. Böylece şu gelmedi parasını öde gibi süprizler olma şansı yok.

Şimdilik yazacaklarım bu kadar. Bilgiler kesin olmayıp yaşadıklarımdan çıkardığım sonuçlardır. Hizmet ile alakalı paylaşımı bu gece yaparım müsait olursa. Ama kısaca şu anda aldığım değerlerden çok memnun olduğumu söyleyebilirim. 5ghz kablosuzda yan odadan 109mbit hız aldım.

• theory of a dead man kullanıcısına yanıt
    Çok güzel detaylı yazmışsın hocam ellerine sağlık. Bizim için de güzel bir bilgi notu olmuş. Süreç ekibi ile paylaşacağım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: theory of a dead man

Bugün çok verimli bir süreç sonunda bağlantım yapıldı. Süreci nasıl yapabileceğim konusunda fikir veren Alper beye teşekkürler.

Net kalitesi konusunda fikirlerimi de paylaşacağım. Benim gibi millenicom a mesafeli olan bir çok insan var sonuçta.

Kapama aşamasını 2 adımda düşünmek lazım. Birincisi SOL aboneliğini kapatmak. İkincisi millenicom aboneliğini açtırmak. Söylenen biri kapanmadan diğeri açılmıyor çünkü iki işlemi de SOL elemanları yapıyor. Şimdi öncelikle söylenen kapatma talimatı verdiğimde 3 gün içinde ikna birimi arayacak teklif verecek ondan sonra kabul etmez iseniz 10 gün içinde cihazları getirip kapatacaksınız idi. Burada eksik söylenen ikna ekibi arayıp hayır yanıtını aldığında cihazların iadesi mesajı geliyor ve kapanıyor SOL aboneliğiniz. Ama 7 gün sürecekmiş gibi bir algı yaratılıyor.

Ben kapama talimatı verdiğimde netin hemen kesilmesini istemiyordum. Malum süreci kestiremediğimden ne kadar internetsiz kalacağım belli değildi. Müşteri hizmetleriyle yaptığım bir çok görüşme sonrasında bir tanesi şöyle bir öneride bulundu. Telefon ile iptal talebinizi alalım. İkna ekibinin önüne düşer bu durumda. Evraklarınızı yollayana kadar hattınız kesilmez. böylece ilk aşama sürecini bu şekilde başlatmış oldum yani telefonda iptal talebi oluşturdum ve beklemeye başladım. 3. günde arandım ve son tekliften biraz daha iyi ama hala yetersiz bir teklif verildi kabul etmedim. Tamam ben kapanma isteğini onaylıyorum evrakları yollayın kapansın dedi. Aynı gün (perşembe) millenicom sitesinden başvuru yaptım. Arandım adres bilgilerini verdim kargo için. Saat öğleden sonra saatleriydi. Cuma günü evraklar kargoya verildi. Ben de haftasonu internetsiz kalmayım pazartesi evrakları imzalar kapatma talimatı veririm dedim. Alper bey evrakları yolladığınızda kapatırsanız 2 güne bağlanır terslik olmazsa demişti. Pazartesi evraklar geldi imzalayıp yolladım ama mesaim uzadığı için SOL e gidemedim. Bugün cihazları toplayarak SOL aboneliğini kapatmaya gittim. Daha önce arayıp cihazları alacaksanız yanımda getireyim demiştim. Alırız demişlerdi. Fakat yetkili alamayız kapatacaksınız 3 gün içinde sizi arayacaklar dedi. Süreci zaten başlattığımı ve arandığımı kabul etmediğimi anlatamadım bir türlü. Kapatma talimatı verip cihazlarımı geri alıp çıktım oradan ve 10-15dk içinde mesaj geldi. Kapama işlemi tamamlanmıştır cihazları iade edin diye. Hemen gidip iadeleri yaptım saat 11.00 civarıydı. 11.30 gibi evime döndüm millenicomdan mesaj geldi evraklarınız incelendi. Bağlantı için aranacaksınız diye. 11.45 gibi SOL aradı bağlantıya geleceğiz evdeyseniz dediler. Gelin evdeyim dedim. 12.00 de geldiler 12.15 te internetim açılmıştı. Yani paldır küldür açıldı internet ağzım açık kaldı.

Şimdi bu süreç sonunda düşüncelerim şu şekilde.

* En önemlisi bu ikna ekibinin araması için 3 gün beklemek zorunda kalmamak adına önceden telden talep oluşturup arandığınızda kabul etmediğinizde anladığım bu süreci geçmiş oluyorsunuz.

* Kapatma günü gittiğinizde cihazları da toplayıp giderseniz ondan da kurtuluyorsunuz fakat sisteme bilgi düşmesi 10-15dk sürüyor. Bayi civarında oyalanın. Kapatacağınızdan bir gün önce sözleşme imzalayıp yollayın. Hafta sonuna ya da tatil gününe denk gelmez ise sorun olmaz bence.

*Kapatmayı bayiden yapmanın bir avantajı da cihaz tesliminde eksiksiz teslim edildi nüshası alıyorsunuz. Böylece şu gelmedi parasını öde gibi süprizler olma şansı yok.

Şimdilik yazacaklarım bu kadar. Bilgiler kesin olmayıp yaşadıklarımdan çıkardığım sonuçlardır. Hizmet ile alakalı paylaşımı bu gece yaparım müsait olursa. Ama kısaca şu anda aldığım değerlerden çok memnun olduğumu söyleyebilirim. 5ghz kablosuzda yan odadan 109mbit hız aldım.
    ping değerleriniz nasıl acaba? Oynadığınız oyunlar üzerinden örneklendirebilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Raz3rs

ping değerleriniz nasıl acaba? Oynadığınız oyunlar üzerinden örneklendirebilir misiniz?

Alıntıları Göster
    Online oyun oynamıyorum.Bu konuda da çok bir bilgim yok açıkçası. Mesela şu an 4 telefon 2 tablet ve kullandığım masaüstü bağlı halde aldığım sonuç aşağıda. Sonucu 5ghz kablosuz kanalından bağlı olan masaüstünden aldım. Ping değerleri 15-25 arasında sıklıkla 19-21 arasında geziyor şimdilik. Sol de 12-13 civarları alıyordum.

Millenicom Superonline Altyapısında 50-100 mbit sınırsız 89,90-129,90 (24 ay)

• Bir de şöyle bir durum var daha önce pek o açıdan bakmamıştım. Ben modeme ethernet ile bağlı hiçbir cihaz kullanmıyorum. Sürekli cihazlarım kablosuz ile bağlı. Hep şöyle düşünmüştüm. 50mbit kullandım bana yetiyordu. Hatta 24 bile olabilir. Masaüstünde 49 küsür alıyordum. Uzak odalarda 10-15mbite düşüyordu ve zaman zaman takılmalar oluyordu. Bir dönem güçlendirici ile çözdüm ama gereksiz cihaz gereksiz sinyal kirliliği dedim kaldırdım. Şimdi ölçtüğümde odaları tek tek 40-45mbit alıyor en kötü çeken odada. 100mbit seçtiğime memnunum o şekilde tüm odalar ciddi hız elde edebildiğim şekilde oldu şu anda.

Bu arada üstte paylaştığım sonuç modeme komşu odadan alındı. 5ghz kanalı mesafe çok değilse ciddi anlamda kayıpsız bağlantı sağlıyor neredeyse. Ayrıca SOL sonuçlarım deneme yanılma ile kanallar tek tek denenerek elde edilen en iyi sonuçlardı. Millenicom u daha kurcalamaya fırsat olmadı. Haftasonu biraz kurcalama şansım olabilir.

Valla hocam bilemiyorum, 2 hafta oncesiye kadar bu konular hakkında hiçbir fikrim yoktu, 24mbit fiber internet 40ping pubg bana yetiyordu. Fiyatlar yükselince mecbur arayışa girdim ama dert sahibi oldum. Insan bildikçe daha çok dertleniyor. Benim anlamadığım aynı altyapı aynı kablo aynı modem nasıl 2 haftada bu kadar farklı sonuç verebiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Raz3rs

Valla hocam bilemiyorum, 2 hafta oncesiye kadar bu konular hakkında hiçbir fikrim yoktu, 24mbit fiber internet 40ping pubg bana yetiyordu. Fiyatlar yükselince mecbur arayışa girdim ama dert sahibi oldum. Insan bildikçe daha çok dertleniyor. Benim anlamadığım aynı altyapı aynı kablo aynı modem nasıl 2 haftada bu kadar farklı sonuç verebiliyor.
    Ben de ucundan kıyısından kulak dolgunluğu oldu açılan konulardan. Sen 40 pingi hangi serverdan alıyordun. Yurtdışı serverları soruyorlar genelde.

Aynı herşey ama +10 ping var bende de sol e göre. Ama stabil değişmiyor. Ping 19-21 arasında hep.

• quote:

Orijinalden alıntı: theory of a dead man

Online oyun oynamıyorum.Bu konuda da çok bir bilgim yok açıkçası. Mesela şu an 4 telefon 2 tablet ve kullandığım masaüstü bağlı halde aldığım sonuç aşağıda. Sonucu 5ghz kablosuz kanalından bağlı olan masaüstünden aldım. Ping değerleri 15-25 arasında sıklıkla 19-21 arasında geziyor şimdilik. Sol de 12-13 civarları alıyordum.

Alıntıları Göster
    Hocam selamlar. 5ghz ile kablosuz olarak bu sonucu nasıl aldınız? Masaüstü bilgisayarda hangi wifi adaptörünü kullanıyorsunuz? Bende kablodan kurtulmak istiyorum o yüzden soruyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: gokbiloz

Hocam selamlar. 5ghz ile kablosuz olarak bu sonucu nasıl aldınız? Masaüstü bilgisayarda hangi wifi adaptörünü kullanıyorsunuz? Bende kablodan kurtulmak istiyorum o yüzden soruyorum.

Alıntıları Göster
    https://www.edimax.com/edimax/merchandise/merchandise_detail/data/edimax/au/wireless_adapters_ac600_dual-band/ew-7811utc

Adaptör bu hocam. Amazon.com dan almıştım. 2 yıldır kullanıyorum çok memnunum.

Teşekkürler bilgilendirme için.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.