Şimdi Ara

Millenicom Superonline Altyapısı Kullananlar Kulübü (57. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.598
Cevap
21
Favori
76.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hayır, hep kötüydü, geçen seneye kadar bu forumda yetkililer varken bir nebze daha iyiydi. Whatsapp ve telefon hizmetlerinde insanı kanser ediyorlardı ve hala öyle.

• The Crew 2 ve Steep oyunlarında online kısma bağlanamıyorum.

• Kaan__ K kullanıcısına yanıt

bu durum alınmaz hale getirirmi sizce? sorun yaşamazsam aramayada gerek duymam ama sorun yaşama ihtimalim de var. kafam çok karışık türktelekom adsl kullanıyorum kurtuluyorum diye seviniyordum şimdi bu tür sorunları görünce biraz caydım gibi bilemiyorum

• -AhmtOzdmR- kullanıcısına yanıt

peki bu ubisoftun sorunu mu superonlinenın sorunu mu? biliyormusunuz? millenicomun sorunu değildir herhalde altyapı onların değil çünkü.

birde şöyle bir makale buldum burdaki adımları uyguladınız mı?

https://www.ubisoft.com/en-gb/help/article/000062640

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thErenSK -- 5 Ocak 2021; 15:28:34 >
  • thErenSK T kullanıcısına yanıt

Altyapı Superonline olsa da nihayetinde milleni serverlarına bağlanıyor ve internete öyle çıkılıyor. MTU sorunu da kendi networklerinden kaynaklandı zaten.

• Kaan__ K kullanıcısına yanıt

anladım. teşekkür ederim yardımlarınız için. kafam hepten karıştı 25 gün daha karar vermeye çalışayım ben en iyisi. kafayı yemem inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thErenSK -- 5 Ocak 2021; 15:44:2 >
    Mobil paylaşımdan girdiğimde bir sorun yok.

hmm anladım vpn ile girebiliyormusunuz peki vpn ile giriliyorsa pek bir sorun teşkil etmez diyeceğim ama ping çok yüksek olur herhalde en az 120 ping ile oynamak zorunda kalırsınız.

o attığım makaledeki adımları deneyin derim yinede belki olur

• quote:

Orijinalden alıntı: thErenSK

hmm anladım vpn ile girebiliyormusunuz peki vpn ile giriliyorsa pek bir sorun teşkil etmez diyeceğim ama ping çok yüksek olur herhalde en az 120 ping ile oynamak zorunda kalırsınız.

o attığım makaledeki adımları deneyin derim yinede belki olur

VPN kullanmıyorum. Şuan tekrar deniyorum. TV'de Amazon Prime ağ hatası veriyor. PC'de sayfa açılıyor, içerikler yok. Ubisoft aynı şekilde ağ hatası vermeye devam ediyor. Müşteri hizmetleri kendi halinde :))

o zaman ben hiç böyle şeylerle uğraşmamak için şunu alıyorum;

https://m.superonline.net/kampanyalar/fiber-kampanyalari/turkcell-ucuran-fiber-kampanyasi

Bize haftada 2 3 gün bölge temsilcisi uğrar. Bıkmadılarda. En ful paketi 99 tl ye satmaya çalışıyorlar. İçinde tv plus da ful paketmiş. Sol üzerinden başvuracaksanız bölge temsilcisine bir ulaşmaya çalışın isterseniz onlar farklı kampanyalar sunabiliyorlar.

Bizim binada sol altyapısı var. Bende millenicom sol paketine mi geçsem diyorum. Mevcut tarifem vdsl 35 mbps ödediğim tutar 70 tl. Sol altyapısı 25 mbps sanırım 75 tl idi. 2 yıl taahhüt ile. Yakında zam gelecek malum. Fiyatı da sabit tutmuş olurum. Düşünceniz nedir arkadaşlar?

Edit: son iki sayfayı okuyunca vazgeçtim. Sorun varsa taahhüt vermek bile bile lades. 35 mbps vdsl devam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agritux -- 1 Şubat 2021; 15:59:8 >
  • agritux kullanıcısına yanıt

Ben Dikmen'de sol kullanıyorum şuan. Hızı 10 mbt almıştık 2 yıl önce. Artık yetersiz gelmeye başladı 35 mbt falan istiyorum. Hiç kesilme vs olmadı sol'da. Vaad edilen hep de verildi. Fakat bana dün yapılan teklif 15 mbt 24 ay taahhütle 95 tl idi(şuanki paketim 80 tl). Yani yapılabilecek en kötü tekliflerden birini yaptılar. Ben de bir alternatif arayışına girdim. Vodafone veya millenicom düşünüyordum, bunlarda sol altyapısı olduğu için. Millenicom'da ara sıra kopmalar olduğu ve muhattap bulanamadığı yazılıyor. Şimdilik kararsızım. Netspeed kullanımıştım yine eskiden. İki cihaz bağlanınca bağlantıda sıkıntılar başlıyordu.

• tetriser T kullanıcısına yanıt
    Dikmen den sesleniyorum :) netspeed ve netgalaksi aşırı kopma yaptı. Aynı altyapı ile gibir de aşırı memnunum. Ama bir firmaya taahhüt mü versem diyordum onda da millenicom fiyat açısından uygundu, bu konuyu görünce vazgeçtim.
  • agritux kullanıcısına yanıt

Gibir iyi midir hocam genel olarak? Yani netspeed'te ben pcdeyken biri telefondan bisey izleyemoyordu adam akıllı. Modemle alakalı olduğunu sanmıyorum. Vodafone fiberi de merak ediyorum açıkçası.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tetriser T kullanıcısına yanıt
    Hocam tabi ki referans olamam. Ama benim yaşadığım süreçte netspeed ve netgalaksi hep altyapı, ankastre ve modeme suç atmıştı 16 mbps internet hep kopuyordu. Gibiri aylardir kullanıyorum 1 kere koptu onda da gün boyu koptu. Saldırı olmuş serverlarına. Müşteri hizmetleri olarak daha tecrübesizler ama aldığım hizmet olarak çok iyi. Eve direk 35 geliyor. Yarın ne olur bilemem.
  • Upload hızı 10 Mbps'e yükselen başka kimse var mı?

Millenicom Superonline Altyapısı Kullananlar Kulübü
  • Benim tarife 100 mbit. Upload hizi aynı şimdi deneme yaptım. 5 Mbps. Yer istanbul. Sizin tarife nedir?
    Birde neden sunucu Frankfurt ? Kendinize en yakın sunucudan deneme yaparsanız daha sağlıklı olur. Bende bazen yurtdisina test yapınca absürt upload hızları çıkıyor. Millenicom Superonline Altyapısı Kullananlar Kulübü
  • cchacalls kullanıcısına yanıt

100 Mbps tarifesi SoL FTTH...Yer Osmangazi/BURSA

Yurtiçinde de 10 Mbps çıkıyor.

Millenicom Superonline Altyapısı Kullananlar Kulübü
  • Hocam çok iyi şanslısınız. Hız artırımına dair bir bilgi paylaşılmadi. Umarım 10 mbit kalır. Diger arkadaşlar da durum ne acaba ?
  • cchacalls kullanıcısına yanıt

Olayı ilk OneDrive senkronizasyonu yaparken farkettim...

Normalde ağır ağır senkronize olan dosyalar bir baktım takır takır senkron oluyorlar...Alla alla n'oluyor diye bir baktım, transfer hızı 1 MB/s görünüyor...İlk önce inanamadım sonra speedtest yaptım, harbiden upload hızı 10 Mbps çıktı.

• 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.