Şimdi Ara

Millenicom Sınırsız Kampanyalar (16 - 35 - 100 mbps) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.532
Cevap
26
Favori
108.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: memet0864

o zaman gittiği yere kadar dielim sizce hocam netspeed mi milenicom mu? tavsiyenizi öğrenebilirmiyim artısı akn yok hız hiç düşmüyor ama çok fazla şikayet var gerek şikayet varda gerekse forumlarda gerekse kendi sosyal hesaplarında ama netspeedde hiç sorun yaşamadım şimdiye kadar milenicomda da cgn havuzu var mı?

Şikayet fazla var dediğiniz gibi. Bir de bu fiyatın ne kadar gideceği belirsiz. Tarife taahhütsüz olduğu için millenicom istediği zaman fiyat arttırabilir. Netspeed 1 yıl sabit fiyat garantisi veriyor. Facebook hesaplarında da maliyetimizi etkileyecek bir düzenleme yapılmadığı sürece zam yapmayı düşünmüyoruz diyorlardı. Netspeed daha mantıklı gibi geliyor. Millenicom'da cgn'de olan birine denk gelmedim ama bu cgn uygulayamayacakları anlamına gelmiyor. Abone sayısı artarsa onlar da cgn uygulamasına geçebilirler.

Netspeed'de gece 3-4 gibi modemi kapatıp açınca cgn'den çıkılıyormuş. İlkinde çıkmazsa 2-3 kere deneyince çıkıyormuş. Cgn'de olmayan ip adresi denk geliyormuş. Denediniz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 30 Haziran 2018; 13:18:07 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: EnemyTerritory

quote:

o zaman gittiği yere kadar dielim sizce hocam netspeed mi milenicom mu? tavsiyenizi öğrenebilirmiyim artısı akn yok hız hiç düşmüyor ama çok fazla şikayet var gerek şikayet varda gerekse forumlarda gerekse kendi sosyal hesaplarında ama netspeedde hiç sorun yaşamadım şimdiye kadar milenicomda da cgn havuzu var mı?

Şikayet fazla var dediğiniz gibi. Bir de bu fiyatın ne kadar gideceği belirsiz. Tarife taahhütsüz olduğu için millenicom istediği zaman fiyat arttırabilir. Netspeed 1 yıl sabit fiyat garantisi veriyor. Facebook hesaplarında da maliyetimizi etkileyecek bir düzenleme yapılmadığı sürece zam yapmayı düşünmüyoruz diyorlardı. Netspeed daha mantıklı gibi geliyor. Millenicom'da cgn'de olan birine denk gelmedim ama bu cgn uygulayamayacakları anlamına gelmiyor. Abone sayısı artarsa onlar da cgn uygulamasına geçebilirler.

Netspeed'de gece 3-4 gibi modemi kapatıp açınca cgn'den çıkılıyormuş. İlkinde çıkmazsa 2-3 kere deneyince çıkıyormuş. Cgn'de olmayan ip adresi denk geliyormuş. Denediniz mi?

Alıntıları Göster
    evet hocam netspeed modemi resetlersen gece gündüz farketmiyor cgnden çıkıyor ama tekrar giriyor kendisi cgn benim için çok sorun değil o zaman ben milenicoma başvurdum ve bugün yarın bağlancak netspeedi dondurayım 1-2 ay bu esnadada milenicomu denerim mantıklımı sizce?

• quote:

evet hocam netspeed modemi resetlersen gece gündüz farketmiyor cgnden çıkıyor ama tekrar giriyor kendisi cgn benim için çok sorun değil o zaman ben milenicoma başvurdum ve bugün yarın bağlancak netspeedi dondurayım 1-2 ay bu esnadada milenicomu denerim mantıklımı sizce?

Mantıklı hocam. Memnun kalırsanız millenicom'dan devam edersiniz. Millenicom fiyat yükseltirse netspeed'e geri dönersiniz. Nasıl olsa taahhüt yok

• quote:

quote:

Mantıklı hocam. Memnun kalırsanız millenicom'dan devam edersiniz. Millenicom fiyat yükseltirse netspeed'e geri dönersiniz. Nasıl olsa taahhüt yok

Alıntıları Göster
    ama her şekilde 35*2 yi kilitliyo millenicom sanırım netspeedde 6 ay dan önce iptal edersen 60 tl kilitliyo:) bulmuşlar yollarını şirketler

• quote:

ama her şekilde 35*2 yi kilitliyo millenicom sanırım netspeedde 6 ay dan önce iptal edersen 60 tl kilitliyo:) bulmuşlar yollarını şirketler

Evet

• quote:

quote:

Evet

Alıntıları Göster
    hocam sen ne kullanıyorsun hangi şirketi tarfen nedir

• quote:

Kablonet kullanıyorum 50 mbit 150 gb akn. Şu anda bu tarife yok, eski tarifelerinden

• Bir fırsatını bulup hatları azda olsa test edebilme imkanı bulabildim.

Millenicom modem hat değerlerim şöyle :

Millenicom Sınırsız Kampanyalar (16 - 35 - 100 mbps)

Millenicom - İstanbul SOL :

Millenicom - Frankfurt Leaseweb

VDF FiberMax - İstanbul SOL : (Hat AKNden dolayı 24 Mbps e düştü)

VDF FiberMax - Frankfurt Leaseweb

Umarım fikir verebilmişimdir.Gerçi yarın VDFun AKNde kalkacak aybaşı olduğundan birde fırsat bulursam öyle denerim.Bu aralar biraz yoğununm arkadaşlar ;)

• arkadaşlar az önce millenicom resmen delirtti beni ben 100 mbps aknsiz pakete başvurdum kadın diyorki hattınız 78 e kadar destekliyor halbuki hattım rahat 100 ü kaldırıyor fixnette 1.5 yıl kullandım 100 mbps tam 100 gelmiyor ama 88-92 arası geziyordu hızım neyse paketimi 50 ye düşürceklermiş 100 tanımlanırsa hatta kopma olurmuş bende diorum modemim asus siz 100 tanımlayın ben kendim ayarlarım karışmayın gerisine yok olmaz siz düşürseniz bile kopma olur die tutturdu anlaşamadık araştırıp döncekler varmı aslı astarı sonuçta hızımı kendim modemden düşürcem snr mi yükseltcem kopma olurmu buna rağmen 100 tanımlanırsa yardımcı olur musunuz?
  • quote:

quote:

Kablonet kullanıyorum 50 mbit 150 gb akn. Şu anda bu tarife yok, eski tarifelerinden

Alıntıları Göster
    hocam son yazdığım soruna bi el atsan resmen delirttiler başlamadan iptal ettircekler zorla

• quote:

arkadaşlar az önce millenicom resmen delirtti beni ben 100 mbps aknsiz pakete başvurdum kadın diyorki hattınız 78 e kadar destekliyor halbuki hattım rahat 100 ü kaldırıyor fixnette 1.5 yıl kullandım 100 mbps tam 100 gelmiyor ama 88-92 arası geziyordu hızım neyse paketimi 50 ye düşürceklermiş 100 tanımlanırsa hatta kopma olurmuş bende diorum modemim asus siz 100 tanımlayın ben kendim ayarlarım karışmayın gerisine yok olmaz siz düşürseniz bile kopma olur die tutturdu anlaşamadık araştırıp döncekler varmı aslı astarı sonuçta hızımı kendim modemden düşürcem snr mi yükseltcem kopma olurmu buna rağmen 100 tanımlanırsa yardımcı olur musunuz?

Hocam ısrarlı olun. Sistemde ne çıkıyorsa onun altındaki hızı vermeye çalışıyor. Türk telekom vdsl sistemine 78- 85- 97 gibi değerler giriyor. Tam 100 girmiyor. Bu yüzden 100 mbit veremeyiz muhabbbeti yapıyorlar. Ancak iç tesisatınız iyiyse çoğu zaman sistemde çıkan hızdan daha yüksek hız alabilirsiniz(ki önceden almışsınız da)Ben 100 mbit kullandım, sorun çıkmadı deyin. Geçmiş sayfalarda örneği var:
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/133505373
    Biraz yukarıda aynı arkadaşın hat değerlerini görebilirsiniz. 98 mbit tanımlamışlar hatta, sorunsuz kullanıyor. Size bakan müşteri temsilcisi gıcıklık yapmış gibi duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 30 Haziran 2018; 18:12:20 >

• memet0864 M kullanıcısına yanıt
    Benimde 62 Mbps çıkıyordu sistemde.

Dedim VDF VDSL kullanırken sıkıntısız 80 Mbps görüyordum.MH 100 Mbps tanımlayalım o zaman sorun olursa saha ekiplerini yönlendiririz tekrar dedi.

Neredeyse 2 gün olacak sinyal verileli, gerçi çok deneme fırsatım olmadı ama ne hız ne ping ne kopma bir sorun yaşamadım şimdiye kadar.İleriki günlerde ne olur onu bilemem tabi ama şu an sistemlerinde 62 Mbps olan hatta 90 Mbps civarı görüyorum.Modem sinyal değerlerimi daha önce yayımlamıştım bu başlıkta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Charmlander -- 1 Temmuz 2018; 0:33:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

arkadaşlar az önce millenicom resmen delirtti beni ben 100 mbps aknsiz pakete başvurdum kadın diyorki hattınız 78 e kadar destekliyor halbuki hattım rahat 100 ü kaldırıyor fixnette 1.5 yıl kullandım 100 mbps tam 100 gelmiyor ama 88-92 arası geziyordu hızım neyse paketimi 50 ye düşürceklermiş 100 tanımlanırsa hatta kopma olurmuş bende diorum modemim asus siz 100 tanımlayın ben kendim ayarlarım karışmayın gerisine yok olmaz siz düşürseniz bile kopma olur die tutturdu anlaşamadık araştırıp döncekler varmı aslı astarı sonuçta hızımı kendim modemden düşürcem snr mi yükseltcem kopma olurmu buna rağmen 100 tanımlanırsa yardımcı olur musunuz?

Hocam ısrarlı olun. Sistemde ne çıkıyorsa onun altındaki hızı vermeye çalışıyor. Türk telekom vdsl sistemine 78- 85- 97 gibi değerler giriyor. Tam 100 girmiyor. Bu yüzden 100 mbit veremeyiz muhabbbeti yapıyorlar. Ancak iç tesisatınız iyiyse çoğu zaman sistemde çıkan hızdan daha yüksek hız alabilirsiniz(ki önceden almışsınız da)Ben 100 mbit kullandım, sorun çıkmadı deyin. Geçmiş sayfalarda örneği var:
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/133505373
    Biraz yukarıda aynı arkadaşın hat değerlerini görebilirsiniz. 98 mbit tanımlamışlar hatta, sorunsuz kullanıyor. Size bakan müşteri temsilcisi gıcıklık yapmış gibi duruyor.

Alıntıları Göster
    hep bizi bulur böle cinsler :) zaten 50 die ısrar ederlerse kurulum falan yaptırtmam modem değerlerimde bu şekilde rahat kaldırıyor hele snr yi düşürürsem birazdaha 120 mbps leri görüyor ulaşılabilir hız ve kopmada olmuyor Millenicom Sınırsız Kampanyalar (16 - 35 - 100 mbps)

• quote:

Orijinalden alıntı: Cor3

Vodafone sözleşmem bitti. Arama yaptım fakat, vodafone ile olan aboneliğimi tamamen sonlandırmam gerektiğini belirttiler. Taşıma işlemi yapılamıyor anladığım kadarıyla..

Farklı bir sağlayıcıdan geçiş yapanlar doğrulayabilir mi?
    Ben göknetten geçiş yaptırıyorum evraklarımı millenicoma gönderdim. şimdi göknetin onay vermesini bekliyorum. Ayrıca taşıma yapıldığında kurulum ücreti alınmıyor. Bana gelen sözleşmede taahhütsüz kurulumsuz yazıyordu.

• Bu kampanya ile netspeed arasında kaldım bu gün başvuru yapmam lazım. Ne yapsam ki :)

• teote kullanıcısına yanıt
    Bas geç Millenicom'a. Daha kurumsal firma, arıza durumunda düzgün çağrı merkezi var. Modem arızan olduğunda mağdur olma diye aynı gün ücretsiz yedek modem gönderiyorlar. ek avantajı çok yani.
    Ben geçtim memnunum.

Şu linkten başvur arıyorlar hemen ;

https://www.milleni.com.tr/eviniz-icin/basvuru/internet/ozgurum-kampanyasi_variant1/5591c149-1e89-4319-836e-3872dfbcd148?selectedCampaignId=5591c149-1e89-4319-836e-3872dfbcd148&SelectedInternetOfferId=fd16fb58-af5d-46a4-b9d6-122332288067&utm_expid=.beMoe3NrTGyGmlu6wHvn_Q.1&utm_referrer=https%3A%2F%2Fwww.milleni.com.tr%2F

• omerkarakaya O kullanıcısına yanıt
    Göknet onay vermez kolay kolay. Bir arkadaşım 15 gündür bekliyor muhatap yok. Bir kaç gün daha onay vermezlerse kavga gürültü çıkarman lazım. Yoksa zor.. Bir de umarım göknet'in dandik adsl modemlerinden kullanmıyosundur. o zaman vdsl modem alman gerekir.
  • renkliorjinal kullanıcısına yanıt
    Türk Telekom kullanıyordum. 1 hafta öncesinde 35Mb 100Gb akn ile 72.90 fiyat vermişlerdi tt. Sonra Millenicom firması ile görüştüm. Netim hiç kesilmedi. Hız da sorun vardı sağolsunlar hallettiler. 80mb alıyorum şuanda. Akn derdi yok çok şükür. Ping de oyunlarda düştü. Wow oynuyorum daha önce 80-85 ti ping şimdi 60-65 oldu. Tavsiye ederim. Alt yapınız uygunsa kaçırmayın

• bu gün başvurdum bakalım nasıl sonuçlanacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tunc Sensation

Göknet onay vermez kolay kolay. Bir arkadaşım 15 gündür bekliyor muhatap yok. Bir kaç gün daha onay vermezlerse kavga gürültü çıkarman lazım. Yoksa zor.. Bir de umarım göknet'in dandik adsl modemlerinden kullanmıyosundur. o zaman vdsl modem alman gerekir.
    Yok kendi modemim var. Airties Air 5750.
    Evet onay vermedi bende direk iptal edip başvuracağım. iptal faksını çektim bekliyorum şimdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omerkarakaya -- 2 Temmuz 2018; 17:1:34 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.