Şimdi Ara

Millenicom Sınırsız Kampanyalar (16 - 35 - 100 mbps) (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.532
Cevap
26
Favori
108.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kiloluçocuk

Valla tekrardan aradım.Yarım Saatlik görüşmenin ardından bağlayamayacaklarını belirtlier.Altyapı gözükmüyomuş.Aynen dediklerinizi de yaptım.Hattımı geçirmek istiyorum dedim.Ama nafile.Hatta Türktelekom Fiber altyapı hattından aldımı belirttim halde,yok hayır TürkTelekomdan almıyorsunuz diyerek beni yalancı çıkartacaklardı.Bakalım artık şu Akkler kalksın en güzel tarife kim verirse hızlı ona geçiş yapıcam.33mb hız ayda 65 Turknete devam anlıcanız.Modem değerlerimide attım sizlere valla ne desem bilemedim.Vardır bunda da hayır diylim artık.

https://www.milleni.com.tr/fiber-nerede
    https://www.extranet.com.tr/altyapi/

Şu iki siteden sorgulama yapabilir misiniz? (millenicom için il ilçe girdikten sonra bina adını sallama girin, binayı bulamayacak, sayfayı aşağı kaydırıp aramaya devam et kısmından devam edin.) Bu iki sitede ne çıkıyor?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 1 temmuz akşamı internet üzerinden telefon numaramla başvurdum. 2 temmuz sabah saatlerinde beni aradılar. Konuştuk ettik hattınız 85 mbps destekliyor ben 50 yazıyorum dediler. Dedim ben modem üzerinden 100 görüyorum tamam o halde 100mbps yapıyorum bağlantınızı dediler tamam dedim. Telefon konuşmasından 3 saat sonra turktelekom saha ekibi geldi. İnternetizi kesip soketi değiştiricez dediler dedim kesmeyin daha aboneliğim açılmadı gönderdim bunları. 3 temmuz günü kimlik fotoğrafım istendi yolladım. 4 temmuz sabahı yani bu sabah kullanıcı adı şifrem tarafıma iletildi. Sonra sizin adınıza arıza kaydı oluşturduk soketle alakalı dediler tamam sağolun dedim. 5dk sonra 2gün önce evime gelen saha ekibi aradı. Ben de onlara k.adı şifremi modeme girdiğimi soket değişimini beklediğimi ilettim. İnternet geldi tanımlanmış 90mbps down ve 4mbps upload. Tam hız testi yapıyorum internet kesildi. Sayfayı yeniledim 70down tam hız testi yapıyorum gene kesildi. Aradı adam dedi biz kestik hattınızı hızı desteklemedi. Dedim ne alaka ben giriyordum internete dedi öyle 50 ye sabitledik. Peki dedim upload hızım neden 2 mbps? Dedi ben sizi arıycam birazdan. Aradı dedi kusura bakmayın biz hız indirme yapıyoruz yükseltme yapamıyoruz kapadı. İçimden güzel bir sövdükten sonra millencomu aradım arıza talebi oluşturdum. Onlar da bana 100mbps tanımlı olduğunu söylediler (pek anlamayan birisiydi sanırım) üstlerine bilgiyi ilettiğini söyledi. Umarım en kısa sürede gerekli ayarlamalar yapılır. TTnin saha ekibi sabah sabah çıldırttı beni.
    Millenicom Sınırsız Kampanyalar (16 - 35 - 100 mbps)

• Hocam sizin 100'lük paket almanız imkansız. Paket hızları 50-75-100 diye gidiyor ve ara hızları tanımlayamıyorlar genelde. 75 verseler bile hattınız en fazla 65 mbit desteklediğinden veremezler. Sistemde de 41 mbit çıktığına göre 50 mbit verebilirler size ancak. Sistemde 41 gözüküyor ama hattım 65 mbit kaldırıyor, 50 mbit paket istiyorum deyip 50 mbit alabilirsiniz, üstü zor gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 4 Temmuz 2018; 13:44:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnemyTerritory

quote:

Valla tekrardan aradım.Yarım Saatlik görüşmenin ardından bağlayamayacaklarını belirtlier.Altyapı gözükmüyomuş.Aynen dediklerinizi de yaptım.Hattımı geçirmek istiyorum dedim.Ama nafile.Hatta Türktelekom Fiber altyapı hattından aldımı belirttim halde,yok hayır TürkTelekomdan almıyorsunuz diyerek beni yalancı çıkartacaklardı.Bakalım artık şu Akkler kalksın en güzel tarife kim verirse hızlı ona geçiş yapıcam.33mb hız ayda 65 Turknete devam anlıcanız.Modem değerlerimide attım sizlere valla ne desem bilemedim.Vardır bunda da hayır diylim artık.

https://www.milleni.com.tr/fiber-nerede
    https://www.extranet.com.tr/altyapi/

Şu iki siteden sorgulama yapabilir misiniz? (millenicom için il ilçe girdikten sonra bina adını sallama girin, binayı bulamayacak, sayfayı aşağı kaydırıp aramaya devam et kısmından devam edin.) Bu iki sitede ne çıkıyor?

Alıntıları Göster
    Yok ikisinde de şaka gibi altyapı yok diyor.İlK konuda yazdım modem değerleriminde fotosunu attım.Bir bakarmısınız?Bende altyapı yoksa bunları nasıl alıyorum.Gündüzleri yoğunluktan 80 ler düşssede genelde 90-100 maksimum alcağım hızı gösteriyor modem.Turknet 33 mb hız alıyorum.Ama bunlar herhalde satmak istemiyorlar.Faceden bunların resmi hesabına yazdım ordan 70 mb hız alrısın dedıler sonra belirttim telefondaki eleman bizim facebook hesabımız yok dedi.Şaka gibi anlıcanız.

• quote:

Yok ikisinde de şaka gibi altyapı yok diyor.İlK konuda yazdım modem değerleriminde fotosunu attım.Bir bakarmısınız?Bende altyapı yoksa bunları nasıl alıyorum.Gündüzleri yoğunluktan 80 ler düşssede genelde 90-100 maksimum alcağım hızı gösteriyor modem.Turknet 33 mb hız alıyorum.Ama bunlar herhalde satmak istemiyorlar.Faceden bunların resmi hesabına yazdım ordan 70 mb hız alrısın dedıler sonra belirttim telefondaki eleman bizim facebook hesabımız yok dedi.Şaka gibi anlıcanız.

Anladım. Hiç bir şekilde 70 mbps vs hız bilgisi çıkmıyor mu? İki site de türk telekom'un sisteminden altyapı bilgilerini alıyor. İki sitede de altyapı gözükmüyorsa şu anda kimseden internet alamazsınız. Türk telekom müdürlüğüne gidip neden böyle çıkıyor deyin, onların duruma el atmaları gerekiyor. Başka yapabilecek bir şey yok maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 4 Temmuz 2018; 13:54:37 >

• quote:

quote:

Anladım. Hiç bir şekilde 70 mbps vs hız bilgisi çıkmıyor mu? İki site de türk telekom'un sisteminden altyapı bilgilerini alıyor. İki sitede de altyapı gözükmüyorsa şu anda kimseden internet alamazsınız. Türk telekom müdürlüğüne gidip neden böyle çıkıyor deyin, onların duruma el atmaları gerekiyor. Başka yapabilecek bir şey yok maalesef.

Alıntıları Göster
    Hocam Türkneti nasıl kullanıyorum o zaman.Bir foto attım ilk mesajımda bir bakarmısınız.

• quote:

Hocam Türkneti nasıl kullanıyorum o zaman.Bir foto attım ilk mesajımda bir bakarmısınız.

Hocam anladım da, şu anda yeni başvuru yaparak başka sağlayıcıdan internet almanız imkansız. Ondan bahsediyorum. Bırak millenicom'u, vodafone, superonline, vs hiç bir sağlayıcı sistemde altyapı yoksa internet veremez. Millenicom'da hiç hız bilgisi çıkmıyor mu? Extranet'te altyapı yok mu diyor, port yok mu diyor? Ekran görüntüsü atabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 4 Temmuz 2018; 13:58:18 >
  • quote:

quote:

Hocam anladım da, şu anda yeni başvuru yaparak başka sağlayıcıdan internet almanız imkansız. Ondan bahsediyorum. Bırak millenicom'u, vodafone, superonline, vs hiç bir sağlayıcı sistemde altyapı yoksa internet veremez. Millenicom'da hiç hız bilgisi çıkmıyor mu? Extranet'te altyapı yok mu diyor, port yok mu diyor? Ekran görüntüsü atabilir misiniz?

Alıntıları Göster
    Altyapı yok diyor.Ne yapsam bilemedim şimdi TürkTelekoma gitsem altyapı yok gözüküyor desem acaba bir bokluk çıkar mı diyede işgillenmeye başladım.Yaşar ne yaşar ne yaşamaz hikayesine döndü.Ya benim anlamadım,arıza oldunda TürkTelekom yetkili elemanı geldi,kontrolleri yaptı bizim fiberi kullanıyorsunuz dedi.Peki kardeşim neden altyapı yok diyor şimdi:DYeminle fıkra gibi.

• quote:

Altyapı yok diyor.Ne yapsam bilemedim şimdi TürkTelekoma gitsem altyapı yok gözüküyor desem acaba bir bokluk çıkar mı diyede işgillenmeye başladım.Yaşar ne yaşar ne yaşamaz hikayesine döndü.Ya benim anlamadım,arıza oldunda TürkTelekom yetkili elemanı geldi,kontrolleri yaptı bizim fiberi kullanıyorsunuz dedi.Peki kardeşim neden altyapı yok diyor şimdi:DYeminle fıkra gibi.

Dediğiniz gibi bir sıkıntı çıkabilir altından. Şimdilik türknet'te kalın, türknet'i sakın iptal ettirmeyin Bu arada Netspeed'e de facebook'tan gönderin adresinizi, ordan sorgulayıp ekran görüntüsü atıyorlar. Bakalım onlar ne gibi bir hata alacaklar, onlar biraz daha detaylı görüntüleyebiliyorlar

• Fırın Sütlaç kullanıcısına yanıt
    Tahhüdün her satırını okudum. Tahhsüz yazıyor ne indirim bedeli yazmışsınız dedim gerekli yere ilettim kaldıracaklar dedi.

İmzaladığım standart abonelik sözleşmesi.

Ve tahhüdsüz paket sözleşmesi satır satır okudum sıkıntılı bir yer göremedim. En en kötü 216 bağlantı+70 kurulum+ kullandığım kadar bir ödeme çıkarırlar. Bu fiyata bu hizmet 70 liraya alınır.

Keşke bağlantıuı ben yapavam dediğimde kabul etseler. Adam grldi reglete çaktı. Modem ara yüzünü beceremedi ben tarif ettim. 70 liraya mal oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Charmlander kullanıcısına yanıt
    Yurtdışı çıkış hızınız da çok iyiymiş şaşırdım, ben de akşam Frankfurt üzerinden bir test edeceğim merak ettim. Eğer çıkmaz ise bu hızlara yakın bir ayarınız mı var bilgilendirirseniz çok sevinirim.
  • quote:

Hocam sizin 100'lük paket almanız imkansız. Paket hızları 50-75-100 diye gidiyor ve ara hızları tanımlayamıyorlar genelde. 75 verseler bile hattınız en fazla 65 mbit desteklediğinden veremezler. Sistemde de 41 mbit çıktığına göre 50 mbit verebilirler size ancak. Sistemde 41 gözüküyor ama hattım 65 mbit kaldırıyor, 50 mbit paket istiyorum deyip 50 mbit alabilirsiniz, üstü zor gözüküyor.
    Ping ve upload için soruyorum sizce EN İYİSİ hangisi? NETSPEED - MILLENICOM - TURKNET . Ben Batmanda oturuyorum.şehirden şehire ping farklılıkları olurmu?
    Cevabın için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi achilles132 -- 4 Temmuz 2018; 16:20:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: achilles132

Ping ve upload için soruyorum sizce EN İYİSİ hangisi? NETSPEED - MILLENICOM - TURKNET . Ben Batmanda oturuyorum.şehirden şehire ping farklılıkları olurmu?

Upload konusunda bütün sağlayıcılar 50 mbit ve üstüne vdsl'de 4 mbit veriyor artık. (Türk telekom upload akn'si uyguluyor, 20 gb sonrası 2 mbit'e düşüyor. Türk telekom hariç tercih etmek lazım.) Türknet yapa olmayan yerlerde 35 mbps 3 mbps upload verebiliyor ancak. Geriye netspeed ve millenicom kalıyor. Size Netspeed 65 tl'ye 50 mbit 200 gb akn verebilir. Millenicom 70 tl'ye 50 mbit akn'siz verebilir. İkisi de 4 mbit upload olarak. Netspeed'te ping sorunu yaşayanlar duydum. Millenicom'u çok fazla kullananlar yok ama hız testlerinde ping olarak bir sorun yok gibi gözüküyor.

Şehirden şehire ping değişebilir. Yurt dışı çıkışları istanbul'da olduğundan ping atılırken önce istanbul'a gidiyor, istanbul'dan yurtdışına çıkıyor. Dolayısı ile istanbul'da oturanlar biraz daha az pinge sahip oluyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 4 Temmuz 2018; 16:28:06 >

• quote:

quote:

Upload konusunda bütün sağlayıcılar 50 mbit ve üstüne vdsl'de 4 mbit veriyor artık. (Türk telekom upload akn'si uyguluyor, 20 gb sonrası 2 mbit'e düşüyor. Türk telekom hariç tercih etmek lazım.) Türknet yapa olmayan yerlerde 35 mbps 3 mbps upload verebiliyor ancak. Geriye netspeed ve millenicom kalıyor. Size Netspeed 65 tl'ye 50 mbit 200 gb akn verebilir. Millenicom 70 tl'ye 50 mbit akn'siz verebilir. İkisi de 4 mbit upload olarak. Netspeed'te ping sorunu yaşayanlar duydum. Millenicom'u çok fazla kullananlar yok ama hız testlerinde ping olarak bir sorun yok gibi gözüküyor.

Şehirden şehire ping değişebilir. Yurt dışı çıkışları istanbul'da olduğundan ping atılırken önce istanbul'a gidiyor, istanbul'dan yurtdışına çıkıyor. Dolayısı ile istanbul'da oturanlar biraz daha az pinge sahip oluyorlar.

Alıntıları Göster
    4 mbit yayın için gayet yeterli.Millenicomun yurt dışı ping çıkışları diğerinden dahamı iyi sizce? Yazılanlar doğrultusunda millenicom tercih edeceğim sanırım. 50 mbit verirlerse tabi.Çünkü alt yapılarında 41 mbit çıkıyor hızım.

• quote:

4 mbit yayın için gayet yeterli.Millenicomun yurt dışı ping çıkışları diğerinden dahamı iyi sizce? Yazılanlar doğrultusunda millenicom tercih edeceğim sanırım. 50 mbit verirlerse tabi.Çünkü alt yapılarında 41 mbit çıkıyor hızım.

Netspeed'ten daha iyi gibi duruyor. Üstelik netspeed'te bazı saatler arasında pingin yükseldiği, paket kaybı oluştuğu söyleniyor. Bir de gün içinde anlık 1-2 saniyelik kesintiler olabiliyormuş. Bu da oyunda duraksama, kopmaya sebep olabiliyormuş. Değişik ip adresleri kullandıklarından dolayı bazı oyunlarda sık sık oyundan atma, bazı sitelere girememe durumu olabiliyormuş. Millenicom daha mantıklı gibi duruyor. 50 mbit verebilirler. Altyapı sorgulama sisteminde 60-85 çıkan ama modemde 100 mbit destekleyen bir çok kişiye 100 mbit tanımladılar. Size de 50 mbit tanımlarlar diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 4 Temmuz 2018; 17:11:27 >

• quote:

quote:

Netspeed'ten daha iyi gibi duruyor. Üstelik netspeed'te bazı saatler arasında pingin yükseldiği, paket kaybı oluştuğu söyleniyor. Bir de gün içinde anlık 1-2 saniyelik kesintiler olabiliyormuş. Bu da oyunda duraksama, kopmaya sebep olabiliyormuş. Değişik ip adresleri kullandıklarından dolayı bazı oyunlarda sık sık oyundan atma, bazı sitelere girememe durumu olabiliyormuş. Millenicom daha mantıklı gibi duruyor. 50 mbit verebilirler. Altyapı sorgulama sisteminde 60-85 çıkan ama modemde 100 mbit destekleyen bir çok kişiye 100 mbit tanımladılar. Size de 50 mbit tanımlarlar diye düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    umarım anlaşırız .Çünkü doğu kısmından böyle kullanıp sonuçları paylaşan kimse yok.Şuan tt kulalnıyorm speedtestte 20 veriyor.Oyundalarda 80 ping baya sıkıntı benim için.Gelişmeleri burdan paylaşacağım.Beğenmessem netspeede geçerim direk.

• Arkadaşlar tüm sayfaları okudum ama kendime göre cevap bulamadım. Cevap veren olursa çok sevirim. Ben suanda Turknet kullaniyorum 35 mb ancak sabit hat sinirisz konusmayda dahil. Musteri hizmetlerine sordum be internetten arastirdigim kadari ile bu 69.99 pakettede telefon var. Birde sizin onayinizi almak istedim. Birde basvuru yaparken sadece hizmet numarami millenicoma vermek yeterli olacak mi? Turknet baglatmadan once TTnet kullaniyordum. Tasima yapinca geldiler yeni kablo çektikler simdi tekrar millenicoma tasircam bir kablo daha mi cekecekler?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Pazartesi başvurdum. Salı kuruluma geldiler. Türk Telekom kabindeki bağlantıyı yapmadı.

Şu an istesem iptal edebilir miyim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benimde geçişim sağlandı. Daha önce vodafone 64 mbit 200 gb adil kullanım kullanıyordum. Hattımla alakalı herhangi bir işlem yaptırmadım. Vodafone da aldığım hız neyse onu alıyorum. Test sonuçları aşağıda.

Türkiye

Almanya - Düsseldorf

İngiltere - Londra

Özel olarak test isteyen arkadaşlar varsa yazabilirler:)

• quote:

Orijinalden alıntı: Cor3

Benimde geçişim sağlandı. Daha önce vodafone 64 mbit 200 gb adil kullanım kullanıyordum. Hattımla alakalı herhangi bir işlem yaptırmadım. Vodafone da aldığım hız neyse onu alıyorum. Test sonuçları aşağıda.

Türkiye

Almanya - Düsseldorf

İngiltere - Londra

Özel olarak test isteyen arkadaşlar varsa yazabilirler:)
    kaça sabitlediler hızınızı? sistem ne kadar izin veriyordu?

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.