Şimdi Ara

Millenicom Hakkında (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
1.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Masa basi firmalardan net alinmaz ben bunu ogrendim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dr. Boone kullanıcısına yanıt
    Hocam benim anlamadığım bir şey var, saat den sonra internet hiç kesilmiyor ama gündüzleri kesiliyor.
    bunun açıklaması ne olabilir?
  • HIGHER kullanıcısına yanıt
    Yoğunluk olunca port kaldırmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Boone

Yoğunluk olunca port kaldırmıyor.

numlock kapalıymış
    saat 20 den sonra kesilmiyor demek istedim hocam
    ama gündüzleri kesiliyor
  • Sevgili dostum hat değerlerine göre senin hattın vdls yi destekliyor olabilir arayıp bilgi al destekliyorsa vdsl ye geçiş yap hattın düzelir
  • Ayrıca hattın vdsl ise bile suan kullandıgın tp link modem vdsl yi desteklemiyor Dopingden yeni modem talebinde bulunabilirsin taksitle ekliyorlar faturaya
  • quote:

Bütün firmalarda aynı. Hepsi yalan beyanlarla müşteriye suç atar. Hat değerlerini yükleyin duruma bakalım.

merhaba hocam tekrardan, internetim bu gün hiç gitmedi. acaba port mu değiştirildi bir sana sorayım dedim. zahmet olmazsa yorumlar mısın hat değerlerimi tekrar?

https://i.hizliresim.com/jQLd5r.png
  • quote:

Orijinalden alıntı: akinet23

Sevgili dostum hat değerlerine göre senin hattın vdls yi destekliyor olabilir arayıp bilgi al destekliyorsa vdsl ye geçiş yap hattın düzelir

Hocam netspeed de destekliyor dedi, sonra millenicom a sorun dedi.
    bende sordum, desteklemiyor dedi, canlı destekdeki eleman.
    Hizliresim bende açılmıyor, foruma yükleme imkânınız var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hizliresim bende açılmıyor, foruma yükleme imkânınız var mı?

foruma yükleyince göstermiyo bazen, ondan oraya yükledim.
    buyrun
    Millenicom Hakkında
    Değerler nispeten daha güzel, ama dikkatimi çeken saha dolabına yakın olduğunuz halde hat max 11 mbit destekliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dr. Boone kullanıcısına yanıt
    Çünkü kullandıgı modem vdsl desteklemiyor adsl destekliyor
    Bu arada kardeşim canlı destek değil bi müşteri hizmetlerini ara kontrol etsinler konuşmak daha iyidir ve herzaman her müşteri temsilcisi bilgili ve deneyimli olmayabiliyor
  • quote:

Çünkü kullandıgı modem vdsl desteklemiyor adsl destekliyor
    Bu arada kardeşim canlı destek değil bi müşteri hizmetlerini ara kontrol etsinler konuşmak daha iyidir ve herzaman her müşteri temsilcisi bilgili ve deneyimli olmayabiliyor

vdsl desteklerse max upload ve dowload hızı kaç olur hocam?
    tahmin etmek biraz zor ama 50 megabitin üstüne cıkar bu adsl değerlerine göre
  • quote:

tahmin etmek biraz zor ama 50 megabitin üstüne cıkar bu adsl değerlerine göre

peki upload ne kadar olur hocam?
  • nekadarı desteklediği önemli değil zaten malum ülkemizde 4 ün üzerinde upload veren firma ben tanımıyorum
  • Sizin hızınız yine iyi. Benim durum daha kötü. Konuda yazdığım mesaj.

Merhaba millenicom'dan 8 mbit gerçek limitsiz tafie ile internet bağlattırdık ama hız problemi var. İNterneti 45-50 metre ötedeki telefon direğinden alıyoruz. Akşamları 2 mbit gündüzleri 3 mbit hız alıyoruz. Şikayet falan bıraktıktan sonra şöyle bir mesaj geldi. Port tanımlama nedir? port tanımlanmadıysa nasıl internet alıyoruz?

İletmiş olduğunuz şikayete istinaden abonelik bilgileriniz kontrol edilmiştir. Yaşamış olduğunuz bağlantı problemi ile ilgili 09.09.2017 tarihinde arıza kaydı açılmış olarak görülmektedir. Yaşanılan arızanın port tanımlaması kaynaklı olduğu tespit edilmiştir. Oluşturulan arıza kaydınız için işlemler devam etmekte olup alt yapı operatörünün port tanımlama işlemi beklenmektedir. İşlemleriniz tamamlandıktan sonra size bilgi verilecektir.

Hat VDSL Destekliyor ama geçmiyorum hız yine artmaz diye. Port sorunluymuş çünkü. Geçsem bi şey değişir mi acaba?
    Millenicom HakkındaMillenicom HakkındaMillenicom Hakkında

Buna Rağmen ping değerleri normal?

Millenicom HakkındaMillenicom Hakkında

• togiee kullanıcısına yanıt
    Keşke reklamlara kanmayıp biraz araştırsaydınız. Taahhüt koşulları en ağır iss'ye kendinizi 24 ay bağlamış oldunuz, geçmiş olsun. 60 lira diye ödediğiniz internetin gerçek fiyatına 230 lira yazıp aylık 170 lira indirim gösteriyorlar. Hediye dediği aktivasyona 192 lira, iç kuruluma da 200 lira yazdılar.

Sorununuza gelince hat değerleriniz sınırda. Saha dolabına olan mesafeniz de fazla. İç tesisatınız eski ise bunu yenilemek bir miktar iyileşme sağlar ama fazlası zor gibi görünüyor. Port değişikliği kurtarır mı bilemem, denemekte fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Boone -- 22 Eylül 2017; 13:4:52 >
  • quote:

Keşke reklamlara kanmayıp biraz araştırsaydınız. Taahhüt koşulları en ağır iss'ye kendinizi 24 ay bağlamış oldunuz, geçmiş olsun. 60 lira diye ödediğiniz internetin gerçek fiyatına 230 lira yazıp aylık 170 lira indirim gösteriyorlar. Hediye dediği aktivasyona 192 lira, iç kuruluma da 200 lira yazdılar.

Sorununuza gelince hat değerleriniz sınırda. Saha dolabına olan mesafeniz de fazla. İç tesisatınız eski ise bunu yenilemek bir miktar iyileşme sağlar ama fazlası zor gibi görünüyor. Port değişikliği kurtarır mı bilemem, denemekte fayda var.

Yaptık bir cahillik. Yalnız iç tesisat dediğiniz nedir?. Biz 45-50 metre ötedeki telefon direğinden alıyoruz interneti. 1,5 ay önce türk telekom direkten modemin yanına kadar kablo çekti. Ev müstakil. Öyle apartman gibi kutu falan yok yani. VDSL'e geçsem nasıl olur?

Daha önce şehirin 3 3,5 km dışında 47 hat zayıflaması ile 6 mbit almıştım. 4-5 saatte bir kopuyordu ama idare ediyordum.

Bir de şöyle bir şey var. Gündüz ulaşılabilir hız arttıkça SNR değeride yükseliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi togiee -- 22 Eylül 2017; 20:3:19 >

• togiee kullanıcısına yanıt
    Tam tersi, snr arttıkça ulaşılabilir hız artar. Telekomun çektiği o kablo kalın ve sağlam oluyor, siz saha dolabına uzaksınız o zaman yani şuna:

Millenicom Hakkında

Tabi port arızası da olabilir, vdsl alıp alamadığınızı adsl hat değerlerinden bilemeyiz. Adresinizden altyapı sorgulaması yapmak lazım.https://www.milleni.com.tr/fiber-nerede

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Boone -- 22 Eylül 2017; 20:10:36 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.