Şimdi Ara

Millenicom Fiber CloudFlare Yüksek Ping Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Turk Telekom fiber Millenicom kullanıcısıyım.1.1.1.1 e ping attığım zaman 34ms.

8.8.8.8 e 20ms ping alıyorum.Forumdaki arkadaşların birçoğu 2ms alırken ben 34ms alıyorum.İstanbulda oturmama rağmen.

Ping değerleri ssde..

Tracert

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sametsamet533 -- 8 Temmuz 2021; 23:46:15 >

• Bence takılmamalısın. Ben de senin gibi düşündüm COMNET'e geçtim. Bilinen oyunlar dışındaki oyunlarda ping 80 üzeri çıkıyor. Yasağım bitsin çıkacağım. Millenicom ucuz olsa tekrardan geri geçerdim ne yalan söyleyeyim.

Edit: Arada 50ms fark yoksa çok da bir şey hissetmezsin. Rahatını bozma memnunsan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Benizakura -- 8 Temmuz 2021; 23:44:44 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • CloudFlare Istanbul sunucusu üzerinden yurtdışı pingleri çok fark ediyor.WASP+ aldım bu yüzden fakat pingler daha fazla çıktı çünkü İstanbul sunucusu yerine Romanya sunucusundan yönlendiriyor. @Benizakura

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sametsamet533 -- 8 Temmuz 2021; 23:49:12 >
  • Altyapıdan ziyade Türk Telekom'dan hizmet alsalar bahsettiğiniz gibi CF'a ping'iniz düşük olurdu. O 35ms olayı yönlendirme kaynaklıdır, büyük ihtimal yurtdışını dolaşıyor. Bunu superonline abonelerinde görüyorduk, eğer superonline'a bağımlılarsa muhtemelen bu da ondan kaynaklıdır. Siz yine de Millenicom'a, Türk Telekom üzerinden çıkış yapmak istiyorum diye belirtin isterseniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Der Meister. -- 9 Temmuz 2021; 0:9:27 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.