Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

Millenicom’dan 69,90 TL’ye taahhütsüz, AKNsiz fiber hızında ev interneti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı
239
Cevap
4
Favori
12.920
Tıklama
Tüm Forumlar >> İnternet >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Millenicom >> Millenicom’dan 69,90 TL’ye taahhütsüz, AKNsiz fiber hızında ev interneti
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      71 Mesaj
      17 Kasım 2018 16:54:59 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Kurumsal olmadı

geçen Hafta 7 Mbps Gösteriyordu

Alıntıları Göster
      Selam, bir de whatsapp destek hattımızdan sorgular mısın, umarız ki alt yapın çıkar ve seni de Millenicom ailesinde görürüz

WhatsApp Destek Hattı
      0539 333 0 333

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi millenicom -- 17 Kasım 2018; 17:3:25 >
      |
      |

• Firma Yetkilisi
      71 Mesaj
      17 Kasım 2018 16:56:55 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Merhaba, Mersin/Mut ilçesine hizmet veriyor musunuz? Zaten altyapım 16mbit'ten daha fazlasını desteklemiyor ama zaten bu hız bana yetiyor. Tek sıkıntı bu kota olayı. Eğer kafama yatarsa geçmek istiyorum yalnız alacağım hizmetin kaliteli olmama ihtimali kafa karıstırıcı seviyede
      Merhaba ,@Fleches z Noires , Türk Telekom alt yapısı olan her yere hizmet veriyoruz. Bize bekleriz, bak en azından karşında bir muhatap var, sorunun olursa bize haber verirsin yardımcı oluruz
      |
      |

• Firma Yetkilisi
      71 Mesaj
      17 Kasım 2018 17:01:55 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: EnemyTerritory Müşteri hizmetleri bilgisiz. Fiber altyapıda millenicom'a başvurduğunuzda kurulum talebi türk telekom sistemine düşüyor, ordan bölgenizdeki türk telekom ekibine gidiyor. O ekibin elinde hangi modem varsa türk telekom elemanları evinize gelip o modemi kuruyorlar. Millenicom'un modem konusunda bir yetkisi yok. Millenicom o ekiple birebir iletişime geçmediği sürece size ne modem geleceğini bilme imkanı yok. Müşteri hizmetindeki bazı elemanlar bilgisiz. Bir ara fiberde modem soranlara vdsl modem modeli söyledikleri bile oluyordu.

@habib_723 Millenicom'da durum ne bilmiyorum ama türk telekom fiberden netspeed'e geçen bir kaç kişide şu durumu gördüm. Kurulum için eve gelmemişler. Kullanıcı adı şifre göndermişler. Türk telekom'daki tılgın modemi netspeed'te kullanmaya devam ediyormuş. Netspeed'e durumu sorduğunda modemin mülkiyeti bize geçti, türk telekom'a vermenize gerek yok. İptal edeceğiniz zaman bize iade edeceksiniz demişler. Yani mevcut fiber hattı taşıdığınız zaman modemin mülkiyeti diğer operatöre geçiyor, iade etmiyorsunuz gibi görünüyor.

Ekleme: Türk telekom fiberden, millenicom'a geçen bir kullanıcı buldum. Yukarıda anlattığım şekilde. Modem değişmemiş, mevcut modemin mülkiyeti millenicom'a geçmiş, kurulum için eve gelmemişler.https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/135095918 ,https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/135152347 ,https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/135184369 ,https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/135185783
      Merhaba, @EnemyTerritory seni biz özel olarak takip ediyoruz, sektör hakkında bu kadar bilgili çok az kişi vardır. ellerine sağlık. kablonet'den bize geçmeye karar verdiğin gün sana 1 ay bedava paket sözü veriyoruz. Al ekran görüntüsünü sakla :)

Eve kadar fiberde kurulumu Türk Telekom yapıyor, Tılgın modem veya Zyxel modem bağlıyor. Mülkiyeti Millenicom'a ait. Yani iptal durumunda kutusuyla beraber bize gönderilmesi gerekiyor. Eve kadar fiberde modem için ek ücret alınmıyor.
      |
      |

• Yarbay
      2547 Mesaj
      17 Kasım 2018 18:36:56
      quote:

Orijinalden alıntı: millenicom Merhaba, @EnemyTerritory seni biz özel olarak takip ediyoruz, sektör hakkında bu kadar bilgili çok az kişi vardır. ellerine sağlık. kablonet'den bize geçmeye karar verdiğin gün sana 1 ay bedava paket sözü veriyoruz. Al ekran görüntüsünü sakla :)

Eve kadar fiberde kurulumu Türk Telekom yapıyor, Tılgın modem veya Zyxel modem bağlıyor. Mülkiyeti Millenicom'a ait. Yani iptal durumunda kutusuyla beraber bize gönderilmesi gerekiyor. Eve kadar fiberde modem için ek ücret alınmıyor. Alıntıları Göster
      quote:

Orijinalden alıntı: millenicom

Merhaba, @EnemyTerritory seni biz özel olarak takip ediyoruz, sektör hakkında bu kadar bilgili çok az kişi vardır. ellerine sağlık. kablonet'den bize geçmeye karar verdiğin gün sana 1 ay bedava paket sözü veriyoruz. Al ekran görüntüsünü sakla :)

Eve kadar fiberde kurulumu Türk Telekom yapıyor, Tılgın modem veya Zyxel modem bağlıyor. Mülkiyeti Millenicom'a ait. Yani iptal durumunda kutusuyla beraber bize gönderilmesi gerekiyor. Eve kadar fiberde modem için ek ücret alınmıyor.

O kadar da bilgili olduğumu düşünmüyorum ama yine de teşekkür ederim Bildiğim şeyleri forumdaki üyelerden öğrendim. Bu bölümde benden bilgili bir çok arkadaşımız mevcut. Teklifiniz için de ayrıca teşekkür ederim kablonet'in yanında kablotv de kullanmasam, kablonet altyapısından memnun olmasam düşünürdüm.

Onun dışında türk telekom fiberde yeniden eskiye ZTE H298A, Tp-link archer c5v, Zyxel vmg8324-b10a, tılgın hg2331 dağıtmaktadır. ZTE modem çok yeni, daha bu ay dağıtımına başlanmış. Forumda sadece bir kişiden bu modemin takıldığını duydum. Tp-link ise yazdan beri neredeyse herkese takılıyor. Tılgın ve zyxel takılan kişi sayısı ise oldukça azaldı. Muhtemelen bu modemler günümüz standartlarından uzak olduğu için (ac wifi desteklemiyor, tılgın'ın ethernet portu gigabit desteklemiyor.) artık pek takılmıyor. Ellerindeki stoklar bitince de tamamen ZTE ve tp-link takacaklar gibi duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 17 Kasım 2018; 18:42:31 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      665 Mesaj
      17 Kasım 2018 18:41:49
      quote:

Orijinalden alıntı: millenicom Selam, @HuoYuanJi , biz aslında gayet netiz, diğer firma gibi 100 mbps vereceğimizi iddia edip, 'yapa' santrali sizde yokmuş diyerek 35 mbps verme gibi bir pazarlama stratejisi yerine; 35 mbps Özgürüm, 100 mbps Prestij diyerek kampanyalarımızı net bir şekilde ortaya koyuyoruz Alıntıları Göster
      Bir keresinde size abone olalım dedik 1 hafta boyunca interneti açtıramadık. Bundan yaklaşık 1 sene önce tabi oldu bu olay. Şu an hizmetleriniz ne durumdadır bilemem fakat şu türk telekomdan kurtulduğum vakit bütün ıssleri deniycem söz.
      |
      |

• Yarbay
      2875 Mesaj
      18 Kasım 2018 01:09:14
      Turknet'ten geçen var mı bunlara? Bunlar da başta hızlı verip sonra yavaşlatıyorlar mı?

Bir de iptal işlemlerini turknet gibi bizim için yapıyorlar mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Gamertag: CHARLOTTETR1

PSN: BenjoFranklin
    • Yarbay
      2847 Mesaj
      18 Kasım 2018 10:44:24
      35 mbs hiz denilen sey idm programında saniyede 35mb mi oluyor yoksa 3.5 mb mi

|
      |

• Yarbay
      4401 Mesaj
      18 Kasım 2018 11:02:45
      quote:

Orijinalden alıntı: Mogolo 35 mbs hiz denilen sey idm programında saniyede 35mb mi oluyor yoksa 3.5 mb mi
      quote:

Orijinalden alıntı: Mogolo

35 mbs hiz denilen sey idm programında saniyede 35mb mi oluyor yoksa 3.5 mb mi

35 Mbps = 4.375 MB/s

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

| AMD X8 FX-8300 3,3GHz@4,0GHz | Asus M4A89GTD Pro/USB3 890GX-SB850 | Sunbeam Core-Contact Freezer | G.Skill RipjawsX 8GB (2x4GB) 1600MHz DDR3 CL8 | MSI Geforce GTX 760 Twin FrozrGaming OC@1,2GHz-7,2GHz|

| Philips 27" 273E3LHSB/00 1ms | Aerocool Vx-9 600W | Philips MMS460 5+1 | Ocz vertex 3 60GB SSD (560-505)-Crucial M500 120GB|
    • Yüzbaşı
      636 Mesaj
      18 Kasım 2018 11:42:23

Merhabalar, geçiş işlemi yapabilirsiniz evet. Ben hiçbir şekilde hız düşüklüğü sorunu yaşamadım şahsen 6-7 senelik superonline aboneliğimi bitirerek geçiş yaptım.

|
      |
      _CHARLOTTE_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

iPhone X (ABD) / 256 GB Silver
    • Yüzbaşı
      380 Mesaj
      18 Kasım 2018 12:41:04
      Merhaba, şuan 8 megabitlik internet ve ev telefonu kullanıyorum. Elimdeki modem Huawei HG658 V2 modeli. Ben 100 megabit fiber e geçeceğim (uygun iss bakıyorum şuan). Elimdeki modem fiber için değil sanırım, yeni modem almak gerekecek.
      Önerdiğiniz f/p wifi ı güçlü kablosuz modem var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Amcui -- 18 Kasım 2018; 12:48:9 >
      |
      |

*Beleş beleştir. *Ona bunu nasıl yaptığını sordum.

*Üni yi kazanıp yayıncı olcam. *Üni tuttu frutti.

*Hit gelen yere block gelmezmiş.

Amcui youtube:https://m.youtube.com/#/channel/UCPrUgxZKOsZyonIdBmMJGFA
    • Yarbay
      5039 Mesaj
      18 Kasım 2018 21:12:08
      Siteden adresi sorguladığımda 85 mbps'ye kadar hizmet alabilirsiniz diyor. Şuan TTNet 16mbitlik hızı bile veremiyor nedense. Çözemedim işi. Aralıkta taahhüt bitiyor. Aralık 27 sanırım. Sormak istediğim yalın internet seçeneği var mı yoksa ev telefonu da gerekli mi? Ve Iğdır/Merkez'de cidden 85 mbps hız verebiliyor musunuz ?

''From the ashes a fire shall be waken, a light from the shadows shall spring, renewed shall be blade that was broken. The crowless again shall be king.''

• Yüzbaşı
      785 Mesaj
      18 Kasım 2018 21:38:26
      Merhaba, hali hazırda Netspeed Fiber Plus paketini kullanıyorum. Şirketinizin Prestij Kampanyası'na geçmeyi düşünüyorum.

1-) Şirketler arasında direk olarak, cep telefonu operatörlerinde olduğu gibi hat taşıma işlemi yapılabiliyor mu yoksa önce Netspeed'e başvurup internetimi iptal ettirdikten sonra mı size başvurmam lazım?

2-) Verdikleri modemi iade etmem gerekecek mi yoksa sizden hizmet alırken yine aynı modemi kullanmaya devam mı edeceğim?

3-) Ben şu anda kendi aldığım Airties 5760 modemi kullanıyorum, sizden hizmet alırken telekomun verdiği modem yerine yine aynı modemi kullanabilir miyim ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

• Yarbay
      10903 Mesaj
      18 Kasım 2018 23:58:11
      quote:

Orijinalden alıntı: Angel of the Lord Siteden adresi sorguladığımda 85 mbps'ye kadar hizmet alabilirsiniz diyor. Şuan TTNet 16mbitlik hızı bile veremiyor nedense. Çözemedim işi. Aralıkta taahhüt bitiyor. Aralık 27 sanırım. Sormak istediğim yalın internet seçeneği var mı yoksa ev telefonu da gerekli mi? Ve Iğdır/Merkez'de cidden 85 mbps hız verebiliyor musunuz ?
      Gecen hafta seninkine benzer muhabbetle merkezlerinden bana telefon etsinler diye web sayfalarına mesaj bıraktım.

Telefondaki kişi; üstüne basarak 2 kere tekrar etti.

"Binaya giren ve dairelere dağılan tel kutusu içinde

bana gelen kabloya bir parça takıyorlarmış ve hızım artıyormuş

Aslında hat destekliyormuş ama parça olmadığı için o hızı alamıyormuşum."

Diğerlerini neden takmıyor dedim. işlerine gelmiyordur diye bir cevap verdi.

Profili gizli olan bana da özel mesaj atmasin.

• Yarbay
      5039 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE Gecen hafta seninkine benzer muhabbetle merkezlerinden bana telefon etsinler diye web sayfalarına mesaj bıraktım.

Telefondaki kişi; üstüne basarak 2 kere tekrar etti.

"Binaya giren ve dairelere dağılan tel kutusu içinde

bana gelen kabloya bir parça takıyorlarmış ve hızım artıyormuş

Aslında hat destekliyormuş ama parça olmadığı için o hızı alamıyormuşum."

Diğerlerini neden takmıyor dedim. işlerine gelmiyordur diye bir cevap verdi. Alıntıları Göster
      Ben 8 aydır eve uzaktım. 8 ay önce gayet 16'yı alıyordum ben. Şimdi gerek akk'de gerek akk olmadan hızım 7 mbps'yi geçmiyor nedense. Hiç uğraşasım da kalmadı. 27 aralıkta taahhüt bittiğinde mi başvurmam gerekiyor size ya da başka bir internet sağlayıcısına acaba? Yoksa taahhüt bitmeden mi başvurmam gerekiyor? Olabilecek en hızlı ve cezasız şekilde hallolsun istiyorum işlemler.

Edit: Özür dilerim sizi milenicom hesabı sandım. Hiç bakmadan cevap verdim direk. Ama umarım kendileri de görür bu mesajımı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angel of the Lord -- 19 Kasım 2018; 0:16:27 >
      |
      |

''From the ashes a fire shall be waken, a light from the shadows shall spring, renewed shall be blade that was broken. The crowless again shall be king.''

• Firma Yetkilisi
      71 Mesaj
      Bugün 09:35:44 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: sariduru Merhaba, hali hazırda Netspeed Fiber Plus paketini kullanıyorum. Şirketinizin Prestij Kampanyası'na geçmeyi düşünüyorum.

1-) Şirketler arasında direk olarak, cep telefonu operatörlerinde olduğu gibi hat taşıma işlemi yapılabiliyor mu yoksa önce Netspeed'e başvurup internetimi iptal ettirdikten sonra mı size başvurmam lazım?

2-) Verdikleri modemi iade etmem gerekecek mi yoksa sizden hizmet alırken yine aynı modemi kullanmaya devam mı edeceğim?

3-) Ben şu anda kendi aldığım Airties 5760 modemi kullanıyorum, sizden hizmet alırken telekomun verdiği modem yerine yine aynı modemi kullanabilir miyim ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
      Merhaba @sariduru ,

1- Direkt geçiş yapabilirsin

2- Netspeed şirketinin şartlarını bilemiyoruz, vdsl destekli modem ise bizde de çalışır, ancak biz her zaman bizden modem almanızı tavsiye ederiz.

3- Vdsl veya apartmana kadar fiber ise çalışır. Ancak eve kadar fiber ise farklı modem gerekecektir.

Bize bekleriz :)

• Binbaşı
      1850 Mesaj
      Benim TTNet taahhütüm önümüzdeki ay bitiyor. Tam taahhüt bittiği gun ya da o günden sonra bağlanması için ne zaman başvuru yapmam gerekir?

|
      |

• Teğmen
      111 Mesaj
      benim hali hazırda kablonet aboneliğim vardı. cuma gününden beri kullanıyorum millenicomu. 35 mbit olan pakete geçtim. oyunlarda lag rubberbanding sorunum vardı, artık yok. 30-34 mbit arası hız alıyorum. altyapı 83 destekliyor yazıyor sitelerinde. 3 gün için olumlu yorumum. millenicom'u deneme amaçlı bağlattığımdan kabloneti iptal etmemiştim. millenicom ile devam edeceğim gibi görünüyor. ist/fatih bu arada lokasyon. tavsiye ederim herkese.
      |
      |

• Yüzbaşı
      445 Mesaj

Superonline kotasız akkli 100mbit'lik tarifeyi kullanıyorum.Birkaç soru aklıma takıldı

1-Millenicom a geçersem mevcut hızı alabilir miyim?

2-Turkcell ile altyapı anlaşmanız var mı fiber kanadında?Sitenizde max 35mbit alabileceğim yazıyor?

3-Evet ise tarifenin bana maaliyeti ne olur?Seçenek sunabilir misiniz?

4-Mersin sınırları içerisinde millenicom kullanabilir miyim mevcut turkcell altyapısı ile?
      |
      |
      Bahsedilenler: millenicom

• Yüzbaşı
      760 Mesaj

Millenicom selam, ben şu anda netspeed 50 mbit aknsiz paket kullanıyorum, oturduğum binada ttkom fiber kutusu var ve desteklenen max. hızım da 93 mbit ama netspeed sağolsun aknli paketlere 100 mbit verirken aknsiz kullanmak isteyen bana 50 mbitten fazlasını vermiyor, şimdi sorum şu: sizin firmaya geçersem ve 100 mbit prestij paketi alırsam altyapimin desteklediği 92 mbiti mi alırım yoksa sitenizde yaptığım altyapı sorgulaması da çıkan 85 mbiti mi alırım? İnatla 92 dememin nedeni de şu ; hem modem arayüzünde görünüyor hem de ttkomdan aldığım bilgide binada max 92 mbit hız alabileceğim söylendi.

|
      |
      millenicom kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1976 Mesaj
      Yurt dışı çıkışlarınız nasıl benim hattım en fazla 85mbit kaldırıyor 75 mb gibi bir paketiniz var mı?
      |
      |

Reklamlar
paykasa
SEO
Paykasa
millenicom;internet;servis
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,281
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.