Şimdi Ara

Millenicom 70 mbps hız sözü verdiler 50 geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, Türk Telekom 35 mbps'den Millenicom 100 mbps paketine geçiş yaptım. Telefonda konuşurken santral ile evimin mesafesi 168 metre ve 70 mbps download 8 mbps upload alacağım söylendi. İnternetim gece saat 3'te bağlandı hemen speed test yaptım 50 mbps download 8 upload alabiliyorum. Modem sinyallerini paylaşıyorum neden 50 geldiği hakkında yardımcı olabilir misiniz?

• Modemden maksimum alacağın hız 53 mbps gözüküyor.
    Eger risk alırım diyorsan bina içi tesisatini değiştir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcrew

Modemden maksimum alacağın hız 53 mbps gözüküyor.
    Eger risk alırım diyorsan bina içi tesisatini değiştir

Bina çok yeni sayılır bina içi tesisatında sorun var mıdır ki?

• akarle34 A kullanıcısına yanıt
    O zaman çok yapacak bir şey yok. 50 mbps den fazla alamazsın gibi duruyor modem değerlerinden

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcrew

O zaman çok yapacak bir şey yok. 50 mbps den fazla alamazsın gibi duruyor modem değerlerinden

Değerlere göre sanırım 23 mbps upload alabileceğim yazıyor fakat 8 veriliyor Türk Telekom'un standartları gereği. 23-8=15, Bu arta kalan 15 mbps upload'ı download'a aktaramıyorlar mı acaba?

Bazı bina müteahhitleri dandik kablo döşetiyor dairelere. Bina girişinden ölçüm yapmanızda fayda var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Tabiki de hayır

• quote:

Orijinalden alıntı: TheNightMare.

Bazı bina müteahhitleri dandik kablo döşetiyor dairelere. Bina girişinden ölçüm yapmanızda fayda var.

Merhaba, nasıl ölçüm yapabilirim?

• Şu hızı kesin alırsınız diye bir şey söylemezler genelde, bağlı olduğunuz port'un kalitesi, Binanıza gelen bakır kablonun durumu, Bina için kabloların durumu gibi bir çok etken bunu etkiler. Bende 100M mesafeden 100Mbps alırım hayali kurarken modem arayüzünde 65 Mbps ile karşılaşmıştım. Düşük hız sorunu ile ilgili bir arıza kaydı açtırın, Türk Telekom ekipleri geldiğinde yanlarına gidip ankastreye gelen hızı sorarsanız söylerler.

Bina girişinde ya da bodrum katında hatların bağlı olduğu yer vardır. Size gelen hattın hangisi olduğunu biliyorsanız ve odanın yakınlarında da priz varsa modeminizi oraya bağlayarak ölçüm yapabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevaplarınız için teşekkür ederim

• Hattınızın kaldıracağı son hızı alıyorsunuz. 8 dB'nin altına düşüşte stabilite sorunu yaşabilirsiniz.

Bina içi tesisatı yeniletmek fayda olabilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.