Şimdi Ara

Miletimizideki bitmek bilmeyen Dışarıda Kahvaltı manyaklığı! (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
354
Cevap
5
Favori
67.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
520 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Böyle enayiler olmazsa onlar nasıl keriz silkeleyecek

Cidden bi tabağa 60₺ vermek enayilik

20-25₺olsa neysede,100₺olanı gordum verdiğide bimin eşşek etinden sucuğu bunun özentileride çoğu kadın sen adamgibi kahvaltı sofrası hazırlayamıyorsan .....

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dışarıda kahvaltı simit, poğaça, üçgen peynir, termosa çay ve çok arzu edersen evden zeytin daha ne lazım elbet her şehirde kafa dinlenecek rahatça oturacak mesire alanı, göl, deniz vs kenarı bir yer bulursun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uzun zamandır bu kadar haklı olan birini görmedim. Kahvaltıya eşek yüküyle para vermeyi gerçekten anlamıyorum. Benim şahsen dışarda yemek anlayışım; ya özel bi gün olmalı ya da evde hazirlanamayacak bi yemek olmalı. Kahvaltı dünyanın en kolay öğünü, sabahın köründe evden çıkıp onlarca kilometre yol gidip paketten tabağa aktardığı yiyecekleri yemek için onlarca lira vermeyi aklım almıyor.

• İstanbul'a gittiğimde Garipçe köyünde yapmıştık kahvaltı. Rumelifeneri'ne çok yakın güzel bir köy. 40 TL vermiştik adam başı. (5 tabak en pahalı malzemeleri yedik) Çok çok nadir yapılabilir bir aktivite hani yılda 1 kere yaparsın ama her pazar yapanları anlayamıyorum.
  • Evde ya da dışarda kahvaltı yapmayı sevmem. Ama mantığınız yanlış. Akşam yemeğini dışarda nasıl yiyorsanız birileri de kahvaltı yapmayı seviyor.

Dışarda yediğiniz akşam yemeğinin maliyeti 20 TL iken o da dışarda 200 TL ona bakarsanız.

Yani denkleminiz komple yanlış bence:)

• SudaEriyenAspirin kullanıcısına yanıt
    İşin dahada kötü tarafı bimdende gelmiyor onlar. Az buçuk bu sektörle bağlantım olduğu için söylüyorum. İyi kaliteli ürünlerde verenler var ama değil.

Bal diye koydukları şey tamamen glikoz, arıya şekerde vermiyorlar bildiğiniz glikoz ki bunların hiç arıyla alakası olmayanda var.

Reçellere dikkat edin genelde daha reçelin meyvesi değil tatlı/sıvısı/şerbeti bol olur.

Peynirler deseniz oraya girmeyin üretimlerini görseniz en iyi peyniri bile yemezsiniz.

Çay deseniz genelde ya bergamot atılır kalitesiz çayı bastırsın diye yada bir toz var ondan konur renkli ve hafif acı olur.

O salam sossizlerede girmeyelim hiç.

Bi ekmekler standart ekmektir herhalde.

Keza zeytinler boyalıdır. Genelde çekirdeğinden anlarsınız zaten.

Allah dışarda kahvaltı isteyen sevgiliden/eşten korusun hepimizi kardeşlerim.

• Geçen sene üç ay öğrenci evinde kaldım. Valla bir kahvaltı yapıyorduk varya o keyfi dışarı istediğin yere git alamazsın.

Haftada bir bimden alırdık kahvaltık yiyecekleri. Zaten geç kalkıyorduk, üşenmeden hazırlardım, çayımı demlerdim miss.

Dışarıda kahvaltı meraklısı insanlardan ya uzak durun ya da ipleri asla onun eline vermeyin.

• Adam haklı

• Yıllar önce karının zoruyla fethipaşa korusunda bir defa dışarıda kahvaltı yaptım. Sonra eve gelip evde bir kahvaltı daha yaptım. evde ki tat dışarıda olmuyor. O günden sonra bir daha dışarıda kahvaltı yapmadım

• Geçen arkadaşlar ile lüks bir yere gittik 2 masayı birleştirip 4 kişilik kahvaltı hazırladılar 90tl ödedim çıktım masada bir kuş sütü eksikti bizim ordu evine gidip bunları yesem daha fazla öderdim

• Herkelimesine kadar katılıyorum

• Sonuna kadar katılıyorum. Bizim millette ki köy kahvaltısı anlayışı yanlış en başta. Köy kahvaltısı dediğin olay doğal olmasıdır. Yazın köye gitmişsinizdir çoğunuz anneannenizin, babaanneniniz yanına. Yumurta köy tavuklarından, reçel ev yapımı,bal köylünün doğal balı, domatesi biberi salatalığı bahçeden, sütü tereyağı köyde ki hergün otlatılan inekten olur. Birde babaannen sacta, tandırda ekmek yaptı mı yeme de yanında yat. Eee sen gidiyorsun şehir dışına ormanlık, çayırlık alana, önüne koyuyorlar çiftlik yumurtası, hazır reçeller, kızartmalar, sosisler, salamlar, ne idüğü belirsiz balı, domatesi salatalığı...Tamamen sağlıksız, doğan olmayan kahvaltı. Yüzlerce lira bayılıyorsun, bir o kadar da gitmek için harcadığın zaman ve yakıtta cabası.

Çoğunlukla yazılmış zaten. Amaç gösteriş. Genlerinizde var. Maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ra-Horakhty -- 9 Kasım 2018; 11:48:9 >
  • KAHVALTININ İDEAL SAATİ NEDİR
  • JaCKiE_BrOwN kullanıcısına yanıt
    Helal valla iyi yapmışın sonu yok çünkü bu işin ,ya bu isteyen gider istemeyen gitmez bir de, sanal ortamda paylaşımcılara size ne isteyen istediğini yaparcılar var bak bu da yanlış ,sırf onların yüzünden zaten bunlar başımıza geliyor ,eşimiz sevgilimiz bak falancalar gitmiş biz niye gitmiyoruz,ulan 20 sene önce sanal yok tu kavga yoktu be Hayır yediğinin içtiğini ve gezdiğini sanalda paylaşmak görgüsüzlüktür .
  • Bu biraz da parayla alakalı bir konu. Paran varsa dışarda oldukça iyi mekanlar var. Sonuçta evde deniz manzaralı kahvaltı yapamazsın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Her anlamda gösteriş meraklısı, ilgi manyağı görgüsüz bir milletiz. Sonradan görme tüketim toplumu işte ne bekliyorsun.
  • Parayla falan alakalı değil, kaliteyle alakalı. Bir kişi için 500 lira falan verilen yer varsa onun kalitesini bilemem. Ama ben evde organik yumurta, ekici peynir, marmarabirlik L zeytin ve getirttiğim balı (balın tam orjinali konusu zor ama pastaneden iyi kalitede bulurum en azından) yiyorum. Yanına da altınbaş çayımı demler keyfime bakarım.

Hiltonda bile bu kalitede kahvaltı imkansız. Dandik şuruplu sıvı ve dökme peyniri bedavaya yemek bile zarar.

Belki manzara için gidilebilir, bir şey diyemem. Mecburiyetten gittiğimde de menemen yer geçerim.

• artık kahvaltı edilecek güzel yerlere de gidemiyoruz zaten paramız olsa da olmasa da
    her yer arap istilası altında
  • İşten eve evden işe bir adamım.Her türlü peyniri, zeytini pastırmayı sucuğu balı tereyağını alıp geniş geniş evde kahvaltı yapıyorum.Dışarıda 1-2 sefer mi ne kahvaltı yaptım.

Yemek yemeyide sevmem dışarıda.Esnafların hijyen konusuna dikkat ettiğini düşünmüyorum.

Dışarda yemek yiyeceksem güvenilir büyük hamburger ve pizza çılardan alır yerim.Eşim yok ama olursa oda bu fikirde olmalı.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.