Şimdi Ara

Miletimizideki bitmek bilmeyen Dışarıda Kahvaltı manyaklığı! (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
354
Cevap
5
Favori
67.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
520 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kahvalti denen seyin zaten kendisi sacmalik yabancilar 1 tabak corn flakes yiyor ben de kahvalti etmem kahvalti aliskanligim yoktur ogle yemeginden once acikirsam yulaf ezmesi yiyorum ve hicbir zararini da gormedim aksine daha da saglikliyim o tereyaglarini filan goturenler erkenden gocup gidecekler bu kahvalti olayinin kendisi kiro bir aliskanlik ve yenen seyler genellikle sagliga zararli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme4495 -- 9 Kasım 2018; 20:18:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xtreme4495

kahvalti denen seyin zaten kendisi sacmalik yabancilar 1 tabak corn flakes yiyor ben de kahvalti etmem kahvalti aliskanligim yoktur ogle yemeginden once acikirsam yulaf ezmesi yiyorum ve hicbir zararini da gormedim aksine daha da saglikliyim o tereyaglarini filan goturenler erkenden gocup gidecekler bu kahvalti olayinin kendisi kiro bir aliskanlik ve yenen seyler genellikle sagliga zararli
    batidaki corn flakes kulturune kapilip kahvalti kulturune "kıro" demekartik nasil bir corn flakes ise sizi tereyagi bal yumurtadan koparabilmis
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orijinalden alıntı: OnurKayra

abii yaaa bşlığı okuyunca koptm gülmektn bir de yemn edrm ki thmn ettim durumu da bu dışarda serpme olylrna dha çk hanmlar merklı onu blyrum da o kadr masrf zor be gerçktn yazk paraya...
    hocam okurken gözüm bozulacak diye korktum

sesli harflerin tuslari mi bozuldu klavyede

• saçma şey ararsan bu mantıkla çok. mesela düğün, ne gerek var 20 milyar vericen bi salona bilmem elbisesiydi osuydu busuydu 40 milyar. yap nikağı takılarda cebinde kalsın ama yoook düğün yapacan.
  • madem kalabalık gidiyorsunuz kendiniz neden organize etmediniz kahvalti işini ?

diyelim 4 çift. al yanına semaveri , peynir zeytin vs klasik kahvaltılık yiyeceklerini alirsiniz en fazla 100 lira tutar. omlet tarzı bişey yaparsanız doyurucu olacagından daha az bile tutabilir. gidin bol yeşillikli ormanda yapın kahvaltınızı.
    ne kafanızda kalkmanızı bekleyecek biri olur ? ne de yemek sonrasında nasıl bir fiyat girecek endişesi olur

ama tabii çift olunca özellikle eşler hergün ben hazırlıyorum bir günde önüme gelsin kahvaltı bulaşık derdi olmasın istiyorda olabilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aminoasit

saçma şey ararsan bu mantıkla çok. mesela düğün, ne gerek var 20 milyar vericen bi salona bilmem elbisesiydi osuydu busuydu 40 milyar. yap nikağı takılarda cebinde kalsın ama yoook düğün yapacan.
    Düğün tek taraflı olmadığından her türlü yapmak zorundasın. Damat ve gelin istemese bile onların aileleri istiyor. bir nevi toplumsal baskı oluşuyor.
    yani birde çevresel faktörler var Düşünsene bu gelin iş kadınıysa düğün yapmadığını öğrenen çevresi dalga geçer. ha haliyle insan hayatında 1 kez evleniyorsa düğünde yapayım diye bakiyor olaya.

bu arada ne iş kurayım diye parası olanlara tavsiye düğün salonu kiralayın çılgın para var

• Ben köyde köylülerin salam sosis janbon vb sofrasında görmedim.

Biz köyde kahvaltı yaparken 15 çeşit kahvaltıyı hiç görmedim.

Ticaretin milenyum hareketleri bu şeyler.

Köy kahvaltısıymış hangi köyde janbon polonez salam sucuk vb var allah aşkına

• Parayi kolay kazanan insanlarin isidir disarida kahvalti,karinin dirdirini cekmek istemeyip boyun egen erkegin isidir. Otelde 5 yildizli otelde acik bufe brunch a gitseler neyse tiktirik poktan süslu mekanlarda gonul eglendiriyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: SHADOW

batidaki corn flakes kulturune kapilip kahvalti kulturune "kıro" demekartik nasil bir corn flakes ise sizi tereyagi bal yumurtadan koparabilmis

Alıntıları Göster
    babam aorta bifemoral isimli ameliyat oldu 10 sene once masallah nazar degmesin hala saglam ama adamin karin kismindan gecen aort damarini kesip oraya plastik taktilar karninda 18 cm kesik vardi yogun bakimda gormustum ilerisini dusun ve damarlari mahveden seylerden basta tereyagi uzak dur

• quote:

Orijinalden alıntı: xtreme4495

babam aorta bifemoral isimli ameliyat oldu 10 sene once masallah nazar degmesin hala saglam ama adamin karin kismindan gecen aort damarini kesip oraya plastik taktilar karninda 18 cm kesik vardi yogun bakimda gormustum ilerisini dusun ve damarlari mahveden seylerden basta tereyagi uzak dur

Alıntıları Göster
    ayarinda yersek bi sikinti olmaz insallahgecmis olsun hocam, Allah herkese saglikli ömür nasip etsin

• quote:

Orijinalden alıntı: kangaetemo

Bir kere Cesme'ye gittigimde bir mekanda serpme kahvalti 25 lira yazisini gordum dedim iyiymis 2 kisi gomeriz ucuza gelir hem sabahin 7sinde baska yer aramayalim dedim ama demez olaydim 2 kisiyiz diye iki kisilik hesap gecirmisler. O gunden beri disaridan pogaca-borek disinda kahvaltilik bir sey almam cok icime oturmustu
    yazılan fiyatlar her yerde tek kişi içindir. adam sana serpmeyi 25e verirmi 5 kişi oturur yer :)
  • Siz herkesi asgari ücret kazanıyor sanıyorsunuz arkadaşlar. Kahvaltıya verdiği para kadar bahşiş bıraksa umrunda olmayacak kadar iyi kazananlar da var. O yüzden “evde bunu yarı fiyatına hazırlarsın” gibi sözler saçma kalıyor bazı insanlar için.

• %100 katılıyorum. Yenmeyecek şeylere dışarıa akşam yemeğinden fazla para istiyorlar. Köydür, Van'dır millet birbirini kandırıyor. Kendi köyümde kaldım. Sabah birkaç şey yer yola çıkar herkes. Öyle dandiğinden 3+ çeşit peynir olmaz. 1 tane olur ama fazla şey de olmaz. Millete bim'den aldıklark peynirleri iteliyorlar, kaliteden zerre anlamayan insanımız da abarta abarta yiyor ve anlatıyor.

• Evdekinden çok da ucuza gelen kahvaltı mekanları var. Ben de ailecek dışarıda kahvaltı etmeyi severim ama kazıklanmadan.
  • Noktasından virgülüne kadar katılıyorum

• Bimden alsan daha ucuzmuş falanmış filanmış herkesi böyle fakir ruhlumu sanıyorsunuz. Herkes böyle dışarıda kişi başı 60 verdik 100 verdik mi hesaplıyor sanki parası olana gayet güzel bir şey. Parası olmayanda bimden aldık aynı kahvaltıyı yaptık der kahvaltıya gideni eleştirir kendini avutur. Bende öyle her hafta kahvaltıya gidiyor değilim toplasan hayatımda 5 kere kahvaltıya gitmişimdir hepsinden de memnun kaldım. Haftada 6 gün sabah akşam çalıştığımız asgari ücretli işlerimiz yüzünden zaman bulursak işte.
  • kahvalti buluşmasinda kebab yemiş adamim . Anliyorum halini hak veriyorum . Ayrica evde de peynir zeytin vs. ile kahvalti yapmiyorum zaten.
  • Serpme kahvaltıları batsın uyuz olurum dışarıda kahvaltıya gidenlere. Ama durun daha ekonomi batsın iyice görecem o kahvaltıya gidenleri bakalım gidebileceklermi gene

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hey gidi Adana hey, sıcaktan güneşe ateş edenlerin şehri:

Zamanında sabah kahvaltısını dışarı çıkıp dumana boğulmuş ciğerci tezgahında 1,5 ciğer dürüm ve şalgam suyu gömerek yapardık.

Miletimizideki bitmek bilmeyen Dışarıda Kahvaltı manyaklığı!

Miletimizideki bitmek bilmeyen Dışarıda Kahvaltı manyaklığı!

(Not: Fotolar Adana Kazancılar çarşısından alınmadır, temsilidir.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabit Fikir -- 9 Kasım 2018; 22:8:9 >

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.