Şimdi Ara

Miles&Smiles Kampanyaları (275. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: jackal73 , kkke_3319 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir - 4 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
6.121
Cevap
350
Favori
630.674
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 273274275276277
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam nasıl vergisiz ekonomi bileti alıyorsunuz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayrlı geceler,elite plus olupta elit hakkı vermek isteyen varsa özelden ulaşabilir mi? uzun zamandır elit kart arıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: propanoik

Hocam nasıl vergisiz ekonomi bileti alıyorsunuz ?

Böyle sanırım

• a.yasin45 A kullanıcısına yanıt

Ne yapacaksınız ki? Bence pek bir faydası yok. Lounge'lar kapalı, bir de çok uçmuyorsa onda kalmanız neredeyse imkansız. Ayrıca Atatürk havalimanı çok yoğun ve kargaşa boldu. Gümrük gişesi azdı, orda bir faydası vardı ama İstanbul Havalimanında faydası yok tecrübeyle sabit. 5 senedir Elite birisi olarak söyleyebilirim. Elite bence önemsiz, Elite kalmak için harcanan millerle, gidip uçuşunu business upgrade yap geç.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alfredo

Ne yapacaksınız ki? Bence pek bir faydası yok. Lounge'lar kapalı, bir de çok uçmuyorsa onda kalmanız neredeyse imkansız. Ayrıca Atatürk havalimanı çok yoğun ve kargaşa boldu. Gümrük gişesi azdı, orda bir faydası vardı ama İstanbul Havalimanında faydası yok tecrübeyle sabit. 5 senedir Elite birisi olarak söyleyebilirim. Elite bence önemsiz, Elite kalmak için harcanan millerle, gidip uçuşunu business upgrade yap geç.

Bonus miller statü mile çevrildiğinde 5te 1 oranında azalıyor. Örnek 100.000 mil 25.000 statü mile çevriliyor. Bu çevrilen 25.000 statü mil hediye ucuz bileti alımında kullanılabiliyor mu ? Bilginiz var mi?
  • ondemand O kullanıcısına yanıt

Zor soru ama bence hayır. Ben en son 3 sene kadar önce Elite uzatmak için 150bin den fazla bonus mil yaktım. Sonradan dönüp, yaptığım uçuşları business'a yükseltsem kafa kafaya geliyormuşum. En azından business uçardım niye elite hakkı için kasayım ki.

Şu anda Pandemi'den dolayı uzattılar bizim hakları, yoksa ben 2020 Temmuz bitiyordu. 2022 31 Ocak'a gitti. Bu sürede de hiç uçmadım. Cok eskiden uçuşlara çok mil verilirken şimdi hiç verilmiyor gibi. 1 sene içinde 4 defa avrupa uçuşum oldu, 5bin statü mil gelmedi. Benden istiyor 45bin statü mil, bütün yıl uçsam bile mümkün değil.

• propanoik P kullanıcısına yanıt

Ben Garanti Bankası Shop and Fly ve Shop and Miles kartları aktif olarak kullanıyorum. Shop and fly ile ücretsiz bilet almak mümkün. Yurt içi işlemlerde Miles and Smiles kullanmak anlamsız.

Shop and Fly;

Sadece yurt içi harcamalarda kullanıyorum. Her zaman bonus flasha girip kampanyalara katılma işlemi yapıyorum. Kampanya dışında 100.000 TL harcamaya 1000 TL karşılığında puan veriyor. Shop and Fly sitesinden THY ile ekonomi bilet alıyorum.

Miles and Smiles;

Prive kart sahibi THY de ise Elite kart sahibiyim. Tüm yurt dışı harcamaları bu kart ile yapıyorum. Bu kart 100.000 TL harcamaya 62.500 mil veriyor.

Bu sayede genellikle Shop and Fly ile ekonomi bilet alıp sonra Shop and Miles ile Business upgrade yapıyorum. Özellikle uzun mesafe geniş gövde uçaklarda 15-20 bin tl olan uçuşlara ücret ödemiyorum.

Ancak daha önce de bahsetmiştim, yurt içi ve yurtdışı çok ödemem var. Adwords ödemesi gibi bir çok yurtdışı ödemem var. O nedenle rakamlar da yüksek olunca oldukça avantajlı oluyor.

Şu an pandemi nedeniyle Şubat 2020 den bu yana hiç seyahat yapmadım. Her iki kartta da miller fazlasıyla birikti. İnşallah pandemi bitecek ve tekrar gezmeye başkaycağız :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmy -- 24 Ocak 2021; 23:3:6 >
  • YETAB Y kullanıcısına yanıt

Shop and Fly ile ekonomi bilet sonra Miles and Smiles ile upgrade. Ödeme yok, vergi yok ...

• cmy C kullanıcısına yanıt

THY'de kullanılabilir kaç miliniz var, çok diyine merak ettim:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alfredo -- 24 Ocak 2021; 23:55:43 >
  • Shop and Fly da kart iadesi alabiliyor muyuz?

• cmy C kullanıcısına yanıt

Hocam bu kadar harcamayı nasıl yapıyorsunuz . E ticaret vs mi yapıyorsunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşim ile ilgili yurtdışı ödemelerim var. O ödemelerde kullanıyorum. E-ticaret denebilir.
  • bk_tr kullanıcısına yanıt
    Bilgisi olan var mı?
  • bk_tr kullanıcısına yanıt

Evet. Kartı aldıktan sonra arayıp kartı iptal etmek istiyorum dereniz 9 ay açık kalma sözüne kartın türüne göre (gold, platinum) mil teklif ediyorlar. mastercard ve amex kartınız var ise her ikisi için ayrı ayrı teklif alabilirsiniz.

• Bu arada online harcamanın yarısı kadar mil kampanyasının milleri yatmadı.

• Yakın zamanda aidat ücreti iptali için arayıp mil alan yada aidatı iptla ettiren var mı? Güncel teklifler neler?

• quote:

Orijinalden alıntı: by_dj_omar

Bu arada online harcamanın yarısı kadar mil kampanyasının milleri yatmadı.

3 şubatta yatmış bana, MS ECOM kampanyası diyor açıklamada

• Sürekli yaptığınız harcamaları kampanyalardan çıkarıyor ya.

Örneğin FB harcaması herkese geliyor bana gelmiyor, çünkü her ay kullandığım bir alışveriş.

Apple, Online gibiler geliyor.

Bir de online harcamaya benim FB harcamasını dahil etmiyor, ancak arayıp form oluşturduğumda manuel olarak ekliyor.

• probiotic kullanıcısına yanıt

evet yatırıldı ama geç 3 de değil de ayın 4 girdiğimizde yatırıldı birden :)

• intikam91 kullanıcısına yanıt
    Ben aradım direk kapama talebini işleme aldı.
  • 
Sayfa: önceki 273274275276277
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.