Şimdi Ara

Miles&Smiles Kampanyaları (208. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.147
Cevap
354
Favori
633.294
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fastforyou

Kadınlar gününe 800 mil yapmışlar,kuyum alacagımız güvenilir site bilen varmı arkadaşlar.

Altungold son derece güvenilirdir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecay

quote:

Orijinalden alıntı: fastforyou

Kadınlar gününe 800 mil yapmışlar,kuyum alacagımız güvenilir site bilen varmı arkadaşlar.

Altungold son derece güvenilirdir.

Teşekkür ederim hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar sanırım kredi kartı puan sektörü yavaş yavaş ölüyor. Adios zaten malum. Puanları kullanıp kapatmayı ve M&S ile devam etmeyi düşünüyordum en azından kampanya takip etmeden az da olsa mil gelsin diye. Bugün kredi kartı ekstresi geldi ve Nisan itibariyle artık M&S Kredi Kartı ile THY bilet alımlarında 1TL=2Mil olan oran 1TL=1Mil olacakmış. Garanti yeni sözleşme yenilemişken ve bir dolu mil dağıtacağız diye açıklama yapmışken böyle bir hareket, artık kartın öldüğüne kesin kanıttır bence. Hayırlı uğurlu olsun hepimize

• fenerlee1907 kullanıcısına yanıt
    o zaman reset atcaz bankalara, sadece maaş kartını bırakıp diğerlerini kapatcaksin, akıllancaklar, kapitalizm sadece paraya ağlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fenerlee1907 kullanıcısına yanıt
    Bugün ben de gördüm. Miles smiles wings card yolunda hızla ilerliyor. Sözleşme mayıs 2018e kadar yenilemişti thy ile garanti, inşallah uzamaz da başka kartla anlaşır thy.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupe96 -- 10 Mart 2018; 13:59:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: coupe96

Bugün ben de gördüm. Miles smiles wings card yolunda hızla ilerliyor. Sözleşme mayıs 2018e kadar yenilemişti thy ile garanti, inşallah uzamaz da başka kartla anlaşır thy.

Wingsi de yeni kapadım bi cacık olmayacak diye

• quote:

Orijinalden alıntı: Vega_dj

Simdi ben internetten alisveris icin sanal kart çıkartmak istiyorum. Normalde sadece Amex kartta kullanıyorum ve kart ücreti ödememek icin diger kartı hiç kullanmadım. Fakat amex uzerine sanal kart çıkartmaya calistigimda sistem izin vermiyor? Diger master card uzerine sanal kart çıkartsam sizce mastercard kulanmis gibi sayip benden kart ücreti alırlar mi ? Benzer durumla karşılasan var mi?

Birde normalde benim kartim döviz ekstreli, yani USD ve EURO harcamlarim hesabıma döviz olarak yansıyor. Sanal kart cikartinca da durum ayni mi yoksa sadece TL mi oluyor ?

edit: Yanlislikla Ek kart olarak yazmisim aslinda sanal karttan bahsediyorum

Güzel soru ama bende bilmiyorum. Bende size döviz deresini sorayım. Bunu nasıl yaptınız ? Yurtdışı alışverişleri döviz olarak yansısın ve döviz olarak ödeyeyim deme şansımız varmı? Bende tam tersi sadece master card kullanıyorum amex yatıyor...

Bu arada sportsoul.com da 300 lira üzeri extra 600 mil var...

• Amex sanal yok. Sanal kart çıkaracaksanız master üzerinden çıkarabiliyorsunuz. Master sanal oluyor.

Esas kartı kapayıp sadece amex kullanamıyorsunuz. Amex kullanacaksanız diğeri açık kalmak zorunda ama amexi kapayıp diğerinden devam edebilirsiniz.

Bonusa taksit yapan hemen hemen heryer aynı şeyi ms master için de yapıyor, amex değişebiliyor.

Master hiç kullanmayım amex devam edeyim desenizde amex harcamaları ekstre zamanı mastera aktarılıyor. Yani masterı hiç kullanmamış bile olsanız borç ona geliyor amexe değil. Bu bağlamda kart ücreti yine alırlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: fenerlee1907

Arkadaşlar sanırım kredi kartı puan sektörü yavaş yavaş ölüyor. Adios zaten malum. Puanları kullanıp kapatmayı ve M&S ile devam etmeyi düşünüyordum en azından kampanya takip etmeden az da olsa mil gelsin diye. Bugün kredi kartı ekstresi geldi ve Nisan itibariyle artık M&S Kredi Kartı ile THY bilet alımlarında 1TL=2Mil olan oran 1TL=1Mil olacakmış. Garanti yeni sözleşme yenilemişken ve bir dolu mil dağıtacağız diye açıklama yapmışken böyle bir hareket, artık kartın öldüğüne kesin kanıttır bence. Hayırlı uğurlu olsun hepimize

Hocam bu 1tl=2mil için biletin adıma olması gerekiyormu? Bilet alacaktım bari 1mile düşmeden alayım...

• Hocam yanlisiniz var. Ben sadece Amex kullaniyorum, dediginiz gibi borcu mastercard uzerinden oduyorum ama mastercard a kart ucreti odemiyorum.

@sarpuli
    Karti cikartirken doviz ekstreli olarak cikarttim. Sonradan yapiliyor mu bilmiyorum. Ama ilk cikartirken su secenekleri secebiliyorsunuz. Sadece TL, TL ve USD, TL ve EURO, TL - USD - EURO. Herhangi bir ucret farki vs olmadigi icin ben TL USD EURO sectim.

Bildigim kadari ile AMEX ile kur cevirimi diger kartlara nazaran daha az komisyonlu oluyor. Doviz ekstreli secerseniz sayet USD ve EURO harcamlarinda kur farki olmadan ayni tutar ekstreye yansiyor.

Fakat soyle bir dezavantaji var.
    1- doviz harcamalarina otomatik odeme talimati veremiyorsunuz.
    2- doviz harcamalarinin minimum odeme tutari %100 u kadar.

• quote:

Hocam yanlisiniz var. Ben sadece Amex kullaniyorum, dediginiz gibi borcu mastercard uzerinden oduyorum ama mastercard a kart ucreti odemiyorum.

@sarpuli
    Karti cikartirken doviz ekstreli olarak cikarttim. Sonradan yapiliyor mu bilmiyorum. Ama ilk cikartirken su secenekleri secebiliyorsunuz. Sadece TL, TL ve USD, TL ve EURO, TL - USD - EURO. Herhangi bir ucret farki vs olmadigi icin ben TL USD EURO sectim.

Bildigim kadari ile AMEX ile kur cevirimi diger kartlara nazaran daha az komisyonlu oluyor. Doviz ekstreli secerseniz sayet USD ve EURO harcamlarinda kur farki olmadan ayni tutar ekstreye yansiyor.

Fakat soyle bir dezavantaji var.
    1- doviz harcamalarina otomatik odeme talimati veremiyorsunuz.
    2- doviz harcamalarinin minimum odeme tutari %100 u kadar.

Teşekkürler, dezavantajları önemsiz ama bana öyle bir seçenek sunulmadı...

• quote:

Orijinalden alıntı: sarpuli

quote:

Orijinalden alıntı: fenerlee1907

Arkadaşlar sanırım kredi kartı puan sektörü yavaş yavaş ölüyor. Adios zaten malum. Puanları kullanıp kapatmayı ve M&S ile devam etmeyi düşünüyordum en azından kampanya takip etmeden az da olsa mil gelsin diye. Bugün kredi kartı ekstresi geldi ve Nisan itibariyle artık M&S Kredi Kartı ile THY bilet alımlarında 1TL=2Mil olan oran 1TL=1Mil olacakmış. Garanti yeni sözleşme yenilemişken ve bir dolu mil dağıtacağız diye açıklama yapmışken böyle bir hareket, artık kartın öldüğüne kesin kanıttır bence. Hayırlı uğurlu olsun hepimize

Hocam bu 1tl=2mil için biletin adıma olması gerekiyormu? Bilet alacaktım bari 1mile düşmeden alayım...

Öyle bir gereklilik yok. Sadece harcamanın MS kredi kartından yapılması yeterli. İsim vs. önemli değil

• Aynen, bu ayın sonunda 1TL=2MİL bitiyor.

Bonus Flash'ta falan görünmüyor fakat AVİS'te mil kampanyası var. Araba kiralayanlar incelesin. 5000 mil'den fazla kazanbilirsiniz.

• @sarpuli

Açıkçası bana da seçenek olarak sunulmamıştı. Ben 3 kere kart başvurusunda bulundum, red aldığım için. Milesandsmiles web sitesinden, sonra şubeden, sonra internet bakacılığından filan. Döviz ekstre olayını en son internet bankacılığından başvuru gerçekleştirirken gördümde kendim seçtim. İlk başvurum onaylansaydı benim kartta normal TL ekstre gelirdi.

Tabi garanti de miles and smiles web sitesinden başvurmadığım için 5000 hoşgeldin milini vermedi bana. Çakallığını hemen yaptı.

Döviz kartının bir dezavantajını daha yazayım. Karta harcama yapmadan döviz olarak para yatırılmıyor.

Peki bu neden dezavantaj? Eger benim gibi düşük limitiniz var ise mesela 1000$ civarı, ve tek çekim 2000$ lık ürün almak istiyorsunuz. Normalde karta 1000$ yatırıp limitinizi yükseltir ve alışverişinizi yaparsınız. Fakat garanti, harcama yapmadan döviz yatırmayı kabul etmediği için siz karta 1000$ değil, sadece karşılığı olan 4000TL (düz olarak hesapladım) yatırabilirsiniz. Tabi sorun burada bitmiyor. TL ve doviz ayrı ayrı hesaplanıp size borcu yansıtıldığı için ay sonunda limit açmak için yatırdığınız +4000TL, TürkLirası hesabınızda fazla para, harcama yaptığınız -2000$ ise döviz hesabınıza borç olarak kayıt ediliyor giriyor. Ancak son ödeme tarihine kadar ödemezseniz, doviz borcunuz TL hesabınıza borç olarak çevriliyor ve o zaman fazladan ödediğiniz TL paradan düşmesi gerçekleşiyor. Buna ekstre ücret kesiyorlar mı bilmiyorum.

Kısacası Limitinizin yetmediği döviz alışverişini Garanti ile yapmak saçma ve anlamsız bir hal alıyor.

Aynı saçmalık şurdada dezavantaj yaratıyor. Mesela yine toplam limitiniz 1000$, ve siz 900$ lık bir harcama yaptınız. Ay içinde bu tutarı ödeyip, limitinizi açmak ve yeni harcama yapmak istiyorsunuz. Harcama döviz olduğu için bu ödeme işlemini harcamanızın açık provizyonda iken yapamıyorsunuz, normal ekstrenize düşmesi lazım. Yurtdışında da mağazalar bizdeki gibi gün sonunda rapor almadıkları için, bu harcama bazen 3 gün bazen 1 hafta veya 15 gün provizyonda bekliyor. Böyle durumda mecburen kartınızda limit olmadığı için kullanamıyorsunuz.

Tabi bunların yanında şöyle bir güzelliği var, Miles and Smiles Amex Yurtdışı harcamalarında yaklaşık 1000TL lik harcamaya 650 mil veriyor. Bu puanla direk yurtdışında en fazla avantajlı kart bence.

Yukarıda yazdığım problemleri çözmenin en kolay yolu yüksek limitli bir kart sahibi olmak. Yaklaşık 6-7 defa limit arttırma talebinde bulundum, kabul etmediler. Hala 1000$ civarı limitim var.

• quote:

@sarpuli

Açıkçası bana da seçenek olarak sunulmamıştı. Ben 3 kere kart başvurusunda bulundum, red aldığım için. Milesandsmiles web sitesinden, sonra şubeden, sonra internet bakacılığından filan. Döviz ekstre olayını en son internet bankacılığından başvuru gerçekleştirirken gördümde kendim seçtim. İlk başvurum onaylansaydı benim kartta normal TL ekstre gelirdi.

Tabi garanti de miles and smiles web sitesinden başvurmadığım için 5000 hoşgeldin milini vermedi bana. Çakallığını hemen yaptı.

Döviz kartının bir dezavantajını daha yazayım. Karta harcama yapmadan döviz olarak para yatırılmıyor.

Peki bu neden dezavantaj? Eger benim gibi düşük limitiniz var ise mesela 1000$ civarı, ve tek çekim 2000$ lık ürün almak istiyorsunuz. Normalde karta 1000$ yatırıp limitinizi yükseltir ve alışverişinizi yaparsınız. Fakat garanti, harcama yapmadan döviz yatırmayı kabul etmediği için siz karta 1000$ değil, sadece karşılığı olan 4000TL (düz olarak hesapladım) yatırabilirsiniz. Tabi sorun burada bitmiyor. TL ve doviz ayrı ayrı hesaplanıp size borcu yansıtıldığı için ay sonunda limit açmak için yatırdığınız +4000TL, TürkLirası hesabınızda fazla para, harcama yaptığınız -2000$ ise döviz hesabınıza borç olarak kayıt ediliyor giriyor. Ancak son ödeme tarihine kadar ödemezseniz, doviz borcunuz TL hesabınıza borç olarak çevriliyor ve o zaman fazladan ödediğiniz TL paradan düşmesi gerçekleşiyor. Buna ekstre ücret kesiyorlar mı bilmiyorum.

Kısacası Limitinizin yetmediği döviz alışverişini Garanti ile yapmak saçma ve anlamsız bir hal alıyor.

Aynı saçmalık şurdada dezavantaj yaratıyor. Mesela yine toplam limitiniz 1000$, ve siz 900$ lık bir harcama yaptınız. Ay içinde bu tutarı ödeyip, limitinizi açmak ve yeni harcama yapmak istiyorsunuz. Harcama döviz olduğu için bu ödeme işlemini harcamanızın açık provizyonda iken yapamıyorsunuz, normal ekstrenize düşmesi lazım. Yurtdışında da mağazalar bizdeki gibi gün sonunda rapor almadıkları için, bu harcama bazen 3 gün bazen 1 hafta veya 15 gün provizyonda bekliyor. Böyle durumda mecburen kartınızda limit olmadığı için kullanamıyorsunuz.

Tabi bunların yanında şöyle bir güzelliği var, Miles and Smiles Amex Yurtdışı harcamalarında yaklaşık 1000TL lik harcamaya 650 mil veriyor. Bu puanla direk yurtdışında en fazla avantajlı kart bence.

Yukarıda yazdığım problemleri çözmenin en kolay yolu yüksek limitli bir kart sahibi olmak. Yaklaşık 6-7 defa limit arttırma talebinde bulundum, kabul etmediler. Hala 1000$ civarı limitim var.

[ Hocam bizim dertlerimiz ortakmış :) Bende defalarca başvurmama rağmen kart onaylanmadı gerekçe ''diğer banka kartları limitini düşürün''... Biraz düşürdüm diğer kartı ve şube başvurum ile onayladı, benim de 5000 mil yalan oldu :( Limitim de sizin gibi düşük arttırmak içinde başvursam diğerini düşür deyip dururlar. Kampanyalara göre bakacağım artık.

Yazın bir amerika yapmayı planlıyorum, orada kullanayım dedim ama dediğiniz gibi limit çok darboğaz yapar. Bende alır nakit ile limit açarım diyordum ama o pek mümkün olmayacak herhalde...

• Yıllardır süren miles and smiles kartlarımı bende iptal ettim. Artık kampanyaların bir esprisi yok. İlginç şekilde çok diretmeden kapattılar. Bugüne kadar kazandım ama kazandırdımda.. Güle güle m&s :)

• bende mi kapattırsam acaba bir cazibesi kalmadı artık kampanya falan oldugu yok
  • Vega_dj kullanıcısına yanıt
    Döviz borcuna ödeme yaparak limit açmak mümkün. Garanti bankamatiginden yatırabiliyorsunuz. Ayrıca TL için limit koymuşlardı buna geçen sene , onu da karta eft yaparak çözüyordum. Tabi kartın rezil bir hale gelmesi sonucunda geçen ay kendi isteğimle limitimi düşürdüm. İyi ki de öyle yapmışım, yıllardır adios kartı premiuma geçiremiyordum, bu kartın limitini düşürmemi takip eden 15 gün içinde adios kartım premium oldu. En azından hala kampanya var adios kartta. Miles smiles bitti.

• coupe96 kullanıcısına yanıt
    Tekrar anlaşma sağlanmazsa miles and smiles bitti gibi.Adios kartın avantajı var mı hocam?Böyle giderse ben de miles and smiles i iptal etmeyi düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: coupe96

Döviz borcuna ödeme yaparak limit açmak mümkün. Garanti bankamatiginden yatırabiliyorsunuz. Ayrıca TL için limit koymuşlardı buna geçen sene , onu da karta eft yaparak çözüyordum. Tabi kartın rezil bir hale gelmesi sonucunda geçen ay kendi isteğimle limitimi düşürdüm. İyi ki de öyle yapmışım, yıllardır adios kartı premiuma geçiremiyordum, bu kartın limitini düşürmemi takip eden 15 gün içinde adios kartım premium oldu. En azından hala kampanya var adios kartta. Miles smiles bitti.

Merhabalar,

Bahsettiginiz eğer işlem dönem içi haraketlere düştükten sonra ödemek ise, evet mümkün. Ama provizyoda bekleyen işlemi yada, daha hiç harcama yapmadan karta para yatıramıyorsunuz benim tecrübe ettiğim kadarı ile.

Tabi ben bunu bankamatikten denemedim. Yurtdışında olduğum için cepten online işlemlerden yapmaya çalıştım. Tam ne uyarı verdiğini hatırlamamak ile birlikte "ödenecek borç bulunamadı" tarzında bir şey yazıp para yatırma işlemini gerçekleştirmiyordu. Aynı koşullarda bankamatikten yatırılıyor mu onu denemedim.

• 
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.