Şimdi Ara

Milenicom Hız Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba ben İstanbul'da ikamet ediyorum.Hattım GPON modem olarak TILGIN getirmişlerdi aylardır yaşanan dalgalanma sorunum mevcut modemdendir dendi TP-LİNK ARCHER ile değişti ama yine aynı 90 93 Mbps arası gidip gelirken ne güzel bir anda akşamları 2 ile 4 Mbps ye düşüyor hızım müşteri hizmetleri demeyin hiçbirşey yapmıyorlar çünki. GiberNet yada NetSpeed geçme şansım var farkı olurmu size.

Milenicom Hız Sorunu

• Millenicom kullanıcıların başına böyle kısıtlama sorunları çok geliyor. Turknet geçin derim kendi altyapısı olduğu için böyle sorunlarla karşılaşmazsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: miskindvd

Millenicom kullanıcıların başına böyle kısıtlama sorunları çok geliyor. Turknet geçin derim kendi altyapısı olduğu için böyle sorunlarla karşılaşmazsınız.

Hocam GPON hat Fiber olduğu için Türknet yok burda sadece Türktelekomun alt yapısı var

• NonFlyingGhost kullanıcısına yanıt

turknet artık turktelekom fiberi üzerinden hizmet verebiliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: miskindvd

turknet artık turktelekom fiberi üzerinden hizmet verebiliyor

Ozaman ben bi bakayım hocam ona sağolun

• Hocam bu sorun saturasyon sorunu yoğun saatlerde pop noktalarında dar boğaz yüzünden kaynaklanıyor, türknette de aynı sorun oldu geçtiğimiz aylarda çözüldü bir çok bölgede sorun bende yaşamıştım sorun çözüldü ama her türlü türknete geçin en azından 40 tl daha az ödersiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: egolego

Hocam bu sorun saturasyon sorunu yoğun saatlerde pop noktalarında dar boğaz yüzünden kaynaklanıyor, türknette de aynı sorun oldu geçtiğimiz aylarda çözüldü bir çok bölgede sorun bende yaşamıştım sorun çözüldü ama her türlü türknete geçin en azından 40 tl daha az ödersiniz

Doğru hocam 85 tl ödiyeceğim şuanda 120 TL ödüyorum herşey tamam yarın belgeleri doldurup kargoya vereceğim.Milenicomda aşırı bi dalgalanma mevcut 70 60 'a inse yine birşey demiyeceğim ama 3 4 Mbps gerçekten rezillik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NonFlyingGhost -- 16 Mart 2021; 22:23:3 >
  • Ben de Millenicom kullanıyorum. İç tesisatı yenilettikten sonra Netspeed'e geçecektim fakat Millenicom 35 Mbps olan paketimi 75 Mbps'a yükseltti üstelik fiyat 100 TL sabit kaldı. Aynı sorunu yaşıyorum sabahları gündüzleri sorun yok ama akşam saat 6'dan sonra gece 12'ye 1'e kadar çok yavaş 5 Mbps falan alıyorum. Gece 3'te test yaptım 70 çıktı mesela.

• quote:

Orijinalden alıntı: dgkn.95

Ben de Millenicom kullanıyorum. İç tesisatı yenilettikten sonra Netspeed'e geçecektim fakat Millenicom 35 Mbps olan paketimi 75 Mbps'a yükseltti üstelik fiyat 100 TL sabit kaldı. Aynı sorunu yaşıyorum sabahları gündüzleri sorun yok ama akşam saat 6'dan sonra gece 12'ye 1'e kadar çok yavaş 5 Mbps falan alıyorum. Gece 3'te test yaptım 70 çıktı mesela.

Şuanda kendi değerlerinde mesela 90 ları görüyor neye göre yapıyor hala anlamış değilim hocam yarın Türknete geçecegim.

• NonFlyingGhost kullanıcısına yanıt

Umarım Türknet'e geçince sorun kalmaz. Benim halen çok yavaş ne zaman düzelecek acaba?

• Bende test yaptım şimdi alabileceğim hızı alıyom sorunsuz yurtdışıda aynı hızda
    Milenicom Hız Sorunu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dgkn.95 kullanıcısına yanıt
    Turknete geçinde Millenicom vs turknet kıyaslaması yaparak SS ilede süsleyerek güzel bir konu açarsan bizlerede kılavuzluk etmiş olursun.
  • Yoğunluk geçti hız arttı. Hep böyle olsa keşke ama akşamları aşırı yavaşlıyor.

Milenicom Hız Sorunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: dgkn.95

Yoğunluk geçti hız arttı. Hep böyle olsa keşke ama akşamları aşırı yavaşlıyor.

Bildir uygulamadan sorununu

• dgkn.95 kullanıcısına yanıt

Hocam anlattıklarının aynısını yaşadım. Akşamları hız sürünüyordu resmen. Twitch, Youtube yok gibiydi. İptal için bağlandığımda 2 ay faturada %50 indirim ayrıca 35 mb olan hızımı da 50'ye yükseltmişlerdi. Değişen bir şey olmadı. Bu firma için 35-50-100-200 arasında hiç bir fark yok. Yine aynı kısıtlamalara maruz kalıyorsun özellikle akşamları. Ben Turknete taşıdım. İlk kullanımda neden 5-6 ay boyunda Millenicomda kalıp bu berbat deneyime katlanmışım diye kendime sordum. Her şey yoluna girdi ve paramın karşılığını fazlasıyla veren bir firma. Size de tavsiyem başka bir firmaya geçin. İsterlerse ikna yöntemi ile hızınızı 100 mb yapsınlar gene de verim alamazsınız.

• yns61 kullanıcısına yanıt

Bildiriyorum sorun tespit edilmedi diyip geçiştiriyorlar.

• NEVERDIES kullanıcısına yanıt

Haklısınız. Cidden Millenicom bıktırdı artık. Türknet veya Netspeed'e geçmeyi düşünüyorum.

• Ben dün başvurularımı MNG kargo ile gönderdim bilgi bekliyorum taşınma olucak sanırsam 1 hafta içinde .

• Evet arkadaşlar merak edenler için yazıyorum gerçekten Türknete geçince sorunlarım düzeldi.Hiç bir şekilde hız düşmesi yaşamadım.Türknete yönlendirilenlere cok teşekkürler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.