Şimdi Ara

Mikrotik Hotspot Kullanıcı Ekleme

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
4.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Oturduğumuz sitede bundan var ama bana verdikleri kullanıcı şifre ile girmeyi denediğim zaman no more sessions avaible for bilmemne diyor sanırım baskasına da aynısını verdıler once giren baglanıyor acaba modem arayuzune gırıp ekleyebılır mıyım baska bi tane kendım ıcın
  • Eğer ortak kullanıcı açılmış ve herkese aynı user/pass verilmişse "shared users" için verilen değere ulaşıldığı için size erişim vermiyordur. Örneğin bu shared user değeri 10 ise aynı user/pass ile 10 cihaz bağlanabilir.

Ama herkese ayrı kullanıcı adı veriliyor olabilir ve hatta "user manager" ile kullanıcı yönetimi de yapılıyor olabilir. Bu durumda atıyorum bu shared user değeri 1 ise siz cep telefonunuzdan bağlanırsınız laptopunuz bağlanmayacaktır.

Bu işin çözümü için en doğrusu site yönteminize durumu iletmek ve çözüm istemek.
  • baden B kullanıcısına yanıt
    Hocam aynen öyle oluyor benim laptop bağlı diğer laptop girmiyor mesela. Ama hocam admin 12345 sanki herkese verilmiş gibi duruyor. Dün gece çok güzeldi hızlıydı ve kopmadı ama gündüzleri sıkıntılı şu an telefondan hotspot açtım onunla yazıyorum. Benim arayüze bağlanma şansım yok mu bilgisayarımdan
  • Yanlış yönlendirmek istemem. şifre admin/12345 ise dediğiniz gibi tek user ile paylaşılmış. ama "shared user" değeri küçük tutulmuş.

Mikrotik arayüz şifresini biliyorsanız winbox ile belki bağlanabilirsiniz. Belki diyorum çünkü wifi kullanıcılarının bir şekilde yönetim haklarını engelleyiş olabilirler.
    Bağlanasnız bile mikrotik kullanıcı dostu bir arayüze sahip değildir. Bilmeyen biri modem mantığı ile yaklaşarak neyin nerede olduğunu bulamaz.
    Bence öncesinde yönetimle görüşüp yardım isteyin.
  • baden B kullanıcısına yanıt
    Mail açamayan birisi, servisi çağıramam diyor
  • Herkesin kullanıcı adı ve şifresi aynı? Aynı şifreyi kullananlar hızlarıda paylaşırlar. Normalde her daireye farklı şifre vermek daha doğru olur...

Eğer herkesin şifresi aynı ise mikrotik e ne gerek var ki? Acaba milletin dirdiği siteleri log lamak içinmi kullanıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_alp

Herkesin kullanıcı adı ve şifresi aynı? Aynı şifreyi kullananlar hızlarıda paylaşırlar. Normalde her daireye farklı şifre vermek daha doğru olur...

Eğer herkesin şifresi aynı ise mikrotik e ne gerek var ki? Acaba milletin dirdiği siteleri log lamak içinmi kullanıyor?

Eyvah ben internetten alisveris yapıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mikrotik ile hotspot yapılmasının amacı,
    1. log
    2. kullanıcı başına düşecek hız.
    3. ileride herkes için ayrı user/password kullanmak

olabilir.

winbox ile bağlanmayı denediniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: baden

Mikrotik ile hotspot yapılmasının amacı,
    1. log
    2. kullanıcı başına düşecek hız.
    3. ileride herkes için ayrı user/password kullanmak

olabilir.

winbox ile bağlanmayı denediniz mi?

o nedır hocam kullanmayı bılmıyorum kı
  • mikrotik için kullanıcı arayüzü yazılımı. (user ve pass i biliyorsanız tabi) mikrotik.com downloads bölümünde bulabilirsiniz.

gerçekten ilgileniyorsanız google'ı kullanarak öğrenilemiyecek şey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baden -- 22 Temmuz 2016; 1:13:38 >
  • quote:

mikrotik için kullanıcı arayüzü yazılımı. (user ve pass i biliyorsanız tabi) mikrotik.com downloads bölümünde bulabilirsiniz.

gerçekten ilgileniyorsanız google'ı kullanarak öğrenilemiyecek şey yok.

videoları izledim ama yapamadım hocam wmwarede hangi işletim sistemi üzerine kurucaz ubuntu mu
  • Winbox windows üzerinde çalışıyor.
  • quote:

Winbox windows üzerinde çalışıyor.

hocam windowsun hangi sürüme kurayım
  • son durum nedir nasil cozuldu sorun ve sorun neymis

• quote:

Orijinalden alıntı: Kropro00

son durum nedir nasil cozuldu sorun ve sorun neymis

Aynen devam hocam

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.