Şimdi Ara

Migrosda hayatımda ilk defa gördüğüm manzara

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
9.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
68 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Reyonlarda "son kullanma tarihi yaklaşan ürün" etiketli ürünler 3-4tl indirimle satılıyor.
    Bunların özellikle tavuk ve et ürünü olması beni şaşırttı.

Tüp kuyruğu zamanında bunlar yaşandımı merak ediyorum.

Savaşda olsak ambargo yesek belki anlayabilirim ama herşey "tıkırında" ilerlerken bunların olması korkutucu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 16 Mart 2022; 17:43:9 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Avrupa'da uzun yıllardır uygulanan bir sistem. Özellikle pahalı kuzey ülkelerinde yaşayanlar için ciddi tasarruf oluyor, israfı da bir nebze azaltıyor. Ülkemizdeki hayat pahalılığında da en azından biraz da olsa iş görür.

Önceden zaten marketler indirim adı altında skt'leri belirtmeden bunu üstü kapalı yapıyordu. Artık en azından bunun bilgisini vererek yapmaları iyi olmuş.

• Tavuk ürünlerini her zaman taze tercih etmek önemli..

zehirlenince çok kötü oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Et ve tavuk daki sirkülasyonun düştüğünü gösteriyor.

• Artık bol bol zehirlenip hastaneye yatan görürüz. Başganlık sistemi akar  

• Avrupa'da uzun yıllardır uygulanan bir sistem. Özellikle pahalı kuzey ülkelerinde yaşayanlar için ciddi tasarruf oluyor, israfı da bir nebze azaltıyor. Ülkemizdeki hayat pahalılığında da en azından biraz da olsa iş görür.

Önceden zaten marketler indirim adı altında skt'leri belirtmeden bunu üstü kapalı yapıyordu. Artık en azından bunun bilgisini vererek yapmaları iyi olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musAKka -- 16 Mart 2022; 18:3:31 >
  • Kardeşim herşeyede muhalefet olmayın, adamlar indirimli satıyor sistemlerini iyileştirdikleri anlamına geliyor işte nesi zorunuza gitti. Eskiden tarihine 1 gün kalan üründe 20 gün kalanda aynı paraya satılıyordu.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Olması gereken bir olaydı. Tüm dünyada var.

• weirdo kullanıcısına yanıt
    Plebian olduğunuzu bu kadar belli etmeyin ben ilk defa görüyorum ve sorguluyorum.
    Son kullanma tarihi yaklaşan ürünler görüyordum daha öncedede ama hiçbirzaman tavuk ve etde bunu görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 16 Mart 2022; 21:21:48 >
  • Tarihi geçen etleri felan elemanlarına yediren var...

• Plebian yazdım google a google bile tam olarak tarif etmekte zorlandı ingiliz dükü bey.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Sorun değil, son kullanma tarihi geçene kadar satılmazsa pizza, döner vs. olarak lokantalarda satılır.

• Marketlerde ürün alırken son kullanma tarihlerine ve ürüne de dikkat edin. A101 deki hindi fümeler son kullanma tarihleri çok olmasına rağmen küflüydü. Kasaya söyledim tüm ürünleri kaldırdılar.

• Ekonominin ve alım gücünün ukraynadan çok daha vahim ve derin bir krizi olduğunu...Asıl kanlı savaşın burda olduğunu niteliyen bir durum bu.

• Ben de bugün bimden gördüm tavuk but baget vb ürünlerde indirim yapmışlardı Son kullanmaya bir kaç gün vardı alıp biraz stok yaptım.sanırım tavuk fiyatları yükseldiği için satışlar aşırı derecede düşmüş vaziyette

• weirdo kullanıcısına yanıt
    Ikimizde yanlışsiniz migrosta bu uygulama en az 10 yıldır var ben hatırlıyorum net fiyat üzerinden %20 indirim yapıyorlardı tarihi yaklaşan et tavuk ürünlerine o zamanlarda

Şu an aynı oran devam ediyor mu bilmiyorum ama uygulama uzun zamandır var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tarihi geçen etleri bir ara soslayıp soslu diye satıyorlardı varmı hala o soslu tavuklar :D

• Bugun Migrostan aldım 23 üne kadar tarihleri vardı. Buzluğa attım.

• 2007 ve civarı yıllarda tesco kipa bunu yapıyordu oldukça mantıklı

• Migros yıllardır son kullanma tarihi yaklaşan ürünleri %25 indirimle satar.

• Bu benimde dikkatimi cekti , zam dediğin %36 olur en fazla , hatta o bile fazla hatta. Devletin resmi enflasyonu varken sen ürüne %100 zam yaparsan kendince haklı sebeplerden millet almaz ve son kullanma yaklaşan ürünü elden çıkaracağım diye stres olursun. Şu an yakınımdaki market kahveleri satmak için seferber olmuş durumda ama satabilir mi bilemem.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.