Şimdi Ara

MİGROS PHILIPS LED AMPUL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
2
Favori
2.024
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar , bugün MİGROS'ta PHILIPS LED ampullerde oldukça iyi sayılabilecek (% 50) indirim vardı ben de tesadüfen gördüm .

- 10.5 Watt 1055 Lumen PHILIPS Beyaz Led ampul ----- 8.45 TL
    - 9.5 Watt 806 Lumen PHILIPS Beyaz Led ampul ----- 6.45 TL

kalmış olabilir imkanı olan baksın derim ...

• phillips ampuller cok dandik ama daha cok diger tasarrfulu olanlarından almıştım artık ampude philips görünce kacıyorum ama led hiç almadım sanırım
  • Balçovada 10tl'ye gördüm 2'li bayağı vardı ama kaç lümendi bakamadım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • boramat kullanıcısına yanıt
    Tasarruflu ampuller devrini kapatıyor yavaş yavaş aslında. Piyasada o kadar dandik LED ampul var ki herhalde onlardan daha da kötü olamaz. Ayrıca LED lerin ömrü tasarruflu ampullere göre oldukça uzun ve verimleri yüksektir . Tasarruflu ampuller her açma-kapamadan etkilenip , parlaklıklarını (Lümen) kaybedip ve kısa sürede gümleyebilirken LED lerde böyle bir sıkıntı yoktur . İşin yeni yeni gündeme gelmeye başlayan sağlık boyutu da cabası . Haa birileri bu sağlık işini abartıyor olabilir mi ? Çok sanmıyorum haklılar bence (forumda da bununla ilgili çok yazıldı) tasarruflu ampullerin içinde zararlı elementler ve gazlar (civa v.b) olduğu herkesçe malum. O yüzden verimi yüksek , enerji tüketimi az , zararı ihmal edilebilir boyutta olan LED lere yönelmek lazım ...
  • ikili paketler vardi.4.5 wat 470 lumen olani.%50 indirimi ile 9.90

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5.5 Watt 470 Lümen olanları sanırım gördünüz , onların aydınlatma şiddetleri düşük diye bahsetmedim mesajda. Zaten onlardan bi dolu kalmıştı . Ben de ancak nasıl olduysa kalan 3 tane 9.5 Watt 806 Lümen ve 2 tane de 10.5 Watt 1055 Lümen den alabildim. :-)
  • Migrostan çok Philips led aldım.
    Bir tanesi asansörde takılı ve bir yılı aşkındır elektrik kesilmeleri hariç hiç kapatılmadı.
    Diğerleri de evde, çoğu sürekli yanıyor.
    Koçtaştan aldığım Osram da var led olarak o da iyi.
    Philips nasıl dandik oluyor anlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albati

Migrostan çok Philips led aldım.
    Bir tanesi asansörde takılı ve bir yılı aşkındır elektrik kesilmeleri hariç hiç kapatılmadı.
    Diğerleri de evde, çoğu sürekli yanıyor.
    Koçtaştan aldığım Osram da var led olarak o da iyi.
    Philips nasıl dandik oluyor anlamadım.

Ben de migrostaki bu indirimleri takip edip dönem dönem evdeki birçok ampülü philips led ile değiştirdim. 10-12 ay olmuştur, sıkıntı yok. Hatta birisi koridorda tüm gece yanar.
  • Sarı renkli led ile ışık kaynağını görmeden aydınlatma yapıyorum (lambader ile tavana doğru). Işık kaynağı ne olursa olsun gözlerimde sorun olmamasına rağmen kaynağı görmeyi hiç sevmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mec Eng

5.5 Watt 470 Lümen olanları sanırım gördünüz , onların aydınlatma şiddetleri düşük diye bahsetmedim mesajda. Zaten onlardan bi dolu kalmıştı . Ben de ancak nasıl olduysa kalan 3 tane 9.5 Watt 806 Lümen ve 2 tane de 10.5 Watt 1055 Lümen den alabildim. :-)

E14 varmiydi?

• quote:

Orijinalden alıntı: incitmemeli

LED'ler yonlu isik kaynaklari oldugundan kullanilan alanlarda golgeler olusabilir. Buna ek olarak kucuk bir noktadan cikan yuksek lumendeki yonlu isik kamasmaya neden olarak retinaya zarar verir.

3000 K'in üzerindeki LED'lerin spektral icerigindeki mavi isik orani biyolojik saatinizi ve uyku duzeninizi bozar.

LED'ler saglikli diyenler olmus aciklama geregi hissettim. LED teknolojisi hala ev kullanicilari icin genel aydinlatma maksadiyla kullanima hazir degil.

Oncelik siralamanizda saglik, tasarruftan once geliyorsa LED lambalardan (şimdilik) uzak durmaniz tavsiye edilir.

Bir ek de ben yapayım. Bu mavi ışık uyku düzenini gerçekten çok etkiliyor. Telefon ve tabletler içinde twilight uygulaması ile mavi ışığı azaltarak uyku konforunu iyileştirmek mümkün. Kullanmaya başladığımdan beri başkalarının telefonuna bakmak çok rahatsız ediyor.

• E14 yoktu benim gördüğüm. Ama E14 Carrefour da çok uygundu eğer kaldıysa. 3 tane 406 lümenlik Vitone marka E14 (warm white / sarı ışık) süper fiyattı 3TL (şaka gibi tanesi 1 lira) ...
  • Benim favorim bu birara 6,89 tl ye düşmüştü. 40 tane alıp stokladım. Işık dedinmi beyaz olacak aga. Sarıyı hayatta sevmem. Güzel aydınlatıyor sıkıntı yok. Bir tane ara koridora koydum. 1 tanede yatak odasına şimdilik. 3,4 tane tasarruflu kaldı . Ondan sonra artık evin her odası led ampül olacak.
    http://cache.donanimhaber.com/ImageThumbnail2.aspx?path=https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/107729/67ef5d34-2580-462a-be3d-50ddc75fc00d.png&size=4&bound=3&border=1&resolution=0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi belo3 -- 27 Haziran 2016; 3:24:09 >

• led ampül ne gibi zararlı zararlı ise niye satıyorlar bimdeki powerkey 9watt hem sarı hem beyazını kullanıyorum 20watt tasarruflu ampül gibi ışıtıyor mübarek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mec Eng

Tasarruflu ampuller devrini kapatıyor yavaş yavaş aslında. Piyasada o kadar dandik LED ampul var ki herhalde onlardan daha da kötü olamaz. Ayrıca LED lerin ömrü tasarruflu ampullere göre oldukça uzun ve verimleri yüksektir . Tasarruflu ampuller her açma-kapamadan etkilenip , parlaklıklarını (Lümen) kaybedip ve kısa sürede gümleyebilirken LED lerde böyle bir sıkıntı yoktur . İşin yeni yeni gündeme gelmeye başlayan sağlık boyutu da cabası . Haa birileri bu sağlık işini abartıyor olabilir mi ? Çok sanmıyorum haklılar bence (forumda da bununla ilgili çok yazıldı) tasarruflu ampullerin içinde zararlı elementler ve gazlar (civa v.b) olduğu herkesçe malum. O yüzden verimi yüksek , enerji tüketimi az , zararı ihmal edilebilir boyutta olan LED lere yönelmek lazım ...

Bu led ampul için söylediklerinizi zamanında tasarruflu ampuller için söylüyorlardı. Yok ömrü çok uzun, yok sağlığa zararsız yok bilmem ne. Bunlar kapitalist sistemin oyunu gibi geliyor bana.

He yine de evdeki ampuller patlayınca led tercih ediyorum ama gidip de 100 200 lira bayılıp evdeki tasarrufları çöpe atıp ledlerle de değiştirmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Murat_5320 -- 27 Haziran 2016; 3:55:47 >

• hayalet_tr kullanıcısına yanıt
    tesekur ederim hocam benim de uyku duzeni problemim var. bu uygulama isime yarayabilir.

• http://www.sanalmarket.com.tr/kweb/prview/28160291-32560-philips-ecoclassic-3-lu-70w-normal-duy-ampul-sari-isik

Led med,tasarruf falan filan anlamam ben...İndirimde bunlardan alıp devam ederim...
  • Mec Eng M kullanıcısına yanıt
    Ne zaman bu fiyattı hocam haftasonu mu? içerenköye uğrayayım E14 lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayalet_tr kullanıcısına yanıt
    Bu konuda yalnız değilmişim.Oturma odasında 6000K beyaz led kullanıyoruz.Biraz rahatsız ediyor sıradan ampule göre.Bir gün 2700K sarı led alıp denemek istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: D@rbeli M@tk@p

http://www.sanalmarket.com.tr/kweb/prview/28160291-32560-philips-ecoclassic-3-lu-70w-normal-duy-ampul-sari-isik

Led med,tasarruf falan filan anlamam ben...İndirimde bunlardan alıp devam ederim...

Hocam C sinifi imiş

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.