Şimdi Ara

MİGROS 5M'de DEMIRDÖKÜM DUVAR TIPI ISITICI ** 39,90yTl **

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
45.142
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün önce Koçtaşa ısıtıcılar için uğramıştım, ardından Migrosa baktığımda koçtaştaki en ucuz üründen de 10ytl ucuz olduğunu ve markasının Demirdöküm olduğunu görüp hem fırsat haberi olarak hem de kullananlardan yorum almak için buraya konu açmayı uygun gördüm.

- Linkteki üründür; 2000W enerji tüketimi var ama 3 kademe ayarlanabiliyor. Koçtaşta dandik bir markaya bakmıştım 2000W modunda bayağı benim bir abimin bürosundaki klimadan iyi üflüyor yani:) Demirdökümün daha iyi olacağını tahmin ediyorum ama deneme şansımız olmadı saat 10'a geliyordu kapanmaya yakın gitmiştim ben. Bilen gören kullananlar yorum yapsın lütfen. Benim odam 15m'2 civarı. nasıl ısıtır mı , yer tipi ısıtıcı ya da ufolara göre performansı nasıl olur vb.

DEMIRDÖKÜM DFI 200 B DUVAR TIPI ISITICI

* Ayarlanabilir kapanma özelliği
    * Otomatik hava yönlendirme
    * Uzaktan kumanda
    * 2000 Watt
    * 3 Kademeli: Fan modu, 1000 Watt ısıtma, 2000 Watt ısıtma

http://www.kangurum.com.tr/kangurum3-web/showProductDetail.do?psi=4036747&categoryId=10264

• Kabaca boyutları nedir bu aletin?
    Fiyat çok uygun bence uzaktan kumadası bile var yahu
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sandman

Kabaca boyutları nedir bu aletin?

20-25cm yükseklik, 70cm civarı eni var, kalınlık da yine 20cm civarı. en küçük klimanın yarısı kadardır en fazla.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hiickimse

quote:

Orjinalden alıntı: Sandman

Kabaca boyutları nedir bu aletin?

20-25cm yükseklik, 70cm civarı eni var, kalınlık da yine 20cm civarı. en küçük klimanın yarısı kadardır en fazla.

Bende Bauhaus'ta görmüştüm buna benzer bi aleti dediğin boyutlarda 89YTL idi 2-3 hafta önce.
    Haddinden fazla sıcak hava üflüyordu. Bahsettiğin odayı kesin ısıtacaktır.
    Bence 40 liraya ideal bir ürün.

Fakat bu tarz sıcak hava üfleyen aletler (örn. klima) bende geniz kuruması ve baş ağrısı yapıyor.
    O yüzden tercihimi ufo dan yana kullandım.

• Ufo nasıl peki. 10 saat diyelim günde odanda oturuyosun uyku dışında, kaç saat çalışsa yeterli oluyor, kaç watt ufo:)
  • quote:

Ufo nasıl peki. 10 saat diyelim günde odanda oturuyosun uyku dışında, kaç saat çalışsa yeterli oluyor, kaç watt ufo:)

Evde kombi ile işyerimde merkezi ısıtma ve UFO kullanıyorum.
    Lakin işyerimde merkezi ısıtma yetmiyor o yüzden UFO ile takviye yapıyorum.
    Bildiğin gibi UFO sadece gördüğü cisimleri ısıtıyor. Yani duvara astığın zaman yüzünü ve vücudunu ısıtıyor fakat masanın altında kalan bacakların bundan nasibini alamıyor yani tek başına ufo ile ısınmak nasıl olur bilemem. Bu sebeple ufoyu koyacağın yer bütün vücudunu görmeli. Aksi taktirde çok iyi ısınamazsın. Ben geçen sene 1 Ocak - 31 Ocak 2007 arasında sabah 9 akşam 18 birer saat aralıklarla kullandım yani toplamda 5-6 saat. 3000w ufo ile toplamda 60ytl ödedim. Bu sene elektrik zamlarından sonra nasıl bir fatura gelicek hep birlikte göreceğiz.

Ve de tavsiyem UFO alacaksanız 1200-1800-2300-3000w seçeneklerinden her zaman en büyüğünü seçmeniz (yer sıkıntınız yoksa).
    Ben 3000 kullanıyorum biraz büyük lakin yaktığınız zaman resmen güneş gibi ısıtıyor sizi. Diğer düşük wattlarda menzil daha düşük olduğu için ufoya yaklaşmanız ya da onun size yaklaşması gerekiyor.

Ben müşterimden satın aldım o toptancısı oluyor UFO nun. Bu hafta bir arkadaşa aldık. Ayaklar için 25 lira dedi 3000w ufo içinde 165 lira dedi.
    Toplamda 190 milyona aldık. Kumtel kıl yün markalar çok daha ucuz lakin hiçbiri UFO gibi değil buna emin olabilirsiniz.

Ve de ufo ortamdaki havayı kurutmadığı için çok daha sağlıklı.
    Diğer elektrikli ısıtıcılar resmen havayı kurutuyor bir zamandan sonra feci şekilde baş ağrısı yapıyor.

Sanki reklam yapar gibi oldu ama kullanıcıyı bilgilendirmek için uzun uzun yazdım.

• quote:

Dün önce Koçtaşa ısıtıcılar için uğramıştım, ardından Migrosa baktığımda koçtaştaki en ucuz üründen de 10ytl ucuz olduğunu ve markasının Demirdöküm olduğunu görüp hem fırsat haberi olarak hem de kullananlardan yorum almak için buraya konu açmayı uygun gördüm.

- Linkteki üründür; 2000W enerji tüketimi var ama 3 kademe ayarlanabiliyor. Koçtaşta dandik bir markaya bakmıştım 2000W modunda bayağı benim bir abimin bürosundaki klimadan iyi üflüyor yani:) Demirdökümün daha iyi olacağını tahmin ediyorum ama deneme şansımız olmadı saat 10'a geliyordu kapanmaya yakın gitmiştim ben. Bilen gören kullananlar yorum yapsın lütfen. Benim odam 15m'2 civarı. nasıl ısıtır mı , yer tipi ısıtıcı ya da ufolara göre performansı nasıl olur vb.

* Uzaktan kumanda
    * 2000 Watt

http://www.kangurum.com.tr/kangurum3-web/showProductDetail.do?psi=4036747&categoryId=10264

Aynı ürün şu anda Tansaşlarda da 39,90 TL. İlgilenen arkadaşlar varsa orayıda değerlendirebilirler.

• Bende bu ısıtıcıdan var, havayı kurutup nefes alma zorluğu yapıyor ısıtma olarakta dibinde durursan ısıtıyor, gece kullanıcaksanız da gürültüden uyuyamıyorsunuz

Marketlerde gördüğünüzde bayağı bir sıcak hava üflüyordur doğrudur ama orada zaten ısıtma sistemi çalışıyor yani hava sıcaklığı 20 derece civarındadır o yüzden gayet güzel ısıtıyormuş gibi gelir size ama gerçek şu ortam buz gibi ise odayı falan ısıtmaz. Kumtel alın 1600 watt bundan bin kat daha iyidir..
  • Bildiğiniz rezistanslı ısıtıcıların duvara takılan modeli ve pek bir özelliği yok gibi.
    Kaç watt yaktığına bakmak lazım avantajlı olup olmadığını görmek için ayrıca ısıtmanın yerden
    veya yere yakın bir konumdan yapılması daha mantıklı
  • quote:

Dün önce Koçtaşa ısıtıcılar için uğramıştım, ardından Migrosa baktığımda koçtaştaki en ucuz üründen de 10ytl ucuz olduğunu ve markasının Demirdöküm olduğunu görüp hem fırsat haberi olarak hem de kullananlardan yorum almak için buraya konu açmayı uygun gördüm.

* Uzaktan kumanda
    * 2000 Watt

Dandik dediğiniz marka sanırım Febbre'dir.
    Febbre Koçtaş'ın kendi ithal ettiği bir marka.Geçen yıl odama duvar tipi fanlı seramikli bir ısıtıcısını aldım, 2 karış boyu var ama 10-15 m2 ısıtma kapasitesi var (izmirde)
    Bu tip ısıtıcılarda özellikle seramik rezistans olmasına ve üfleme potansiyellerine bakın.Üzerinde dijital ekran, termometre vs. gibi görsel aldatmacalara kanmayın, bizzat tecrübe edilmiştir.
    Demirdökümün bu modelini bilmiyorum ama çoğu modeli klima görünümünde, verimsiz ısıtıcılar.Zaten seramik değilse uzun süreli kullanımda makinede yamulmalar oluyor.

• æ Yardımcı olan herkesin eline sağlık.

@Sandman

Diğerleri kötü demişsin de fiyatına göre tabi herşey:) 190 lira olsa o markalar da iyisini yapacaktı tahminim:) Artık bir yol düşüneceğim. Odayı ilk ısıtma için 2500W lık bi yer ısıtıcı var normal 3 kademe ısıtmalı, bu 40 liralık şeyi alayım ben, ikisini bir anda çalıştırıp bi odayı ısıtırım sonra da ara ara, bu duvar ısıtıcıyı çalıştırır soğumayı önlerim. En ekonomik çözüm bu kafamdaki, paylaşım yaparım aldıktan sonra yakın zamanda:)

@ albati

Seramik mi değil mi nasıl anlayabilirim acaba, sorsam kesin bilmez satanlar, koçtaşa gidip migrostaki şu ısıtıcı seramik mi diye sorsam ayıp olmaz herhalde öğrenciyiz sonuçta:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hiickimse -- 6 Ocak 2009; 12:52:10 >
  • @hiiçkimse
    Seramik olduğunu fan çıkışına bakıp anlayabilirsin, orada seramik rezistans görünür, Febbrelerde öyle en azından.Ya da üzerinde yazar genelde.
    Bir de ben alırken teşhire birkaç ısıtıcı koymuşlardı ve hepsinin ağzına elimi tutarak üfleme potansiyellerine baktım.
    Öğrenciysen para tabi daha değerli ama benim dediğim ısıtıcı da 55 TL idi, yani, en fazla 10-15 TL verip daha iyisini alabilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: albati

@hiiçkimse
    Seramik olduğunu fan çıkışına bakıp anlayabilirsin, orada seramik rezistans görünür, Febbrelerde öyle en azından.Ya da üzerinde yazar genelde.
    Bir de ben alırken teşhire birkaç ısıtıcı koymuşlardı ve hepsinin ağzına elimi tutarak üfleme potansiyellerine baktım.
    Öğrenciysen para tabi daha değerli ama benim dediğim ısıtıcı da 55 TL idi, yani, en fazla 10-15 TL verip daha iyisini alabilirsin.

Dediğini kesinlikle dikkate alacağım, zaten koçtaşta baktım çok iyi üflüyordu, baktım demirdöküm fason çıkarsa üflemede test edince, o zaman onu es geçerim 10 lira bişey değil tabi ki verilir fazla, bir kere alınıyor sonuçta. Teşekkür ederim.
  • bugune kadar 10 larca ısıtıcı kurdum,meslek gereği.bence infrared falan trash.en çok beğendiğim ısıtma türü duvar tipi üflemeliler;yer kaplamazlar,uzaktan kumandalıdırlar,hele bide elektriği duvardaki bağlantı yerlerinden alırsanız kablo kalabalığındanda kurtulmuş olursunuz...

bu demirdökünden de başka marka olmasına rağmen bir kaç tane aynısından kurdum.pek tavsiye etmem.önündeki salınım yapan plastik ısınınca esniyor vede ses yapıyor.onun yerine kumtelin en sade modelini alırsanız,hem daha küçüktür,hemde salınım gibi gereksiz birşey olmadığından fazla ses yapmaz.ne kadar az parça o kadar az sorun.....

http://www.kumtel.com.tr/giris.asp?kat=isiticilar&urunid=50

yinede almak isteyenler için fiyatı çok uygun.

• Yaklaşık 1 senedir aynı ısıtıcıyı bende kullanıyorum ve epey ses yapıyor. Motorunu kaç kez dağıtıp tekrar topladım, yeni yağ filan sürdüm, ama kısa bir süre sonra eski haline dönüyor yine ve ses çıkartmaya başlıyor tekrar, tüm dönen aksamın yağını yenilememe rağmen(Çin malı motordan anca bu kadar kalite). Kendim 10m² olan bir odada kullanıyorum, kapılar kapalı olduğu sürece 1-2 saat içinde odayı ısıtıyor, açık kaldığı sürecede oda gayet makul bir sıcaklıkta oluyor, kapattıktan sonra 1-2 saat daha muhafaza ediyor sıcaklığı. Ben sürekli 1000W olarak çalıştırıyorum, 2000W açtığımda kısa bir süre sonra aşırı ısıdan kendini korumaya alıyor çünkü. Ürünü 9 ay kadar kullandıktan sonra öndeki ızgara çıkışları malesef aşırı tozdan tıkanıyor iç taraftan. Hava akımı olmayıncada aşırı ısıya sebep oluyor, buda plastiğin erimesine kadar gidiyor.

Modeli yanlış yazmışlar kanımca; "DFI 200 B" değilde "DFI 2000 B" olması lazım. Tabi bu yeni bir ürün değilse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FasTBoY -- 6 Ocak 2009; 14:40:54 >

• Kilerde de yarın indirim var . Sinbo 3303 Duvar tipi ısıtıcı 39.90 Ytl.

MİGROS 5M'de DEMIRDÖKÜM  DUVAR TIPI ISITICI ** 39,90yTl **

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thema -- 6 Ocak 2009; 14:36:21 >
  • Merhabalar arkadaşlar. Bu tipte duvar tipi ısıtıcıları banyoda kullanma imkanımız olurmu ? En fazla banyo yapıldığı esnada üşümemek için yarım saat çalışsa iş görürmü ? Yani nemden etkilenirmi yada 4-5 metre kare banyoyu ısıtırmı hemen ?
    Saygılarımla.
  • quote:

Orjinalden alıntı: wescam

Merhabalar arkadaşlar. Bu tipte duvar tipi ısıtıcıları banyoda kullanma imkanımız olurmu ? En fazla banyo yapıldığı esnada üşümemek için yarım saat çalışsa iş görürmü ? Yani nemden etkilenirmi yada 4-5 metre kare banyoyu ısıtırmı hemen ?
    Saygılarımla.

Nem'den dolayı bazı sakatlıklar çıkartabilir kanımca. Bunun yerine ufak fanlı ısıtıcı almanız daha iyi olur bence(Bknz.). Taşınabilir ısıtıcılar daha mantıklı gibi(İçeriyi ısıttıktan sonra banyo yapcağınız zaman dışarı alırsınız, olur biter).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FasTBoY -- 6 Ocak 2009; 16:26:10 >

• bu tarz ısıtıcılar çok yakar. nasılda noktayı koydum. klima alın. 499 a 18 lik cendix var teknosada. yazında soğutur hiç değilse.

en çokda "soğuk üfleme" diye özellik yazıyorlar ya bu ısıtıcılara ona bayılıyorum. geçici bi yer alacaksanız tabiki bunun yerine daha kolay taşınan masa altına falan girecek bir ısıtıcı daha makbüldür.
  • quote:

Orjinalden alıntı: wescam

Merhabalar arkadaşlar. Bu tipte duvar tipi ısıtıcıları banyoda kullanma imkanımız olurmu ? En fazla banyo yapıldığı esnada üşümemek için yarım saat çalışsa iş görürmü ? Yani nemden etkilenirmi yada 4-5 metre kare banyoyu ısıtırmı hemen ?
    Saygılarımla.

Hiçbişey olmaz.Türkiyenin en nemli şehirlerinden birindeyim ve bu ısıtıcılar (duvar tipi) tam da banyolara göre.Alan küçük , kapıyı kapat, çabucak ısıtır.
    Korkarsanız önceden ısıtıp banyoya girince kapatırsınız.Bilinçli kullanımda hemen hemen hiçbir tehlike yoktur.

quote:

Orjinalden alıntı: fatihfx
    bu tarz ısıtıcılar çok yakar. nasılda noktayı koydum. klima alın. 499 a 18 lik cendix var teknosada. yazında soğutur hiç değilse.

en çokda "soğuk üfleme" diye özellik yazıyorlar ya bu ısıtıcılara ona bayılıyorum. geçici bi yer alacaksanız tabiki bunun yerine daha kolay taşınan masa altına falan girecek bir ısıtıcı daha makbüldür.

Burada tartışılan 39 TL'lik ısıtıcılar siz 500 tlden bahsediyosunuz, ayrıca dediğiniz tarzdaki klimalar çok da verimli değil, elektrik saatiyle aranız açılır sonra.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.