Şimdi Ara

Miele Teshir urunleri ( 1/3 fiyat nerdeyse ) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
3
Favori
12.453
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: WILDBOYS

quote:

Orijinalden alıntı: Galatas4ray

Beyler pahalı mahalı ama hakkını veriyor ömürlük bunlar 24 yaşındayım şu ana kadar 7 tane çamaşır makinesi değiştirdik evde bosh,vestel,arçelik siemens marka hepsine verdiğimiz para toplam 10 bin üzerindedir hepsindede hep en son modeli aldık hep bozuldu garantide adam akıllı ilgilenmedi.Bu Miele ömür boyu garanti veriyor adamlar.5 6 binliraya 1 tane çamaşır makinesi alaydık mieleden şimdiye boşuna para vermezdik o kadar.Aynı şekilde süpürge makinesindede denemediğimiz marka azdır hepside bozuldu en son gittim miele
    500 tl aldık canavar gibi hakkını veriyor.

Sorun bence cihazlarda değil

Neyde peki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • omur boyu garantimi veriyorlar? nedir olayi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bartlebyandco B kullanıcısına yanıt
    Garanti vermiyorlar tabii ki.ancak bir gercek var ki bu aletler bozulmuyor.youtube filan bakarsaniz 40-50 yil kullanilan camasir makinelerini gorursunuz.
    Misal otomobil konularinda derlerya 2017 de yeni koyulan bir ozelligi mercedes 1990 da koyuyordu,iste miele de bu olay var.Bilenler bu yuzden tercih ediyor bu markayi.

https://eksisozluk.com/miele--152336
  • Çok para bile değil çok^2 para. Bana göre Beyaz eşyalar öyle zırt pırt bozulan şeyler değil ya da bize kalitelileri denk geldi bilmiyorum, mesela buzdolabımız var yaklaşık 15 senelik bosch marka hala taş gibi çalışıyor keza çamaşır makineside öyle fırının falan zaten bozulduğuna daha şahit olmadım.

Yeni ev kuran ve parası bol olup bir kere alayım ölene kadar kullanayım kafasındaki kişiler alır bunları.

• Teknolojinin 2 sene de bi yenilendigi dönemde ömür boyu benimle olacak elektrikli alet almam.

Misal annemde 1999 yılına ait bosch çamaşır makinesi var annem çalışan herşeyi kullanma taraftarı makine 17 yıldır çalışıyor bir kere bile tamir görmedi ben bozulsun da değiştirelim artık diye bekliyorum çünkü elektrik sarfiyatı fazla kısa programlar yok bende olsa sıkılır değiştirirdim.

Ayriyeten diğer markalara çöp muamelesine katiyen katılmıyorum bizde ki makineler hep 10 yıl üstü ömürleri oldu keza çevremde de öyle. Sanırım biraz kullanıcı ile de alakalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 20likcivi -- 12 Ekim 2017; 22:49:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 20likcivi

Teknolojinin 2 sene de bi yenilendigi dönemde ömür boyu benimle olacak elektrikli alet almam.

Misal annemde 1999 yılına ait bosch çamaşır makinesi var annem çalışan herşeyi kullanma taraftarı makine 17 yıldır çalışıyor bir kere bile tamir görmedi ben bozulsun da değiştirelim artık diye bekliyorum çünkü elektrik sarfiyatı fazla kısa programlar yok bende olsa sıkılır değiştirirdim.

Ayriyeten diğer markalara çöp muamelesine katiyen katılmıyorum bizde ki makineler hep 10 yıl üstü ömürleri oldu keza çevremde de öyle. Sanırım biraz kullanıcı ile de alakalı.

+1881

Hele en son yaptığın tespit harika olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WILDBOYS -- 13 Ekim 2017; 11:33:51 >
  • Beyaz eşyada teknolojinin 2 senede değiştiği çok iddialı, telefon mu bu

• 40-50 sene kullanılan çamaşır makinesi nedir yaa .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşhir ürünü bile pahalı

Davlumbaz bakayım dedim 1990₺

• evladiyelik, bugün alırsın 20 sene kullanırsın kafasını kim icat ettiyse bitsin artık bu. elektrikli eşya 20 sene kullanılmaz. bu ürünler sürekli inovasyondadır. enerji tüketim değerleri düşer, ekstra özellikler eklenir, fonksiyonları değişir. en mantıklısı bu ürünleri makul fiyata alıp 10 yılda bir değiştirmektir.

en basitinden, evdeki 25 senelik buzdolabınızın aylık elektrik tüketim değerini hesaplayın, bir de a++ enerji sınıfı yeni çıkan bir buzdolabının tüketim değerini hesaplayın. o cihazı 10 sene yerine 20 sene kullanmanın size zararı vardır, faydası yoktur.

ceviz kıracağı, havan, tencere-tava, çatal bıçak seti desen tamam bak onu anlarım...
  • Eskiden merdaneli camasir makinesi vardi

• Miele parası olan için mükemmel cihazlar üretir, parası olan adam da gidip teşhir ürünü almaz, parası neyse verir ürünü alır. Mielenin olayı uzun süre dayanması değil (ki dayanır o ayrı konu) tüm ham maddelerini en iyilerinden seçmesidir. Örneğin çamaşır makinelerdeki kazanlar yıllar önce tüm markalarda daha uygun fiyatlı olduğu için plastik olarak üretilmeye başlamışken miele hala çelik kazanlı yapıyor çamaşır makinelerini.Son kertede parası olana miele sizin benim gibi adamlara Bosch-siemens-Arçelik-Beko çok ta şeetmemek lazım.
  • Galatas4ray kullanıcısına yanıt
    kullanıcıda :)
  • kaptım 7 adet davlumbaz. nerdeyse bedavaya geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobane -- 13 Ekim 2017; 16:9:6 >
  • 80 li yıllardan almanyadan gelme çamaşır makinesi var çalışıyor. Cam kapagın dışına kapanan 1 kapağı daha var, o zamanlar o camın üretimi az olmalıki koruma ihtiyacı duymuşlar. Öylesine yazdım işte, mieleden 5 yıl kadar sonra alınma birde bosch var oda çalışıyor ama kapı kilidi, amortisör, rulman 1er defa değişti.

• boombip kullanıcısına yanıt
    Miele Teshir urunleri ( 1/3 fiyat nerdeyse )

2007 de aldım bu makineyi, 9 kg A+A Whirlpool. Yeni makinede olup bunda olmayan bir özellik bulabilir miyim merak içindeyim

• yıl 2017 şöyle bakıyorum 2010 model eşya özellik bakımından baya baya eskimiş.

2030 u hayal edebilen var mı ?

büyük ihtimal eşyalar birbiriyle haberleşecek sensör maliyetleri çok daha ucuz olacak sensör sayısı arttıkça akıllınacaklar vs.

bugun aldığım alet beni 13 yıl götürsün yeter mmielenin 3te 1 ine alırım makineyi birde 2030 da alırım:)

yani 50 yıl işi sakat arkadaşlar. Bugün bu piyasa ürünleri Vestel dahil 10 yılı rahat çıkartacak ürünler.

Biraz kullanma talimatına uyun yeter.
  • Kendi tecrübeme göre konuşuyorum, samsung gibi beyaz eşyaya yeni giren firmalardan uzak durun yeter.elektrik süpürgesinin 3 senede motoru bozuldu, borusu dağıldı.çamaşır makinesine 5.yılda garanti bittikten 1 ay sonra 900 tl masraf çıkarttılar. (Eminim yapın desem parça yok deyip yapamayacaklardı.)çöpe gitti

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Buzdolabı fiyatına 2 evin beyaz eşyası alınır. Üstüne de para kalır.

• 2 yil kadar once ankastre bulasik makinesini almistik, aldiktan sonra 3 ayda 3 veya 4 kez ariza vermisti makine, fiyati da o donem 5500 tl falandi. konustuk ettik kusurlu mal statusune girmisti, turkiye gruplari yok alip goturucez serviste bakicaz demisti, hem sanirim tuketici mahkemesine hem de almanyadaki ana yerlerine yazinca anca parayi geri alabilmistik guc bela. arkasindan x bi markanin ( reklam yapiyor demeyin diye yazmiyorum ) 800-900 liralik bi urununu aldik ortalama bi sekilde calisiyor. alirken 2 kez dusunun mieleyi, hele hele teshir urun bi de
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.