Şimdi Ara

Miele S5211 Elektrikli Süpürge - Kutu Açılımı ve Video

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
11.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

arkadaşlar bugün aldığım Miele S5211 Elektrikli Süpürgenin kutu açılımını ve çektiğim videosunu, ürünü almak isteyen kişilere fikir vermesi açısından paylaşıyorum.

Özelliklerine gelince;

2200 Watt gücünde : En düşük 300 Watt'a ayarlanabiliyor.

6 ayrı aşamalı güç ayarı : Kademeli motor çalışması.
    1- Perdeler, Örtüler
    2- Koltuk minderleri, Yastıklar
    3- Değerli halılar, Küçük halılar ve Yolluklar
    4- Ekonomik günlük temizlik (Sessiz)
    5- Hafif kirli halılar ve halı kaplı zeminler
    6- Sert zeminler, çok kirli halılar ve halı kaplı zeminler

Filtre Sistemi : Super Air Clean Fİltre
    Toz torbası : 4,6 lt

Rahat kullanım için ergonomik kulp: Süpürgenin 3 tarafında mevcut. Süpürme sırasında kısa aralıklı park için harikulade.

3 farklı süpürme aparatı :
    1- Derz başlığı: Bu parça ile aralıkları, kenarları ve köşeleri rahatça alabilirsiniz.
    2- Yuvarlak Fırça : Profil çıtaları, süslü ve oymalı veya çok hassas eşyaların tozunu almak için bu fırça kullanılabilir.
    3- Minder temizle aparatı : Koltuk minderlerini, yatakların, yastıkların, perdelerin vb. temizlenmesi için uygundur.

Ürünle ilgili benim yorumlarıma gelince;

S5211'in tasarımı ve ergonomik yapısı tercih sebepim oldu.
    Süpürge'nin 3 tarafında yer alan park sistemi, kısa süreli duraksamalarda, teleskobik boruyu yere atmanızı önleyici oluyor.
    2200 Watt'lık motoru son kademeye getirildiğinde, ortalamalarda gezen, kabul edilebilir bir ses seviyesine sahip.

2200 Watt'lık motorun son güç ayarında halıya yapıştığını hissedebiliyorsunuz; lakin, halıya yapışması, halıyı kaldırdığı anlamına gelmiyor. Bunu makinenin eksi bir yönü olarak adlandırmıyorum. Çünkü, emiş gücü yüksek olup halıya yapışan makineler ciddi anlamda efor sarfetmenize sebep oluyor ve evi temizleyeyim, halıları süpüreyim derken kan ter içinde kalıp harpten çıkmışa dönüyorsunuz. Mesela eski makinemiz halıyı kaldırabiliyor; fakat, halıya yapışmıyordu. En basiti bu örneği verebiliyorum. Bu nedenle, S5211'in halıya yapışması ve temizleme gücü harikulade diyebiliyorum.

Yerleri süpürmeye başladığınızda halıların gözle görülür bir şekilde parladığını ve temizlendiğini görebiliyorsunuz.

Makineyi kullanırken yorulmuyorsunuz. S5211'in ergonomik ve küçük yapısı, arkanızdan çekiştirmenize gerek kalmadan, süpürgenin peşinizden gelmesini sağlıyor.

Miele S5211 Elektrikli Süpürge - Kutu Açılımı ve Video Miele S5211 Elektrikli Süpürge - Kutu Açılımı ve Video Miele S5211 Elektrikli Süpürge - Kutu Açılımı ve Video Miele S5211 Elektrikli Süpürge - Kutu Açılımı ve Video

Miele S5211 Elektrikli Süpürge - Kutu Açılımı ve Video Miele S5211 Elektrikli Süpürge - Kutu Açılımı ve Video Miele S5211 Elektrikli Süpürge - Kutu Açılımı ve Video Miele S5211 Elektrikli Süpürge - Kutu Açılımı ve Video

Miele S5211 Elektrikli Süpürge - Kutu Açılımı ve Video Miele S5211 Elektrikli Süpürge - Kutu Açılımı ve Video Miele S5211 Elektrikli Süpürge - Kutu Açılımı ve Video

Miele S5211 Elektrikli Süpürge - Kutu Açılımı ve Video Miele S5211 Elektrikli Süpürge - Kutu Açılımı ve Video

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balabanraca -- 18 Şubat 2014; 9:14:21 >

• Hayırlı olsun, güle güle kullan. Ne kadara aldın? Ayrıntılı kullanım yorumlarını bekliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: megaforce77

Hayırlı olsun, güle güle kullan. Ne kadara aldın? Ayrıntılı kullanım yorumlarını bekliyoruz.

Merhaba,

teşekkür ederim. Saturn mağazasından 449 tl'ye aldım.
    Miele bayilerinden 499 tl'nin aşağısında fiyat alamamıştım. En Plus mağazasına sorduğumda nakit alımda %5 indirim yapabileceklerini söylemişlerdi.

Miele'nin 2012 kataloğunda ürünün fiyatı 559 tl olarak gözüküyor.

En son Saturn mağazalarına sorayım dedim. Çağrı merkezlerini arayıp hangi mağazada bulabileceğimi sordum. Taksim Saturn mağazasında olduğunu öğrendim. Bugünse gidip hemen aldım. Taksim Saturn mağazasında sanırım son 4 tane daha vardı. Fiyat yukarıda belirttiğim gibi 449 tl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balabanraca -- 8 Haziran 2012; 22:45:08 >
  • Paylaşımınız çok iyi olmuş elinize sağlık.

Kompak bir tasarımı var, çok hoş görünüyor.

Toz torbalı olması avantaj mıdır, süpürgeler için?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muptela

Paylaşımınız çok iyi olmuş elinize sağlık.

Kompak bir tasarımı var, çok hoş görünüyor.

Toz torbalı olması avantaj mıdır, süpürgeler için?

Merhaba,

toz torbalı olması benim açımdan avantaj sağlıyor. Aslında kişinin bakış açısına göre değişir.
    Benim için tozla temas etmemek önemli.
    Miele'nin toz torbalarındaki kapak, torbayı değiştirmek istediğinizde kapanıyor. Bu da tozla temasınızı kesiyor.

Bugün annem kullandı S5211'i. Kendisi 4. kademe deki "Silence" sessiz modu ve emiş gücünü çok beğendi.
    Annem Makinenin sessiz modda dahi halıya yapışmasını beğendiğini söyledi.
  • güzel süpürge son durum nedir memnunmusunuz yoksa bende mieleye yönebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: efemre5059

güzel süpürge son durum nedir memnunmusunuz yoksa bende mieleye yönebilirim

Merhaba,

süpürgeyi aldığım günden bu yana istisnasız her gün kullanıyoruz ve gayet memnunuz.

S5211'in aynı iş'i yapan muadillerinden çok büyük bir farkı olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta piyasadaki benzer ürünler de gayet tatmin edici performansa sahipler.

S5211'i almadan önce Bosch BGS6PRO1 ve aynı seri diğer modelleri de inceleme fırsatım olmuştu.
    Bosch makinelerin ağırlıkları 6,5 KG den, 9,1 KG'ye kadar çıkabiliyordu. Çekim güçleri harikulade olmasına rağmen, makineyi arkanızdan çekerken güç sarfetmeniz direkt olarak üründen soğumanıza sebep oluyor. Bunu söylememdeki amaç bi ürün alırken kişinin üründen beklentileri çok önemli. Benim beklentilerim ve tercihlerim; pratiklik, tasarım, makinenin ağırlığı, marka imajı, muadillerine göre aradaki fiyat farkından ibaretti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balabanraca -- 15 Haziran 2012; 12:58:15 >

• Bekar evimdeki supurgenin hepa filtrsi degisim zamani geldi... İnternetten arastiriken bizim forumda bu konuya denk dustum...sans iste....

Mielle s5211 i yakalsik 3 senedir tepe tepe kullaniyorum..... En ufak memnuniyetsizligim olmadi... Eve gelen yardimcimiz ise zaten makinadan son derece memnun....

Makinanin en onemli olumlu yanlari PRATİKLİGİ, SAGLAMLİGİ VE GUCU.....

Bu konuyu acan arkadas cok iyi bir tercih yapmis ve iyi fiyata almis....

Bende hepa fltre arastirmami yaparken supurgemarketi kesfetmis oldum... Healer arkadasa bir danisalim bakalim bize hepa ve 20 li toz torbasi seti ne onerecek aca satacak?

Sonucta cok kaliteli saglam ve pratik elektrik supurgesi arayanlara siddetle mielle s5211 tavsiye olunur... Made in germany...tash gibi....:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoSöDoKöKo

Bekar evimdeki supurgenin hepa filtrsi degisim zamani geldi... İnternetten arastiriken bizim forumda bu konuya denk dustum...sans iste....

Mielle s5211 i yakalsik 3 senedir tepe tepe kullaniyorum..... En ufak memnuniyetsizligim olmadi... Eve gelen yardimcimiz ise zaten makinadan son derece memnun....

Makinanin en onemli olumlu yanlari PRATİKLİGİ, SAGLAMLİGİ VE GUCU.....

Bu konuyu acan arkadas cok iyi bir tercih yapmis ve iyi fiyata almis....

Bende hepa fltre arastirmami yaparken supurgemarketi kesfetmis oldum... Healer arkadasa bir danisalim bakalim bize hepa ve 20 li toz torbasi seti ne onerecek aca satacak?

Sonucta cok kaliteli saglam ve pratik elektrik supurgesi arayanlara siddetle mielle s5211 tavsiye olunur... Made in germany...tash gibi....:)

Merhaba,

S5211 aldıktan tam 10 gün sonra bozuldu.

Motor devrini değiştirmek istedeğimde tutukluk yapıyordu. Motor emiş gücünü düşük yada yüksek kademelere getirdiğimde, aynı emiş gücünde takılı kalıyordu.

Sanırım devir değiştirme termostadında bir problem oluşmuş. (Miele Müşteri Hizmetlerinin bağladığı servis bölümünden bir kişi böyle söyledi.)

Tabii böyle bir durumla karşılaşınca makineyi hemen yenisiyle birebir ücretsiz olarak değiştirdik.

Son derece memnun bir şekilde kullanmaya devam ediyoruz S5211'i.

Makineyle birlikte GN serisi 1 kutu Toz torbası almıştım.
    Kutunun içinden 4 adet Toz Torbası + 1 adet motor koruma filtresi + 1 adet hava temizleme filtresi çıkıyor.

Miele S5211 Elektrikli Süpürge - Kutu Açılımı ve Video Miele S5211 Elektrikli Süpürge - Kutu Açılımı ve Video

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balabanraca -- 16 Eylül 2012; 19:23:38 >

• kendi evimde kullandığım mielle lerden çok memnunum
    genel olarak mielle marka ürünler hem kaliteli hemde dayanıklı
    ancak dediğiniz gibi nadirde olsa arada bir arızalar ve sorunlar çıkıyor....sonuçta kul yapısı ALLAH yapısı değil...
    bu durumda da imdada çok düzgün çalışan müşteri hizmetleri ve teknik servisi yetişiyor....
    ailede benim dışında da mielle kullanan çok insan var, hepsininide kanaati bu yöndedir...meille ye güvenimiz tam....

fakat mielle ile arasıra kendini bilmez siemens kapışıyor....
    siemensin alman malı olan hani şu üstünde kocaman kocaman made in germany yazan ürünlerinden de almışlığım vardır...
    aman aman ne çektiğimi bir ben bilirim...

miellenin SÖZDE rakibi diye gösterilen siemenste kalite son derece düşük....hele müşteri hizmetleri hele teknik servis..düşman başına...
    son bir bulaşık makinası hikayem vardır...bu forumdada paylaştım....
    en üst modellerinden olmasına rağmen ve defalarca eve servis gidip gelmesine rağmen sonuç değişmedi,,,hep bulaşıklar kirli çıkıyordu....
    tüketici mahkemesine başvuru filan derken ara yolu bulduk paramı aldım malı defettim de siemensten kurtuldum...
    elbette yerine mielle aldım... mielle ile karşılaştırınca yahu siemens bulaşık filan yıkamıyor muş... hatta yazlıktaki beko bile siemensten 2-3 kat daha iyi idi....

mielle iyidir hocam iyidir.... ürün olarak ta iyi destek olarakta iyi... ikisi de birbirini destekliyor...sorun yaşamıyorsunuz...
    güle güle dertsiz tasasız kullanmalar dileğiyle.....

• İzmir'de Miele'nin ucuz fiyatlılarını nerden bulabilirim? Veya hangi siteden satın alabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi russo2000 -- 16 Ocak 2013; 14:33:56 >
  • Konuyu hortlatmış olacağım ama ben de bu seri süpürgeyi 4 yıldır kullanıyorum. Çok kaliteli bir süpürge. Yalnız hiç yapmayacağım birşey yapıp, orijinal toz torbası yerine 10 TL'lik torbalardan aldım geçen gün. Orijinali gibi bir kutunun içinden 4 tane torba çıkıyor. 3 tanesini sorunsuz kullandım ama 4. pakette süpürgeyi yüksek emiş gücünde çalıştırınca torba patlamış. Bütün pislikler motora girmiş. Şimdi yan sanayi kullanmanızı tavsiye etmiyorum. En azından yan sanayi kullanacaksanız benim gibi yüksek devirde çalıştırmayın. Allahtan motorun önünde koruyucu bir filtre daha var, ona takılmış pislikler, 2,5 saatte temizledim tek tek. Orijinal toz torbaları 30 TL ye satılıyor. Ama Ankara'da 2-3 tane servis var ve hepsi Çankaya'da olduğu için, bir toz torbası için 25 km yol gitmek bana çok sinir bozucu geliyor!
    Mecbur, napalım
    Almayı düşünenlere kesinlikle tavsiye ederim. Torba dolduğunda bile emiş gücü düşmüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: tamacan

Konuyu hortlatmış olacağım ama ben de bu seri süpürgeyi 4 yıldır kullanıyorum. Çok kaliteli bir süpürge. Yalnız hiç yapmayacağım birşey yapıp, orijinal toz torbası yerine 10 TL'lik torbalardan aldım geçen gün. Orijinali gibi bir kutunun içinden 4 tane torba çıkıyor. 3 tanesini sorunsuz kullandım ama 4. pakette süpürgeyi yüksek emiş gücünde çalıştırınca torba patlamış. Bütün pislikler motora girmiş. Şimdi yan sanayi kullanmanızı tavsiye etmiyorum. En azından yan sanayi kullanacaksanız benim gibi yüksek devirde çalıştırmayın. Allahtan motorun önünde koruyucu bir filtre daha var, ona takılmış pislikler, 2,5 saatte temizledim tek tek. Orijinal toz torbaları 30 TL ye satılıyor. Ama Ankara'da 2-3 tane servis var ve hepsi Çankaya'da olduğu için, bir toz torbası için 25 km yol gitmek bana çok sinir bozucu geliyor!
    Mecbur, napalım
    Almayı düşünenlere kesinlikle tavsiye ederim. Torba dolduğunda bile emiş gücü düşmüyor.

yan sanayi torba kağıt mıydı yoksa sentetik bez mi ?

sentetiğin kolay kolay patlamaması lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

quote:

Orijinalden alıntı: tamacan

Konuyu hortlatmış olacağım ama ben de bu seri süpürgeyi 4 yıldır kullanıyorum. Çok kaliteli bir süpürge. Yalnız hiç yapmayacağım birşey yapıp, orijinal toz torbası yerine 10 TL'lik torbalardan aldım geçen gün. Orijinali gibi bir kutunun içinden 4 tane torba çıkıyor. 3 tanesini sorunsuz kullandım ama 4. pakette süpürgeyi yüksek emiş gücünde çalıştırınca torba patlamış. Bütün pislikler motora girmiş. Şimdi yan sanayi kullanmanızı tavsiye etmiyorum. En azından yan sanayi kullanacaksanız benim gibi yüksek devirde çalıştırmayın. Allahtan motorun önünde koruyucu bir filtre daha var, ona takılmış pislikler, 2,5 saatte temizledim tek tek. Orijinal toz torbaları 30 TL ye satılıyor. Ama Ankara'da 2-3 tane servis var ve hepsi Çankaya'da olduğu için, bir toz torbası için 25 km yol gitmek bana çok sinir bozucu geliyor!
    Mecbur, napalım

yan sanayi torba kağıt mıydı yoksa sentetik bez mi ?

sentetiğin kolay kolay patlamaması lazım

Rossmann mağazasından almıştım 10 tl'ye yan sanayi ama dandik değildi. Dayanamadı demek ki :P

• Merhaba, SüpürgeMarket olarak doğrudan biz ile alakalı olduğu için bilgilendirmek istedik.

Öncelikle satışımızdaki sentetik toz torbaları firmamız için özel olarak 5 katlı ve 120 g/m² nonwoven kumaştan 2 kat meltblown ve 3 kat spunbond kullanılarak üretilmiştir. Gereksiz olacağından katların gramajlarını paylaşmıyorum.

Piyasada göreceğiniz süpürge üreticilerinin para kazanmak için doğal olarak kullanılmasında ısrar ettikleri orijinal toz torbalarıda bizim ürettirdiğimiz şekilde toz torbası üreticisi fabrikalarda üretilmektedir. Örnek olarak ;
    Bosch - Brano Filter Üretim yeri Almanya, Polonya, Çin
    Nilfisk - Euro Filter Üretim yeri Belçika ve Çin (farklı fabrika)
    Miele - Wolf Üretim yeri Almanya

Bu üreticilerin birçoğunda sentetik toz torbası üretilmesi için tasarlanmış alman malı yada türevleri sentetik toz torbası makinesi kullanılmaktadır. Bu alanda daha küçük ölçekli üreticiler dışında taiwan yada çin makineleri zamansal yavaşlık ve yan ultrasonik kaynak kalitesinden dolayı tercih edilmemektedir.

Bu üreticilerin çoğu, yakın zamanda nonwoven kumaşları Türkiye 'den tedarik etmeye başlamıştır. Nedeni muhtemelen avrupadaki işçilik maliyeti, petrol türevi olduğu için nonwoven fiyatındaki artış ve türkiyenin lojistik yakınlığı olmaktadır.

Bu bilgiler ışığında Miele yi hariç tutarsak satışını yaptığımız sentetik toz torbalarının kaltesinin Bosch & Siemens, Philips, Nilfisk , Arçelik & Beko ve bu şekilde markalar için benzer fabrikalarda üretilen toz torbalarının kalitesi ile eşdeğer yada daha yüksek olduğunu belirtebiliriz.

Miele de durum farklı. Son zamanlarda 9 kata kadar toz torbası ürettiklerini gördük. Ürünleri genelin dışında kalın gözükmektedir ancak bu katların ne kadar etkili olduğu yada gramajları ve muhteviyatları konusunda bilgiye sahip değiliz. Ancak mutlaka filtrasyona etkisi olmaktadır. Ayrıca Miele firma politikası olarak ürün kalitesine ve farklılasmaya ayrıca önem vermektedir. Ürün kalitesi yanında fiyatlarıda bunu göstermektedir.

Bunun yanında sizin belirtmenizden sonra Rossman markası için satılan ürünleri ayrıca araştırdım. Rossman alman markası olmasına rağmen genel olarak marketçi olduğu ve işi sadece toz torbası satmak olmadıgından zaten ürünlerin kalitesini orta seviyede tutacaktır. Burada sadece türk pazarına değil avrupa ve balkanların dahil olduğu birçok farklı pazarda satış yaptığını göz önüne alalım. Aşağıdaki linkte rossman ın almanyada satışta olan herhangi bir marka toz torbası mevcuttur.

http://www.rossmann.de/qualitaetsprodukt/staubsaugerbeutel-r-030.html

bu toz torbasının üreticisi, kurucusu yahudi asıllı Arwed Löseke olan Löseke fabrikasıdır. Fabrika Almanya ve Çinde üretim yapmaktadır. Aşağıda löseke firmasının linki mevcuttur.

http://www.loeseke.de/

Resimde göreceğiniz üzere kutu üzerinde mit 4 lagigem Vlies (4 katlı sentetik kumaş) olduğu belirtilmiş ancak gramaj konusunda bilgi verilmemiştir. Sonuçta 4 kat ile 80 gram yada 15gram x 4 ile 60 gram torba da üretebilmek mümkündür. Karşılaştırma için standart kağıt torbaların 50g/m² dış kağıt ve 18 g/m² iç kağıt yani astar ile üretildiğini göz önüne alınız.
    Bu anlamda patlayan torbanın kumaş kalitesinden yada sadece bir ürün patladığı için spesifik olarak o üründeki yan ultrasonik kaynak hatasından oluştuğunu düşünmekteyiz.

Miele S 5211 modeli 2400 watt değere sahiptir. Araştırmadığından emiş gücünü bilemiyorum. Ancak yukarıda bahsedilen markaların birçok yeni süpürgeside günümüzde bu güce sahiptir. Zaten diğer markalarda torba üzerinde bu testleri yapmadan mutlaka ürünü piyasaya çıkarmamaktadır. Birçok S 5211 kullanıcısı yukarıda linklerini paylaştığımız toz torbalarını firmamızdan sipariş vermekte ve oldukça memnun kalmaktadır. Miele torbanın yüksek fiyatı ile kıyaslandığında fiyat / kalite, performans dengesi birçok kişi için baskın çıkmakta ve bu ürünleri tercih etmektedir. Ancak tabii yinede seçim nihai tüketici olan sizlere ait.

Fakat süpürgemarket firması olarak satışını yaptığımız ürünlerde sadece Miele için değil hiçbir marka ve model için emiş kaybı yaşanmayacağı ve patlamayacağı konusunda garanti verebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Healer -- 4 Temmuz 2013; 9:31:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Healer

Merhaba, SüpürgeMarket olarak doğrudan biz ile alakalı olduğu için bilgilendirmek istedik.

Öncelikle satışımızdaki sentetik toz torbaları firmamız için özel olarak 5 katlı ve 120 g/m² nonwoven kumaştan 2 kat meltblown ve 3 kat spunbond kullanılarak üretilmiştir. Gereksiz olacağından katların gramajlarını paylaşmıyorum.

Piyasada göreceğiniz süpürge üreticilerinin para kazanmak için doğal olarak kullanılmasında ısrar ettikleri orijinal toz torbalarıda bizim ürettirdiğimiz şekilde toz torbası üreticisi fabrikalarda üretilmektedir. Örnek olarak ;
    Bosch - Brano Filter Üretim yeri Almanya, Polonya, Çin
    Nilfisk - Euro Filter Üretim yeri Belçika ve Çin (farklı fabrika)
    Miele - Wolf Üretim yeri Almanya

Bu üreticilerin birçoğunda sentetik toz torbası üretilmesi için tasarlanmış alman malı yada türevleri sentetik toz torbası makinesi kullanılmaktadır. Bu alanda daha küçük ölçekli üreticiler dışında taiwan yada çin makineleri zamansal yavaşlık ve yan ultrasonik kaynak kalitesinden dolayı tercih edilmemektedir.

Bu üreticilerin çoğu, yakın zamanda nonwoven kumaşları Türkiye 'den tedarik etmeye başlamıştır. Nedeni muhtemelen avrupadaki işçilik maliyeti, petrol türevi olduğu için nonwoven fiyatındaki artış ve türkiyenin lojistik yakınlığı olmaktadır.

Bu bilgiler ışığında Miele yi hariç tutarsak satışını yaptığımız sentetik toz torbalarının kaltesinin Bosch & Siemens, Philips, Nilfisk , Arçelik & Beko ve bu şekilde markalar için benzer fabrikalarda üretilen toz torbalarının kalitesi ile eşdeğer yada daha yüksek olduğunu belirtebiliriz.

Miele de durum farklı. Son zamanlarda 9 kata kadar toz torbası ürettiklerini gördük. Ürünleri genelin dışında kalın gözükmektedir ancak bu katların ne kadar etkili olduğu yada gramajları ve muhteviyatları konusunda bilgiye sahip değiliz. Ancak mutlaka filtrasyona etkisi olmaktadır. Ayrıca Miele firma politikası olarak ürün kalitesine ve farklılasmaya ayrıca önem vermektedir. Ürün kalitesi yanında fiyatlarıda bunu göstermektedir.

Bunun yanında sizin belirtmenizden sonra Rossman markası için satılan ürünleri ayrıca araştırdım. Rossman alman markası olmasına rağmen genel olarak marketçi olduğu ve işi sadece toz torbası satmak olmadıgından zaten ürünlerin kalitesini orta seviyede tutacaktır. Burada sadece türk pazarına değil avrupa ve balkanların dahil olduğu birçok farklı pazarda satış yaptığını göz önüne alalım. Aşağıdaki linkte rossman ın almanyada satışta olan herhangi bir marka toz torbası mevcuttur.

http://www.rossmann.de/qualitaetsprodukt/staubsaugerbeutel-r-030.html

bu toz torbasının üreticisi, kurucusu yahudi asıllı Arwed Löseke olan Löseke fabrikasıdır. Fabrika Almanya ve Çinde üretim yapmaktadır. Aşağıda löseke firmasının linki mevcuttur.

http://www.loeseke.de/

Resimde göreceğiniz üzere kutu üzerinde mit 4 lagigem Vlies (4 katlı sentetik kumaş) olduğu belirtilmiş ancak gramaj konusunda bilgi verilmemiştir. Sonuçta 4 kat ile 80 gram yada 15gram x 4 ile 60 gram torba da üretebilmek mümkündür. Karşılaştırma için standart kağıt torbaların 50g/m² dış kağıt ve 18 g/m² iç kağıt yani astar ile üretildiğini göz önüne alınız.
    Bu anlamda patlayan torbanın kumaş kalitesinden yada sadece bir ürün patladığı için spesifik olarak o üründeki yan ultrasonik kaynak hatasından oluştuğunu düşünmekteyiz.

Miele S 5211 modeli 2400 watt değere sahiptir. Araştırmadığından emiş gücünü bilemiyorum. Ancak yukarıda bahsedilen markaların birçok yeni süpürgeside günümüzde bu güce sahiptir. Zaten diğer markalarda torba üzerinde bu testleri yapmadan mutlaka ürünü piyasaya çıkarmamaktadır. Birçok S 5211 kullanıcısı yukarıda linklerini paylaştığımız toz torbalarını firmamızdan sipariş vermekte ve oldukça memnun kalmaktadır. Miele torbanın yüksek fiyatı ile kıyaslandığında fiyat / kalite, performans dengesi birçok kişi için baskın çıkmakta ve bu ürünleri tercih etmektedir. Ancak tabii yinede seçim nihai tüketici olan sizlere ait.

Fakat süpürgemarket firması olarak satışını yaptığımız ürünlerde sadece Miele için değil hiçbir marka ve model için emiş kaybı yaşanmayacağı ve patlamayacağı konusunda garanti verebiliriz.

İşiniz konusundaki uzmanlığınız ve işinize verdiğiniz eforu hayranlıkla izliyorum, sayenizde birçok şey öğrendim, sizi yürekten takdir ediyorum.

• rucar R kullanıcısına yanıt
    elimizden geleni yapıyoruz çok teşekkürler, mesajınız bizi gerçekten çok memnun etti
  • balabanraca kullanıcısına yanıt
    miele'nin çamaşır ve bulaşık makineleri gerçekten farklı bir kalitededir. ama süpürgeleri tamamen sıradan.
    bir dyson almıştık. eşimin ısrarıyla bundan da aldık. hiçbir özelliği olmayan torbalı bir süpürge işte. dyson'un yanına bile yaklaşamaz. boşu boşuna para harcadık işte.
  • beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Miele S5211'in hiçbir özelliği olmayan "sıradan" ortalamalarda gezen bir torbalı süpürge olduğu yorumunuza aradan geçen takribi 2 yıllık kullanım sonrası katılıyorum.

Sıradanlıktan ziyade elektrikli süpürgeden beklentilerin ne olduğu çok önemli. İyi bir emiş gücü, dışarıya toz vermemesi, filtrelerinin gayet iyi olması, kolay kullanım vb. Bir çok kullanıcıyı memnun edecek özellikler Miele S5211'de mevcut.

Boşu boşuna para harcadık kısmına ise katılmıyorum. Bence Dyson'a verdiğiniz para boşu boşuna harcanmış olabilir.
    Dyson'ın yanına niçin yaklaşamasın ki? Dysonda ev süpürüyor. Bu ürün de, diğer markaların ortalama ürünleri de. Bence ev süpürmek için 350-400 tl'nin üzerinde verilen her para, para tuzağıdır.

Eş, dost'un evinde "Philips, Dyson, Siemens, Bosch, Fakir" bir çok marka elektrikli süpürge deneyip, kullandım.
    Kullandığım ürünlerin ortalama fiyatları Dyson hariç 400-450 tl idi..
    Hiçbir üründe de bir farklılık göremedim. Hepsi süpürüyor işte. Ötesi değil.
    Dizayn dersiniz, tasarım dersiniz, teleskobik borusunda hız kademe ayarı vardır dersiniz, filtreleri farklıdır dersiniz vb. Sadece bu tip özellik farklılıkları vardı.

Ben bir daha elektrikli süpürge alırsam bu kadar kasmam.

Aradan geçen 2 yıllık kullanım sonrasında Miele S5211 ilk gün aldığım performansı vermeye devam ediyor. Tabii bunun en büyük sebebi düzenli bir şekilde filtrelerinin değiştirilip, orijinal toz torbasının kullanılması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balabanraca -- 18 Şubat 2014; 13:25:48 >

• balabanraca kullanıcısına yanıt
    Dyson da filtre ve toz maliyeti sifir. İlk maliyeti yuksek olsa da sonra dengeliyor. Miele nin supurdugu yerde dyson hala toz buluyor. Ayrica dysondan temiz bir hava cikiyor. Bu hicbir supurgede yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.