Şimdi Ara

Miele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge Testi (78. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.583
Cevap
54
Favori
145.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Nilfiskin orijinal filtreleri piyasadaki en pahlı filtrelerdi diye hatıtlıyorum.
    Dolayısı ile ucuz olan ürünlerin Çin üretimi olan yan sanayii ürünleri olması yüksek ihtimal.

Evde alerjik durumu olan kimse yoksa
    şekli şemali düzgün olan en ucuz yan sanayii ürünlerden alıp deneyebilirsiniz.

50 saat meselesi ise;
    ucuz yan sanayi filtre ise yılda bir kez değiştirebilirsiniz. Veya toz kokusu alana kadar kullanabilirsiniz.

Filtreleri ara sıra çıkarıp tersten süpürge ile temizlemek kullanımını uzatabilir. Ama bu işlemin bir kullanım ömrü formülü yok. O yüzden şu kadar kullanabilirsiniz diyemem.

Genel olarak,
    2 ayda bir süpürgeyi balkona alıp, filtresini çıkarıp, süpürge ile tersten temizleyin. Ama yırtmamaya özen gösterin.

Çekişin düştüğü veya toz kokusu almaya başladığınızda değiştirin.

Bu arada; Nilfisk orijinal turbo başlık bulmak biraz zor gibi görünüyorsa, en ucuz universal turbo başlığını da alıp deneyebilirsiniz.

• Herkese tekrardan merhaba. 12.10.2019 tarihinde aldigim Miele C3 Cat&Dog 890W SGEF3 modelini yurtdisina tasindigimdan dolayi satmaya karar verdim. Kutusu garantisi vb bulunmakta. n11 supurgesepetinden aldim. Ayrica Miele FJM Tipi Toz Torbası HyClean 3D urunu de bulunmakta. Icinden 1 adet torba kullandim, supurgede hala takili. 1+1 evimde tek yasiyorum, her haftasonu kullandim supurgeyi. Herhangi bir eksigi veya problemi bulunmamakta, ihtiyaci olan ve ilgilenen arkadaslar DM den ulasabilir.
  • ezgin_kral E kullanıcısına yanıt

Anladım tamamdır kaliteli yan sanayi diyebileceğimiz ürünlere yönelebiliriz ilerleyen zamanlarda.

filtreler pahalıymış fakat model uygun fiyatlı gelmişti ve de mediamarkt da indirim yakaladım mayıs fiyatından alabildim ürünü. Filtreyi dediğiniz linkten sipariş verdim zaten teknik servislerini aradım euro ile sattıkları için makinenin yaklaşık 1/6 fiyatına tekabül ediyor.

Toz torbaları için de eli yüzü düzgün yan sanayi ürünler kullanılabilir mi?

Çok çok uygun fiyatlı olanlar var 10lu 20 li satılıyor ve sentetik kumaş yıkanabilir tekrar kullanılabilir ürünlere yönelmek pek doğru değil sanırım. Kağıt torbalar için de mi geçerli? Aslında torbanın belirleyici kısmı makineye yerleştirildiği bölüme düzgün oturması ve emilen tozun makinin iç haznesinden tamamen yalıtılmış bir şekilde toz torbasının içine aktarılabiliyor olması mı mühim olan kısım?

internette kullanıcı deneyimlerini dikkate alınıp memnun kalınan yerler var orjinal olduğu düşünülen yerlerden alınabilir heralde yan sanayi bile olsa kaliteli olduğu hissiyatı veriyorsa sorun görüyor musunuz yoksa makinenin motor bölümü de orda olduğu için teknik servisten mi mutlaka alınmalı ilgili ürün?

Teşekkürler

saygılar

• Worm Holes kullanıcısına yanıt

Nilfisk süpürge ve sarf malzemelerini kullanmadığım için net bir cevap vermem mümkün değil.

• ezgin_kral E kullanıcısına yanıt

merhabalar, internetten nilfisk meteor deluxe siparisi verdim. bunun filtreleri pahali mi?

ayrica 3-5 ay oncesine gore supurge fiyatlari ciddi derecede artmis.

electrolux'ler nasil? aslinda gonlum onlardaydi. bu fiyata (1300) bundan daha iyi bir electrolux modeli var mi?

• akayyfatih A kullanıcısına yanıt

Nilfisk meteoru ablama almistim. Su an memnun, kullaniyor. Ayni zamanda dyson animal pro 2 de kullandigi icin attan inip esege binmis gibi oldu :)

700-800 liralik bi supurge istemisti benden. uc bes fazla vereyim saglam olsun diye bunu aldim. Ben aldigimda Mediamarkta 1700, amazonda 1250 idi. Birazda bunun etksi ile nilfisk tercih ettim. Ben aldiktan sonra kara cumada hepsiburada da mavisi 900 liraya kadar dusmustu. (Mavi olanda turbo baslik falan yokmus)

Supurge cift filtreli ve gayet hafif. İcinde yikanabilen dikdortgen seklinde bir sunger var. Onu yikamak gerekiyor kirlendigi zaman. Tavsiyem, Supurgecilerden 3,5 tane yedek almak lazim gayet ucuz bir sey.

Amazonda 600 liraya torbasiz samsung, grundig (arcelik) ve electrolux var. Torbasiz alirken cok ucuza yonelmek mantikli gelmedi acikcasi. Belki bu saydiklarim da isini gorurdu.

• Merhaba herkese, 15 aydır kullandığımız miele cat dog süpürgenin paylaştığım filtresi hepa filtre sanırım. Bu filtrenin değişim aralığı nedir acaba. Kırmızı çizgi başlangıçta görülüyor ama tam olarak emin olamadım.

Miele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge Testi
  • Konunun uzmanı ezgin kral 3 aydır yazmıyor ama görseldeki ürünü bu şekilde resimde görüldüğü gibi toz torbaları ve yedek filtreleri ile bu fiyata almak mantıklı mı?

Cat&Dog modelini önerenler için cevap vereyim; hanım kırmızı rengi istemiyor. Turbo başlık için en iyi seçenek olduğunu biliyorum ama sonuçta miele turbo başlık olmadan da bizim işimizi yeterince görür diye düşünüyorum.

• İlkerDiyeBiri kullanıcısına yanıt

Fiyat güzel makine de hocam. Bence mantıklı alabilirsiniz. Tek eksik turbo başlık. Halıda en yüksek güçte rahat temizlik yapmak istiyorsanız şart ama bu cihaz zaten çok güçlü. Normal başlıkla orta ayarda da gayet etkili olur zaten. Artık ucuza makine bulunmuyor. Bu seviyede özellikle.

• denizata06 D kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim cevap için. Dünden beri uzun uzun araştırdım. Turbo başlık yoksa 3000₺ üzerine de çıkmadan alınabilecek makineler var. En azından aradaki fiyat farkına yedek olarak toz torbaları ve filtre alınabilir. Ve önümüzdeki 8-10 yıl masrafsız kullanılabilir diye düşünüyorum.

Fakat merak ettiğim bir şey var. Belki konuya hakimsinizdir. Bu beğendiğim modellerle cat & dog modeli arasında turbo başlık haricinde, emiş gücünde, teknik özelliklerde vs. gibi farklar var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: İlkerDiyeBiri

Çok teşekkür ederim cevap için. Dünden beri uzun uzun araştırdım. Turbo başlık yoksa 3000₺ üzerine de çıkmadan alınabilecek makineler var. En azından aradaki fiyat farkına yedek olarak toz torbaları ve filtre alınabilir. Ve önümüzdeki 8-10 yıl masrafsız kullanılabilir diye düşünüyorum.

Fakat merak ettiğim bir şey var. Belki konuya hakimsinizdir. Bu beğendiğim modellerle cat & dog modeli arasında turbo başlık haricinde, emiş gücünde, teknik özelliklerde vs. gibi farklar var mı?

C3 Powerline modellerde 890watt en güçlü motor kullanılır. Diğer renk isim gibi farklar donanımsal olup bütün cihazların emiş gücü teknik özellikleri ses seviyesi aynıdır. Dikkat ettiyseniz ecoline modeller önerilmiyor çok. Sebebi 550 watt enerji tüketimi olduğundan ve torbalı süpürgelerde motor gücü ne kadar yüksekse süpürge o kadar uzun süre performansını korur.

yedek torbalar 5 yıl garantiyle vs iyi geldi bana fiyat. 4 senelik torba dediği zaten rahat 5-6 yıl götürür sizi.

3000₺ nin altında kalmak isterseniz bosch inceleyebilirsiniz. Motor gücü bosch propower serisinde nom850 der ancak max950 wattır. Güncel süpürgesi benim süpürgemle aynı motoru kullanıyor ve çok güçlü. Boru ucundan 300-350 watt emiş gücü alınıyor. Ayrıca turbo başlık ve saptan kontrolde mevcut. Malzeme kalitesi belki bir miele hissi vermeyebilir size ancak uzun vadede daha kaliteli fiyat performans ürünü bulmanız zor. İyi günler.

Şu anda 8 yıllık bir Bosch toz torbalı kullanıyoruz. 8 yıl her gün kullanımda iyi idare etti bizi. Fakat pandeminin başında internetten sipariş verdiğim toz torbaları orjinal gelmeyince performansı etkiledi. Son 1-2 yıldır zaten performans düşüyor gibi geldi bana.
    Birde Bosch ta şöyle bir sıkıntı var gördüğüm; torbanın dolduğu çekişten belli oluyor, süpürge bağırıyor resmen. Açıp baktığımda torbanın sadece orta kısmı dolmuş, köşeler boş bir şekilde buruşmuş olarak duruyor. Miele videolarında bu durumu görmedim hiç.
    Bosch Propower toz torbalı modeline baktım şimdi. Güzel, küçük, kibar, yorumlarında olumsuz bir durum yok ama 8 yıldır Bosch kullanınca insan bıkıyor. Miele en az 10 yılı geçirir diye düşünüyorum. Belki daha fazla.
    Bazı miele modellerinin el tutma yeri değişik. Bunun klasiğe göre bir artısı eksisi var mı? Olmazsa olmaz bir aksesuar mı acaba.

Bu bilgiler ışığında siyah olan modeli 2400₺ ye almayı düşünüyorum. Yanında 4 yıllık toz torbası hediye geliyor. 500-600₺ ekstra ödeyerek 4 kutu toz torbası ile 1-2 tane hepa filtre yedek olarak alırsam 10 yılı kapatırım.

Siz de eski bosch kullanıcısınız demek bizim gibi. 8 yıl dayandıysa orta üst segmentten biri sanırım. Biz de 3 yıldır home professional kullanıyoruz. Bahsettiğiniz toz torbası problemini ben hiç yaşamadım. Torbayı tamamen açıp yerleştirdiğim için herhalde. Gerçi şu an cihazda power protect plus torba takılı. Diğer orjinal bosch torbalarından farklı Mielenin torbaları gibi çalışınca haznenin şeklini alıyor. Torba dolunca emişi çok etkilenmiyor aslında daha doğrusu ben de çok izin vermiyorum. Mevcutta rainbow süpürgemiz de var her hafta kullanıyoruz belki de ondandır ancak iki güne bir süpürge sürekli çalışıyor. Bu şekilde 3-4 aya yakın gidiyor torbası hocam hatta tam ortasında kısmen boşluk hala kalmış oluyor.

Bir kere orjinalden başka torba kullanınca bosch siemensler hemen gidiyor. Ya toz kokuyor ya gücünden oluyor. Eski proparquette bu sorunu yaşadığım için bidaha hiç yan sanayi kullanmaya cesaret edemedim.

Miele konusunda hak veriyorum size. Yenilenmek güzeldir. Toz torbası depolarsanız şayet dediğiniz gibi 10 yıl rahat götürür sizi. Tutamakların şekilli olması çok matrak bir fark değil. Bence olmaması daha iyi bu parçalar zamanla esneyebiliyor kırılabiliyor.

Yein süpürgenizi umarım uzun yıllar kullanırsınız sorunsuzca. İyi akşamlar dilerim.

Aynen, bende 8 yıldır pro parquette kullanıyorum. Fotoğrafını çekiyim diye gittim. Üstündeki yazılar bile silinmiş. Fotoğrafı netten aldım. Hanımın en sevdiği özelliği kablosuydu. Priz değiştirmeden 3+1 evin her yerine ulaşıyor.
    Şimdi içini açıp torbayı düzelteyim dedim ama dediğiniz gibi olmuyor bende. Kenarları açılmıyor, orta kısım doluyor sadece.
    Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. İyi akşamlar.

• Ben de 10 sene Bosch sphera kullandım, performansından çok da memnunduk ama son iki yılında hep pazarda satılan aşırı kalitesiz torbalardan kullandık. E haliyle iki yıl boyunca çekilen her ince toz motora gidince en son motoru yandı ve geçen sene yerine yeni bir Bosch getirdik :) Benim akrabalarım hep Bosch kullandı şimdiye kadar . Rowenta , Philips gibi markalarla değiştirip memnun kalmayınca ben de Bosch dışında hiçbir markayı istemedim. Benim istediğim olabilecek en yüksek emis güçlü süpürgeydi, o da Bosch ve Miele de vardı. Bulunduğum ilde Miele servisi olmadığı için (ne olur ne olmaz)ve yılların verdiği güven hissiyle Bosch'un o zamanki en son modeli olan Bgl8pro1 modelini tercih ettim. Satın alma sürecinde denizata bana çok yardımcı oldu sagolsun, aynı süpürgeyi o da kullandığı için çok soru sordum ve hepsine bıkmadan cevap verdi.

Bgl8pro1 şu an bulunmuyor ama aynı motor gücünde başka bir model var , onu düşünürseniz diye söylüyorum;

her torbalı süpürgede olduğu gibi torba doldukça emişi azalıyor. O yüzden ben 4 ay beklemiyorum, en geç 2 ayda yeni torba takıyorum böylece her seferinde yüksek emis gücüyle kullanıyorum. Halıların emis gücüyle şaha kalkması benim çok hoşuma gidiyor :)

Yeni süpürgeler 900w ve altında olduğu için eski süpürgeler kadar iyi çekemiyorlar, üreticiler bunu kamufle etmek için yere çok yapışan başlık ve aparatlar kullanıyorlar. Kullanıcılar da başlık yere yapışınca aaa ne güzel çekiyor hissine kapılıyor halbuki öyle bir şey yok. Ama ben süpürgeme eski usul yapışmayan başlıktan taktım ve yine de maks ayarda kullanınca sırt ağrıtıyor ve en ağır halıyı bile kaldırıp fırlatıyor yani gücü gayet iyi.

Eğer 3000 tl üzerine çıkmak istemiyorsanız Boschu size gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum. Orijinal torba kullanıldığı takdirde Bosch da uzun yıllar sizi üzmez diye düşünüyorum.

• Flyingfortress F kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkür ederim.
    Bende 8-9 yıllık Bosch kullanıcısı olarak Bosch tan bıktım. 6-7 yıl tam performans gösterdi. Hemen hemen her gün kullanıldı. Motor çıkış filtresi hiç değiştirilmedi. Corona ilk çıktığı aylarda internetten siparişle gelen çakma filtreler kısa zamanda performansını etkiledi.
    Belki orjinal torba ve zamanında değiştirilen filtrelerle 10 yıl üstünde kullanılabilirdi ama olmadı.
    Bence Boschtaki en büyük sorun bütün modellerde kullanılan GALL tipi toz torbası. Benim süpürgede bu torbanın eni süpürgeden daha geniş olduğu için hazne içine katlayarak koymak gerekiyor. Bu da torbanın tamamı dolmadan, içindeki tozun, pisliğin orta kısımda büzüşerek toplanmasına yol açıyor. Sonra torba doldu uyarısı veriyor veya çekişten belli oluyor.
    Sonuç olarak görseldeki Miele’yi aldım hocam. 2 gün falan oldu. Gayet memnunuz. Bosch’taki toz torbası sorunu bunda yok ve hayatımda gördüğüm en kaliteli ve kalın toz torbası.

Belki soran arkadaşlar olur. İçinden hepa filtre çıkmıyor. Filtre tutucu kafes çıkıyor. Bu da filtre maliyetini düşürmek için iyi bişey.

Denizata ile de fikir alışverişi yaptık. Çok yardımcı oldu sağolsun. 2 markanında eksilerini artılarını değerlendirdik. Öncelikle görsel olarak, son 2 yıllık performans olarak Bosch tan bıktığım için birde Miele yi tercih ettim ben.

• Her iki marka da bana soracak olursanız kaliteli ve güçlü ürünler üretiyor. Ben sadece aradaki beni memnun edecek veya etmeyecek ufak farklara takılırdım sadece. Yıllardır bosch kullandık halen de kullanıyoruz ve çok memnunuz. Bugün yine bir süpürge alacak olsam bu iki marka arasında tercih yapardım ben. Sizlere de hayırlı olsun sevgili forumdaşlarım. Yıllarca sorunsuz kullanırsınız inşallah süpürgelerinizi.
  • Almışsınız madem hayırlı olsun , umarım uzun yıllar sorunsuz kullanırsınız. Orijinal olmayan torbaları kullanmamaya özen gösterin :)
  • Teşekkür ederim.
    Bosch ta toz torbası sıkıntısı yaşadığım için aynı hatayı Mielede yapmam. 4 yıllık toz torbası yanında geldi zaten. İlk fırsatta fiyatları da artmadan 4 kutu daha alırsam önümüzdeki 10 yıl masrafsız gider inşallah.

Bir dahaki torba değişim zamanında detaylı incelemeli bir video çekip youtube yüklemesi yapmayı düşünüyorum. Gerçi bizim süpürge mazi oldu ama en azından evde kullanım videosu performansı hakkında alacaklara bir fikir edindirir diye düşünüyorum. Bu arada kesinlikle çakma torba hatasına düşmeyin. Gerekirse süpürgenizi eski torba patlayana kadar dolu torbayla kullanın, içine naftalin atın ama çakma torba hatasına zor durumda bile düşmeyin. Bunu sadece size demiyorum hocam zaten siz yaşadığınızdan sonra yapmazsınız da olur biri okur görür onun için değineyim dedim. İyi akşamlar.

• 
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.