Şimdi Ara

Miele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge Testi (76. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.583
Cevap
56
Favori
144.818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    üste para verseler kullanmam. Fazla toz kaçırıp motoru bozar. Havaya verilen tozu çok arttırır.

alıp kullanandan örnek:

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/142615346

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/142615790

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezgin_kral -- 25 Mayıs 2020; 10:15:26 >
  • cx1 cat&dog alacaktım fakat fiyatlar birden uçtu. Şimdi cx3 cat toz torbalı modele döndün gibi ama onun da filtre toz torbası olayı vs kafamı karıştırıyor. 2500 3000 bütçe ile alınabilecek en mantıklı makina nedir yardımcı olun lütfen ve bitsin bu çile :D
  • waitu kullanıcısına yanıt
    mielenin kendi sitesinde kampanya var en ucuz oradan sipariş ettim 2, yi alınca yüzde 40 indirimli yani 2 tanesi 160 civarına geliyor kargo bedava
  • 4KiLL! kullanıcısına yanıt
    c3 cat dog süpürge sepeti 2450 tl nakit senelik 80 tl torba gideri var ortalama
    Bosch BGL8PRO1

https://forum.donanimhaber.com/bosch-bgl8pro1-elektrikli-supurge-incelemesi-supurge-arastiranlara-ozel--128470585

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tequila10 T kullanıcısına yanıt
    önceki sayfalarda bu ürün için Miele SF-HA 50 HEPA Airclean Filtre de tavsiye edilmiş. Bu filtre ürünle geliyor mu almamız mı gerekiyor ? Bir de filtre değişimini önlemek için servisten alınan bir parçadan bahsediliyor. Bu konuda bilginiz var mı acaba?
  • Miele S5211 süpürgemizi tam 8 yıl önce aldık.

Bunca zaman sonrasında "İyi bir emiş gücü, dışarıya toz vermemesi, filtrelerinin gayet iyi olması, kolay kullanım vb." tatmin edici bir ürün olduğunu düşünüyorum.

8 yıl sonrasında makinenin emiş gücü ilk günkü gibi.
    Her zaman orijinal G/N tip toz torbasını kullandık ve düzenli temizliğini yaptık.

Bunca yıl sonra;
    1 - Süpürge başlığı, yer fırçası eskidi. Orijinali epey pahalı.
    2 - Süpürge hortum tutma kolu geçen gün ortadan ikiye ayrıldı.

Bu ikisini muadil ürün alarak makineyi kullanmaya devam edebilirim.
    Lakin insan yeni bir makine alsam mı diye de düşünmeden edemiyor.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/138300173

mesajı okuyun

alta doğru ilgili mesajların linkleri de var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezgin_kral -- 25 Mayıs 2020; 17:55:48 >
  • ezgin_kral E kullanıcısına yanıt
    Hocam anladığım c3 cat modelini alırsam SF-HA50 HEPA AirClean Filtresi opsiyonel olarak alınacaklar listesinde. Filtreyi sınırsız kullanmanın olayı da toz torbası kutusunda çıkan filtreler ile yapılan işlem. Peki makina üzerinde gelen filtrenin açılır kapanır siyah parça olmama ihtimali nedir ? Şansa göre mi içindeki açılır kapanır değilse servisten mi temin etmemiz gerekiyor.
    https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_mıele-complete-c3-powerline-elektrik-süpürgesi-yeşil-1178865.html?rbtc=aka%7Cops%7C%7C%7Cp%7Cstandart%7C&v=0.13

Bir tek bu modelde içinden kapaklı filtre tutuculu eski tip filtre çıkıyor diye biliyorum. Zaten bu model miele Türkiye satış sayfasından kaldırılmış. Artık getirmeyebilirler. Firma sonuçta filtre satmak istiyordur.

Onun dışında Cat&Dog alıp da üzerinde gelen aktif karbonlu filtre 1 yıl sonra değişim gerektiğinde, filtre tutucu almak gerekecek. Yakın zamana kadar Miele Türkiye'yi arıyordunuz; onlar da getirtip size kargoluyorlardı.

En son buna uğraşan arkadaş Miele Türkiye tarafından tekrar servise yönlendirildiğini, servisin de 100 TL istediğini belirtmişti.

Miele Complete C3 PowerLine SGDF4 890 W : 1,700 TL

Miele Complete C3 Cat Dog PowerLine SGEF3 890 W: 2,500TL (Turbo başlık ek olarak içinde)

STB 305-3 Turbo Yer Fırçası: 850TL

Filtre tutucu : 100 TL

Filtreler hariç Formül şu;

SGEF3 = SGDF4 + Turbo başlık

(her iki süpürgenin motoru ve standart başlığı aynı. Filtreler farklı. SGEF3'te ekstradan turbo balık var.)
    -------------------------------------------------------------------------

Bedava filtre kullanmak istiyorsanız;

SGEF3 + Filtre tutucu = 2,500 + 100 = 2,600 TL (Turbo başlık süpürge içinde, sadece filtre tutucu gerekiyor...)

Alternatif olarak;

SGDF4 + Turbo başlık = 1,700 + 850 = 2,550 TL (Zaten filtre tutucu süpürge içinde, sadece turbo başlık eksikti...)

50 TL daha ucuza; orijinal miele filtre tutuculu,
    aynı HEDEF "süpürge +aksesuar setup"ına ulaşmış olursunuz !
    --------------------------------------------------------------------
    Not:
    Filtre tutucuyu garantilemek ve 50 TL kar etmek için 2. yolu deneyecekseniz;

şu an eldeki muhtemelen son stokları en ucuza satan mediamarkt üzerinden ürünü teslim alırken,
    hemen süpürgenin filtresini kontrol edin.

Açılıp kapanan ve içinde filtreyi tutan "filtre tutucu"yu görmezseniz geri iade edin. Çünkü SGDF4'ün içinden filtre tutucu çıkacağına sadece internetteki bilgilerden dolayı inanıyorum. Kendim görmedim bu yeşil renk kasalı modeli.
  • bu videoda miele orjinal torbanın gerekliliği anlatılıyorhttps://www.youtube.com/watch?v=CYr6vByRh9k
  • Merhabalar;
    Miele toz torbalı süpürge almaya karar verdim ve şuan acil olarak almam gerekiyor,süpürgem bozuldu.fakat aklıma takılan bir soru var yardımcı olursanız çok sevinirim.torbalı süpürgede zaten torba maliyetim olacak,birde filtreye para vermek istemiyorum.çok uzun sürse de bütün yorumları okudum.filtre maliyetini kaldırmak için giltre kafesi almam gerekiyormuş.Süpürge almadan birkaç yeri aradım tutucuyu bulmak için ama bulamadım.sizin bildiğimiz bulabileceğim biryer var mıdır?Filtre tutucuyu alıp süpürgeyi öyke alayım garanti olsun.

• https://www.hepsiburada.com/arnica-merlin-pro-2-si-1-arada-850-watt-dikey-elektrikli-supurge-p-EVARNMERLINPRO?magaza=Markadayim%20

Arkadaşlar ben de bu modeli aldım 209 tl ye.Kargo ve satıcının telefonlara bakmama rezaleti dışında ürün fiyatına göre bizim işimizi rahatlıkla görecek cinsten.Pahalı ürün alınca da gerek evdeki çocuklardan gerek kullanan kişilerin kıymet bilmemesinden sıkıntı yaşayıp yeniden alıyoruz.Onun için ucuza kaçtım.
  • Son zamanlarda konuşulan NILFISK METEOR DELUXE MRD EU modeli süpürgeden alıp kullanan kimse yok mu ? Artan fiyatlara rest çekerek 1.150 TL civarına gelen kağıt üstünde baya iyi olan bu süpürgeyi almayı düşünüyorum.
  • elafed E kullanıcısına yanıt
    bende arıyorum bulursanız haber verin ve tahminimce sadece türkiye miele tedarik edebiliyor ama onlarda getirmiyor muhtemelen kasıtlı olarak baskı yapmak gerekiyor
  • Merhaba hocam, birçok mesajınızı okudum. Belirttiğim model hakkında düşünceniz nedir? İlgilenirseniz sevinirim. Benzer nitelikte ucuz model varsa öneriye açığım.

https://www.amazon.com.tr/dp/B07HDP6CR7/ref=asc_df_B07HDP6CR71587571200000/?tag=akakcetr-21&creative=380333&creativeASIN=B07HDP6CR7&linkCode=asn

Toz torbalı, güçlü, gövde hareketi rahat, sesi nispeten az bir ürün aramaktayız.

• Philips FC8785/07'i yakından görmedim. Bilgim yok.

Kağıt üzerinde çok aksesuarı olmayan sessiz bir torbalı süpürge gibi duruyor.
    Bunu alırsanız orijinal philps turbo başlığını da almanız lazım. Yoksa halı süpürmek işkence olabilir. Philps turbo başlığın linkini öneri listesinde vermiştim.

Büyük ihtimal aynı motoru kullandığı torbasız FC9750 lerin verdiği aksesuarlar da göz önüne alındığında biraz pahalı geldi.
    Bence bir 200-400 TL pahalıya satılıyor..

Sessizliğini ve malzeme kalitesini görmenizi öneririm. Benim deneyimim yok.
  • ezgin_kral E kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler.

• 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.