Şimdi Ara

Miele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge Testi (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.583
Cevap
54
Favori
145.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar buradaki yorumlara bakarak anneme SGEF3 modelini almıştım. Model üzerinde gelen hava filitresinin ömrü bitince toz torbası kutusu içindeki filtreleri oraya uydurabileceğimiz bir aparat var diye hatırlıyorum ama emin olamadım. Konudan uzak kalınca unuttum, başta da almamıştım. Onu hatırlatırsanız sevirinirim :) Üstündeki filtrenin süresi doldu.
  • Emre-X kullanıcısına yanıt
    Miele için karlı olmayacağından satıştan kaldırmışlar. İsterseniz miele Türkiye ile yazışıp bir şansınızı deneyin.
    Keşke süpürgeyi alırken onu da alsaydınız.
    Satışta görünmüyor artık.

Diğer ülkelerden yan sanayii bakabilirsiniz:

https://www.fiyo.nl/miele-rooster-houder-voorair-clean-luchtfilter-stofzuiger-7782945

https://www.partsnl.nl/houder-7782945-stofzuiger

https://www.ebay.co.uk/itm/Miele-Filter-7782945-/112274075685

https://qualityhomesystems.com/product-details/07782945/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezgin_kral -- 4 Eylül 2019; 14:2:7 >

• alimurat34 A kullanıcısına yanıt
    Sorarken tam olarak ne demeliyim acaba?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Avurpa'dan veya Çin'den yan sanayi filtre tutucu almak yerine mümkünse S8000 ve C3 kasaya uyumlu orijinal miele filtre tutucuyu almak istediğinizi belirtin.
  • Parçalarının pahalı olması bir yana, bulunmamasına neden tepki göstermiyorsunuz?
  • vollkan59 kullanıcısına yanıt
    2-3 yıl ömce tüm Avrupa ülkelerindeki mieleler, toz torbası kutusundan çıkan B sınıfı emisyon veren filtreyi bırakıp

• A sınıfı
    • Hepa sınıfı ( A dan daha üstün)
    • B sınıfı ama karbon (koku giderici-cat&doglardaki)

filtreye geçtiler tamamen.

Eski S8310 kullanıcıları için ayrı, yeni C3 için ayrı toz torbası üretilmediğinden;
    "HyClean 3D toz torbası" kutularından eski bez filtre çıkmaya devam ediyor.

Normalde hiç bir yerde resmi olarak miele tarafından sitesinde satılmamasına rağmen,
    C3 Limited Edition ları ilk çıktığında tavsiye edip bence satışın patlamasına neden olan Ferhat bey,
    filtre olarak paralı ve yeni A sınıfı modelin kullanıldığını görünce,

Miele türkiye ile görüşerek Eski S8310 larda standart olarak geldiğini düşündüğüm,
    toz torbasından çıkan filtrelerin takıldığı tutucuyu,
    C3 kasalara da %100 uyumlu olduğundan,
    yeniden Almanya'dan getirtip satmalarını rica etmişti.

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/131300429

O filtre tutucular Almanyadan getirtilip, sadece Miele Türkiye de, resmi internet sitesinden satışa sunuldu.
    Bizler de aldık. Sağolsunlar. Dünyada başka ülkelerin resmi miele sitesinde satılmıyordu bildiğim kadarı ile.

Extra bir şeydi, Ferhat bey bu çözümü bulup önermişti, Miele Türkiye'de destek verdi; 1-2 sene satıldı ve kaldırıldı anlaşılan.
    Satılmaya devam etseydi bence iyi olurdu.

Miele'nin kar etme isteğini anlıyorum. Zaten dünyadaki miele sitelerinde de "filtre tutucu" satışı yok.
    Ama Türkiye'de kurlar yüksek, gelirler düşük.
    Satışa devam etseler, bence süpürge satışını olumlu etkiler.

Çünkü filtre modeline göre 100 TL, 115 TL veya 175 TL'lik yıllık filtre değişimi ücretinden imtina etmeyen kısım ile
    internetten kılı kırk yararak en düşük maliyetlerle miele alan kesimler,
    oldukça farklı dinamiklere göre karar veriyorlar.

Miele filtre tutucuyu satmaya devam ederse, normalde Miele bütçesi kendisini zorlayacak müşterilere bile satış yapabilir.
    Ekonomik olarak rahat olan müşterileri zaten filtre tutucu var diye paralı filtreyi almayı bırakmazlar bence.

Yani filtre tutucuyu satmayı bırakmak Miele müşterisini azaltır.

Her ne kadar hiç bir ülkede resmi olarak satılmıyor olsa bile...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okan Turkoglu -- 11 Mart 2019; 1:34:39 >

İlk önce Miele Türkiyeyi arayın bence. Web/online satıştan sorumlu olan yöneticiye ulaşabilirseniz ondan rica edin. Türkiye'ye özel olan uygulamayı (başka yerde satılmayan filtre tutucuyu Türkiye'de satmak) tekrar etmleri mümkün mü ?

Değilse size özel bir tane getirtip satabilirler mi diye sorun ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alimurat34 -- 11 Mart 2019; 1:9:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre-X

Sorarken tam olarak ne demeliyim acaba?
    Filtre tutucunun parça numarası:

Miele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge Testi

Aşağıdaki mesajdaki fotodan aldım:
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/131309809

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alimurat34 -- 11 Mart 2019; 1:15:50 >

• Okan Turkoglu O kullanıcısına yanıt
    Ekstra bir parça ise bilemem. Fakat tüm ürünlerde olduğu gibi, bu ürünlerde de belli bir süre yedek parça tedariği sunmak zorunda.

pek anlamam bu süpürgelerden, fakat arkadaş parça yok deyince bu şekilde düşündüm.

Bende şu aşağıda kod verdiğim ürüne bakıyorum , ama hiç bir bilgi bulamadım. Yukarıda bir arkadaş daha bahsetmiş. Şuan 700 tl. Turbo var mı yok mu, halıya yapışır mı, kullanan yok :)) Yurtdışı amazon sitelerine bakıyorum yorum var mı diye :))

Rowenta EUF8ANIMAT yazarken bitmiş sanırım :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 11 Mart 2019; 1:44:12 >

• Yeteri kadar ürün yokmuş gibi piyasada bir de şimdi eski yeni elektrik sınıfı karmaşası çıkmış...
    Yeni ABC etiketleri de yalan olmuş...

Eğer eski yüksek watt lu miele bulunursa onu mu almak mantıklı yenilerini mi? https://urun.n11.com/elektrikli-supurge/miele-c3-complete-power-par-1600-parquet-600-powerline-supurge-P303891107
  • alimurat34 A kullanıcısına yanıt
    Konuştum. Bu hafta içinde getirecekler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • tamatum T kullanıcısına yanıt
    Linkini verdiğiniz üründe kullanılan görsel yalan. Görseldeki elektrikli turbo başlık Türkiyeye gelmedi hiç. Bir de gelse bile sadece başlık o süpürge fiyatından fazladır. Yani müşteriyi kandırıyorlar. Linkteki soru/cevap bölümüne bakarsanız anlarsınız. Satın alanlar da görseldeki süpürge gelmedi demiş.

Benim anladığım kadarı ile Dyson 2018 sonunda davayı kazanıp AB etiketleri süpürgeden geçici olarak kaldırılınca başlamış. Bu tarihten önceki değerlendimeler bir nebze geçerliliğe sahip.

Bu arada karmaşa; sadece elektrik sınıfında değil. Hatta elektrik en bariz olan etiket değeri. Herkes bir wattmetre ile boşta ve hazne doluyken süpürgenin çektiği elektriği görebilir.

Asıl karmaşa son 4 ayda patlayan yeni ve 4A süpürge modelleri. Bence bunlar doğru değil. Madem geçen sene sonundan beri AB etiket vermiyor ve vermediği gibi satıştaki tüm süpürgelerden etiketlerin kaldırılmasını istiyor, neden yeni 4A süpürge iddiaları sardı etrafı ?

Bence klasik türk ticareti müşteriyi kandıracak yeni bir alan bulduğunu düşündü. Şu an üzerinde etiket yazması AB ülkelerinde yasak. Ama miele bile eski 800 watt motora sahip, 20 yıllık eski başlıkla "4A" olduğunu iddia ettiği yeni modeli Türkiyede satışa çıkarmış. Türkiye dışında sadece Almanyada satılıyor ve orada hiç bir süpürgede AB etiket sınıfı yazmıyor. Çünkü artık AB de yasak. Yeni kurallar gelene kadar...

Sonuç: Geçen sene üzerinde bilinçli hemen herkesin fikir birliği ettiği Cat&Dog hala mielenin alınması gereken tek süpürge modeli bence. Tek opsiyonu da isteyen haricen 175 tl ye hepa filtre alıp takar. Ben de buradaki pek çok arkadaş gibi filtre tutucu alıp toz torbası kutusundan çıkan bedava filtreyi kullanıyorum ve memnunum. Bu bedava filtrelerin emisyon sınıfı B. Ben bir sıkıntı hissetmedim. Sıkıntı gören 1 yıl sonunda 100 liralık A sınıfı AirClean veya 175 liralık hepa (A emisyonu sağlar ama A dan biraz daha iyi filtreler) filtreye geçebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okan Turkoglu -- 13 Mart 2019; 9:42:46 >

• Katılıyorum.

Miele'nin alınması mantıklı tek modeli Cat&Dog şu an. Allergy denilen model; Cat&Dog dan 700 liralık turbo başlığı çıkarıp 175 liralık hepa filtre eklenmiş halinden başka bir şey değil. Kasa aynı, motor aynı.

4A iddia edilen mavi kasa, eski 800 watt motorlu ve eski başlıkla satılan ve turbo başlıkda olmayan yeni süpürge mielenin ayıbı. Hiç yakıştıramadım markaya. Sanırım Türkiye bölümünün bir kararı. Ben hiç inanmadım. 800 watt motorla ve eski standart başlıkla halıda ancak C veya D alabilir o süpürge. Eski 800 watt motorlu, eski tip standart başlıklı modeller halıda D ,sert zeminde B alıyordu. Bence bunun da aynı olmalı.

Dolayısı ile pahalı turbo başlığı setin içinde içeren Cat&Dog alıp sadece hepa filtre lazım mı değil mi ona karar vermek lazım. Lazımsa haricen alın. Yine daha hesaplı olur. 700 liralık turbo başlığın ek olarak setin içerisinde olması, diğer miele modellerinin şansının olmaması sonucunu getiriyor.

Torbasızda da durum aynı. Kırmızı torbasız CX1 Cat&Dog'da 700 liralık turbo başlık var diğerlerinde yok. Yine aynı olay. Diğer torbasız modelleri almanın hiç bir mantığı yok. Üstelik tüm torbasız mieleler hepa filtreli.

Cat&Dog pahalı geliyorsa miele almayın bence. Diğer markalara yönelin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezgin_kral -- 13 Mart 2019; 9:51:10 >

• Bu turbo başlıkla ilgili bir şey kafama takılıyor. El dokuma halılarda iplik çıkartma/ halıya zarar verme gibi bir durum söz konusu olur mu? Çalışma Prensini hava akımını arttırmak üzerine mi kurulu yoksa halı tüylerini aralamak üzerine mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    https://www.youtube.com/watch?v=6c8ek4_JMI8

Hava akımı ile turbo başlık içinde bir çark döner. O çark da kayışla turbo başlık fırçalarını çevirir. Fırçalar dönerek halı yüzeyinin içinde girip çıkar; döver, tozu çıkarıp kaldırır. Hava akımı kalkan tozu ve kılı çeker. Standart başlık gibi iyi bir toz çekimi için halıya yapışması gerekmez. Daha çok ses çıkar ama halı üzerinde standart başlığa göre çok daha rahat kayar. Firçaların halıya uyguladığı hareket daha çok temizlik sağlar.

Eğer halı standart bir halı ise turbo başlığın fırçaları hem döver hem de çok sık değilse aralara girip çıkabilir.

Eğer halınız çok sık dokulu veya fırçanın giremeyeceği bir halı ise fırçalar yüzeyi dövüp tozu kaldırmış olur.

Amerikada çok pahalı ve özel el halılarını turbo ile temizlerken gerekmedikçe en yüksek güçte yapmayın veya daha iyisi; deneyerek güç arttırın diye yorumlar var.

Bir kısım kıl turbo başlık fırçasına takılı kalabilir aynı saçımızı taradığımız fırçadaki gibi. Senede 1 defa açılıp temizlenmesi tavsiye edilir. Videoları youtube da dolu.

https://www.youtube.com/watch?v=yybgbMPFUIs#t=00m31s

bu da eski 205 ve yeni 305 turbo başlıkların uygulamalı testi:

https://www.youtube.com/watch?v=f8PUr91J6cg

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezgin_kral -- 13 Mart 2019; 14:1:7 >

• Bu turbo başlık yün halıların düşmanı gibi geldi bana.
    https://rugchick.com/2014/05/10/how-do-i-vacuum-my-rug/

Miele nin soft carpet diye başlığı varmış farkı ne acaba?
    https://www.amazon.com/Miele-Complete-C3-Soft-Carpet-Corded/dp/B01I6CU2F6

Düşman denecek kadar bir durum olduğunu düşünmüyorum. Pahalı halılarda dikkat edilmeli. Fırçanın dönüş hızı içinden geçen akım ile orantı. Fırça dönüş hızını düşürmek için maks. güçten aşağıdaki güçlerde çalıştırmak bu özel durumlarda tercih edilebilir.

Vrdiğiniz linkteki ürüne amazon soft carpet yazmış olsa da miele usa öyle yazmıyor :
    https://www.mieleusa.com/domestic/floorheads-and-nozzles-2203.htm?mat=07359280&name=SEB_228

5 farklı fırça yükseklik ayarı olan elektrikli turbo başlık o. Normalde gelmiyor bize ve gelse de çok pahalı olur. Ayrıca yükseklik ayarının tam olarak el halıları gibi narin halılarda sorun yaratmayacağına pek emin olamıyorum. Buna rağmen çok gelişmiş bir turbo başlık modeli o.

Benim bu tür özel halılar için önerim; yeterli temizliği sağlayan ve güvenli olan güç ayarını test ederek bulup, o halıda o seviyede turbo başlık kullanmak.

Benim evdeki halılar özel halılar olmadığından rahatlıkla maks. güçte temizlik yapabiliyoruz. Ortalama fiyatlı sayılabilecek halılarımızda bir deformasyon gözlemlemedik.

Turbo başlıkların kullanımı ve el halılarındaki etkileriyle ilgili Amerikadaki forumlarda da genelde fırça dönüş hızı üzerine yorumlar oluyordu. Mesela Adam bir İran el halısı alıyor. Bir köşesinde 3/6, 4/6, 5/6 güçlerde deniyor. 4/6 güç kademesinin özel el halısı için turbo başlık takılı iken optimum seviye olduğuna karar veriyor gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezgin_kral -- 13 Mart 2019; 16:58:27 >

• Teşekkürler bilgi paylaşımı için

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.