Şimdi Ara

Miele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge Testi (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.582
Cevap
54
Favori
145.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Herkesin şartları, algısı, yargısı farklıdır. Büyük şehirlerden birindeyseniz gidin bir mediamarkt a. Taktırın turbo başlığı, yerdeki halı üzerinde deneyin. Turbo başlık halıya yapışmadığından vakumlamaz ve daha rahat gider. Ne kadar rahat gider sorusuna cevap sizin rahat kriterinize göre değişir. Sırf bu farklı algılama yüzden konunun duayenlerinden burayı terkedenler oldu. Artık ben de rahattır demiyorum; bana göre rahat. Siz de gidip bir mağazada denemeden almayın.
  • TinyAngel kullanıcısına yanıt
    Ben kendimce şöyle cevap vereyim arkadaşıma; Turbo başlık halıda en kolay hareket eden başlıktır. Miele ise piyasadaki en yüksek kaliteli turbo başlıkları üretiyor dyson ile birlikte. Dolayısı ile başka bir turbo başlığın bundan daha iyi olması mümkün değil.

Daha az güçlü ve daha az sesli bir süpürge olabilir ve belki bu süpürge gücünün az olmasından dolayı max. güçte daha kolay hareket ediyordur denebilir. Bunun da cevabı 890 wattlık Mielenin gücünü en son olan 6. kademede değilde 4 te kullanırsınız, o zaman o daha az güçlü ve sessiz süpürgeyi elde edersiniz. Ses az olur, çekiş azaldığından iyice kolay hareket eder.

Ancak çok güç gerektiren bir sorunla karşılaştığınızda mielenin ayarını tekrar 6 ya getirip yüksek güçte çekiş elde edebilirken, daha az güçlü ve az sesli modellerde böyle bir opsiyonunuz olamaz.

Özetle al al, miele en iyisidir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alimurat34 -- 5 Kasım 2018; 15:58:34 >

• TinyAngel kullanıcısına yanıt
    gayet güzel kayıyor halıda merak etmeyin.ayrıca son güç kullanmasanız bile emiş ve temizlik harika.
  • 1.599 tl ye " sgef3 + 1 yıllık toz torbası 4lü kutusu" nu satan satıcı şu anki en iyi teklifi sunuyor. Sgef3 süpürge 1.525 tl ye gelmiş oluyor.

https://www.akakce.com/siparis/?p=178475919&ref=akakce&v=1.61.6

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar.

Az önce n11'in 11.11 kampanyasıyla hesabıma tanımladığım 150 TL indirim kuponuyla Miele Complete C3 Cat Dog PowerLine SGEF3 890 W Toz Torbalı Süpürgeyi 1.449 TL / 6 Taksit şeklinde sipariş verdim. Yanında da 74 TL değerinde 1 adet 4'lü HyClean GN hediye !

Yani ürün 1.375 TL'ye gelmiş oldu.

İki aydır takibimde olan bir üründü ve son 1 ay içinde fiyatı tavan yapmıştı !

Forumda ürünle ilgili bilgilendirme yapan tüm üyelere teşekkür ediyorum.

Kullanınca bende kendi yorumumu eklerim.

İlgilenenler için Link;

https://urun.n11.com/elektrikli-supurge/miele-complete-c3-catdog-powerline-sgef3-890w-elektrikli-supurge-P213581872

• Uzunca süredir elektrik süpürgelerini araştırıyordum ihtiyaç doğdu almayı düşünüyorum. Dyson iyi bir ürün fakat fiyatları çok yüksek diye direk eledim, sonrasında Philips'i çok önerdiklerini gördüm ve Philips FC9924 Marathon Ultimate modelini listeme yazdım fiyatıda 1500 TL civarı. Miele markasınıda şans eseri denk geldim çok öven oldu konuyu fazla okuma imkanım olmadı fakat aklımdaki soruları yazayım istedim.

- Toz torbası gibi ekstra maliyet içeren torbalı bir model almak yerine toz torbasız model almak daha mantıklı değil mi?
    - Hangi toz torbasız Miele ürününü tavsiye edersiniz?
    - Örneğin MIELE Parquet Blizzard CX1 modelini aldım onun için ekstra turbo başlık falanda almam mı gerekiyor yoksa ürünün içeriğinde var mı?
    - Son olarak daha uygun fiyatı olan Philips yerine neden daha pahalı Miele'yi tercih edeyim?

Cevaplarsanız çok sevinirim iyi günler.

• quote:

Orijinalden alıntı: IronyOfFate

Uzunca süredir elektrik süpürgelerini araştırıyordum ihtiyaç doğdu almayı düşünüyorum. Dyson iyi bir ürün fakat fiyatları çok yüksek diye direk eledim, sonrasında Philips'i çok önerdiklerini gördüm ve Philips FC9924 Marathon Ultimate modelini listeme yazdım fiyatıda 1500 TL civarı. Miele markasınıda şans eseri denk geldim çok öven oldu konuyu fazla okuma imkanım olmadı fakat aklımdaki soruları yazayım istedim.

- Toz torbası gibi ekstra maliyet içeren torbalı bir model almak yerine toz torbasız model almak daha mantıklı değil mi?
    - Örneğin MIELE Parquet Blizzard CX1 modelini aldım onun için ekstra turbo başlık falanda almam mı gerekiyor yoksa ürünün içeriğinde var mı?
    - Son olarak daha uygun fiyatı olan Philips yerine neden daha pahalı Miele'yi tercih edeyim?

- Değil
    - Torbasız istersen CX1 Cat&Dog
    - Yok, alman gerekir. O yüzden turbo başlık içeren CX1 cat&dog al
    - Opel yerine neden Mercedes alınırsa o sebepten

• Mehmet3435 M kullanıcısına yanıt
    -Değil de neden değil onuda yazsaydın keşke. Sonuç olarak torba falan alacaksın diğer torbasız üründe böyle bir maliyet yok o yüzden biraz aydınlatırsan beni sevinirim. Bu arada torbasızlar içinde her sene filtre değişikliği falan mı gerekiyor o nedenli sormak istedim.
    -cx1 cat dog ürünü aşırı pahalı geldi sanırım o turbo başlığının olmasından kaynaklı
    -Bende kalitelide fiyata göre değer mi onu duymak istemiştim.

Fiyat performans olarak Philips Ultimate Marathon yerine bir model önersen hangisi olurdu?
  • IronyOfFate kullanıcısına yanıt
    Son 20 sayfada 20 defa yazılmıştır bunlar. Okumanızı öneririm.

Eski bir marathon sahibi olarak philipsi önermem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehmet3435 -- 21 Kasım 2018; 16:51:18 >
    Hocam sayısız yazı okudum hangi birini okuyayım çok detaya girilmiş o yüzden sordum bende 20 sayfamı okuyum şimdi.
    O yüzden sadece cevabı yazmıştım. Ben de şimdi 20 sayfa mı yazayım ?

Cümle kursan yeterliydi değil yerine. Neyse hocam yardımcı olmak istemiyorsan zorla söyletecek değilim sana.
    O kadar açıklamayı bir cümleye sığdıramıyorum. Ama sen de okumaya üşeniyorsun zaten.

• Uzunca süredir elektrik süpürgelerini araştırıyordum ihtiyaç doğdu almayı düşünüyorum. Dyson iyi bir ürün fakat fiyatları çok yüksek diye direk eledim, sonrasında Philips'i çok önerdiklerini gördüm ve Philips FC9924 Marathon Ultimate modelini listeme yazdım fiyatıda 1500 TL civarı. Miele markasınıda şans eseri denk geldim çok öven oldu konuyu fazla okuma imkanım olmadı fakat aklımdaki soruları yazayım istedim.

- Toz torbası gibi ekstra maliyet içeren torbalı bir model almak yerine toz torbasız model almak daha mantıklı değil mi? Değilse kısaca nedeni ni belirtirseniz sevinirim bu arada torbasız modellerinde filtreleri yılda 1 değişmek durumunda mı?
    - Fiyat performans olarak Philips FC9924 Ultimate Marathon yerine bir model önerseniz hangisi olurdu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IronyOfFate -- 21 Kasım 2018; 17:0:49 >

• Biraz araştırdım Miele'nin toz torbasız ürünleri için ekstradan bir maliyet gerektiren bir şey almana gerek yok.

Torbasız, turbo başlık vs. içeren en iyi ürünü Miele Blizzard CX1 Cat&Dog Powerline 890W

Torbalıda en iyi ürün ise Miele Complete C3 Cat&Dog PowerLine - SGEF3 890W

Torbalının maliyeti yılda bir filtre ve torba değişimi bunun maliyeti yaklaşık 250 TL

Philips FC9924 Marathon Ultimate torbasız ürününde olduğu gibi bunlarda 2 filtre değişimi oluyormuş sanırım buda 6 ayda birmiş bunların maliyetide ekstra bir yük gerektiriyor.

Yukarıdaki bilgilerden yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim.
    torba kutusundan çıkan basit filtreleri kullanınca; torbalı mielede maliyet sadece torba oluyor. Ben öyle kullanıyorum; Yıllık maliyetim 4 torba parası. Dün 4 yıllık "16 torbalı, 4 basit/bedava filtreli" XXL paketi aldım boyner indiriminden 215 TL ye.. Yıllık maliyetim 215/4 = sadece 54 TL.

Torbalı yıllık maliyeti : 54 TL (bedava filtre ile)

Eğer kaliteli ve pahalı filtre (hepa vs) kullanacaksanız onu da siz hesaplayın. Bu konu yukarıda pek çok kez paylaşıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okan Turkoglu -- 21 Kasım 2018; 18:54:12 >
  • Okan Turkoglu O kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğim torbalı ürün Miele nin en iyi torbalı modeli mi? Bu bahsettiğiniz torba kutusundan çıkan basit filtre olayını tam anlayamadım hocam. Bu arada torbasız Philips FC9924 Marathon Ultimate (1500 TL) yerine torbalı Miele Complete C3 Cat&Dog PowerLine - SGEF3 890W (1800 TL) tercih edilir mi bilemiyorum kararsız kaldım...
  • https://urun.n11.com/elektrikli-supurge/miele-blizzard-cx1-catdog-powerline-torbasiz-supurge-P243323847?cid=700501&utm_source=comp_cimri&utm_medium=cpc&utm_campaign=cimri_genelhttps://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_m%C4%B1ele-blizzard-cx1-cat-dog-toz-torbas%C4%B1z-s%C3%BCp%C3%BCrge-k%C4%B1rm%C4%B1z%C4%B1-1179016.html?rbtc=cim%7Cops%7C%7C%7Cp%7C%7Chttps://shop.miele.com.tr/miele-blizzard-cx1-cat-and-dog-powerline-890w-toz-torbasiz-elektrik-supurgesi

n11 emek ticaret 2700 tl
    mediamarkt 2299 tl blizzard cx1 cat and dog yazıyor sadece. powerline yazmıyor bu turbo başlık yok demek mi acaba?
    miele shop 3090 tl

bu fiyat farkının anlamı nedir çözebilen var mı? özellikle mediamarkttaki ürün neden çok daha ucuz zira genelde kendileri kitlemeyi pek severler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi technoburak -- 7 Aralık 2018; 15:38:25 >

• technoburak T kullanıcısına yanıt
    3'ü de aynı ürün. Mediamarkt orijinal ek turbo başlık ile fotoğrafını koymuş ama isimdeki powerline kelimesini unutmuş. N11 deki satıcı ise doğru yazmış ama fotoğrafa Türkiye'ye gelmeyen ve satılmayan çok çok pahalı elektrikli turbo başlıklı fotoğrafı kullanmış ama o da yanlış foto.

Sonuçta şu an Türkiye'ye gelen tüm torbasız Cat&Dog ların ( ki o da tek bir modeldir zaten; kırmızı blizzard SKCF3 ) hepsi aynı.
    Miele nin kendi sitesindeki bilgiler ve fotoğraflar doğru. Hepsi de onu satıyor.
    Ancak pek çok satıcının internet sitesini peynir akıllılar yönettiğinden yanlış foto veya eksik bilgiden geçilmiyor.

Her 3'ü de aynı model. Media markt miele süpürgelerinde ürün bazlı sıkı fiyatlar veriyor zaman zaman. Bu da onlardan biri. İster mağazadan görün isterse internet sitesine aşağıdaki soruyu sorup alın:

" Blizzard CX1 Cat&Dog kırmızı renkli torbasız süpürgenizin;

- kodu SKCF3 mü ?
    ve
    - standart başlığının yanı sıra STB 305-5 turbo başlık EK OLARAK veriliyor değil mi ?"

İşin doğrusu kutu üzerinde SKCF3 yazıyorsa standarttır ve kutu açılmamışsa her şey içinde tas tamamdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezgin_kral -- 7 Aralık 2018; 16:2:20 >

• ezgin_kral E kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim ilginiz ve hızlı cevabınız için
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.