Şimdi Ara

Miele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge Testi (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.583
Cevap
54
Favori
145.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alimurat34

https://www.youtube.com/watch?v=vomlTiZDrNk
    Bunu izlemiştim. Ama reklam olmadığı ne malum işte her şeye güvenemiyoruz ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mersinaki

Bunu izlemiştim. Ama reklam olmadığı ne malum işte her şeye güvenemiyoruz ki.

Alıntıları Göster
    %100 Reklam tabi o, mielenin kendisi hazırlamış. Ben mi üşenmeyip 3dmax da yapacağım ?!? :)
    Allahım....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alimurat34 -- 21 Nisan 2018; 13:22:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alimurat34

%100 Reklam tabi o, mielenin kendisi hazırlamış. Ben mi üşenmeyip 3dmax da yapacağım ?!? :)
    Allahım....

Alıntıları Göster
    Burada da kullanıcı olarak kendini gösterip reklam yapanlar olduğunu düşünüyorum. Bunun için çok zeki olmaya gerek yok. Her gördüğüme inansaydım bütün süpürgeleri şu an almış olurdum :))

• alimurat34 A kullanıcısına yanıt
    Lütfen işi hakarete vardıracaksınız yazmayın böyle şeyler. İnsanlar ihtiyaçları konusunda bilgi paylaşıyor burada. Kirletmeyin !
  • Stok 30 kalmış. Hafta içi alabilirim inşallah

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir rahatsızlık verdiysem kusura bakmayın arkadaşlar. Yardımcı olarak açıklama yapanlara teşekkür ederim.

Ailem vatandan 24 ay taksitle 137 lira aylık ödemeyle 3300 liralık dyson animal pro 2 aldılar. Yapacak birşey yok. Belki birgün bende miele ile tanışırım.

Eve gelip şu an test ettik halıdan çektiklerini görünce en azından kötü bir süpürge almadığımıza kanaat getiriyoruz.

Tabi 1 aya yakın müşteri memnuniyeti olayı var. Bu süre içinde umarım memnun kalırız.
  • Mehmet3435 M kullanıcısına yanıt
    Bu turbo başlık ne kadar önemli veya ne katkı sağlıyor tam olarak? Yani sadece makinayı alsak performansı tatmin eder mi yoksa 1290 liralık makinayı almak daha mı mantıklı olur? Birde son olarak C3 limited modelini alınca kutusundan çıktığı gibi kullandığımızda toz filtreleme oranı yine %99 mu acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okan Turkoglu

miele toz torbası zamanla dolma problemni en az yaşayan torbadır. Bunun 2 temel nedeni var:
    1. Toz torbası 4,5 litre yani kocaman
    2. içerisinde tozu dağıtan elastik şeritler var.

https://www.youtube.com/watch?v=CYr6vByRh9k

Asıl toz kaçırmasıyla ünlü süpürge dysondır. Yabancı kaynaklarda çok şikayet var. miele de toz kaçmaz. Açık ere en hijyenik süpürgedir.
    Toz torbasının doluma yakın performansı hala çok yüksektir. Çekiş performansı şikayeti olan miele sahibi görmedim. Tam tersi 550 w lık modelde bile halıyı vakumlama olur. O nedenle turbo başlıksız almamak lazım. şu an turbo başlıkla beraber 1080lira. Hala çok kaliteli ve hala çok ucuz. Hala çok performnaslı ve hala en hijyenik ürün.

3 bin lira verip evinizdeki tozu geri ciğerinize çekmeyin. Yazıktır. Astım olursunuz... Dyson toz boşaltırken çok çaresizdir...

Hangi miele de torba dolmaya yakın performans hala yüksek oluyor?

4 yıllık s8310 süpürgemde boş torba ile 4. Kademede aldığım performansı %75-80 civarı dolulukta bir torba ile 6. Kademede alamıyorum. Ha bu yetersiz mi oluyor? Asla, tıka basa dolu torba ile dahi hala yeterli emiş gücü alabiliyorum. Ama emiş kaybı olmuyor diye bir durum söz konusu değil. Bu durum 2200 wattlık motora sahip modelde böyle. 550-890 wattlık cihazlarda dolu torba ile bu kadar yeterli performans alınabileceğini sanmıyorum. Ki markette denediğimde boş torba ile dahi çok yetersiz bir güce sahipti 890 wattlık model.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 22 Nisan 2018; 8:09:15 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• K-E-N-A-N K kullanıcısına yanıt
    benim 890w C3 aydır çok yoğun kullanımda. Özellikle perfromansını görmek için her şeyi çektim. Şu an kırmızı doluluk ibresi %70 lerde. Hala standart başlıkta ve maksimum güçte ince tüylü halıyı tutup havaya kaldırıyor. Ben bir performans düşümü gözlemleyemedim. İlla ki boştakine göre vardır belki ama benim hissettiğim bir durum yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: S.Soylu

Bu turbo başlık ne kadar önemli veya ne katkı sağlıyor tam olarak? Yani sadece makinayı alsak performansı tatmin eder mi yoksa 1290 liralık makinayı almak daha mı mantıklı olur? Birde son olarak C3 limited modelini alınca kutusundan çıktığı gibi kullandığımızda toz filtreleme oranı yine %99 mu acaba
    Özellikle son yıllarda Avrupa içerisinde üretilen süpürgelerde elektrik gücü düşürüldü. Bunun için standart başlıklar daha çok vakum yapar şekilde üretilmeye başlandı ki etiket değerinde yüksek sonuçlar alabilsin diye. Ama bu durum halı süpürmeyi zorlaştırdı bence. Yeni süpürgelerin neredeyse tamammı, turbo olmayan başlıkta ve maksimum güçte halıda tutunma yapıyor.

Bunun tek çözümü hangi marka olursa olsun turbo başlık alıp halıyı turbo başlıkla süpürmek bence. Turbo başlıklı halı süpürmenin temizlik performansı avrupa etiketlerinde değerlendirilen bir kriter değil. Ama olsaydı neredeyse tüm süpürgeler, turbo başlıkla halıda A alırdı bence. Çok çok fark ediyor.

Toz torbasının toz tutma oranı %99,90. diğer filtrelerle bu rakam doğal olarak daha da yukarıya çıkıyor. Zaten C3 Limited in hava emisyonu A. Kutusundan çıkar çıkmaz kullandığınızda bu değer daha yüksek bile olur. Çünkü torba henüz boştur, torba gözenekleri daha hiç dolmamıştır v.s.

• ezgin_kral E kullanıcısına yanıt
    Aldığınızdan beri İlk torbayı mı kullanıyorsunuz? Eğer öyleyse hissetmemeniz normal. Ben de hissetmiyorum emiş gücü düşüşünü. Ama torbayı değiştirince vay be bu süpürge daha fazla güçlüymüş diyorum her defasında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 22 Nisan 2018; 18:39:09 >
    Toz torbalıların hepsi böyledir. Önemli olan torba doluya yakınken elde edebildiğiniz gücün süpürme işi için yetersiz düzeyde olup olmamasıdır. Şu ana kadar olmadı. Hala çok güçlü çekiyor.

Genelde toz torbasız süpürgelerin torbalıları eleştirme noktası tam da bu toz dolumu ile oluşan güç düşüşü.
    Ben de tam bu yüzden bundan önce 2 defa torbasız süpürge almıştım. Ancak dysonda bile toz boşaltımı işinden nefret ettiğim için ve eşim bunu yapmak istemediğini belirttiğinden mecburen torbalı arayışına girmiştim.
    Mielenin toz torbasının yüksek teknolojisi ve büyüklüğü ile daha da önemlisi yüksek malzeme kalitesi seçimimi belirledi.

Son olarak şunu söyleyebilirim;
    Toz torbası dolunca bile miele süpürgede işlev kaybı olmuyor, çekiş hala süpürme görevleri için yeterince güçlü. Ben çok memnunum.
    Belki o düşüşü hesaba katarak çekiş gücünü tasarlıyorlar ve siz yeni torbayı taktığınızda çok güçlü bir çekişle karşılaşıyorsunuzdur.
    Ama Dyson bile kullandığımda toz boşaltımı işinin berbatlığından kurtulmanın bir yolunu bulamadım. En azından bahçesinde bu işi yapabileceğiniz müstakil bir eviniz yoksa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezgin_kral -- 22 Nisan 2018; 19:11:28 >

• ezgin_kral E kullanıcısına yanıt
    Ben bütün bu yazdıklarınızı zaten biliyorum. Miele torba doldukça güç kaybetmiyor denildiği için konuya açıklık getirmek istedim. Ve emin olun aranızdaki en eski ve en bilgili miele süpürge kullanıcılarından biri benimdir. Mieleyi sevmediğim anlaşılmasın bu mesajlardan.

• VR_27 kullanıcısına yanıt
    shop.miele.com.tr son stok durumu:

Complete C3 Limited Edition Powerline Elektrik Süpürgesi 890W - SGSF3 (699 TL): 26 tane
    STB 205-3 Turbo Yer Fırçası (379 TL): 2 tane
    STB 305-3 Turbo Yer Fırçası (439 TL): 3 tane
    "Ki markette denediğimde boş torba ile dahi çok yetersiz bir güce sahipti 890 wattlık model."
    demişsiniz.

Benim ise şu ana kadar sahip olduğum en güzel, en kaliteli ve en güçlü süpürge oldu. Eski rowentam bunun ancak yarı gücündeydi.
    Nasıl oluyor da çok yetersiz diyorsunuz anlayamıyorum. Ben mi başka ürün aldım ?!?
  • Okan Turkoglu O kullanıcısına yanıt
    Hocam eğer benim kullandığım 2200 watt gücündeki S8310 modelini bir deneseydiniz emin olun bedava olsa almazdınız. Eğer piyasanın bu duruma geleceğini bilseydim o dönem 2-3 tane alır bir kenara saklardım.

Hani 890watt c3 için halıya yapışıyor diyorlar ya, 890watt c3 ün 6. Kademede halıya yapışma gücünü s8310 2. Kademede veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 22 Nisan 2018; 19:50:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: K-E-N-A-N

Hocam eğer benim kullandığım 2200 watt gücündeki S8310 modelini bir deneseydiniz emin olun bedava olsa almazdınız. Eğer piyasanın bu duruma geleceğini bilseydim o dönem 2-3 tane alır bir kenara saklardım.

Hani 890watt c3 için halıya yapışıyor diyorlar ya, 890watt c3 ün 6. Kademede halıya yapışma gücünü s8310 2. Kademede veriyor.

İyi hoş da millet halıya yapışıyor diye turbo fırça alıyor,
    Siz nasıl kullanıyorsunuz o 2200w I.

• MertMeteAlp kullanıcısına yanıt
    Ben de onu merak ediyorum ya hocam. 890wattlık alete halıya yapışıyor diyenler 2200 wattlık cihazı kullansa heralde aynı gün geri iade ederler. Şimdi başlık farklı falan demeyin başlık tasarımı aynı bir tek tabanı plastik o kadar.

Halıda hareket ettirmesi inanılmaz efor sarfettiriyor doğru, salondaki iki halıyı süpürdükten sonra Kan ter içinde kalıyoruz. Ama bu ne biçim süpürge, çok zor kullanması demedik hiç. Her kullandığımızda halının iliğini kemiğini temizledi diyip verdiğimiz parayı helal ediyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 22 Nisan 2018; 20:32:18 >
    Demek S8310 'a turbo başlık alınca dehşet bir şey olurmuş... Keşke 2200 wattlık mieleler hala olsaydı. Kaçırmışız...
    Bu arda siz neden turbo başlık almayı düşünmediniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: K-E-N-A-N

Ben de onu merak ediyorum ya hocam. 890wattlık alete halıya yapışıyor diyenler 2200 wattlık cihazı kullansa heralde aynı gün geri iade ederler. Şimdi başlık farklı falan demeyin başlık tasarımı aynı bir tek tabanı plastik o kadar.

Halıda hareket ettirmesi inanılmaz efor sarfettiriyor doğru, salondaki iki halıyı süpürdükten sonra Kan ter içinde kalıyoruz. Ama bu ne biçim süpürge, çok zor kullanması demedik hiç. Her kullandığımızda halının iliğini kemiğini temizledi diyip verdiğimiz parayı helal ediyoruz.
    Konunun en başındaki mesajında ferhat bey S8310 ların başlık ucundaki çekişini tabloda yazmış : 450 AW !

Çekişi övülen 2,800 TL lik Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro 2'nin çekişi ise 150 AW.

Sizin süpürgenin 3'te 1'i :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezgin_kral -- 22 Nisan 2018; 23:23:22 >

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.