Şimdi Ara

Miele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge Testi (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.583
Cevap
54
Favori
145.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ezgin_kral

miele 890w c3 süpürge: 699 TL
    205 turbo başlık: 379 TL

ikisi birden toplam: 1078 TL. Bu haliyle Dyson'ın 3 te 1'i fiyatına, Dysondan daha hijyenik, toz boşaltımı derdi yok ve çocuklarınızı astım etmez.
    Turbo başlıklı miele ile baş edebilecek dyson yok.
    Dyson içinde söylenen bunlar. Aldığı onaylar yalansa bilemem tabi. Herkes birşey söylüyor ancak alıp uzun süre kullanmadan da bilemeyeceğiz muhtemelen.

Filtre değişimi yok
    Enerji tasarruflu
    0.1 Mikronluk tüm akarları yakalar
    Dünyanın en sağlam makinesi sayılabilir.
    Emiş Kaybı Yok.
    Hiç bir maaliyeti yok
    İsveç alerji federasyonundan alerji onaynı almış tek süpürge.
    + British Allergy Foundation onayı.

Neyse konu dyson konusu olmadığı için kendi adıma daha fazla birşey yazmak istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mersinaki -- 20 Nisan 2018; 23:43:0 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mersinaki

Dyson içinde söylenen bunlar. Aldığı onaylar yalansa bilemem tabi. Herkes birşey söylüyor ancak alıp uzun süre kullanmadan da bilemeyeceğiz muhtemelen.

Filtre değişimi yok
    Enerji tasarruflu
    0.1 Mikronluk tüm akarları yakalar
    Dünyanın en sağlam makinesi sayılabilir.
    Emiş Kaybı Yok.
    Hiç bir maaliyeti yok
    İsveç alerji federasyonundan alerji onaynı almış tek süpürge.
    + British Allergy Foundation onayı.

Neyse konu dyson konusu olmadığı için kendi adıma daha fazla birşey yazmak istemiyorum.

Alıntıları Göster
    Dyson:
    Toz boşaltımı her torbasız süpürge gibi felaket. Astım bile yapabilir.
    Çok çok çok pahalı
    Çivi, vida ve cam kırığı çekmeye gelmez. Süpürge zarar görebilir.
    Tozun tüm yükü tek bir filtreye biniyor.

Miele:
    Almanya'nın beyaz eşyanın hemen her kolundaki devasa güçlü ve kaliteli firması.
    Toz torbası bile torun %99,9 unu tutup filtreye pek iş bırakmıyor.
    11 katlı toz torbasına her şeyi çekebilirsiniz.
    Ucuz
    Süper kaliteli malzeme

• mersinaki M kullanıcısına yanıt
    Merak ettim son 5 dakikadır şu "İsveç alerji federasyonu" nedir diye baktım. Ultra traş bir organizasyon çıktı. Belirli kategorilerden en fazla 10 ar ürüne para karşılığı sertifika vermiş, uluslararası ve AB nezdinde hiç ama hiç bir geçerliliği olmayan bir şirket...

teknik veri aradım ne diyor diye; bizi arayın (contact us) diyor :)) parayla çalışan ufak bir şirket.
    https://www.service-allergie-suisse.ch/en/certification/industries/technical-products/?oid=10089&lang=en

Melih başganın Avrupada kağıt üzerinde bir dernek kurdurup arka arka 3 yıl Ankaraya Avrupanın en iyi başkenti ödülü vermesi gibi olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okan Turkoglu -- 21 Nisan 2018; 0:28:13 >

• Okan Turkoglu O kullanıcısına yanıt
    Ohohohooo..... Daha süperini buldum. "İsveç alerji federasyonu" adresini araştırdım:

Allergie Suisse SA
    Scheibenstrasse 20
    3014 Bern

bu adresi google map e girince posta firmasının binası çıkıyor. Yani firma adresi bir posta kutusu :) Tamamen çakma bir firma.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet3435

Dyson:
    Toz boşaltımı her torbasız süpürge gibi felaket. Astım bile yapabilir.
    Çok çok çok pahalı
    Çivi, vida ve cam kırığı çekmeye gelmez. Süpürge zarar görebilir.
    Tozun tüm yükü tek bir filtreye biniyor.

Miele:
    Almanya'nın beyaz eşyanın hemen her kolundaki devasa güçlü ve kaliteli firması.
    Toz torbası bile torun %99,9 unu tutup filtreye pek iş bırakmıyor.
    11 katlı toz torbasına her şeyi çekebilirsiniz.
    Ucuz
    Süper kaliteli malzeme

Alıntıları Göster
    Miele'nin toz torbasız süpürgesi yok mu :) Olmasaydı daha anlamdı olurdu. Burada kullanmadığım bir ürünü ne savunurum ne de yererim. İkisini de kullanmadım. Bir süpürge almak istiyorum artık kim beni ikna eder bilemem :)

Pahalı olmasının dediğim gibi eğer uzun yıllar çekim gücü düşmeden motoru bozulmadan malzeme kalitesinin avantajıyla sonradan çıkartabilir diye düşünüyorum. Normalde Philips marathon düşünüyorduk.

Yoksa tabi 400 500 liraya da süpürge var çok daha ucuz.

Bu bölümde mielenin toz torbasız ürününü öven görmedim. Tam tersi neredeyse herkes gerek yok, torbalı ve ucuz olanını alın diyor. Çünkü bariz daha hijyenik.
    Bu arada kimse seni ikna etmek için uğraşmaz merak etme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okan Turkoglu

Ohohohooo..... Daha süperini buldum. "İsveç alerji federasyonu" adresini araştırdım:

Allergie Suisse SA
    Scheibenstrasse 20
    3014 Bern

bu adresi google map e girince posta firmasının binası çıkıyor. Yani firma adresi bir posta kutusu :) Tamamen çakma bir firma.

süpersin :))

Dysonda elektrik motoru ingiliz dizaynı, toza tek bir filtre mesafede çalışır.
    Miele C3 te elektrik motoru alman dizaynı ve almanya üretimi, toz ile arasında dünyanın en gelişmiş 11 katmanlı toz torbası ve motor öncesi filtre var.

Daha az toza maruz kalan alman malı Miele elektrik motoru, daha çok toza maruz kalan dyson elektrik motorundan daha uzun ömürlü ve daha sağlam bence. Yıllardır miele S8310 kullanan komşum var. Hiç bir değişiklik olmadı diyor.

Boşuna ingilizlere 3bin lira ödemeyin. almanların mühendislikleri hemen her konuda daha iyi. Turbo başlıkla bile ile fiyat üçte biri. Toz boşaltım felaketi yok. Evden topladığınız tozu mutfakta çöpe dökerken geri ciğerinize çekmeyin. Sert ve sivri cisim çekti diye süpürgeniz bozulmasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezgin_kral

Bu bölümde mielenin toz torbasız ürününü öven görmedim. Tam tersi neredeyse herkes gerek yok, torbalı ve ucuz olanını alın diyor. Çünkü bariz daha hijyenik.
    Bu arada kimse seni ikna etmek için uğraşmaz merak etme.
    Uğraşan arkadaşlara teşekkür ediyorum.
  • quote:

Miele C3 te elektrik motoru alman dizaynı ve almanya üretimi, toz ile arasında dünyanın en gelişmiş 11 katmanlı toz torbası ve motor öncesi filtre var.

Daha az toza maruz kalan alman malı Miele elektrik motoru, daha çok toza maruz kalan dyson elektrik motorundan daha uzun ömürlü ve daha sağlam bence. Yıllardır miele S8310 kullanan komşum var. Hiç bir değişiklik olmadı diyor.

Boşuna ingilizlere 3bin lira ödemeyin. almanların mühendislikleri hemen her konuda daha iyi. Turbo başlıkla bile ile fiyat üçte biri. Toz boşaltım felaketi yok. Evden topladığınız tozu mutfakta çöpe dökerken geri ciğerinize çekmeyin. Sert ve sivri cisim çekti diye süpürgeniz bozulmasın.
    Valla şu turbo başlığa 100 lira daha kazıklamasalardı iyiydi. Önce kendim ikna olacağım sonra annemi ikna etmem lazım. Sonra sıkıntı çıkarsa uğraşacak olan benim sonuçta :)

Birde dyson'ın hiç mi iyi yönü yok diye insanın sorası geliyor. Hani eski gırgırlar daha iyi denilecek neredeyse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mersinaki -- 21 Nisan 2018; 1:16:0 >

• Miele c3 yada eşdeğer cihazı kaç aydır kullanan var ? ve ne kadar memnun ?
  • quote:

Anlaşılan bu konu epey eskilere dayanan ve uzayıp gidecek bir noktada duruyor.

Dyson im allergie suisse onayindan  
    Ziyade kendi bunyesinde
    Mikrobiyoloji laboratuvarlari olan tek
    Supurge markasidir. Ayrica arge departmaninda 350 muhendis calistiriyor.

Miele 111 yillik köklü bi firma asla bise diyemeyiz fakat supurge konusunda torbali oldugu icin torbali supurgelerin gozenekleri tozdan Tikanir
    Ve hava akisini engeller buda
    Zamanla emis gucu kaybina neden olur. Arti disari tozu gondermeye baslar o Mikroskobik akarlari kimse goremez ileri derecede astim Toz alerjisi yoksa tercih edilmeyebilir hijyense konu o para verilir.

Bahsettiginiz tum onaylar para ile satin aliniyor allergie suissie onayi cok zor alinan bi onay 3000 saat testten gectikten sonra alindi. Filtresinden dolayi hak etti fark bu. Yoksa dyson in aldigi tek onay allergie suissie degil.
    Onaylar;

British Allergy Foundation, National Asthma Council of Australia, Asthma and Allergy Foundation of America, AHA Allergie Suisse..

Filtresi degil cyclone teknolojisi sayesinde
    Toz kacmiyor.. Bactisafe perde kimyasal bi
    Perdedir akarlarin yasamasina imkan vermeyen bir perde.. Bu yuzden akarlari kacirmiyor.

Sanki miele toz torbasını sonsuza kadar çıkarmıyormuş gibi saçmalamış yazan.
    Torba dolar atarsın. Yenisini takarsın. Miele motoru dysondan daha temiz kalır.
    Çekişi düşen miele gören görmedim.
    saçmalamış.
    miele toz torbası zamanla dolma problemni en az yaşayan torbadır. Bunun 2 temel nedeni var:
    1. Toz torbası 4,5 litre yani kocaman
    2. içerisinde tozu dağıtan elastik şeritler var.

https://www.youtube.com/watch?v=CYr6vByRh9k

Asıl toz kaçırmasıyla ünlü süpürge dysondır. Yabancı kaynaklarda çok şikayet var. miele de toz kaçmaz. Açık ere en hijyenik süpürgedir.
    Toz torbasının doluma yakın performansı hala çok yüksektir. Çekiş performansı şikayeti olan miele sahibi görmedim. Tam tersi 550 w lık modelde bile halıyı vakumlama olur. O nedenle turbo başlıksız almamak lazım. şu an turbo başlıkla beraber 1080lira. Hala çok kaliteli ve hala çok ucuz. Hala çok performnaslı ve hala en hijyenik ürün.

3 bin lira verip evinizdeki tozu geri ciğerinize çekmeyin. Yazıktır. Astım olursunuz... Dyson toz boşaltırken çok çaresizdir...

• quote:

Miele c3 yada eşdeğer cihazı kaç aydır kullanan var ? ve ne kadar memnun ?
    Bir zahmet son 25 sayfayı oku. Millet işi gücü bırakıp bir daha mı yazsın ?
  • quote:

Miele c3 yada eşdeğer cihazı kaç aydır kullanan var ? ve ne kadar memnun ?
    -Genelde söylenen negatif yönler-
    Turbo başlık almadan alanlar, maksimum güçte halıda tutunma yapıp takılmasından şikayetçi. Bunun tek çözümü turbo başlıkla beraber satın almak.
    Turbo başlığa geçen hafta gelen fahiş zam.

-Genelde söylenen pozitif yönler-
    Çok çok kaliteli malzeme ve işçilik, gerçek Almanya üretimi. Çin değil.
    Harika kalite ve özellikte 11 katmanlı ve %99,9 toz tutan toz torbası. Aynı zamanda çok büyük olduğundan hesaplı bile sayılır özelliklerine göre...
    Turbo başlığın halıdaki inanılmaz performansı. Özellikle hayvan sahipleri olan miele kullanıcıları söylüyor bunu.
    Yüksek ve düşmeyen güç. (Özellikle en ucuz C3 modeldeki 890 watt olan motor)
    Kalitesine ve sınıfına göre görece ucuz fiyatı (Kampanyadaki 699 liraya satılan C3 PowerLine için söylenebilir bu durum. Diğerleri pahalı.)

Aslında dyson torbasız ile miele toz torbalı elma ile armut bence. Önceliklere göre karar verilmeli. Ben torbasızların toz boşaltımından nefret ettiğimden tek seçeneğim toz torbalı olmuştu. O nedenle miele c3 + turbo başlık aldım. Toz torbasız istesem hala dyson listemin ilk sırasında olurdu. Ancak miele c3 ve turbo başlıkla geçen 1 ayımdan sonra bir daha torbasız ürün almayacağımı söyleyebilirim.

herkese saygılar, sevgiler...

• quote:

Orijinalden alıntı: alimurat34

-Genelde söylenen negatif yönler-
    Turbo başlık almadan alanlar, maksimum güçte halıda tutunma yapıp takılmasından şikayetçi. Bunun tek çözümü turbo başlıkla beraber satın almak.
    Turbo başlığa geçen hafta gelen fahiş zam.

-Genelde söylenen pozitif yönler-
    Çok çok kaliteli malzeme ve işçilik, gerçek Almanya üretimi. Çin değil.
    Harika kalite ve özellikte 11 katmanlı ve %99,9 toz tutan toz torbası. Aynı zamanda çok büyük olduğundan hesaplı bile sayılır özelliklerine göre...
    Turbo başlığın halıdaki inanılmaz performansı. Özellikle hayvan sahipleri olan miele kullanıcıları söylüyor bunu.
    Yüksek ve düşmeyen güç. (Özellikle en ucuz C3 modeldeki 890 watt olan motor)
    Kalitesine ve sınıfına göre görece ucuz fiyatı (Kampanyadaki 699 liraya satılan C3 PowerLine için söylenebilir bu durum. Diğerleri pahalı.)

Aslında dyson torbasız ile miele toz torbalı elma ile armut bence. Önceliklere göre karar verilmeli. Ben torbasızların toz boşaltımından nefret ettiğimden tek seçeneğim toz torbalı olmuştu. O nedenle miele c3 + turbo başlık aldım. Toz torbasız istesem hala dyson listemin ilk sırasında olurdu. Ancak miele c3 ve turbo başlıkla geçen 1 ayımdan sonra bir daha torbasız ürün almayacağımı söyleyebilirim.

herkese saygılar, sevgiler...

Alıntıları Göster
    Detaylı yanıt için teşekkür ederim hocam.

Annem torbasızların boşaltımına gelen eleştirileri pek anlayamıyor kendisi için sorun olarak teşkil etmediğini düşünüyorum. Genelde o kullanacağı için benim pek tecrübem yok tabi :)

• quote:

miele toz torbası zamanla dolma problemni en az yaşayan torbadır. Bunun 2 temel nedeni var:
    1. Toz torbası 4,5 litre yani kocaman
    2. içerisinde tozu dağıtan elastik şeritler var.

https://www.youtube.com/watch?v=CYr6vByRh9k

Asıl toz kaçırmasıyla ünlü süpürge dysondır. Yabancı kaynaklarda çok şikayet var. miele de toz kaçmaz. Açık ere en hijyenik süpürgedir.
    Toz torbasının doluma yakın performansı hala çok yüksektir. Çekiş performansı şikayeti olan miele sahibi görmedim. Tam tersi 550 w lık modelde bile halıyı vakumlama olur. O nedenle turbo başlıksız almamak lazım. şu an turbo başlıkla beraber 1080lira. Hala çok kaliteli ve hala çok ucuz. Hala çok performnaslı ve hala en hijyenik ürün.

3 bin lira verip evinizdeki tozu geri ciğerinize çekmeyin. Yazıktır. Astım olursunuz... Dyson toz boşaltırken çok çaresizdir...
    Bilemiyorum. Annem için toz torbasızları boşaltmak pek sıkıntı olmuyormuş. Bu eleştirileri pek anlamadığını söylemişti. Sonuçta daha çok kendisi kullanacak.

Onu miele için ikna edebilirim. Ama zaman içinde bir sorun çıkarsa benim başıma ekşir. Daha önce candoğan beyin tavsiye ettiği buzdolabıyı ısrarla ona aldırmıştım. Kendisi no frost istiyordu. Şimdi ise buzluk kısmı aşağıda diye buzdolabının üst kısmına uzanamadığını söyleyerek eleştiriyor. Benzer eleştirileri süpürge içinde yaşamak istemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet3435

Bir zahmet son 25 sayfayı oku. Millet işi gücü bırakıp bir daha mı yazsın ?

Alıntıları Göster
    Okuyorum ama daha da emin olmak istiyorum açıkçası. İşi gücü olan muhtemelen önceliği kendi işine veriyordur yada öyle olmalı.
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.