Şimdi Ara

Miele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge Testi (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.583
Cevap
54
Favori
145.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SweptureX

hocam şimdi bir çok yorumu okudum ve mielenin ne kadar kaliteli olduğunu da biliyorum ama kafama takılan bir konu var.. electrolux philips rowenta gibi ürünlerin 4A ürünleri varken neden halıda c sert zeminde a elektrik tüketiminde c olan süpürgeyi seçmeliyiz? bu 4a olayı boş mu yani? 4a ürünlerde tüm değerler en üst seviyede zaten? değerleri c olmasına rağmen neden a olanları bir kenara bırakıp bu ürünü seçmeliyiz?

Diğer markaların çok güzel 4A modelleri var ve düşünülebilir.
    Burada öncelikler önemli. Düşündüğünüz modelleri halıda test etmenizi öneririm.

Benim 3 yıldır gözlemlerim;

* Pek çok markanın yüksek güçlü modeli; max. güçte (A aldığı seviyede) halıya yapışıyor, ittirmek çok zor olabiliyor.

* Miele'nin her modeli her başlıkla her güç seviyesinde halı üzerinde çok güzel hareket edebiliyor.

* Bu markaların bazılarının çok sık model yenilediğinden midir nedir bilemiyorum; bazı parçalarının stabilite ve dayanıklılık problemleri olabiliyor.

* Miele'nin her parçası çok kaliteli. Bendeki 3 yıllık S8310 süpürgede en ufak bir sorun yok. (Allah nazardan saklasın)

* Miele toz torbasının düzeyinde toz torbası yok.

* Miele Türkiye internet sitesinde satılan C3 süpürgeler Almanya üretimi, Çin falan değil...

Yine de herkese tavsiyem:

Düşündüğünüz markaları/modelleri mağazada halı üzerinde max. güçte bi ittirin.

Bir de miele satan yerlerde 890 W lık mielelere bakın, test edin, malzeme kalitesini görün...

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatas -- 14 Şubat 2018; 13:4:4 >

• SweptureX kullanıcısına yanıt
    Miele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge Testi

Önerdiğim 699 TL lik modelin Enerji etiketi C ve yıllık tüketim değeri 34,3 kWh.'dır.

0,3 kWh daha az olsa; B sınıfı çıkacaktı, B'nin sınırında bir model yani...

Elektriğin 1 kWh'ını ; 0,36 TL olarak hesaplarsak
    ( kaynak: gazete vatan )

C sınıfı Miele ortalama 34,3 kWh yıllık 12 TL kullanırken
    A sınıfı sınırı olan 28 kWh ; 10 TL eder.

Fark; yıllık ortalama (yaklaşık) 2 TL !

Enerji sınıfları sarfiyat sınırları, A+++ dan aşağı doğru; 10 kWH den başlayıp 6 şar 6 şar (kWh) artarak değişiyor.

Her bir sınıf artışı; 6 kWh x 0,36 Tl/kWh = yıllık ortalama 2,16 TL ediyor.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatas -- 14 Şubat 2018; 13:3:19 >

• ferhatas kullanıcısına yanıt
    ayrıntılı cevap için teşekkürler :) uygun bir zamanda bir kaç modeli test edip o an hangisi daha cazip gelirse onu alırım muhtemelen. miele genel olarak mantıksız görünmüyor fakat çekiş gücü daha kuvvetli olduğu halde ve halı üzerinde daha rahat hareket ettiği halde halı performansının biraz düşük çıkması tuhaf. ya bu testler taraflı ya da farklı testlere tabi tutuluyor markalar.

ayrıca kafama takılan bir diğer konu standart ya da turbo olan başlıklar üzerinde kullanılan tekerler.. rowentanın bir modelinde kullanılan başlığın altında ufak tekerler vardı ve halı üzerinde iyi hareket ediyordu.. fakat electroluxte tekerler başlığın hemen arkasına boruya yakın bir kısma konmuştu.. yani başlığın alt kısmında halıya doğrudan temas eden kısımda değildi.. ve halı üzerinde neredeyse hiç hareket etmiyordu.. acaba elektroluxte farklı bir başlık mı var halı için? ve mielenin başlıklarında kullanılan tekerler başlığın hangi kısmında acaba?

Halı üzerinde rahat hareket edebilme; performansı düşüren bir durum olabilir. Belki o yüzden A çıkmıyordur.

Halı üzerinde ittirmek için o kadar çaba gerektirdikten sonra aldığı performans notuna çok bakmıyorum ben.
    Rahat iş yapsın, ama halıda C de yapsın.
    Zaten haftada bir Turbo ile detaylı halı temizliği yapıyor hanım.
    Ne standart başlık ne de turbo başlık sürerken zorluk çıkarmadığı için;
    eşim de, annem de rahat ve erinmeden kullanıyorlar evlerinde...

Tersi örnekler de gördüm;
    65 yaşındaki halam 3A lık 1,700 TL lik bosch aldı; halıda yüksek güçte itemediğinden rahatsız.
    O yüzden halıda denemeden almayın diyorum...

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatas -- 14 Şubat 2018; 12:54:43 >
  • Miele'lerin halı performansının

890 W lık modellerde C
    550 W lık modellerde B ve D çıkması meselesini kendimce yorumlamak isterim:

890W / C halı perfromansı olan
    ve
    550W / D halı perfromansı olan

modellerde
    Eski tip SBD 285-2 / SBD 285-3 / SBD 290-3 başlıkları standart olarak veriliyor.

550W / B halı perfromansı olan modellerde ise ;

Yeni tip SBD 660-3 EcoTeQ Plus başlık standart olarak gelmekte.
    AB içerisinde eskiye göre düşürülen elektriksel güçler ile azalan çekiş gücünü,
    başlıkta daha iyi bir tasarımla (daha efektif bir hava akımı) dengelemeye çalışmanın ürünü olsa gerek bu başlık.

Miele'nin her modelde vermesi gereken başlık bu aslında.

550 W lık modelde, yeni başlıkla halı performansı; D den B ye çıkılıyorsa
    890 W lık modeller ile verilse, halı performansı; C den A ya bile çıkabilir mantıken.

Almanya Miele, 550W lık modelleri ön plana çıkarıp sattığından, sadece 550W lık modellerle gelebiliyor bu yeni başlıklar.
    Ayrı olarak da satılmıyor henüz. Yoksa çok çok iyi.

Bu başlığın performans artışına dair teorim doğruysa;
    tüm miele sahipleri ilerde bu başlık ayrıca satıldığında isterlerse satın alıp, süpürgelerini 3A olarak kullanabilirler.
    Bu bir ihtimal.
    Tabii şu an 699 Tl lik miele almanın asıl sebeplerinden biri olamaz bu ..

Miele alacaksanız rakipsiz kullanım rahatlığı/kolaylığı ve yüksek kalitesi için almanızı öneririm.

Uygulamadan bir misalle anlatalım;
    Halıda C performansı işlerinizin/temizlik gereksinimlerinizin %90 ını görür.
    Halıda A performansı gerektiren durumlarda;
    Miele kullananlar turbo başlık takarak o işi de fazlasıyla görebilirler.

Hiç bir standart başlık halıyı turbo başlık kadar iyi temizleyemez. (Her marka için geçerli)
    Standart veya turbo başlığı halıda iterken (başlıklar halıda kolay kaydığından) rakiplerine göre daha rahat çalışabilirler.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatas -- 14 Şubat 2018; 16:30:12 >

• bu süpürgeyi aldığımızda turbo başlık birlikte gelmiyor sanırm.. ama ekstra olarak turbo başlık aldığımızda halı performansı da a mı oluyor yani? eğer öyleyse 1. sıraya çıkarabilir bu durum bu süpürgeyi.. tabi 78 db az sayılmaz.. ve ayrıca hepa filtre de yok sanırım..

ayrıca bu watt konusu var bir de.. sizin zamanında aldığınız süpürgeler 2000+ watt civarıydı sanırım.. fakat bu süpürgeler 890w civarı.. bu durum emiş gücünü ne derece etkiliyor acaba?

bu süpürgeden kasıt;https://shop.miele.com.tr/miele-complete-c3-limited-edition-powerline-890w-elektrik-supurgesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SweptureX -- 14 Şubat 2018; 14:25:51 >

• Merhaba,

Süpürgem geldi. Şimdilik güzel çekiyor. Ancak 2 sorum olacak. Halıyı süpürmekte çok zorlanıyorum. İleri geri değil sadece ileriden geriye doğru hareket ettirebiliyorum. Bu normal mi ? Gücünü düşürsem de aynı durum.

İkincisi resmini çektiğim yerde sanki bir parça eksik gibi. Demir çıkmış. Bu normal mi ?

https://photos.app.goo.gl/ZZ9Siw3BTNSXxlGx1
    Hocam sorduğunuz sorular forumda son 1 haftadır yazdıklarımın tamamı neredeyse...

Sadece Turbo başlık;
    Ek aksesuar olduğundan süpürgenin etiket değerinde hesaplanmaz, puanlamayı etkilemez. Zaten sesi de 80 dB in üzerinde olabilir.
    Ama halıyı da en iyi o temizler diyelim.

Hepa yok, bu en ucuz baz model. Hepayı ayrı alınca bile üst modeli daha ucuza almış oluyorsunuz.
    3 yıl önceki bütün üst seri AB üretimi süpürgeler, şimdi üretilenlerden çok daha güçlüydü.
    Şu anki yeni nesil verimli motorların çekişleri yine de yeterli düzeyde olmasa miele, nilfisk satmaz/satamaz zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatas -- 14 Şubat 2018; 15:36:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AjanHaKaN

Merhaba,

Süpürgem geldi. Şimdilik güzel çekiyor. Ancak 2 sorum olacak. Halıyı süpürmekte çok zorlanıyorum. İleri geri değil sadece ileriden geriye doğru hareket ettirebiliyorum. Bu normal mi ? Gücünü düşürsem de aynı durum.

İkincisi resmini çektiğim yerde sanki bir parça eksik gibi. Demir çıkmış. Bu normal mi ?
    https://photos.app.goo.gl/ZZ9Siw3BTNSXxlGx1

Başlık modu "halı" yerine "sert zemin"de olmasın ?
    Başlık üzerinde mod değiştirmek için olan plastik parça var ya on dikkat ettiniz mi ?

Başlık altındaki kısa fırça dışarı sarkmışken iken; sert zemin
    Fırça başlık içine çekiliyken; halı modundadır.

Yanlış modda ise; yani fırça dışarıdaysa halıya sürtünür.

Bizdeki oldukça rahat bir şekilde kayıyor....

O demirin bir ucu o şekilde. Bendeki 3 yıllık başlıktada aynı. Bi sebebi vardır da ben bilmiyorum...

Edit: Sebebi buldum. O kısımlar çıkarılıp başlık sökülebiliyormuş içini temizlemek için:
    https://www.youtube.com/watch?v=qMFoD1r-TTU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatas -- 14 Şubat 2018; 16:8:53 >

• Buyrun arkadaşlar. Sizin için kutu açılışı videosu çektim. Merak edenler almadan önce inceleyebilir.

https://youtu.be/vomlTiZDrNk
  • quote:

Orijinalden alıntı: ofamof

Buyrun arkadaşlar. Sizin için kutu açılışı videosu çektim. Merak edenler almadan önce inceleyebilir.

https://youtu.be/vomlTiZDrNk

Harika !
  • ferhatas kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Dikkat etmiştim buna ama akşam tekrar deneyim. Hafta sonu detaylı temizlik olacak ve makine yeni olduğundan bende gönüllü olarak olayın içinde olacağım :)
  • Ferhat bey, filtre yuvasını detaylı çekmeye çalıştım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Buda yeni model turbo başlık, buna bayıldık. Kendi başlığı biraz halıya yapışan cinsten çok rahat değil (halı modunda iken çekiş minimum tül ayarında) ama turbo başlık hakikaten yağ gibi.(çekiş maksimum iken)

• Tavsiyeler üzerine bende aldım mielenin bu modelini zaten alacaktık bir süpürge mielenin de ne kadar kaliteli olduğunu biliyoruz iyi denk geldi kampanya bunun uzerine. Turbo başlık şuan satışta degil süpürge bı gelsin normal basligi deneyip ona göre alabilirim turbo basligida

• quote:

Orijinalden alıntı: nomein

Tavsiyeler üzerine bende aldım mielenin bu modelini zaten alacaktık bir süpürge mielenin de ne kadar kaliteli olduğunu biliyoruz iyi denk geldi kampanya bunun uzerine. Turbo başlık şuan satışta degil süpürge bı gelsin normal basligi deneyip ona göre alabilirim turbo basligida

Hocam kampanya hangisi nerden aldınız acaba.. Bir de arkadaşlar bu konuda yeniyim ama bu miele c3 modelinde olmazsa olmaz dediginiz ekstra aparatlar (turbo başlık hepa filtre vs. ) neler ve neden ...Not :evde muhabbet kuşumuz var ;)

• Pazartesi aldık, bugün aradılar ürünü nasıl aldınız diye sordular. Anlaşılan haftaya ancak gelir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: belalim_601

quote:

Tavsiyeler üzerine bende aldım mielenin bu modelini zaten alacaktık bir süpürge mielenin de ne kadar kaliteli olduğunu biliyoruz iyi denk geldi kampanya bunun uzerine. Turbo başlık şuan satışta degil süpürge bı gelsin normal basligi deneyip ona göre alabilirim turbo basligida

Hocam kampanya hangisi nerden aldınız acaba.. Bir de arkadaşlar bu konuda yeniyim ama bu miele c3 modelinde olmazsa olmaz dediginiz ekstra aparatlar (turbo başlık hepa filtre vs. ) neler ve neden ...Not :evde muhabbet kuşumuz var ;)

Mielenin sitesindeki kampanyadan bahsediyorum 1000 TL den 699 a düşmüş ya

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: belalim_601

quote:

Mielenin sitesindeki kampanyadan bahsediyorum 1000 TL den 699 a düşmüş ya

Anladım hocam teşekkürler

• @ferhatas bahsettiğiniz ürün bumudur Miele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge Testi
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.