Şimdi Ara

Miele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge Testi (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.583
Cevap
54
Favori
145.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben filtre kutusunu satın aldığım Ankara'daki Miele servisine sormuştum;
    elimizde olmayan bir şeyi sipariş versek en geç 10 güne geliyor distribütörden demişti.

Not: Pazartesi olsun, belki Miele Türkiye internetten satışa da koyar. Cevaplarını bekliyoruz...

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatas -- 10 Şubat 2018; 12:38:26 >
  • alienlord kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam. Benimki de hafif oynuyor. Ben içerisindeki sistemin tık diye yerine oturması için gerekli bir boşluk olduğunu düşünüyorum. @alienlord

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aka54 A kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba. Sakaryada mı ikamet ediyorsunuz? Eğer öyleyse ben hiç sormayim servise direk miele.com dan halletmeye çalışalım.

• ferhatas kullanıcısına yanıt
    hocam bende ankaradayım servis nerede tam olarak? Bende alayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferhatas

Ben filtre kutusunu satın aldığım Ankara'daki Miele servisine sormuştum;
    elimizde olmayan bir şeyi sipariş versek en geç 10 güne geliyor distribütörden demişti.

Not: Pazartesi olsun, belki Miele Türkiye internetten satışa da koyar. Cevaplarını bekliyoruz...

.

Site ile görüşün hocam bugün sipariş vereceğim, aldığımız sipariş e eklesin. Sizin sözünüz geçer.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de süpürgeyi aldım. Buradaki arkadaşlara teşekkür ederim , elime ulaştı. Evde pek halı olmadığı için turbo başlık istemedi hanım. Garanti uzatma kağıdı gelmedi ama fatura da gelmedi, sadece irsaliye geldi, sanırım ayrı gelir ikisi diye tahmin ediyorum

• Merhaba, ben bende cuma gece sipariş verdim. I hayırlısı ile gelir inşallah. Resimleri ve performansı burada yazarım. Umarım memnun kalırım. Yoksa Dyson olacak bu sefer her ne kadar hak etmediği fiyatı olsa da.

• @emrah9905 evet sakarya
  • Mieleden şimdi gelen mail;

"Selamlar,

S4xxx, S5xxx, S6xxx, Compact C1, Compact C2, Complete C2 modellerinde geçerliymiş stokta 2 tane var. Devamı gelecek mi soracağım.
    Ancak Complete C3 e uyuyor mu emin değilim.

35 TL den satışa açtım şimdi 1 adetini.

Umarım fiziken stokta vardır.

İyi pazarlar,"

Benim Miele servisinden satın aldığım filtre tutucu internetten de satışta:

(Edit: Link yenilendi, yei linkte C3 uyumluluğu yazıyor ama üstte Miele Türkiye'nin açıklamasını yazdığı filtre tutucu ile aynı fotoğrafa sahip)

(Edit 2: Link bir daha yenilenip C1-C2 yazan eski link aktif hale döndü; ben ikisini de vereyim. Ne zaman aktif olacakları değişebilir)

1.link: https://shop.miele.com.tr/miele-karbon-filtre-kafesi-tutucu

2.link: https://shop.miele.com.tr/miele-karbon-filtre-kafesi-tutucu-2

Önemli:

Annemin Miele SGSF3 süpürgesi için 35 TL'ye satın aldığım bu yeni filtre tutucuyu, benim eski 8310'a (C3 ile aynı kasa) taktım.

35 TL lik yeni (C1 ve C2 için üretilmiş) filte kabı, 8310'un (C3 ile aynı kasa) filtre yuvasına oturdu:

Ancak bendeki 3 yıllık 8310 süpürgenin kendisine ait eski filtre tutucu gibi; cuk diye hızlıca oturmuyor.

Yeni filtre kabını tutan sağ ve soldaki birer tırnağın tutması için parmakla biraz müdahale gerekti.

Çünkü:

1) Yeni kabın yanlarındaki çıkıntıların yerleri farklı.

2) Bir de yeni kabın üst tarafındaki tutamaç şekilli çıkıntı, eski ve kaptakinden uzun ve farklı yerde.

Fotoğrafta soldaki eski orjinal S8310 (C3'e %100 uyumlu olduğunu düşündüğüm) filtre kabı,

sağdaki servislerde satılan (aslında orjinal C2, C1..) filtre kabı:

Miele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge Testi

Bu ufak farklılıklara rağmen 5 sn. daha geç olsa da yuvaya oturttum ve kapağı kapattım.

Filtre kabının üst tarafındaki plastiğin; kapağa içeriden biraz (çok çok az) baskı yaptığını hissettim.

Ancak sorun olmayacağını ve bu şekilde kullanılabileceğini düşünüyorum.

Hatta yeni filtre kabı üzerindeki tutamaç şekilli çıkıntıya, kapağın yaptığı hafif baskı; filtre kabını yerine biraz daha sıkı oturtur.

Eğer Miele, eski S8310 larda kullanılan (C3 e %100 uyacağını düşündüğüm) filtre kabını getirtemeyecekse yakın gelecekte;

35 TL lik bu yeni filtre tutucularını (C1 ve C2 için ojinal filtre tutucularını) kullanmak

Yılda 1 kez; dikkatle takılıp çıkarıldığı sürece (yandaki 2 küçük tırnağa dikkat ederek...) sorun olmayabilir diye düşünüyorum.

Sonuçta hedefimiz yılda min. 80 TL filtre değişim parasından kurtulmak...

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatas -- 15 Şubat 2018; 11:6:0 >

• Bendeki eski 8310'daki orjinal filtre tutucuyu yurt dışı sitelerde satan yerler de var,
    ilgilenen olursa paylaşmış olalım:

https://www.ebay.de/itm/Distanzhalter-fuer-Air-Clean-Filter-ORIGINAL-MIELE-7782945-/111785633442

http://www.adepem.com/PIECES-DETACHEES-173407.html

https://www.fiyo.at/miele-distanzhalter-air-clean-filter-fur-staubsauger-007782945

https://www.directrepair.fr/grille-filtre-air-clean-7782945-miele.html

Not: Bunun (ve bendeki 8310 süpürgenin filtre tutucusunun ) plastiği, servislerdeki 35 tl lik tutucudan bariz daha kaliteli.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatas -- 12 Şubat 2018; 0:7:9 >

• ferhatas kullanıcısına yanıt
    S8310,S8320,S8330,S8340,S8360,S8370,S8380,S8390,S8530,S8590,S8710,S8730,S8790,S8930,S8990,CAT&DOG,SGDE1,COMPLETE,C3,POWERLINE,SGSE1,COMPLETE,C3,SGSG1,COMPLETE,C3,XXL modellerinde geçerlidir

Açıklamada complete c3 yazıyor ama hocam?

• berkay956 B kullanıcısına yanıt
    mieledeki arkadaşlar dün stokları araştırırken;

açıklama kısmında önce C1-C2 için geçerli olduğunu yazan stoğu bulup satışa koydular.
    (Dün mesajımdan sonraki ilk saatlerde ilgili linke bakanlar o ürünü gördüler)

Sonra da açıklama kısmında C3 için geçerli olduğunu yazan stoğu da bulup eklediler.
    (Ben de mesajda eski linki silip yeni linki yazdım)

C1-C2 için olan bitti ya da kaldırıldı.

C3 için olanın filtre kabının fotoğrafına dün baktık; C1-C2 için olanla tıpatıp aynıydı.
    (Eğer fotoğraf yanlış değilse !...)

C3 için linkte verilen filtre kabı; fotoğraftaki ürün ise diğeriyle (C1-C2 için olan ile) aynı (ki öyle görünüyor) ve dün bahsettiğim şeyler geçerli.

Çünkü linkteki fotoğraf; benim 35TL'ye Servisten satın aldığım ve dün S8310 da test ettiğim filtre kabına ait.

Belki en baz modelde bile AirClean Plus filtrelere geçildiği için bedava filtre değişimi yeni modellerde standart olarak pek gelmiyor.

Bu yüzden hepsine(C1-C2-C3) iyi kötü uyabilecek tek bir modeli Çin'de üretip satıyor olabilirler.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatas -- 13 Şubat 2018; 6:56:27 >

• Ferhat Bey, konu içerisindeki yazılan tüm yorumları okudum. Siz özellikle f/p oranından dolayı C3 Limited Edition tavsiye etmişsiniz. Bu makinenin sitede fiyatı 699 TL. Şu an Miele Türkiye internet sayfasında turbo başlık yok ancak fiyatının kabaca 300 TL olduğu düşünülürse ikisi toplamda 1.000 TL yapıyor. Süpürge Sepeti internet sayfasında kampanya var ve Cat&Dog modeli ve bunun muadili (Powerline gibi) modeller indirimle beraber 1.150 TL gibi fiyatlara alınabiliyor. İkisi karşılaştırıldığında 150 TL gibi bir fark var. Sizce 150 TL gibi bir fark verilip Cat&Dog modeli almak (veya tavsiye edeceğiniz başka bir model) daha mı mantıklı olur? Evde küçük bebeğimiz de var. Bunu göz önünde bulundurarak karar vermeye çalışıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
    Not: Evde hayvan beslemiyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: SKYBRAVE

Ferhat Bey, konu içerisindeki yazılan tüm yorumları okudum. Siz özellikle f/p oranından dolayı C3 Limited Edition tavsiye etmişsiniz. Bu makinenin sitede fiyatı 699 TL. Şu an Miele Türkiye internet sayfasında turbo başlık yok ancak fiyatının kabaca 300 TL olduğu düşünülürse ikisi toplamda 1.000 TL yapıyor. Süpürge Sepeti internet sayfasında kampanya var ve Cat&Dog modeli ve bunun muadili (Powerline gibi) modeller indirimle beraber 1.150 TL gibi fiyatlara alınabiliyor. İkisi karşılaştırıldığında 150 TL gibi bir fark var. Sizce 150 TL gibi bir fark verilip Cat&Dog modeli almak (veya tavsiye edeceğiniz başka bir model) daha mı mantıklı olur? Evde küçük bebeğimiz de var. Bunu göz önünde bulundurarak karar vermeye çalışıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
    Not: Evde hayvan beslemiyoruz.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/131101528

699 Tl lik ürüne + turbo başlık + 2 kutu toz torbası (garantiyi 1 yıl arttırın) yeter.
    Üzerindeki filtreyi 1 yıl sonra hepa ile değiştirirsiniz.

O linkteki eski stok veya Almanya dışı ürünler. Şu an Almanya'da sadece 550W ve 890W satışta. Daha önce çok detaylı açıkladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatas -- 13 Şubat 2018; 0:25:52 >

• Cevap için çok teşekkür ederim Ferhat Bey. Dediğiniz gibi yapacağım. Turbo başlık sitede şu an stokta gözükmüyor. Onu da daha sonra alırım.
  • Bende şimdi aldım, ne turbo başlık nede filtre tutucu sitede kalmamış.
    Teknosa dan 632tl ye aldığım süpürge yi 700tl ye aldık.
    Umarım hakkını verir.
    Edit. Filtre tutucu varmış, mobilden sayfa bi garip oldu göremedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MertMeteAlp -- 13 Şubat 2018; 6:54:56 >
  • MertMeteAlp kullanıcısına yanıt
    Teknosada satılan ürün Halıdaki performansı D olan 800 W lık modeldi.

İyi ki almamışsınız onu...

• quote:

Orijinalden alıntı: ferhatas

Teknosada satılan ürün Halıdaki performansı D olan 800 W lık modeldi.

İyi ki almamışsınız onu...

Bu performans I turbo başlık belirlemiyormu,

• MertMeteAlp kullanıcısına yanıt
    Halı ve sert zemin performansları;
    verilen standart başlıkla belirlenir.
    Turbo başlıklar ek aparat kategorisinde düşünülebilir.
    Zaten o modelde de Turbo başlık verilmiyor.

Kaldı ki Turbo başlık sesi 76 dB'in çok üzerinde olur.
    Her süpürgenin turbo başlığı halıyı dövdüğünden çok ses çıkarır.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatas -- 13 Şubat 2018; 9:22:49 >
  • hocam şimdi bir çok yorumu okudum ve mielenin ne kadar kaliteli olduğunu da biliyorum ama kafama takılan bir konu var.. electrolux philips rowenta gibi ürünlerin 4A ürünleri varken neden halıda c sert zeminde a elektrik tüketiminde c olan süpürgeyi seçmeliyiz? bu 4a olayı boş mu yani? 4a ürünlerde tüm değerler en üst seviyede zaten? değerleri c olmasına rağmen neden a olanları bir kenara bırakıp bu ürünü seçmeliyiz?
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.