Şimdi Ara

Miele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge Testi (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.583
Cevap
54
Favori
145.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ferhatas

Miele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge Testi

müşteri hizmetlerini aradım biraz önce onlarda değişimin mümkün oldugunu söylediler. hocam bahsettiğin 80 liralık filtreninde üst kısmında değişim için bir kapat mevcut gibi. bugun süpürgeyi alınca ordaki kapaktan değişim yapılıp yapılamayacağına bakacagım.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrah9905

quote:

Orijinalden alıntı: K-E-N-A-N

quote:

quote:

arkadaşlar C3kasa için olan torba; Mavi olan GN HyClean 3D !!! defalarca yazıldı bu...

Kırmızılar C1 ve C2 kasa için olandır ve küçüktür. 4,5 lt yerine 3,5 lt dir.

C3 alanlar sakın kırmızı torba almasın. Mavi torba olacak.
    https://shop.miele.com.tr/miele-hyclean-3d-gn-elektrik-supurgesi-toz-torbasi

.

bunu hiç farketmedim ve yanlış torbayı aldım maalesef. peki değişim yaparlarmi ki acaba?

Değişim yapmazlarsa da bence problem etmeyin. Gn ile fjm torbalar arasında sadece hacim farkı var. Ben mavi-gn bulamadığım Bir zamanda iki kutu yani 8 adet kırmızı-fjm tip torba kullanmıştım kendi süpürgemde, hiç bir sorun yaşamadım.

teşekkürler hocam. yanılmıyorsam bu paketlerin içerisinden farklı filtrelerde çıkıyor onlar uyumlu olur mu peki?

Olur Tabi ki o filtreler universal oluyor gerekirse siz makasla kesip makineye göre ölçülendiriyorsunuz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar C3kasa için olan torba; Mavi olan GN HyClean 3D !!! defalarca yazıldı bu...

.

bunu hiç farketmedim ve yanlış torbayı aldım maalesef. peki değişim yaparlarmi ki acaba?

Değişim yapmazlarsa da bence problem etmeyin. Gn ile fjm torbalar arasında sadece hacim farkı var. Ben mavi-gn bulamadığım Bir zamanda iki kutu yani 8 adet kırmızı-fjm tip torba kullanmıştım kendi süpürgemde, hiç bir sorun yaşamadım.

teşekkürler hocam. yanılmıyorsam bu paketlerin içerisinden farklı filtrelerde çıkıyor onlar uyumlu olur mu peki?

Olur Tabi ki o filtreler universal oluyor gerekirse siz makasla kesip makineye göre ölçülendiriyorsunuz.

Teşekkürler hocam.supurge geldi ama aldığım filtreler ve garanti uzatma kağıdı kutudan çıkmadı. Alan arkadaşlara acaba ayrı bir kargo ilemi gedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: berkay956

Bugün ulaştı hocam süpürge😊 teşekkürler

Hocam siz süpürge garantisini uzatmak için torba aldınız mı? Eğer aldıysanız torba ve garanti uzatma kağıdı ayrı kargo ilemi geldi?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

.

Teşekkürler hocam.supurge geldi ama aldığım filtreler ve garanti uzatma kağıdı kutudan çıkmadı. Alan arkadaşlara acaba ayrı bir kargo ilemi gedi.

Benim de bugün süpürgem geldi. Turbo başlıkta ısmarlamıştım. Lakin başlık ve garanti uzatma kutudan çıkmadı. 2 paket filtre almıştım onlar geldi. Tam filtre konusunu da yazacaktım ki baktım Ferhat Bey yazmış zaten. Müşteri hizmetlerine mail attım bakalım dönüş olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aristotheles -- 9 Şubat 2018; 19:37:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aristotheles

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

.

Benim de bugün süpürgem geldi. Turbo başlıkta ısmarlamıştım. Lakin başlık ve garanti uzatma kutudan çıkmadı. 2 paket filtre almıştım onlar geldi. Tam filtre konusunu da yazacaktım ki baktım Ferhat Bey yazmış zaten. Müşteri hizmetlerine mail attım bakalım dönüş olur mu?

Hocam filtreler supurgeyle tek pakette mı geldi?

• Bugün gelen ürünün resimleri;Miele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge TestiMiele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge TestiMiele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge TestiMiele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge TestiMiele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge TestiMiele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge TestiMiele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge TestiMiele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge TestiMiele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge TestiMiele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge TestiMiele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge Testi

• emrah9905 kullanıcısına yanıt
    Hayır ayrı kartonlarda geldi.
  • ferhatas kullanıcısına yanıt
    Ferhat bey acaba sizin Miele'de yazıştığınız görevliye yazma imkanı olur mu? Bu filtre tutucu parçayı miele shop'a da ekleseler. Belki servise gitmeye fırsat bulamayan veya uzakta olanlar için daha pratik olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aristotheles -- 9 Şubat 2018; 20:27:17 >
  • aristotheles A kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam. O zaman benim filtrelerde ayrı gelecek. İnşallah gondermemislerdir. Yanlış almıştım filtreleri gelmeden değiştiririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrah9905 -- 9 Şubat 2018; 20:59:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aristotheles

Ferhat bey acaba sizin Miele'de yazıştığınız görevliye yazma imkanı olur mu? Bu filtre tutucu parçayı miele shop'a da ekleseler. Belki servise gitmeye fırsat bulamayan veya uzakta olanlar için daha pratik olur.

Öğleden sonra tam da bu şekilde bir mail atmıştım, bakalım...
  • aristotheles A kullanıcısına yanıt
    699 ürün içerisinde gelen toz torbasının üzerinde 3D değil 4D yazıyor yanlış görmediysem fotoğraflarda. Daha önce görmemiştim, biraz baktım:

Türkiye'de ve Almanya'da satışta yok.
    3D'nin tüm özellikleri üzerine bir de koku giderme özelliği varmış gibi geldi ki; böyleyse çok güzel olur.

Resmi miele sayfalarında bulamadım; ilginç.https://www.atlanticelectrics.co.uk/miele-dustbag-g-n-4d.html

3D torbaların yerine veya üst modeli olarak bu mu gelecek yakın bir zamanda bilemedim.

Dediğim gibi miele shop TR/Almanya/İngiltere/Amerika sayfalarına baktım yoktu. Enteresan...

Edit:
    Yoksa vardı da talep azlığından üretimini mi durdurdu ? (Almanyada: 14.19 Euro= 66 TL)
    https://www.alles-mit-stecker.de/Haushaltsgeraete/Staubsauger/Staubsauger-Zubehoer/Miele-GN-HyClean-4D-Smell-GN-HyClean-4D-Smell-Protect::365478.html

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatas -- 9 Şubat 2018; 22:40:14 >

• Güncel Miele Toz Torbalı Süpürge ve Aksesuar tavsiyesi:

* En güçlü ve en ucuz Almanya üretimi C3 kasa torbalı süpürge; Complete C3 Limited Edition Powerline Elektrik Süpürgesi 890W - SGSF3
    699 TL
    https://shop.miele.com.tr/miele-complete-c3-limited-edition-powerline-890w-elektrik-supurgesi

* C3 kasa süpürgeler için 4,5 lt hacminde ,11 katmanlı ve %99,90 toz tutuşa sahip torba - MAVİ Seri -: HyClean 3D Toz Torbası GN (4'lü Paket)
    56 TL
    (Bundan 2 kutu alırsanız güncel kampanyada garanti 2 yıldan 3 yıla çıkıyor)

* Miele Servislerinden veya miele internet sitesinden satın alınabilecek filtre kabı/tutucu aparatı ; 07 782 945 Distanzhalter AirClean
    35 TL
    Bu aparatı alırsanız; Toz torbalarıyla gelen basit bez filtreler yeterli olduğu sürece filtre değişimine ekstra ücret ödememiş olursunuz.
    Edit:
    internet sitesinde de satışta:
    https://shop.miele.com.tr/miele-karbon-filtre-kafesi-tutucu-2

-------------------------------------------------------------------------

* EK_OPSİYON 1___Turbo başlık: STB 205-3
    298 TL
    https://shop.miele.com.tr/miele-stb-205-3-turbo-elektrikli-supurge-fircasi
    Halı temizliğinde ve hayvan kılı temizliğinde harika işler çıkaran ek aparat. İmkanınız el veriyorsa mutlaka alın.

* EK_OPSİYON 2___Hepa filtre: SF-HA50 HEPA AirClean Filtresi
    136 TL
    https://shop.miele.com.tr/U35,26,sf-ha-50-supurge-aksesuarlari-miele.htm
    Toz beziyle gelen filtreleri yetersiz bulursanız almanız gereken tek mantıklı alternatif. Ben kullanmıyorum.

Not: Bu bölümdeki eski yazılanları okumadan görsele baktıysanız;
    Süpürge ile gelen toz bezinin satışının olmaması veya filtrenin 80 TL olması sizi korkutmasın.
    O detay bilgiler sadece süpürgeyle gelen aparatların net tespiti için...
    Zaten süpürgenin hemen yanında satıştaki toz torbası ve aynı kutudan çıkan filtreleri öneriyorum. (Yıllık ortalama 56 TL sarf malzemesi satın alma maliyeti)

56 TL ye alınacak toz torbası kutusu ile;
    - 4 defa torba değişimi,
    - 1 er defa da motor giriş ve çıkış filtreleri değişimi yapılabilir her yıl için.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatas -- 8 Mart 2018; 1:11:12 >

• HyClean 3D GN Toz Torbası Kutusu (56 TL) ve içerisinden çıkan filtrelerle ilgili bilgi:

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatas -- 8 Mart 2018; 1:25:39 >
  • Turbo başlıkta elektrik motoru yok gibi??
    Edit. Konuyu baya okudum. 9 ay önce 632tl c3 parquet satın aldım ama mal teknosa göndermedi.

Bu süpürge yi tekrar gündemimizde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MertMeteAlp -- 10 Şubat 2018; 4:37:49 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • günaydınlar

yazılanları yeni gördüm yanlış anlamadıysam bizim aldığımız c3 makinanın filtre kağıdı değişmiyor o yüzden maaliyeti düşürmek için servislerden filtre kabı mı edinmemiz gerekiyor ?
  • Miele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge Testi

arkadaşlar benim de süpürgem geldi, yalnız şu teleskopik boruda sanki biraz gevşeklik var gibi, plastigin asagisini sabit tutup yukarisini aşağı yukarı hafifçe oynatabiliyorum ve metalik klik sesi geliyor bu durum sizde var mı acaba, normal midir?
  • MertMeteAlp kullanıcısına yanıt
    Turbo başlıklar;

elektrik motorsuz (çarkı hava akımıyla döndüren; daha ucuz, daha yaygın, daha dayanıklı)
    ve
    elektrik motorlu (çarkı elektrik motoruyla döndüren; daha pahalı, o kadar yaygın olmayan, daha komplike-elektrik beslemesi olmalı- ve daha performanslı)

olmak üzere 2'ye ayrılır.

Miele elektrikli başlığı ve bu başlıkla satılan modelleri (sanırım pahalı olduğundan veya talep yetersizliğinden) artık Türkiye'ye getirmiyor.
    https://www.miele.de/haushalt/staubsauger-1784.htm?mat=10653520&name=Complete_C3_Electro_EcoLine_-_SGFP3

Ben de o performans artışlarına o fiyat farklarının değmediğine inananlardanım.

Dolayısı ile en ucuz elektriksiz turbo başlık olan STB 205-3 ü öneriyor (298 TL) ve 3 yıla yakın kullanıyorum, çok memnunuz...

Başlıklarla ilgili daha önce bayaa yazdık:
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/131066450

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatas -- 10 Şubat 2018; 12:3:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aka54

günaydınlar

yazılanları yeni gördüm yanlış anlamadıysam bizim aldığımız c3 makinanın filtre kağıdı değişmiyor o yüzden maaliyeti düşürmek için servislerden filtre kabı mı edinmemiz gerekiyor ?

Evet;
    Siz ve kullan at filtre (plus, active, hepa) kullanan tüm C3 ve 8310 sahipleri;

toz bezleri ile aynı kutudan çıkan -ekstra ücretsiz/hepa olmayan- filtre bezlerini kullanmak için

servisten 35 TL lik plastik kabı almalılar ki, filtre bezini içine koyup
    sızdırmaz şekilde süpürgelerinde kullanabilsinler...

(bknz:biz bunu photoshopla anlattık...)
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatas -- 10 Şubat 2018; 11:28:23 >
  • Şimdi bulunduğum şehirdeki yetkili servisi aradım ama ellerinde bulunmadığını söylediler bi şekilde tedarik etmeye çalışacağım

Alienlord hiç dikkat etmedim bakıp bilgi vereceğim

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.