Şimdi Ara

Miele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge Testi (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.583
Cevap
54
Favori
145.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bugün ulaştı hocam süpürge😊 teşekkürler

Miele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge Testi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben anneme SGSF3 alırken sanırım kampanya paketinde olmayan;

Sert Zemin Ayağı SRD 21

diye bir ek başlık daha veriliyor olması lazım güncel SGSF3 alımlarında.

Çok kullanılacak bir şey olacağını düşünmesem de hediye olarak veriliyor bu ürünle...

İsterseniz Kaçakçılık Büro gibi gelen başlıkları (mümükünse tüm siparişi) dizip fotoğraf atın da

hem insanlar görüp fikir edinsin hem de ben aksesuarların sayımını yapayım :)

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatas -- 8 Şubat 2018; 13:28:14 >
  • ferhatas kullanıcısına yanıt
    Merhaba, bende bu süpürgeyi almak istiyorum almışken evde 1.5 yaşında kızım var hepa da alacağım. Bu hepa filtre değişim gerektiren bir filtre mi

• Bir de bu süpürgenin garantisi kaç yıl, ustune 1 daha ekleniyor.? 2+1, 3+1 mi yoksa daha mı yüksek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umacar -- 7 Şubat 2018; 21:57:17 >
  • umacar U kullanıcısına yanıt
    Miele ve Nilfisk teki hepa filtreler değişim gerektiriyor.
    Aslında philips ve electrolux de rastladığım 20 TL lik yıkanabilir filtreler dışındakiler değiştirilir sanıyorum.
    Hem o kadar ucuz, hem hepa hem de yıkanabilir olmasını hala anlayabilmiş değilim;
    bilen varsa açıklasa iyi olurdu aslında.

Süpürge filtrelerini nominal kullanımda her yıl değiştirmekte fayda var.

Filtre ömrünü uzatmak için illegal yöntemler kullananları okumuştum bir yerlerde:

3 ayda bir; hepa filtreyi (motor çıkış/egoz filtresi bölümüne takılan) çıkarıp, normalde motora bakan (tozların içine girdiği taraftan) elektrik süpürgesini max. güçte tutarak bir miktar temizleyerek ömrünü uzatmak mümkün olabilir.
    Bu şekilde veya basınçlı hava imkanı olanların tersten basınçlı hava basarak temizlik yaptıklarını okumuştum.Tam hatırlamıyorum ama.

Bu işlemi yaparken çoluk çocuğun olduğu yerler dışında, mümkünse havalandırmalı yerlerde yapmak gerek.

Bu tür temizleme gayretleri, hepa filtrenin kullanım ömrünü arttırabilir.
    Ancak basınçlı havada filtreye zarar vermemeye dikkat etmek gerekir.
    Eğer zarar verirseniz toz kaçıran bir filtreniz olur; daha kötü olur.
    Bunlar firmaların asla önermediği yöntemler.
    Ayrıca bu tür işlemler sonucunda filtre tabii ki %100 temizlenemez, belki kullanım süresi uzar.
    Riski yapana ait işlemler...

Ben bunlara hiç gerek duymadım.
    Miele S8310'u aldığımda ikiz çocuklarım 3 yaşındaydı. Biz de hijyene çok dikkat ettiğimiz halde;
    üstelik hepa 13 filtreyi satın almış olmama rağmen kullanmadık.
    Toz bezinden çıkan filtreler yetti.

Üstelik her yıl bir kutu (içinde 4 toz bezi var) tükettiğimizden;
    içinden ekstra olarak çıkan motor giriş ve çıkış filtrelerini otomatikman değiştiriyoruz.

İster kirli olsun ister olmasın,
    Her yıl (her toz torba kutusu yenilendiğinde) filtreleri ekstra ücret ödemeden yenilemiş oluyoruz.

------------------------------------------------------------------------

Filtre fiyatı kur çok artmadıkça pek değişmeyeceği için;

süpürge ve toz torbalarını alıp 1 hafta kullanın;

hatta süpürge çalışırken burnunuzu süpürge egzoz çıkış havasına doğru tutun.
    Bir odayı pencere açık değilken süpürün ve süpürme sonrası,
    odaya dışarıdan tekrar girerek havayı teneffüs edin.

Rahatsız edici bir şeyler hissederseniz Hepa filtre (136 TL) siparişini verin; 2 güne alırsınız.

Rahatsız olmazsanız; hepasız devam edin.
    Taktığınız toz torbası 2-3 ay sonunda dolmaya başlayınca bu kontrolü bir daha yapın bence.
    Torba dolu iken de sıkıntı yoksa Hepayı unutun, sıkıntı hissederseniz satın alın ve hepayla devam edin.

Miele'de sadece toz torbası; tozların %99,90'ını tutabilecek seviyede.
    Miele Hepa 13 filtre tozun %99,95'inden fazlasını tutuyor ancak ne kadar fazla tuttuğunu belirtmiyor.
    Hepa 14 sınırı; %99,995 olduğuna göre bu değerin altında olması lazım.

Yani
    Epa 12 filtre seviyesi.........: %99,500 (Yüz bin partikülde; Beş yüz partikül kaçırır) (Hepa olmayan süpürgelerin ortalama değeri budur)
    Miele toz torbası seviyesi...: %99,900 (Yüz bin partikülde; Yüz partikül kaçırır) (sadece toz torbasının tuttuğu bu!)
    Miele Hepa13 filtre seviyesi: %99,950 (Yüz bin partikülde, Elli partikül kaçırır) (Miele bu sınır değerden daha fazla tutuyor diyor ama değer vermiyor)
    Hepa 14 filtre seviyesi.......: %99,995 (Yüz bin partikülde, Beş partikül kaçırır) (Nilfisklerin hepa filtresi bu seviyede, 159 TL)

Şimdi dikkatinizi çekerim burda şöyle bir durum var;

Miele toz torbası piyasadaki diğer toz torbalarının çok üzerinde bir performans ile;
    gelen tozun %99,900 ünü tuttu.

Motor giriş filtresine tozun %0,100 kısmı (Binde Bir) kaldı.
    Yani motor giriş ve motor çıkıştaki 2 filtre; bu %0,100 toz için görev yapıyor.

Toplam filtrasyonda Miele Hepa 14 değerini tutturuyor bile olabilir?? (ki böyle hesaplanmıyor !)

Ancak Hepa değeri süpürge toplam toz tutma değerine göre değil,
    bireysel olarak her bir filtreye verilir
    diye biliyorum.

Yani Miele'de Hepa 14 değerinde filtre olmayabilir;
    ama toplam toz tutma performansı C3 kasa normal (hepa 13 olmayan) filtrelerde bile %99,995'i geçebilir belki.

Bu olasılığın şimdi farkına vardım; paylaşıyorum.
    Miele Türkiye burayı okuyorsa ve böyle bir durum miele tarafından test edildiyse, paylaşırlarsa seviniriz.

Doğrusu böyle bir tespiti/testi yaptıklarına pek de ihtimal vermiyorum.
    Resmi olarak yayınlayamayacakları muhtemel bir testi neden yapsınlar ki?
    Bu fikrim tamamen saçmalık da olabilir :)

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatas -- 8 Şubat 2018; 5:7:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: umacar

Bir de bu süpürgenin garantisi kaç yıl, ustune 1 daha ekleniyor.? 2+1, 3+1 mi yoksa daha mı yüksek

2 yıl standart diye hatırlıyorum yanlış değilsem.

Şu an 2 toz torbası kutusu alana +1 yıl ek garanti veriyorlar.
  • Cevaplarınız için çok teşekkür ederim

• Miele'ye sordum;

STB 205-3 turbo başlık bir kaç güne stoklara ve internet satışa girer dediler.

Şu an depolarında kalan tek bir adet ürünü internet satışa koymuşlar.https://shop.miele.com.tr/miele-stb-205-3-turbo-elektrikli-supurge-fircasi

İlettiklerine göre; yeni parti gümrüğe gelmiş.

Bugün bitse bile bir kaç güne yine satışta olacakmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatas -- 8 Şubat 2018; 15:46:48 >
  • merhabalar

süpürgemi kullanmaya başladım gercektn çok güzel çok memnun kaldım halı üzerindeki kullanımı emiş gücü gercekten zevkle kullanılacak bir makina görsellerni ekliyorum inşallah yardımcı olur

Miele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge Testi Miele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge TestiMiele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge TestiMiele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge TestiMiele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge TestiMiele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge Testi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aka54 -- 8 Şubat 2018; 21:39:58 >

• aka54 A kullanıcısına yanıt
    Buram buram kalite hayırlı olsun.
    umarım ihtiyacı olanlar ve hala mieleyi keşfetmeyenler mieleyi keşfederde düzgün bir elektirik süpürgesi kullanırlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

Bende Miele c3 alayım diyorum ama bunun toz torbası hangisi ? Sitesinde 2-3 tane gördüm, +1 yıl için 2 kutu da bundan alayım diyorum.

edit:https://shop.miele.com.tr/miele-hyclean-3d-gn-elektrik-supurgesi-toz-torbasi imiş :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AjanHaKaN -- 9 Şubat 2018; 9:23:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AjanHaKaN

Merhaba,

Bende Miele c3 alayım diyorum ama bunun toz torbası hangisi ? Sitesinde 2-3 tane gördüm, +1 yıl için 2 kutu da bundan alayım diyorum.

edit:https://shop.miele.com.tr/miele-hyclean-3d-gn-elektrik-supurgesi-toz-torbasi imiş :)

hocam kırmızı ve mavi renkli olan iki toz torbasıda uyumlu diye biliyorum. zira ben kırmızı olanı sıpariş geçtim. yoksa yanlış mı yaptım. ferhatas hocam sanırım biliyordur.

• emrah9905 kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar C3kasa için olan torba; Mavi olan GN HyClean 3D !!! defalarca yazıldı bu...

Kırmızılar C1 ve C2 kasa için olandır ve küçüktür. 4,5 lt yerine 3,5 lt dir.

C3 alanlar sakın kırmızı torba almasın. Mavi torba olacak.
    https://shop.miele.com.tr/miele-hyclean-3d-gn-elektrik-supurgesi-toz-torbasi

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatas -- 9 Şubat 2018; 12:25:7 >
  • AjanHaKaN kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferhatas

arkadaşlar C3kasa için olan torba; Mavi olan GN HyClean 3D !!! defalarca yazıldı bu...

.

bunu hiç farketmedim ve yanlış torbayı aldım maalesef. peki değişim yaparlarmi ki acaba?

• emrah9905 kullanıcısına yanıt
    hemen telefonla arayıp sorun bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrah9905

quote:

.

bunu hiç farketmedim ve yanlış torbayı aldım maalesef. peki değişim yaparlarmi ki acaba?

Değişim yapmazlarsa da bence problem etmeyin. Gn ile fjm torbalar arasında sadece hacim farkı var. Ben mavi-gn bulamadığım Bir zamanda iki kutu yani 8 adet kırmızı-fjm tip torba kullanmıştım kendi süpürgemde, hiç bir sorun yaşamadım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 699 TL lik en ucuz "Complete C3 Limited Edition Powerline Elektrik Süpürgesi 890W - SGSF3" alanlar ve alacak olanların dikkatine:

890W lık süpürgelerin performansını mağazada görüp, internetten seçtiğim ancak hiç görmediğim SGSF3 modelini annem için sipariş edip Adıyaman'a göndermiştim.
    Ürünün sadece dış kısmının fotoğraflarını yollamıştı bana bizimkiler.
    aka54 ürün fotoları yayınladığında 4. fotoğrafta bir sarsıldım:

Siyah olması gerektiğini düşündüğüm filtre kabı maviydi! Yakından baktım; AirClean Plus yazıyor (80 Tl lik ürün).
    E bu açılıp içine bedava olan filtreler konamaz!

Plus filtreleri geçen haftaya kadar hiç duymamıştım bile. Bedava filtre kullanan bazı modeller, 80 TL lik bu filtre ile satılmaya başlamış.
    Ben anneme alırken de burada bir ton yorum yaparken de hiç dikkat etmemişim.
    Nasıl olsa en ucuz modelde ücretsiz değişim yapılan filtre olur diye.
    Dün gece rahat uyuyamadım açıkçası.

Bu gün çözümü buldum;

"Eski 8310 / yeni C3" kasa tüm mieleler için filtre konulan plastik yuva Miele Servislerinde 35 TL ye satılıyor. EDİT: Servislerin dünyadan haberi yok. C3 kasanın değil C1 ce C2 kasalara uyan filtre tutucuyu satıyorlar. Sakın servislerden almayın. Miele Türkiye dönem dönem getirtip internet sitesinden satıyor:
    https://shop.miele.com.tr/miele-karbon-filtre-kafesi-tutucu-2

Şimdi önemli maddeleri sıralayalım:

* Açık ara en ucuz fiyata (699TL) satılan C3 kasa Almanya üretimi SGSF3 süpürgede, 80 TL lik AirClean Plus filtre var.

* 1 yıl sonunda (veya 1 adet toz torbası kutusu içerisindeki 4 adet torbayı da kullanıp bitirdiğinizde), bedava filtre değiştirmenin maliyetini sıfıra indirmenin yolu;
    bir defaya mahsus 35 TL ödemenizden geçiyor.
    Ben annem için hemen bir tane aldım en yakın miele servisinden; 35 TL tuttu. (eski-tüm 8310 ve yeni-tüm C3 kasalarda kullanılabilir EDİT: TAM UYMUYOR, Servisten almayın; miele Türkiye internet sitesinden bunu alın:
    https://shop.miele.com.tr/miele-karbon-filtre-kafesi-tutucu-2

!)

* Bu dikkatsizliğim ve hatam için özür dilerim.

* Ancak bu 35 TL lik ek maliyete rağmen; 699 TL lik model hala en iyi fiyata/performansa/kaliteye sahip süpürge. Hala bu modeli şiddetle öneririm.

* Filtre kabını da alınca işletme maliyetiniz yıllık: toz torbası (56TL) ve yaktığınız elektriğe (12TL) düşüyor;

en hesaplı toz torbalı miele C3 oluyor.

Not: Elinizdeki Mielenin filtresi 1 yıl civarında kullanılır. Ama tavsiyem, şimdiden 35 Tl lik filtre kabını alın ki
    ileride ücretsiz filtre değişimi yaparken bir sıkıntı olmasın.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatas -- 30 Eylül 2018; 19:51:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: K-E-N-A-N

quote:

Orijinalden alıntı: emrah9905

quote:

.

Değişim yapmazlarsa da bence problem etmeyin. Gn ile fjm torbalar arasında sadece hacim farkı var. Ben mavi-gn bulamadığım Bir zamanda iki kutu yani 8 adet kırmızı-fjm tip torba kullanmıştım kendi süpürgemde, hiç bir sorun yaşamadım.

teşekkürler hocam. yanılmıyorsam bu paketlerin içerisinden farklı filtrelerde çıkıyor onlar uyumlu olur mu peki?

• Miele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge Testi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatas -- 9 Şubat 2018; 15:48:48 >
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.