Şimdi Ara

Miele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge Testi (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.583
Cevap
54
Favori
145.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hahhahha abi süper ya;

almanya miele ye şikayet ettiğim sayfada

teknik bilgi kısmındaki farklı ürün kodunu değiştirmişler :)

Düne kadar SGDG1 yazan yerde deminden beri başlıktaki gibi SGSP3 yazıyor; 890W lık ve 700W lık değerler silinmiş; 550 W yazılmış orada da...

Miele türkiye'nin hatasını düzeltmesi güzel olmuş.

Ancaaaak;

hala güvenemediğimden soracağım;

* Bu ürün aslında hep 550 W tı da, Miele Türkiye mi yanlışlıkla 890 W lık modelin teknik verilerini koymuştu ?

* Yoksa aslında ürün hala 890 W lık SGDG1 de, ben almanya ya ve kendilerine şikayet maili atınca sadece webde mi düzelttiler ?

Ürünün altındaki etikete bakınca gerçek net biçimde ortaya çıkar.

Her 2 halde de "ekonomik güç tüketimi değeri" yazmış olmaları iddiası çürür.

An itibarı ile miele türkiye sayfasındaki hiç bir üründe,
    başlıkta 550W yazarken

altta max. güç 800 W ve nominal güç 700W yazmıyor...

Mühendislere duyrulur...

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatas -- 31 Ocak 2018; 13:56:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ferhatas

Hahhahha abi süper ya;

almanya miele ye şikayet ettiğim sayfada

teknik bilgi kısmındaki farklı ürün kodunu değiştirmişler :)

Düne kadar SGDG1 yazan yerde deminden beri başlıktaki gibi SGSP3 yazıyor.

Miele türkiye'nin hatasını düzeltmesi güzel olmuş.

Ancaaaak;

hala güvenemediğimden soracağım;

* Bu ürün aslında hep 550 W tı da, Miele Türkiye mi yanlışlıkla 890 W lık modelin teknik verilerini koymuştu ?

* Yoksa aslında ürün hala 890 W lık SGDG1 de, ben almanya ya ve kendilerine şikayet maili atınca sadece webde mi düzelttiler ?

Ürünün altındaki etikete bakınca gerçek net biçimde ortaya çıkar.

Her 2 halde de "ekonomik güç tüketimi değeri" yazmış olmaları iddiası çürür.

An itibarı ile miele türkiye sayfasındaki hiç bir üründe,
    başlıkta 550W yazarken

altta max. güç 800 W ve nominal güç 700W yazmıyor...

Mühendislere duyrulur...

.

daha önceki mesajımda da dediğim gibi böyle hatalar oluyor miele türkiye sitesinde. daha önceleri de 8310 için "kablo uzunluğu: 11mt" bilgisi vardı ki 11 metre etkinlik yarı çapı, kablo uzunluğu 9 metreydi. Ayrıca ekonomik kademenin gücünü etikete koyabilirler bunda bir sorun olmaz cihaz modeli adı üstünde ECO line...

• ferhatas kullanıcısına yanıt
    Kullandığım Arçelik s 4910 modelinde "eco" isimli bir kademe var ama emiş gücünü en düşüğe alıyor. Kaç watt olduğunu da belirtmemişler. Bu seviyede ancak çok ince halı, kilim vs. süpürülebilir.
  • K-E-N-A-N K kullanıcısına yanıt
    Hocam bak; miele bile koymuyor bunu.
    Hiç bir süpürge üreticisi koymuyor.
    Koyamazlar.
    Müşteriyi yanıltıcı bilgi olur.
    Net.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enarr

Kullandığım Arçelik s 4910 modelinde "eco" isimli bir kademe var ama emiş gücünü en düşüğe alıyor. Kaç watt olduğunu da belirtmemişler. Bu seviyede ancak çok ince halı, kilim vs. süpürülebilir.

Kesinklikle,

değerlendirmeye kıstas olabilecek bir değer olmadığından
    elektriksel güç olarak kimse bunu web sitesine ana teknik özellikler kısmına yazmaz, yazamaz.

AB açısından da objektif ve karşılaştırılabilir bir değer değil.
  • quote:

Hocam bak; miele bile koymuyor bunu.
    Hiç bir süpürge üreticisi koymuyor.
    Koyamazlar.
    Müşteriyi yanıltıcı bilgi olur.
    Net.

hocam koymuş işte adamlar önceden, görüyorsunuz. müşteriyi yanıltma mevzusuna hiç girmeyelim o konu arap saçı... Bütün markalar öyle yanıltıcı bilgiler yazıyor ki bu eco kademe güç değeri konusu çok masum kalır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 31 Ocak 2018; 14:6:2 >
    Ben şikayet edince değiştirdiler.

Asıl önemsediğim şey;

Ekonomik güç tüketimi diye bir teknik bir verinin başlıkta yer almış olabileceği düşünceniz.

işte bu yanlış inanış, satışçıların müşterileri aldatmasına yol açıyor.

Biz işi bilen mühendisler net bir şekilde müdahale etmezsek Almanya'nın Miele'si bile Türkiye'de sapıtıyor.

Her zamanki gibi özet geçelim:

Dünyadaki tüm süpürgelerin reklamlarında, web sitelerinde v.s. aşağıdaki bilgiler olur:

* Motor elektriksel MAX.GÜÇ (Watt)
    * Motor Elektriksel NOMİAL GÜÇ (Watt) (bu da bazen olur, her zaman yazmazlar. Çünkü kalitesiz markalarda bu değer çok çok düşebilir. Ayrıca ne gereği var düşük güç değeri yazmanın, reklama ters.)

Aşağıdaki bilgiler ise AB etiket sistemine geçildiğinden verilmiyor
    ama AB dışı üretimlerde bazen bunların bazıları verilebiliyor:

* Motor çıkışı max. hava çekiş gücü (Watt)....................(Miele AB içindeki yeni üretimlerinde bu bilgi verilmiyor artık)
    * Motor çıkışı max. hava akış miktarı (lt/sn)....................(Miele AB içindeki yeni üretimlerinde bu bilgi verilmiyor artık)
    * Boru/Başlık çıkışı max. hava çekiş gücü (Watt)....................(Miele AB içindeki yeni üretimlerinde bu bilgi verilmiyor artık)
    * Boru/Başlık çıkışı max. hava akış miktarı(lt/sn)....................(Miele AB içindeki yeni üretimlerinde bu bilgi verilmiyor artık)

AB etiketlerinde ise sadece;

Motor elektriksel Yıllık Güç Tüketimi (kWh) hesaplanmış ortalama değeri var ve buna göre A+, A, B gibi elektriksel verim notunu alıyorlar.

Süpürgelerde Ekonomik güç tüketimi elektriksel değeri diye ana teknik formda olmayan bir bilgi ile

Süpürgenin güç sınıfının başka olduğu algısı (Aslında A+ verim sınıfında ama veya aslında bu 1,500 W gücünde ama ...v.b.) oluşturulmaya çalışılabilir.

Kanmayın.
    Kademeyi kısarsanız siz de daha ekonomik çalışırsınız ama temizlik performansınız da düşer.

Satışçıların içinde bu cümle geçen hiç bir lafına itimat etmeyin.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatas -- 31 Ocak 2018; 15:4:2 >

• quote:

Ben şikayet edince değiştirdiler.

Asıl önemsediğim şey;

Ekonomik güç tüketimi diye bir teknik bir verinin başlıkta yer almış olabileceği düşünceniz.

işte bu yanlış inanış, satışçıların müşterileri aldatmasına yol açıyor.

Biz işi bilen mühendisler net bir şekilde müdahale etmezsek Almanya'nın Miele'si bile Türkiye'de sapıtıyor.

Her zamanki gibi özet geçelim:

Dünyadaki tüm süpürgelerin reklamlarında, web sitelerinde v.s. aşağıdaki bilgiler olur:

* Motor elektriksel MAX.GÜÇ (Watt)
    * Motor Elektriksel NOMİAL GÜÇ (Watt) (bu da bazen olur, her zaman yazmazlar. Çünkü kalitesiz markalarda bu değer çok çok düşebilir. Ayrıca ne gereği var düşük güç değeri yazmanın, reklama ters.)

Aşağıdaki bilgiler ise AB etiket sistemine geçildiğinden verilmiyor
    ama AB dışı üretimlerde bazen bunların bazıları verilebiliyor:

* Motor çıkışı max. hava çekiş gücü (Watt)....................(Miele AB içindeki yeni üretimlerinde bu bilgi verilmiyor artık)
    * Motor çıkışı max. hava akış miktarı (lt/sn)....................(Miele AB içindeki yeni üretimlerinde bu bilgi verilmiyor artık)
    * Boru/Başlık çıkışı max. hava çekiş gücü (Watt)....................(Miele AB içindeki yeni üretimlerinde bu bilgi verilmiyor artık)
    * Boru/Başlık çıkışı max. hava akış miktarı(lt/sn)....................(Miele AB içindeki yeni üretimlerinde bu bilgi verilmiyor artık)

AB etiketlerinde ise bunlardan sadece;

Motor elektriksel MAX.GÜÇ (Watt) değeri var ve buna göre A+, A, B gibi elektriksel verim değerini alıyorlar.

Süpürgelerde Ekonomik güç tüketimi elektriksel değeri diye ana teknik formda olmayan bir bilgi ile

Süpürgenin güç sınıfının başka olduğu algısı (Aslında A+ verim sınıfında ama veya aslında bu 1,500 W gücünde ama ...v.b.) oluşturulmaya çalışılabilir.

Kanmayın.
    Kademeyi kısarsanız siz de daha ekonomik çalışırsınız ama temizlik performansınız da düşer.

Satışçıların içinde bu cümle geçen hiç bir lafına itimat etmeyin.

.

Valla hocam ne kadar müdahale ederseniz edin böyle yanıltıcı bilgiler yine yazılacaktır. Kaldı ki, ECO ibaresi vurgulanarak pazarlanan bir modelin eco kademesindeki güç değerinin verilmesi gayet normal. Nitekim enerji etiketindeki yıllık tüketimi bile bu değer üzerinden hesaplamışlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

yok hocam,

AB etiketlerinde isteseler bile numara çekemezler çünkü kendileri vermiyor.

Şikayet ettiğim üründe AB etiketi fotoğrafı zaten verilmemişti.

Yani gerçekte 800W max/700W nominal olan motora sahip bir süpürgeye
    550W max motora sahip bir süpürgenin etiketini veremezler, basamazlar. Ancak photoshop ile olur :)

Benim Miele Türkiye sayfasında tespit edip şikayet ettiğim durumda,

başka bir isme tamamen başka bir ürünün teknik verilerinin yazılması idi.

Bu arada almanya Miele ye başka bir şikayet daha iletmiştim:

Almanya miele sayfasında her bir süpürgenin;

* Full fotoğrafları var ( en az 3-4 tane)
    * Ürün özellikleri kısmında muhakkak AB etiketi fotoğrafı var ( Biz de hepsinde yok)
    * Ürün özellikleri sayfasındaki bilgiler aynı standartta. ( Bizde AB etiket değerleri bazen yazıyor, bazen yazmıyor v.s.)
    * Ürün özelliklerinde AB Etiketi veriminin hesaplamasına konu olan yıllık enerji tüketimi bilgisi var (kWh) ( Bizde hak getire )

Yani miele Türkiye'nin web sitesi almanların kopyası olmasına karşın çok özensiz. Şurada web işi yapan bi delikanlıya 2,000 TL verseler düzelttirilir.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatas -- 1 Şubat 2018; 5:2:48 >

• quote:

yok hocam,

AB etiketlerinde isteseler bile numara çekemezler çünkü kendileri vermiyor.

Şikatyet ettiğim üründe AB etiketi fotoğrafı zaten verilmemişti.

Yani gerçekte 800W max/700W nominal olan motora sahip bir süpürgeye
    550W max motora sahip bir süpürgenin etiketini veremezler, basamazlar. Ancak photoshop ile olur :)

Benim Miele Türkiye sayfasında tespit edip şikayet ettiğim durumda,

başka bir isme tamamen başka bir ürünün teknik verilerinin yazılması idi.

Bu arada almanya Miele ye başka bir şikayet daha iletmiştim:

Almanya miele sayfasında her bir süpürgenin;

* Full fotoğrafları var ( en az 3-4 tane)
    * Ürün özellikleri kısmında muhakkak AB etiketi fotoğrafı var ( Biz de hepsine yok)
    * Ürün özellikleri sayfasındaki bilgiler aynı standartta. ( Bizde AB etiket değerleri bazen yazıyor, bazen yazmıyor v.s.)
    * Ürün özelliklerinde AB Etiketi veriminin hesaplamasına konu olan yıllık enerji tüketimi bilgisi var (kWh) ( Biz de hak getire )

Yani miele Türkiye'nin web sitesi almanların kopyası olmasına karşın çok özensiz. Şurada web işi yapan bi delikanlıya 2,000 TL verseler düzeltirilir.

.

hadi bakalım :)

• Ürünü ilk defa şimdi gördüm. Media Markt ta annem ile test ettiğimiz onlarca ürün içerisinde miydi hatırlayamıyorum doğrusu.

Çünkü annem biraz yaşlı olduğundan; max. güçte halı üzerinde rahat gidiyor mu? ona odaklanmıştık.

Electrolux toz torbalı süpürgelerde Miele ve Nilfisk'in hemen ardından gelen iyi bir marka diye düşünüyorum.

Ürün etiket değerleri çok iyi. Her konuda A almış.

Ben olsam ilk etapta şuna bakarım:

Yüksek kademelerdeki güçlerde halı üzerinde deneyin; rahat ittire biliyor musunuz ?
    Kendi denediğim ürünlerde Miele başlıkları kadar rahat kayan bir ürüne rastlamadım şu ana dek.

Siz bunu test edin bence.
    Eğer bu ürün yüksek güçte halıda rahat kayıyorsa çok güzel bir ürün olur.

Mümükünse bir miele 890 W lık süpürgeyi bir de bu Electrolux'u aynı gün halı üzerinde mağazada deneyin.
    Madia Markt'ta yerde halı olan yerler var da Miele satanlarda nasıl bulursunuz bilemiyorum.

Ama Miele'nin halıda mükemmel kaydığını ifede edebilirim.

Pek çok konunun olduğu gibi Electrolux konusunun da duayeni @candogan62 dir. Ona sormakta fayda var.
    https://forum.donanimhaber.com/showProfile.asp?memid=268808

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatas -- 31 Ocak 2018; 15:28:33 >

• Almanya ve Türkiye Miele sitelerine yaptığım şikayetim işleme konduğundan Türkiyedeki Miele sayfasında düzeltme yapmışlar:

Dear Mr. Tas,

thank you for your e-mail.

Your letter has been forwarded to the appropriate subsidiary.
    They will then contact you as soon as possible.

Yours sincerely

p.p.

Alexander Meier zu Wickern
    Miele Service Line Germany

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatas -- 1 Şubat 2018; 4:7:19 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: enarr

Kesinklikle,

değerlendirmeye kıstas olabilecek bir değer olmadığından
    elektriksel güç olarak kimse bunu web sitesine ana teknik özellikler kısmına yazmaz, yazamaz.

AB açısından da objektif ve karşılaştırılabilir bir değer değil.

20-25 senelik süpürgelerin ayar düğmelerinde güç değerleri yazıyor. Artık süpürgelerin kontrol panellerinde halı, parke, koltuk vs. şeklinde ikonlar var. En azından bir köşesine watt değerleri de yazılsa cihazın hangi ayarda ne kadar güç harcadığını da bilirdik. Önceden emiş güçleri de airwatt cinsinden verilirdi şimdi çoğu marka belirtmiyor. Ben de alırken epey araştırdım Miele S5'i mağazalarda bulamayınca Arçelik'i aldım. Gerek malzeme kalitesi olsun gerekse 430w emme gücüyle beklentimi yeterince karşıladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enarr -- 31 Ocak 2018; 19:14:56 >

bu ülkede çoğu üründe tuhaf kodlar altında satışlar yapılıyor
    misal samsung ku7000 diye satılan ürünler aslında ku6000 serisi ve herkes tepki gösterdiği halde, bilgileri değiştirme gereği bile duymadılar
    hele ki bazı ürünlerde sadece ülkemizde olan kodlara rastlıyoruz ve bir kıyas dahi yapamıyoruz
    bazı satıcılar ise başka bir modelin bilgilerini kopyala yapıştır yapıyor ,çoğu kişide dikkat etmiyor zaten
    bazı firmalar ise tamamen sallama değerler giriyorlar ,doğru dürüst denetim yok ,caydırıcı cezalar yok

ama miele ye helal olsun ,başka firma olsa umursamaya bilirdi (samsung tv. örneğinde olduğu gibi)

gerçek bir teste tabi tutulsa çoğu söylediği değerlere ulaşamayacaktır ,bundan eminiz :)
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    Miele Türkiye'den shop.miele.com.tr yi yöneten arkadaşla mail üzerinden haberleştik. Kendisi burayı okuyormuş. Özellikle satış sitesi ve bilgi düzeltmeleri ile ilgili direkt irtibat kurabileceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatas -- 1 Şubat 2018; 5:22:11 >
    tebrik etmek lazım ,keşke diğer firmalarda burayı okuyup biraz insafa gelseler :)
  • bende yaklaşık 1 haftadır araştırmalarım sonucunda buradaki paylaşım ve bilgilerden etkilenerek mielle nin safran sarı modelini 699 tl ye aldım henüz elime ulaşmadı.hiç aklımda olmayan bir modeldi inşallah memnun kalırız paylaşılan bilgiler için çok teşekkür ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: aka54

bende yaklaşık 1 haftadır araştırmalarım sonucunda buradaki paylaşım ve bilgilerden etkilenerek mielle nin safran sarı modelini 699 tl ye aldım henüz elime ulaşmadı.hiç aklımda olmayan bir modeldi inşallah memnun kalırız paylaşılan bilgiler için çok teşekkür ediyorum

Hayırlı olsun. Deneyimlerinizi ve nelerden memnun olup nelerden olmadığınızı buradan paylaşırsanız sevinirim.
  • çok teşekkür ederim sizin değerli yorumlarınız çok etkili oldu ferhatas

roventa pro6477 turbo başlıklı sessiz düşünüyordum yada philips

ama onlara göre daha az özellikli gözüken miele aldım
    dikkat ettiğim çekiş gücünün zamanla düşmemesi

tavsiye ettiğiniz gibi turbo başlığı daha sonra edineceğim
  • aka54 A kullanıcısına yanıt
    2000 W üzeri üretimler AB içerisinde durdurulduğundan beri Miele ve Nilfisk'in muazzam çekiş güçleri yok artık maalesef...

Yani şu anki Miele ve Nilfisk eskisi gibi piyasadaki en güçlü modeller değiller;

Yeteri kadar güce sahipler.

Bunu malzeme kaliteleri, uzun ömürlülükleri ve hijyen özellikleri ile telafi ediyorlar.

Miele üstüne 2 tane eşsiz özellik daha katıyor:

* Halı üzerinde en yüksek güçte bile rahat ittirebilme

* Muazzam toz torbası

Turbo başlık ta alındığında, piyasadaki daha güçlü modellerden (AB dışında üretilen 1,500 W üstü makineler dahil) temizlik yetenekleri anlamında hiç bir eksiğiniz kalmamış oluyor.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatas -- 1 Şubat 2018; 12:45:27 >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.