Şimdi Ara

Midrange ile Sub aynı anfide çalışırmı anfinin wat değeri düşük kalırsa ne yapmalıyız

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Şimdi elimde bir adet forx in xmd3080 4ohm 150w rms 20cm midrangesi var bir adette 800w 150rms sub var bunlar için anfi alacaktım ancak anfilere baktığımda 4ohm 4x65 veya 70 gibi değerler görüyorum sub için köprüleme yapacağım ancak midrangeler için nasıl bir yol izlemeliyim aynı anfiye bağlayamazmıyım hangi anfiyi kullanmalıyım midrangenin fotoğrafını koydum
    Midrange ile Sub aynı anfide çalışırmı anfinin wat değeri düşük kalırsa ne yapmalıyız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Power output 4ohm 4x65wx4ch yazan bir anfi buldum yine forx markasının x65.4 bas kontrolcülü bir anfi düşünüyorum bu sistem ile uyumlu olurmu wat değerini nasım ayarlayabilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı amplifikatöre bağlamak besleme açısından 4x65 rms bir amplifikatörde sağlıklı olmaz ancak pek tabiki mümkün.

4 kanal ın 2 sini köprüleme ile subwoofer a (muhtemelen o köprü 2 kanal teke düşünce R(+) , L (-) olur.)

diğer iki kanalıda sağ ve sol midrange lere bağlayarak (tabi crossover şart) idare edecek şekilde çözülebilir.

Amplifikatörlerin kullanma klavuzunda hangi kanalların köprüleme ile kaç watt RMS te tek kanal SUB besleyeceği yazar.

Ancak bu işin ince noktası, elde edilen toplam 3 kanal için crossover ile iyi bir frekans ayrımı elde edilmesi.

Subwoofer sadece alçak frekans okumalı yani orta ve yüksek frekans gönderilmemeli.

Bunun ayrımını iyi yapan bir ünite alınırsa güzel iş görebilir.

Ancak en sağlıklısı Sub için ayrı bir mono amlifikatör midler içinde ayrı bir stereo amplifikatör almaktır.

• Zaten 1takım ve bir tane sub olduğu için 2.anfiyi döştetmek için para harcamak istemiyordumda ileride arttırma falan yapmayacağım ben stabil bir sistem olsun bidaha uğraşmayım istiyorum böyle hepsi tam güçte hakkını vererek çalışırmı yani w yetermi midrangelerede zaten twetler falan teybe bağlı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.