Şimdi Ara

Midi Klavye Seçimi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba DonanımHaber sakinleri... Uzun zamandır bir midi klavye araştırması içindeyim. Alacağım klavye hem Windows PC hem de iPad ile uyumlu olsun istiyorum.

Şöyle ki M-Audio Oxygen 61 ile Novation Launchkey 61 arasında kararsız kaldım. Bilenler, hakkında fikri olanlar cevaplar ise sevinirim. Hem de burada daha sonra bu konu hakkında bilgi edinmek isteyenlere ışık tutmuş oluruz :)

Bildiğim kadarıyla Novation Launchkey dubstep ve elektronik müzik yapmak için uygun, VST ile normal piyano sound'u vereni de gördüm youtube da ama ana özellik olarak üzerinde bulunan Pad'ler ile elektronik müzik yapanlar kullanıyor. Ben daha çok progressive müzikle ilgilendiğim için bu açıdan bana hitap etmiyor. Fakat uygun fiyatlı olması da aklımı çeliyor...

iPad'le kullanımı çok rahat görünüyor bir çok programı var Novation'ın iPad için. Tabii ki Camera Connection Kit'e ihtiyaç duyuyoruz.

M-Audio Oxygen biraz daha sağlam gibi duruyor görünüş olarak fiyat olarak çok bir fark yok 50 dolar falan fark vardı sanırım. Ve tüm herşeyle uyumlu çalışıyor. SampleTank programıyla Garageband ile uyumlu gidiyor.

Benim istediğim şey şu oluyor bu minvalde... Evde kayıtlarımda bana yardımcı olabilecek, iPad ile uyumlu ve hem Garageband de hem de herhangi bir VST app'de sorunsuz çalışabilecek, aynı zamanda kendim de klavye çalmayı öğrenebileceğim bir midi klavye istiyorum. Oyuncak gibi olmasın bir de...

Evet benim söyleyeceklerim bu kadar... Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim :)

• Evet madem kimse cevap vermedi bu konuda bilgisi yok, kendi araştırmalarım sonucunda ben de sonucu belirteyim öyleyse...

Novation Launchkey ; 650 TL civarında fiyatı uygun ama nereye sorduysam satış sonrası desteğinin çok iyi olmadığını müşterilerin haftalarca beklediğini söylediler.

M-Audio Oxygen 61 ; 820 TL civarında fiyat Novation a göre biraz daha pahalı ama o fark göz ardı edilebilir nasıl olsa bütçemi buna göre ayarlamıştım. Ve servis ağı gayet başarılı sattıkları ürünün ardında durabiliyor Türkiye'de M-Audio.

Kararım M-Audio'dan yana olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MikaelAkerfeldt

Evet madem kimse cevap vermedi bu konuda bilgisi yok, kendi araştırmalarım sonucunda ben de sonucu belirteyim öyleyse...

Novation Launchkey ; 650 TL civarında fiyatı uygun ama nereye sorduysam satış sonrası desteğinin çok iyi olmadığını müşterilerin haftalarca beklediğini söylediler.

M-Audio Oxygen 61 ; 820 TL civarında fiyat Novation a göre biraz daha pahalı ama o fark göz ardı edilebilir nasıl olsa bütçemi buna göre ayarlamıştım. Ve servis ağı gayet başarılı sattıkları ürünün ardında durabiliyor Türkiye'de M-Audio.

Kararım M-Audio'dan yana olacak.

ne aldın hocam ve memnun musun aldıgından? şu anda ben de bi midi klavye arıyorum.
  • Novation Launchkey MK2 aldım. iPad ile kullanıyorum.Tuş hassasiyeti güzel, sağlam bir alet. Kayıtlarımdan bakabilirsin :www.soundcloud.com/opethianskies
  • quote:

Orijinalden alıntı: MikaelAkerfeldt

Novation Launchkey MK2 aldım. iPad ile kullanıyorum.Tuş hassasiyeti güzel, sağlam bir alet. Kayıtlarımdan bakabilirsin :www.soundcloud.com/opethianskies

Hocam memnun musun? Garage Band'e bağlanıyor mu? Biraz anlatır mısınız?
  • Garageband, animoog,sunriser, sampletank,cubasis gibi ioS uygulamaları ile hiç problemsiz kullanıyorum MK2 yi.

Gayet güzel alet tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.